Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2119 2119

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

renca5386
15.09.2021 5 z 5

"Nasaď mi na chvíli, do břicha motýly"... přesně vystihuje tuto knihu.
Krásně napsané. Doporučuji !!!

Airelle
10.09.2021 4 z 5

Děj příjemně plynul, až mi bylo líto, že byl ten konec najednou tak rychlý, klidně bych si četla ještě sto stránek o happyendu.

mrousek
02.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha je perfektní pro oddechové, romantické čtení. Příběh plynul příjemně pomalu, krásně jsem se přenesla do děje a představivostí se ztrácela v prostředí Londýna. Avšak musím říct, že mě naprosto zklamal konec. Celý příběh se vyvíjel ideálním tempem, ale poslední stránky mi přijdou unáhlené a "ať už to mám rychle za sebou". Rozhodně jsem od toho čekala něco méně romantického, kýčového a realističtějšího.
Ale i tak je to úžasná kniha a proto dávám 4*/5*.

Jája92
27.08.2021 5 z 5

I když mě na první pohled upoutala obálka knihy, dlouho jsem se ke čtení odhodlávala, protože se mi párkrát stalo, že kniha, která byla vychvalovaná do nebes, byla pro mě trpkým zklamáním.
A proto jsem ráda, že u této knihy to rozhodně neplatí. I když má kniha přes 500 stránek, na konci jsem si přála, aby příběh nikdy neskončil. Autorka tak kouzelně a poutavě popsala Londýn za dávných časů, že jsem měla mnohdy pocit, že jsem spolu s Animant v třeskutě chladném Londýně a v nejkouzelnější knihovně.

R.E.M.
21.08.2021 3 z 5

Poklidně milé čtení z příjemného prostředí knihovny.
Nenáročné, pohodové, zábavné a romantické.
Jen škoda odbytého a mírně zmatečného závěru. Příběh si zasloužil dopovědět, kniha by potřebovala pár stránek navíc.

jancapen
19.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Líbilo se mi, jak se Animant dostala ze světa knih do světa skutečných lidí (i když knihy ji doprovázejí celým příběhem) a poznala i to, o čem dosud jen četla, tedy lásku. Romantická linka je v tomto díle opravdu silná, bylo pěkné jak se Animant postupně sbližovala s panem Reedem. Jejich setkání byla prolnutá vtipnými dialogy, ale i náznaky a později i letmými doteky. Co mě trochu iritovalo bylo to, že si Ani v přítomnosti pana Reeda neustále kousala do spodního rtu, ke konci knihy jsem si říkala, že už to muselo jít do krve :-D. Jinak pěkná atmosféra historického románu, s nádechem steampunku, některé scény na mě ale působily dost moderně - např. to, jak si Animant vyrazila s bratry pana Reeda jen tak do hospody a zpila se pod obraz. Taky mi trochu vadilo, že děj celou dobu nabíral docela pomalý spád a konec byl na rozdíl od toho celkem useknutý. Asi si budu muset přečíst i Pár stránek navíc, abych si spravila chuť. Jinak mi kniha vyloženě sedla do noty a navnadila mě na to, si znova přečíst romantické klasiky od sester Bronteových a Jane Austenové.

LahoferRose
19.08.2021 3 z 5

Nestává se moc často, aby první stránka načrtla celý příběh. Ale kniha se mi četla dobře. Jiskření a popichování mezi Ani a panem Reedem mi trochu připomínalo Jane Eyre a pana Rochestera (ale to je moje srdcovka). Bohužel, od chvíle, kdy si Ani uvědomila, že pana Reeda miluje, změnila se kniha v čistě puberťácké achich a ach. I přesto šlo o milé čtení, jelikož se mi dostalo romantiky, kterou jsem postrádala u Milence lady Chatterley. Mrzí mě, že v knize jsou nakousnutá zajímavá témata jako zákaz žen v knihovně, steampunk, Židé, život pana Reeda, Elisy a její mecenášky, ale nejsou nijak rozvedená. Ani byla na začátku nesnesitelná s tím svým názorem, jak je chytřejší a lepší než ostatní. Ale i to k příběhu patřilo, protože i ona si to po pobytu v Londýně uvědomila.

Monkas1
17.08.2021 5 z 5

Doporučuji

zaba335
14.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Jé to bylo tak krásné!
Hned na začátek. Kniha je nutností pro každou romantickou duši.
Je to zvláštní, jak se autorce povedlo udělat tak krásnou, sladkou a romantickou knihu bez klišé. Kniha je čtivá, se souvislým a logickým dějem, zajímavým příběhem, který vás chytne a nepustí a s tak sympatickými postavami, že si představujete, jak s nimi příběh prožíváte.
Do Thomasa Reeda jsem se během čtení neskutečně zamilovala a je velká škoda, že takoví lidé jsou v dnešní době tak trochu k pohledání.
Animant mě občas trochu rozčilovala, ale taky jsem si ji velmi oblíbila.
Maminka Henryho a Animant je taky super, i když se to ze začátku úplně nezdálo.
Líbilo se mi, že autorka zde nazdvihuje téma žen a jejich práv v minulosti, což plně zapadlo do děje knihy.
Prostředí Londýna, knihovny, sladkých dezertů a všeho dobrého jídla je jenom takovým bonusem pro kouzlo této knihy.

Lovana
12.08.2021 3 z 5

Na knihu mě nalákala spousta pozitivních recenzí a také krásná obálka, tak jsem si ji zarezervovala v knihovně a snad po třičtvrtě roce jsem se konečně dočkala.
Kniha je velmi dobře hodnocená, ale já jsem ráda, že jsem knihu měla pouze půjčenou z knihovny. Ač bylo prostředí knihovny krásně popsáno, tak jsem měla snad polovinu knihy (někde ke straně 250) problém se začíst a kdybych na knihu tak dlouho nečekala z knihovny nejspíš bych to i vzdala a knihu odložila. Přišlo mi, že se tam nic moc neděje a to málo, co tam bylo, tak bylo pořád dokola... Až za tou stranou 250 mě kniha začala trochu bavit a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Také proto už se mi druhá půlka četla lépe.
Na druhou stranu, ale také chápu, že má kniha své fanoušky, protože určitě není špatná, jen já jsem buď zvyklá na rychlejší příběhy nebo mi možná jen nesedla do nálady...

Hodnocení 3,25*/5*

Silencia
11.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Docela naivní, ale čtivé a vtipné. Vadilo mi jen téměř nulové sbližování a zamilované vzdychání přes 3/4 knihy. A ten kýčovitý konec. Jinak ale milé. 3,5*

Damonka18
11.08.2021 5 z 5

Historický román jsem četla poprvé a musím uznat, že po těch fantasy knihách to přišlo vhod. Podle popisu jsem tuto knihu ani nechtěla číst. Nepřišla mi zajímavá, ale víc jsem se asi splést nemohla. Děj byl zajímavý, napínavý, rychle se do knihy začtete. Občas jsem pištěla jak zamilovama malá holka. Postavy jsou taky skvělé! Naše hlavní hrdinka mi připomíná mě. Tvrdohlavá, nežene se do manželství, sečtělá. I náš pan knihovník byl dokonalý. Jen bych asi uvítala propracovanější konec, ale to co mně chybělo bude asi v další knize.

ivca79
10.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Nevím, jestli to jde označit jako dívčí román, protože díky použitému jazyku to asi nebude dnešní mladou generací úplně dobře přijaté, ale myslím, že mojí mámu by knížka fakt bavila - žádné těžké téma, prostě milostná romance.
Za mě: zásadní problém mám s tím, že se v knize nic nestalo. Byl nastíněn problém s tím, že ženy nemohou do knihovny, ale nijak se to nevyřešilo. Byl nastíněn život pana Reeda, ale vlastně se ten konflikt s slečnou Brandon-Weldersonovou nijak nevyřešil.

EliškaHavlová
09.08.2021 4 z 5

Moc hezká oddechová knížka. Hlavní postavy mě především zaujaly jejich povahou. Zatím co Animant se s přibývajícími stránkami vyvíjela, naopak pan Reed zůstával pořád stejný protiva. Jen jejich vzájemné vnímání se postupně měnilo.

Jediné, co mě na knížce zklamalo, byl jako klasicky konec. Ale to je asi jen můj problém, který jsem si musela vyřešit přečtením i dodatkové knížky k hlavnímu příběhu... Tam byly moje otázky z části zodpovězeny.

Baaletka
05.08.2021 5 z 5

Moc hezky napsané, prosto plytkych opisů krásy a fyzické neodolatelnosti toho druhého, hezky vývoj vztahu hlavních hrdinu. Vztahu založeného ne na vzhledu ale osobnosti. A hrdinka miluje knihy? Jsme dvě…

amanek
03.08.2021 2 z 5

Líbil se mi obal, čekala jsem historický román a dostála jsem červenou knihovnu. Od začátku bylo jasné, jak to skončí. Bohužel této četbě jsem dávno odrostla.

qydko
26.07.2021 4 z 5

Moc jsem nevěděla, do čeho se to pouštím... ale proč ne, na léto fajn čtení - stará dobrá Anglie, čtivě napsáno... to pak ani člověk moc neřeší, jak je to vlastně blboučké.

roso.mak
25.07.2021 1 z 5

Absolutně nechápu, co je na té knize tak zázračného. Je to úplně obyčejný a trochu podprůměrný dívčí zamilovaný románek. Což ale raději nikde nepíšou. Takže první polovinu jsem přečetla jen proto, že jsem doufala, že se z toho vyklube nějaká detektivka a druhou polovinu, abych zjistila, co na tom všichni vidí. Jedine, co ocenuji je to, ze hrdinka neni zadna submisivni čubicka, jako je obvyklé v červené knihovně a že se jedná opravdu o dívčí literaturu, takže hrdinka za celou dobu knihy neměla ani jeden orgasmus.

0323
19.07.2021 5 z 5

Vzala jsem si ji s sebou na dovolenou ve čtečce, protože mě tak nějak odrazovala její tloušťka v reálu. I přesto, že jsem si myslela, že tomu čtení moc nedám, tak jsem ji doslova "zhltla" za 2 dny. Skvělá knížka a nádherný příběh. Autorka mě doslova vcucla do té staré doby a moc jsem si to užila. Za mě určitě doporučuji!

elyonka9643
16.07.2021 5 z 5

Tahle kniha přišla ve správný čas, kdy jsem měla trochu čtecí krizi. A ona mě z toho dostala. Za mě skvělý příběh, sympatické postavy a dokonalé prostředí. Hned bych šla pracovat do univerzitní knihovny taky.:) Mám ráda tyhle odpočinkovky ve stylu Jane Austen, takže jsem fakt spokojená.:)