Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2118 2118

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

kuroneko
27.12.2021 4 z 5

Za ten konec hvězda dolů … ale celkově to bylo milé čtení

Doubravka1975
27.12.2021 5 z 5

Krásná obálka a moc pěkný, čistý romantický příběh odehrávající se v Anglii na konci 19.stoleti v knihovně.
Trochu mě odrazoval počet 540 stran, na romantiku, ale čte se to úplně samo a svéráznou Animant a "divného" knihovníka pana Reeda si prostě zamilujete.
Moc se mi líbí i názvy jednotlivých kapitol

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Tato knížka mě totálně dostala. Krásný příběh, v němž není tolik akce a dobrodružných scén, ale stejně vás to po celých 500 stránkách baví.
Jedná se o historický román odehrávající se ve viktoriánském Londýně. Kde naše mladá hrdinka Animant začne pracovat na půdě Univerzitní knihovny jako asistentka vrchního knihovníka pana Reeda. A kdo by odolal nabídce pracovat na takovémto místě, kde jste obklopeni tolika knihami a vaši pozornost narušuje ten nejvíc protivný muž, který ve vás začne dokonce probouzet city, které jste předtím neznali a nevíte, jak s nimi naložit.
Do hlavních postav jsem se zamilovala. Animant je skvělá hlavní hrdinka, protože se nebojí sdělit svůj názor a zároveň je chytrá, vtipná a trochu i sarkastická. A především je to dívka jako my ostatní, jenž má hlavu v knihách a je zasněná ve svých příbězích. Proti sobě má protivného, mrzutého, ale i pohledného knihovníka Thomase Reeda, který se vám dostane pod kůži a postupně si vás získá.
Pokud máte rádi knihy od Jane Austenové či sester Bronteových, tak vám tuhle knihu vřele doporučuji. Je to opravdu neskutečná kniha s milým příběh, který vám vykouzlí úsměv na tváři.

Per-quiee
21.12.2021 3 z 5

Byla jsem zklamaná. Prvně je to trochu moje chyba, protože podle obálky jsem předpokládala, že to bude fantasy, což není. Jinak byla ale kniha velmi povrchní, nešla dostatečně do hloubky a děj byl předvídatelný. Po dalších dílech určitě nesáhnu.

Niu
18.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Skvělá četba pro knihomoly :o) Zasazení do doby, svět dam, galantních mužů, určitých pravidel, které se musely dodržovat. Animant skvělá, sarkastická, chytrá. S knihovníkem se skvěle doplnili. Líbilo se mi vše, co se odehrálo v Londýně. Trošku mě překvapil ten hr závěr. Vlastně celá kniha byla zasazena do čtyř týdnů, zatímco v poslední kapitole uběhly tři měsíce. Tohle mi přišlo dost nekonzistentní. Doporučuju číst teď před Vánoci.

Katka_Malfoy
12.12.2021 5 z 5

Dokonalé, úžasné... Jen ten konec bych udělala trochu víc zajímavější.

jesterka.as
10.12.2021 5 z 5

Nádherné! Mě tato kniha uchvátila jen co jsem viděla její obálku. Je naprosto dokonalá a mé uchvácení pokračuje i po přečtení. Je psaná nádherným způsobem a čte se úplně sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout a ani po přečtení si neumím představit, že bych se jí vzdala. Rozhodně zůstane alespoň nějakou dobu hostem v mé knihovně.

Runli
07.12.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Krásně napsaný romatický příběh, ještě z prostředí knihovny. Knížka mě naprosto nadchla a jsem si jistá, že jsem ji nečetla naposledy. Doplnění v knížce pár stránek navíc, rozhodně stojí za přečtení, aby člověk s tak skvělými postavami setrval o trochu déle.

Nikei
03.12.2021 5 z 5

Knížka mě naprosto okouzlila. Autorka vytvořila dokonalou atmosféru a zároveň děj obohatila o vzducholodě, parní stroje a další nápady, které v té době nebyly zcela běžné. Musím přiznat, že jsem si zamilovala všechny postavy, knihovnu a hlavně celý příběh. Na konci mi dokonce ukápla slza, nejen dojemným vyznáním, ale i tím, že příběh už skončil.

Monéteau
30.11.2021 5 z 5

Ačkoliv začátek knihy trošku skřípal a bála jsem se, že na mě bude autorčino tempo až moc pomalé, po příjezdu Animant do knihovny mě kniha naprosto pohltila a stránky odsýpaly ani jsem nevěděla jak. Ke konci se tempo na můj vkus znovu až moc zpomalilo, možná to bylo tou noční hodinou, ve které jsem to četla, ale přišlo mi, že okolo rozuzlení hlavní zápletky se až moc krouží a nic se neřeší. Musím se přiznat, že v tu chvíli jsem přeskočila pár pasáží, které jsem vyloženě jen proletěla očima abych měla přehled o situaci. Přesto knihu hodnotím velmi pozitivně. Příběh mě vzal za srdce a do pana Reeda jsem se zamilovala jako malá holka. Přestože enemies to lovers knihy nepatří k mým oblíbeným, jelikož jsem měla vždy zažitý ten stereotyp z moderních knížek, kde jsou dva nepřátelé a dívka svého muže "změní" na hodného. Díky bohu tomu takto v této knize nebylo. Pan Reed byl od začátku až do kocnce mrzout a to co se změnilo byl pohled, kterým se na něj Animant koukala, což působilo reálně a především mnohem přirozeněji. Nakonec i ukápla slzička, jinak velmi odpočinková kniha na kterou budu dlouho vzpomínat.

Lem196
27.11.2021 5 z 5

Tato kniha se četla jednoduše jedním dechem. Byla kouzelná. Doporučuji každé romantické duši, která chce uniknout z každodenní reality.

Luc00inka
25.11.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem si naprosto zamilovala. Moc se mi líbí doba, ve které se knížka odehrává a hlavně prostředí, čímž je knihovna. Úplně jsem si představovala, jak to tam asi vypadá a vím jistě, že by mě v knihovně jako je tahle bavilo pracovat. Hlavní hrdince jsme fandila a později jsem si oblíbila i pana Reeda. Prostě miluju romantické knížky. A tahle se přidala na můj seznam nejoblíbenějších.

Sixao
24.11.2021 4 z 5

Romantika z doby, kdy bylo pro muže vzrušujicí zahlédnout u dámy obnažený kotníček. Hodně mi to připomínalo Pýchu a předsudek. Na pěti stech stránkách kolem sebe krouží a na konci si dají pusu. Čtení jsem si užila i když znám větší love story.

baty
22.11.2021 5 z 5

Tak tohle byl nářez. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout. Strašně se mi líbila. Od začátku se dalo očekávat, jak to dopadne, ale i tak jsem byla nadšená a moc jsem Animant fandila.

_Brunetka_
19.11.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle by se vážně dalo nazvat novodobou Pýchou a předsudkem, přičemž tu já mám opravdu ráda – přesto ale váhám nad tím, jestli ji tahle kniha v mých očích ještě nepřekonala. Ze začátku jsem si sice nebyla jistá, jestli na mě autorčino tempo není přece jen moc pomalé, ale po chvilce tyto myšlenky zmizely. Užívala jsem si totiž každé slovo a okamžik, který jsem s postavami mohla strávit (ve výsledku bych byla ráda za další stránky). Na styl psaní si nemůžu stěžovat, protože se v něm objevila ich-forma a autorka nás geniálně seznámila se vším, s čím jen mohla (poznámka o stránkách č.2 – jako by mizely v černé díře). Příběh byl brilantně vystavený a bez špetky nudy, objevila se tu spíše spousta překvapivých momentů a děj jednoznačně odsýpal (prostředí knihovny, co chcete). O postavách snad ani nemůžu začít mluvit, nebo se rozplynu úplně… Pokud by opravdu totiž někdo měl dostat titul nejlepší hlavní hrdinky, musí to být Animant (žádná Tessinka, to je urážka) a pan Reed? Ten je tak nedokonalý, až je vlastně dokonalý a zvládnete se do něj zbláznit při jeho prvním pohledu, který zvedne od knihy. Setkala jsem se tady taky se snad jednou z nejlepších romantických linek, které jsem vůbec četla. Je kouzelné sledovat ty největší rozepře, které vás nakonec dovedou ke grandióznímu finále, kdy nebudete moct dýchat. Autorka ve vás probudí naprosto všechny emoce, které jsou potřeba – budete se zlobit, smát, culit a ti z nás, co jsou želvičky, i brečet. Konec byl geniální a já z něj málem odpadla blahem. A já si stojím jednoduše za tím, že pokud by někdo chtěl vysvětlit, proč mě baví číst, jako odpověď mu beze slov podám tuhle knížku. Protože důvodem jsou přesně takové příběhy.

Ywonek
18.11.2021 5 z 5

Na tuto knizku budu hodne dlouho vzpominat.

Andynka
17.11.2021 5 z 5

To byla tak milá kniha !
Je tedy pravda, že během čtení jsem měnila několikrát na knihu názor.
Ze začátku jsem byla nadšená. Vypadalo to, že příběh bude přesně takový, jaký jsem si představovala.
Lehce před polovinou knihy jsem začala být znuděná... kniha byla podle mě zbytečně zdlouhavá. Ale když překlenula polovina, tak jsem si zase řekla, že vlastně to všechno chcete znát, aby jste mohli prožívat příběh s hlavní postavou. Takže jsem si nakonec řekla, že mě vlastně bavila každá část.
Byl to moooc milý příběh o knihách, lásce, Londýně...
Já jsem spokojená. Dostala jsem od knihy to, co jsem si přála. A příběh mě zahřál u srdce. :)

Tialexa
15.11.2021 5 z 5

Kroniky prachu je úžasná knížka. Zamilovala jsem se do ní hned poprvní stránce. Lin Rina ví jak čtenáře zaujmout. Takže děkujeme Lin Rino za dokonalé knižní dílo. Doporučuji hrozněmoc knihu si přečíst.

MocPísmenek
13.11.2021 4 z 5

Kolem Kronik prachu se poslední dobou udělal poměrně velký rozruch. Tematicky je mi tento příběh blízký, takže nešlo aktuální čtenářské vlně nepodlehnout. Příběh se četl dobře, jen mi přišel místy dějově nevyrovnaný. Asi za to může fakt, že kniha byla psána "na pokračování". Naštěstí se vše podařilo udržet v rámci mírného povytažení obočí, kdy třeba scéna, v níž se Animant setkává s bratry pana Reeda, mi do doby, kterou má cca představovat, přijde už příliš "free", na druhou stranu patří k těm nejlepším pasážím, po níž teprve některé vztahové vazby začínají dávat smysl.

SugarDolly
09.11.2021 3 z 5

Přečteno na doporučení. Není to úplně špatné, ale chvílema nuda. I ta citová zápletka je taková předvídatelná. No, čekala jsem víc.