Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2118 2118

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

KnihomolkaOli
09.02.2022 5 z 5

Bomba!! Jak už tady někdo psal, je to taková Pýcha a předsudek. Což je něco přesně pro mě! Tloušťka knihy mě zpočátku děsila, protože ze zkušenosti je vetší část nudná, ale tady ne. Tady mě bavila každá stránka. U některých jsem se i uculovala, jaký je to slaďák. Mohu jen doporučit!

neli
04.02.2022 5 z 5

Velká romantika odpočinková kniha

lucie5197
31.01.2022 5 z 5

Ach pane Reede, zamilovala jsem do vás dříve, než Animant!
Měla jsem z této knihy trochu obavy, zdála se až moc skvělá..od úchvatné obálky až po příběh z prostředí knihovny, který mi zároven připomínal mou oblíbenou Austenovou.
Naštěstí se zklamání nedostavilo a protože jsem ještě příjemně ovlivněná příběhem, tak dávám plný počet. Ze začátku mě trochu překvapila ich-forma, už dlouho jsem nečetla knihu takto psanou, ale celkem rychle jsem si zvykla. Animant byla rozhodně sympatická postava, konečně sebevědomá a ráznější hlavní hrdinka po všech těch dívkách v nesnázích. O panu Reedovi ani netřeba psát :D Samozřejmě šlo o předvídatelných příběh, ale tady mi to vůbec nevadilo.. knihu bych zvládla za pár hodin, ale bavilo mě si to protáhnout a těšit se na pokračování. Co bych ale vytkla, tak to byl konec, který mi vzhledem k počtu stran přišel hrozně uspěchaný, doufala jsem, že se dočkáme i několika stran o jejich vztahu, nějakého prohloubení, náhledu do budoucnosti..

knihyKeMne
30.01.2022 5 z 5

Ajajaj, tak tohle byla romanťárna! Nemohla jsem se odtrhnout. Dokonale to působí na city... Hlavní hrdinové mají prostě úžasné povahové rysy a i vedlejší postavy jsou velmi sympatické. Jen ten samotný závěr byl maličko zklamáním, ten neměl ty grády jako zbytek knihy. Ale stejně, byl to nevšední zážitek strávit dva dny s touto knihou. Doporučuji všem beznadějným romantičkám!

slamenka
28.01.2022 4 z 5

Zajímavé je, že hltáte jednu stránku za druhou, všech 500 a přitom obsah knihy dokážete říct tak dvěma větami a vůbec to nevadí :-D je to takové romantické pohlazení na duši, ve stylu Pýchy a předsudku. Taky bych ale uvítala větší náhled i do postavy pana Reeda, proto ta hvězdička dolů :-) jinak nádherný romantický příběh, kdy se modlíte, aby padla aspon ta jedna zatracená pusa konečně :-D

DivaTerka
19.01.2022 5 z 5

Knížku jsem četla nemocná v karanténě a musím říct, že to bylo přesně to pohlazení na duši, co jsem potřebovala! :) Délka knihy je absolutně vyhovující, postavy zajímavé a pan knihovník přesně můj typ ;) Věkově bych doporučila jakékoliv ženě, která touží po lehké pomalé romantice, kde nás zahřeje u srdíčka i malé pousmání a není třeba žádných sexuálních scén a narážek, kterých je všude až až. Určitě nečtu naposledy! :)

Kerberos
19.01.2022 5 z 5

Krásná, romantická kniha připomínající stylem Austenovou. Trocha romantiky nikomu neuškodí. Přečetla jsem jedním dechem a za pár let knihu doporučím vnučce.

Roanna
17.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Ach, to bylo pěkné... bylo téměř nemožné odejít od krásného a velmi čtivého příběhu, jež pojetím připomíná Pýchu a předsudek. Také Kroniky prachu jsou příkladem toho, že krásný, romantický příběh se dá napsat i bez sexu. Užívala jsem si to příjemné šimrání v podbřišku během čtení, a postupné sbližování hlavních postav, i když ke konci už dost natahovane. A pak je na pár stranách krátce konečně vyřčeno to, na co jsme se tolik těšily. Po tom dlouhatánském sbližování jsem čekala trochu více slov a nahlédnutí do citů pana Reeda, aby do sebe vše definitivně zapadlo. Myslím, že autorka si toho byla vědoma také, a snažila se to napravit dodatkovou knihou Pár stránek navíc. Kdyby poslední strany této dodatkové knihy, věnované Animant a panu Reedovi, vložila do Kronik prachu, dala bych 5*. Takhle jsem si připadala trochu ošizena. No, a ten americký konec za účasti publika...muselo to být právě takhle? Ale i tak jsem si příběh užila, a přála bych si více takových milých knih.

ElessaRiverbow
14.01.2022 5 z 5

Knize jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem si myslela, že se mi nebude líbit. Opak je pravdou, naštěstí, a já jsem ráda, že ji mám přečteno. Do knihy jsem se rychle začetla, pořád se tam něco dělo a naprosto jsem si zamilovala postavy. Animant mi byla velmi sympatická, několikrát jsem v ní viděla i sebe a líbilo se mi její odhodlání. Stejně tak úžasný byl i pan Reed, kterého jsem si zamilovala už na začátku. Dalším velkým plusem je pomalá hate-love romantika, která mě donutila se u knihy uculovat a chcichotat. Vztah mezi Animant a panem Reedem je prostě skvělý. Rozhodně to nebylo naposledy, co jsem knihu přečetla.

Barbara182
13.01.2022 4 z 5

Obálka i název mi opět zaváněly fantasy, ale když jsem se konečně dostala k tomu, abych si přečetla anotaci, nebylo moc o čem přemýšlet a já se poměrně rychle pustila do čtení. Kniha je skvěle napsaná a hlavní hrdinku si prostě musíte zamilovat, protože se liší od všech dívek, které jste dosud v podobných knihách poznali - je sice občas až dost neomalená a má ošklivý zlozvyk poslouchat za dveřmi, ale to jí spíš jen dodává na zajímavosti a autorce poskytuje dostatečný prostor pro další příjemně nenápadný vývoj postavy. Líbil se mi odlehčený styl psaní i hlavní hrdinové (a skvělé byly i vedlejší postavy - zejména nemluvný Cody :-). Zkrátka úžasné počtení, které doporučuju, jen snad ten konec nemusel být tak zbrklý, myslím, že bych nebyla jediná, kdo by ocenil trochu rozsáhlejší pojetí a vůbec by se nezlobil, kdyby měla kniha třeba i tisíc stránek, protože s postavami a v prostředí knihovny mi bylo opravdu dobře :-)

Adel822
09.01.2022

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila děj plynul ani nevím jak a najednou jsem bila na konci. Vztah mezi hlavními hrdiny bil dokonalý, od začátku se mi Thomas i Animant vryli pod kůži a já si je zamilovala. I když hlavní hrdina byl zprvu nemilí a protivný nechápu proč ale stejně se mi moc líbil nechápu jak toho autorka docílila ale bylo to geniální. Postavu Winstona jsem od začátku nemněla moc ráda přišel mi takový zvláštní ale ve výsledku je to asi jenom milí muž který se nešťastně zamiloval, mrzelo mně že i on nedošel ke svému šťastnému konci. Posledních 30 stránek mi přišlo zbytečně zdlouhavých ale možná to bylo jen tím že už jsem se nemohla dočkat konce a toho jak to celé dopadne. Po celkovém zhodnocení se mi kniha moc líbila jako milá oddechovka a rozhodně si přečtu i druhý díl pár stránek navíc a doufám že mně nezklame.

SmisekIvuska
08.01.2022 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, které je možná předvídatelné, ale přesto nezklame :-)

_moni_books_
07.01.2022 4 z 5

Do této knížky jsem nešla s velkým očekáváním, protože historické romantiky nejsou nic pro mě. Ale jsem s ní nadmíru spokojená. Animant mi připadala chvílemi trošku divnější, ale na pana Reeda budu ráda vzpomínat. Určitě doporučuju :)

Verrrunka
07.01.2022 3 z 5

Četlo se to moc přijemně, ale asi už nejsem ta správna věková skupina, tohle bude pro mladší ročníky. Mně by stačilo tak 250 stránek a byla bych spokojená a odpočinutá, s tímhle jsem se chvíli trápila, ale bylo to fajn čtení.

Marbla2004
03.01.2022 4 z 5

Bylo to místy zdlouhavé. Někdy mě to bavilo hodně, někdy míň. Nejvíc mě bavila Animantina nová kamarádka a dohadování Animant s panem knihovníkem.

Argony
03.01.2022 4 z 5

Uf, dočteno. Mám dost smíšené pocity. Děj se začal konečně rozjíždět až cca po 200 stránce. Minimálně do dvou třetin jsem si říkala, proč je to tak opěvovaná kniha. Pobavila mě kapitola ze skříně. Konec blbý - děj se táhne a najednou 2 stránky a vše vyřešeno :-(

Strašně mě štvalo, jak neustále někomu cukalo v koutkách úst či něco dělal s očima. A další podobné obraty pořád se opakující dokola.

Ty 4 hvězdy jsou za neodolatelného pana Reeda. Kolikrát jsem ho chtěla žďuchnout, aby se konečně rozhoupal. Fakt na ránu :-)

Marci_Vaj
02.01.2022 5 z 5

Moc dobře napsaná kniha. Nebylo tam žádné "prázdné" místo, které by se táhlo. Moc se mi líbila :)

Ira13
02.01.2022 5 z 5

To byla paráda. Kniha má nádhernou obálku a moc pěkně se čte. Vyprávění souvisle plynulo. Mám ráda napínavé trilery, ale tato kniha byla pohlazením na duši. Knihu z prostředí knihovny a příběh, který vypráví vášnivá čtenářka nelze minout..

janka2000
30.12.2021 5 z 5

Úžasný historický romantický román. Příběh dívky z vyšší vrstvy, která v podstatě z nudy začala pracovat a překonávala mnoho zažitých vzorců chování. Podle mě jedna z nejlepších knih pro dívky za poslední 3 roky.

Hels-is-unicorn
28.12.2021 3 z 5

Nějak asi nechápu, proč byla kniha tolikrát vyprodaná. Příběh byl v podstatě o ničem, i když rozhodně záživnější než autorčin druhý literární počin, Limea. Hlavní hrdinka byla místy vyloženě nesnesitelná, její charakter se pořád měnil, a kdyby si člověk dal panáka pokaždé, když ji něco nahněvalo, tak po pár stránkách skončí v nemocnici. Plusové body dávám za pana Reeda, protože takový pan Darcy čas od času neuškodí :-) A docela mě bavilo i to, jakým způsobem autorka pracovala s významnými historickými událostmi. Třetí hvězdu dávám za parádní obálku, která prostě nemá konkurenci.
Poslední výtku bych udělila nakladatelství. Osobně Fragment považuji za nejspolehlivější odnož Albatrosu, ale tady se překlad vyloženě nepovedl. Chápu, že dneska němčina asi není tak populární jazyk, takže sehnat schopného překladatele byl asi oříšek. Každopádně takhle mechanický překlad jsem snad ještě nečetla. Plus si nejsem jistá, jestli se jedná o chybu překladatele či originálu, ale postava, která vypráví příběh v ich formě, opravdu není vševědoucí a nemůže tedy vědět, jak přesně se cítí její bližní a co se jim zrovna honí hlavou, může to maximálně tipovat :-)