Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2924 2924

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man , 2018

Orechanda
17.10.2020 1 z 5

Kniha vůbec nešla číst. Začátek naprosto o ničem. V půlce jsem jí odložila.

radkanin
17.10.2020 4 z 5

Vcelku povedena, lehce ctiva. Je znat jeste lehka nevypsanost a nadseni ;) Za me velmi zdarile.

Nikusha
14.10.2020 2 z 5

Slabší kousek... mediální humbuk knihu prezentoval jako senzaci, ale opak je pravdou.

alice2741
11.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila...

Jani23
10.10.2020 3 z 5

Rozhodně to není nejlepší knížka, kterou jsem četla, ale za přečtení určitě stojí. Konec byl opravdu velice překvapivý.

Faila
03.10.2020 3 z 5

Zpočátku mě děsně rozčilovaly podobnosti s Kingovým To, kterých nebylo v knize málo. Postupně jich sice ubylo, ale místo nich nastoupil chumel tolika prolínajících se událostí, zvratů a podivností, že jsem se v tom začala ztrácet. Konec mě už ani nebavil, ani nepřekvapil.

Poeta.kno
02.10.2020 3 z 5

Také jsem od knihy asi čekal více...

katerina7720
25.09.2020 2 z 5

Nemohla jsem se do knihy vůbec zacist.Nemá to jiskru,nepřekvapí.Čekala jsem od toho víc.Trošičku to zachránil konec.

terinkha
23.09.2020 3 z 5

První půlka pro mě bylo utrpení, vůbec jsem se nemohla začíst, trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo (zamlada přezdívky a v současnosti už jména)...Vlastně ani hlavní hrdina mě příliš nezaujal (a zase ochlasta, boha jeho!).
Druhá půlka už do toho začala ale šlapat líp, některý věci se začaly rozplétat a bavilo mě to o poznání víc.
Konec mi přišel šílenej, přitaženej za vlasy, ale vlastně to do sebe všechno hezky zapadlo, takže nakonec jsem to nějak přijala :-D
Každopádně hodnocení spíš slabší, četla jsem rozhodně lepší knihy než Kříďáka. Ale hodil se mi do výzvy, no...:-D
je to takových slabých 70 %.

ste_mi
21.09.2020 3 z 5

Kniha měla docela dobrý potenciál... Zpočátku to vypadalo dost zajímavě, připomínalo to příběhy S. Kinga, ale postupně jsem se začala ztrácet. Vyprávění ve dvou linkách mi tady moc nesedělo, ve finále jsem nebyla napjatá ani z jednoho příběhu. Na můj vkus překombinované. Po přečtení mi chyběl TEN pocit.

georginaa
19.09.2020 1 z 5

Bohužel jsem se do této knihy nedokázala pořádně začíst. Nějak mi neseděl styl, nebo vlastně ani nevím. Ztrácela jsem se v mysli někam jinam a to znamená, že mě příběh vůbec neupoutal. Myslím, že tomuto autorovi další šanci nedám.

maryska09
11.09.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale neubránila jsem se dojmu, že čtu špatně okopírovaného mistra Kinga a jeho skvělé To a to skoro do písmene. Dvě časové linky, parta kluků s jednou dívkou a jedním tlouštíkem, druhá parta sadistických trapičů, záchrany na kole, vraždy, tajemné vzkazy atd. Závěr je už autorky vlastní, bohužel dost slabý a neuvěřitelný. Za přečtení stojí, ale hlavně těm, kdo předlohu neznají.

iveta3689
08.09.2020 3 z 5

V příběhu je toho trochu moc od všeho a nic pořádně (vražda, šikana, zneužívání,...). Autorka si měla vybrat jedno a toho se držet. Linka z dospělosti byla taková nijaká, jako by byla navíc, nic se v ní nedělo. Některé popisy byly zbytečně naturální a vulgární, možná ve snaze šokovat. Ve skutečnosti to tam bylo zbytečně. Celkově je v knize víc omáčky než děje.

LeSk
04.09.2020 2 z 5

Celkový dojem - nudná, nezajímavá kniha, bez pořádné zápletky. Vadily mi dvě dějové linie, byl to jeden velký chaos a konec knihy byl opravdu zmatečný. A že by to byl thriller? To ani za mák ne. Rozhodně znovu číst nebudu. Bohužel nedoporučuji.

Booksaddict
31.08.2020 3 z 5

Právě jsem dočetla knížku, která má zlatou nálepku světový bestseller. A to je právě asi ono. Mně zkrátka připadá, že knížky s touhle nálepkou mají potom takovou nálepku i v podobě hodnocení. Od knížky jsem na základě recenzí čekala hodně, každý přece četl Kříďáka, ten mysteriózní thriller. Tudorová píše vlastně pořád stejně (četla jsem první Jámu), střídá se dětství s dospělostí, minulost se současností, hlavní hrdina je zase single čtyřicátník, co chlastá a kouří, je učitel a pátrá po tom, co se stalo v minulosti a má v tom tak trochu prsty. To je škoda, protože čtenář už tuší, kudy se bude příběh odvíjet. Knížka se čte rychle, protože má obrovská písmena, měla jsem přečteno za dva večery. Shrnutí: jako hezký, ale stopu to ve mně nezanechá.

Emily82
31.08.2020 4 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala a asi je to dobře, protože jsem nakonec docela spokojená.
Nečekejte nic obtížného, ale příběh se mi jevil jako dobře propojený a logicky promyšlený. Líbilo se mi střídání času, které nenarušovalo dějové souvislosti a ani jsem se v tom neztrácela. Kniha měla svižný spád, četla se rychle, pohodově.

Nazvala bych to pohodovkou na dovolenou a řekla bych, na prvotinu docela dobré.

Kalima206
30.08.2020 3 z 5

Jak začít?
No, zajímavě propletený příběh, řekla bych až trošku "divný" hlavní hrdina, ale za mě hodně čtivé. Ze začátku mi trošku vadilo, jak se děj odehrává ve dvou časových úsecích - než sem se vždycky zorientovala, ale nakonec už to jelo samo.
Hodně se mi líbily detaily, takže sem si některé scény dokázala živě představit a běhal mi z toho mráz po zádech.
Ale sem z toho taková na vážkách.
Nevím, jestli bych se k tomu někdy vrátila a kdybych se měla o této knížce s někým bavit, tak ani nevím, jak bych měla začít :D

evilunicorn
24.08.2020 5 z 5

Obvykle bývám dosti cynický,co se týče titulů s nálepkou "bestseller",ale tohle mi docela sedlo.Zajímavý mix žánrů,i poměrně emotivní místa v příběhu ho zvedají nadprůměr.Střídání časových období mi také přišlo vcelku dobře zvládnuté.Samozřejmě,ani v tomto případě se autorka nevyhla jistým klišé,ale celkově se mi kniha četla výborně a příběh mě bavil.

polednice1705
24.08.2020 2 z 5

No nic moc, a ten konec byl fakt dost divnej.

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Taková oddechovka, během které jsem pořád přemýšlela, co za tím vším vězí - a to se mi líbilo. Líbil se mi příběh dětí a střídání minulosti a současnosti. A líbilo se mi, že nešlo o klasické vyšetřování případu - za mě rozhodně spíše pohodový thriller než detektivka.