Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2121 2121

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

bara-z5649

No tak tohle...
Myslela jsem si, že to nebude vůbec můj šálek kávy a nebude se mi to tolik líbit. A maximálně se to vyškrábe na tři hvězdičky, ale opak byl pravdou a já bych si přečetla klidně dalších minimálně 100 stránek. To bylo tak úžasný! Doporučuji! Moc!

salča
30.06.2020 5 z 5

Krásná obálka - krásný příběh - krásné pohlazení na duši.

Starlet
30.06.2020 5 z 5

Kroniky prachu, jedno z nejvíce nádherných romantických příběhů, které nejsou fantazy. Nádherný příběh, připomínající knihy Jane Austenové. Může Vám to připadat ve stylu psaní, v době zasazení příběhu, nebo třeba v nesnesitelné matce, která se snaží jen o jediné, dcerušku provdat do dobré rodiny nejlépe s nejbohatším mužem venkova. To by ovšem Animat nemohla mít radši knihy než muže. Mladá a drzá knihovnice, úžasná kombinace, která rozhodně funguje. Animant je totiž člověk, který si po sobě nenechá šlapat a pan Reed muž který vyžaduje dokonalost a samozřejmost. Potyčky mezi těma dvěma byli naprosto dokonalé a ze srdce jsem se bavila.
Rozhodně nečekejte, že by hlavní hrdinka řešila nějakou velkou záhadu, je to prostě nádherný společenský román, u kterého se rozhodně nebudete nudit. Všechno se točí kolem vztahů, mezi Animant a její matkou, nebo panem knihovníkem, nebo třeba dotěrností jednoho muže.
Konec byl úžasný a rozhodně jsem něco takového čekala, ale mám tu jednu věc která mě hodně mrzela a to, že kniha skončila zatraceně brzy. Ještě bych jistě uvítala tak padesát stránek navíc.
Knihu hodnotím 5/5, protože si to rozhodně zaslouží. Myslím, že nebudu jediná která se zamilovala do této bichličky a mám v plánu si ji přečíst aspoň ještě jednou (minimálně)

FunkovaV
29.06.2020 5 z 5

Moc krásná kniha, která se skvěle četla. I když je dost dlouhá (skoro 550 stran) i přesto v ní nejsou prázdná místa a knížka pořad krásně plyne. Hlavní hrdinou Animant jsem si oblíbila hned jak jsem knihu začala číst.
Není to žádný akční příběh, ale i přesto, mě pohltila a já musela číst pořad dál.
Řekla bych že tahle kniha se určitě objeví na seznamu míchání nejoblíbenějších knih za tenhle rok.

Michalka98
29.06.2020 4 z 5

Milé a krásné odpočinkové čtení, které pohladí po duši milovníky Jane Austenové. Jen mne mrzí, že jsem si nedokázala vytvořit vztah k hlavním postavám. Hlavní hrdinka mi nebyla nesympatická, ale zároveň nemůžu říct, že bych si ji nějak zvlášť oblíbila. Pan Reed byl záhadný a zajímavý, ale bohužel jsem se do něj nedokázala zamilovat. Autorka ovšem píše opravdu čtivě, stránky mi mizely před očima a celkově jsem si čtení užila.

Nekťa
27.06.2020

No to byla krásně napsaná romantika... :-) A ještě navíc z prostředí knihovny, což pro mě jako pro knihovnici bylo velké plus. Po dlouhé době jsem četla knížku tohoto žánru a i přes počet stran děj rychle ubíhal. Hlavní postavy byly sympatické, vtipné a jejich postupné pomalé sbližování...no kdo by odolal Thomasi Reedovi :-))

petronella1
27.06.2020 5 z 5

Kniha má nádhernou obálku. Bylo to moc příjemné čtení.

pollyanna
24.06.2020 2 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že jde tak trochu o fantasy knihu, pravděpodobně k tomu přispělo i jméno hlavní hrdinky. Kniha má moc pěknou obálku a velice oceňuji, že autorka dokázala, že i dnes se dá napsat kniha bez sexu na každé xté straně. Díky tomu jsem vydržela číst až do konce. Nejsem cílová skupina, ale byla jsem zvědavá... No, čekala jsem po tolika nadšených komentářích víc. Přece jen by bylo fajn, kdyby si autoři „románů pro dívky“ dali víc záležet na smysluplnosti textu. Neustálá přirovnání k Pýše a předsudku mi taky moc neseděla, já měla spíš pocit, že čtu jakousi moderní verzi Jany Eyrové (viz scény v bytě pana R. apod.). Ale zatímco Jana E. je dokonalá kniha, tahle není. Nesedělo mi skoro nic, styl – hlavně rozvláčné opakované popisování těch samých pocitů, nevěrohodný děj, podivné chování postav... Mnohdy jsem měla i pocit, že čtu Správnou pětku. To ve chvílích, kdy hlavní hrdinka prováděla věci, které by v dané době byly nepřípustné a které by jí rodiče jednoduše jen tak nedovolili nebo minimálně neschválili, ani na měsíc. Ale chápu, že nějakou záminku autorka mít musela, aby dala hrdiny co nejvíc dohromady. Možná by knížce ale přece jen ta fantasy slušela trochu víc. :D

sebemi
24.06.2020 5 z 5

Pane Darcy máte konkurenci a tou je pan Thomas Reed, je to se mnou opět beznadějné :)

Nebudu dlouze popisovat děj, vše je řečeno předcházejími komentáři,ale jen vyzdvihnu pár věcí. Hlavní postavy a jejich charaktery skvěle propracované, slovní přestřelky,prostředí staré Anglie aaach, velká knihovna a hlavně to,jak Animant prožívá první lásku ♥️ Připomnělo mi to mé první zamilování a doslova jsem to s Ani znova prožívala. Jsem holt romantická duše. Krásná obálka je třešničkou na dortu, takže šup s ní do knihovny na čestné místo vedle mé srdcovky Pýchy a předsudku. DOPORUČUJI!

klarik
22.06.2020 5 z 5

Nádherná a dechberoucí knížka. A ta obálka!!!❤ Zamilovala jsem se do ní hned po přečtení první stránky. Je jazykově bohatá a květnatá, vtipná a často jsem se ztotožňovala s Animant, i co se týče jejího vztahu s matkou. A ten konec! Už jsem se začala smiřovat s tím, co nám autorka předkládala a pak přece jen dokázala uspokojit mou romantickou duši. Po dlouhé době jsem byla ze čtení opět neskutečně nadšená a četla i do noci. Rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposled.

Markett
21.06.2020 5 z 5

Na první pohled okouzlující obálka mě zasáhla natolik, že jsem si řekla, že tuhle knížku prostě musím přečíst, a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Celý příběh má krásný, pozvolný, a přesto plynulý rozjezd. Člověk se setkává s příjemnými postavami a poznává jejich rozmanité charaktery. A už od začátku se čtenář seznamuje s Animant, hlavní hrdinkou a knihomolkou (jak snadné bylo se s ní okamžitě ztotožnit :D), s její prací v knihovně, dalšími postavami, a hlavně s mrzoutem panem Reedem.
Celá kniha krásně pomalu vypráví celý příběh Ani - její rodinné vazby, přátelství... A přesně v takovém výčtu bych mohla psát dále a dále, protože se mi zalíbilo takových maličkostí, které by si zasloužily vyzdvihnout.... :)
Takže jen prostě a jednoduše - za mě knihu rozhodně mohu doporučit všem, kdo má rád krásné romantické příběhy s dost zvláštními zápletkami, sympatické postavy... a hlavně tomu, kdo se u knihy rád pousměje. Nenapadá mě nic, co bych v tuto chvíli vytkla, protože jsem byla dost nadšená a ráda se k Animant a jejímu příběhu někdy vrátím. Za mě plný počet hvězdiček, a ještě lituji, že jich nemohu dát více, protože ta obálka je prostě dokonalá! :)

vavunik
18.06.2020 4 z 5

Příjemná knížka, milá oddechovka, hodně mi to připomínalo Pýchu a předsudek z knihovny :-). Občas mě trochu otravovalo, jak Animant moc řešila svoje pocity a co by kdyby, ale to se dá přežít. A opět další nádherná obálka :-)

alzbeta4340
16.06.2020 5 z 5

Velice čtivá knížka pro mladé knihomolky. Animant sice žije v trochu idealizovaném světě, ale když se nad to čtenářky povznesou, tak se ta kniha skoro nedá pustit z ruky.
Kdyby mi bylo kolem čtrnácti let, byla bych opravdu nadšená :-).

Marta88
15.06.2020 4 z 5

Čekala jsem původně úplně jiný obsah. Z nejasného důvodu jsem si myslela, že v ruce držím fantasy knihu a on se z ní vyklubal historických román. Ještě kolem sté stránky jsem čekala, že tajemství pana Reeda je boj s démony či cestování časem a čekala, kdy z archivu vykoukne minimálně drak :D. I tak mě kniha potěšila. Především se mi líbila část, kdy Animant poznávala práci v knihovně. Romantická linka je ale dost klasická a trochu otřepaná hate to love. I pojetí společnosti dané doby je celkem idealizované.

Culda
11.06.2020 4 z 5

sladké, milé, pohodové, rozhodně příjemné na přečtení, ale.....pro mě až zbytečně dlouhé co se týče natahování děje. Proto jedna hvězdička minus. Říká se neuspěchat věci aby nas to nemrzelo, ale tady se nespěchalo až moc.

mikika
11.06.2020 4 z 5

roztomile slaďounké, možná až moc. ač sama knihovnice, číst si o zaprášených policích už mě nějak iritovalo. asi deformace.

kramlinka88
10.06.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo :-) Pro mě super oddechové čtení :-)

Turante
09.06.2020 4 z 5

Och, krásně napsaný příběh z prostředí knihovny, krásně se mi to četlo, i mi na konci ukápla slzička.

Marta1996
07.06.2020 3 z 5

Dobře, bylo to milé, asi bych snesla tak o 200 stran méně, ale i tak hezké čtení.

hanap
06.06.2020 1 z 5

Milé čtení pro dospívající divky.