Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2121 2121

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

Piotrusia
26.05.2021 5 z 5

Je to skvělý románek.

vercas945
20.05.2021 5 z 5

Dalo by se napsat "jen" historický román, romantika.. V knize není popsána žádná důležitá historická událost, nic moc převratného o období, ve kterém se odehrává, se tam nedozvíte, ale dobrá spisovatelka toto pro svou knihu vůbec nepotřebuje. I když děj je poměrně jednoduchý a hodně z děje se dalo vytušit i dopředu, kniha vás neustále láká k sobě, dokud ji nedočtete :-) A musím říct, že už se mi dlouho nestalo, abych se tak dokázala vžít do pocitů hlavní postavy. Takže za mě úžasné oddechové čtení a v kombinaci s krásnou obálkou jasných pět hvězd.

happy-smile
19.05.2021 5 z 5

Moc pěkně napsané. Do knihy jsem se pustila, protože se odehrává v prostředí knihovny. Jinak jsem nevěděla, co od ní vlastně čekat. Dostala jsem velmi milou romanci odehrávající se v Anglii v době, kdy ženy ještě měly jiné postavení. Neočekávejte ale nějaké boje za rovnoprávnost, ono se toho totiž celkově v knize tolik neděje, a přesto si to čtenář stěží uvědomuje. Ano, možná by tato kniha mohla být kraší, ale vůbec mi to nevadilo. Moc pěkné, odpočinkové čtení a už se těším, až si přečtu Pár stránek navíc.

Knihodrak
15.05.2021 5 z 5

Krásná kniha ️. Je neuvěřitelné, že i když se tam někdy ani nic až tak zajímavého naděje, jak to dokáže autorka svým krásným stylem psaním podat tak, že to zajímavé je! Jediné, co bych vytkla je, že mi přišel popis knihovny, kde se co nachází, trochu zmatený. Ale i tak, byl to můj první historický román a jsem neuvěřitelně ráda, že to byly právě Kroniky prachu a už teď se moc těším na dodatkovou knihu, kterou mám již koupenou a hezky v knihovničce. Bála jsem se jak to celé končí, ale konec mi přišel krásný a přidal mému hodnocení tu pátou hvězdičku. Určitě doporučuji ️️️️️!

Knihodrak
12.05.2021 5 z 5

Kniha se odehrává v listopadu! V knize Kroniky prachu pár stránek navíc najdete rozpis toho, jak knihu číst v listopadu tak, aby jste každý den prožili to, co ve stejný den v listopadu Animant. Takže už vím, jakou knížku budu číst v listopadu podruhé ️

Bubo19
10.05.2021 4 z 5

Tato kniha mě zaujala krásnou obálkou, a pak taky tím, že se velká část děje odehrává v knihovně. Jedná se o romantický příběh, který nám současně ukazuje život v Anglii ke konci 19.století.
Musím říct, že toto není zrovna typ knih, které bych běžně četla, ale potřebovala jsem něco pohodového a oddechového, a to tento příběh byl. Uvědomila jsem si také, že přestože hlavní hrdinka líčí den za dnem, vůbec jsem se u knihy nenudila. Připomněla mi Pýchu a předsudek, jen trochu moderněji napsanou.

Ayen
04.05.2021 5 z 5

Prostě nádhera. Dokonalý, krásný. Když opominu, jak nádherná je obálka, tak příběh samotný je něco úžasného. Snad to teď přeháním s přívlastky, ale jinak to napsat ani nejde. Již od prvního slova bylo jasno, a já se zamilovala do Animantiho příbehu. Autorka píše takovým způsobem, že se dokážete vžít do světa téměř okamžitě.

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Dlouho jsem nečetla takhle příjemně oddechovou romantiku. Člověk si u ní opravdu odpočine, děj krásně plyne, žádné velké zvraty. Hlavní hrdinka je velice sympatická, knihovník jde občas pěkně na nervy, ale taky si získá vaše srdce.

Lutzinka
04.05.2021 4 z 5

Hooodně pomalá a dlouhá romantická linka, odpovídající tehdejší době, která se ale velice dobře čte.
Děj se odehrává víceméně v knihovně. Na pozadí jen okrajově řeší židovskou otázku a postavení žen v tehdejší společnosti a rozdíly mezi společenskými vrstvami.
Pohodová oddechovka pro romantické duše, které milují historii.
Doporučuju už jen kvůli té úžasné obálce. ;-)

JK96
30.04.2021 5 z 5

Jako fanynka děl od Jane Austenové jsem se na knihu velmi těšila a nebyla jsem zklamaná. I když spád příběhu byl z počátku velmi pozvolný, od čtvrtky knihy začal nabírat na obrátkách k sladkému vyvrcholení. Autorka Lin Ryna je podle mého Jane Austenovou moderní doby. Vřele doporučuji.

kubula_booky
28.04.2021 5 z 5

Tož pěkné to bylo, ani jsem nečekal, že mě to bude tak bavit. :-) Podle obálky a těch anotačních plků o šatech a plesech jsem čekal čistě jen plytkou zamilovanou slaďárnu pro holky, ale realita mile překvapila! :-)

Nikoll2
26.04.2021 5 z 5

Krásná kniha na pohled a ještě krásnější na přečtení.
Opravdu se nedivím těm velkým pozitivním ohlasům, které jsem na knihu všude četla, a sama se k nim musím přidat. Již po několika prvních stranách jsem věděla, že si mě kniha získá, a to především kvůli hlavní postavě, Animant. Svou láskou ke knihám, humorem a svými názory si mě zkrátka získala a já od té chvíle hltala každý kousek jejího příběhu. Nebyla jedinou postavou, která si mě získala, bylo jich opravdu mnoho. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává, také nemohlo být snad zvoleno lépe. Do samotné knihovny bych se ihned nastěhovala, a pan Reed by mi tam rozhodně nevadil. :D

Co se týče samotného příběhu, na počátku mě zarazilo množství stran. Historické romány totiž běžně nečtu, a proto jsem byla zvědavá, co se na tolika stranách může odehrát. Samozřejmě je hlavním tématem láska a hledání toho pravého, avšak není to zdaleka všechno. Čteme o tématech tehdejší doby. Především o postavení žen ve společnosti a také o různorodosti životů různých společenských vrstev. Zkrátka kniha nám toho nabízí opravdu mnoho.

Knihu řadím mezi své oblíbence a dá se tedy očekávat, že mohu knihu určitě doporučit, nebudete litovat. :)

Mishak
25.04.2021 4 z 5

Historické romány nejsou zrovna mým šálkem čaje, ale tenhle se mi líbil. Při čtení téhle knihy jsem se neustále přihlouple uculovala, až to přešlo v úsměv, který hřeje! Příběh je velmi pomalou romancí, která je jako skutečná! Prostředí knihy na mě působilo, jako bych tam byla a mrazivější Londýn před zimou? Nádhera!

Postavy v knize mi byly velmi sympatické. Hlavní postava Animant je prostě skvělá! Umí se za sebe rvát, ale má i své chyby (trochu snobství se zpočátku najde). Stejně tak pan Reed. Postavy jsou tak dokonale živé a během příběhu jako by rozkvetly.

Styl psaní názvů kapitol se mi opravdu líbil. Je originální a vyloženě milý.

Trochu jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych knize dala plný počet hvězd, ale nakonec to neudělám. Strávila jsem s ní krásné chvíle, někdy si ji určitě přečtu znovu, ale něco mi pořád říká, že 4 hvězdičky jsou adekvátním hodnocením téhle knihy.

7777777
22.04.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Na začátku jsem byla docela skeptická, protože jsem se bála, že to bude nepovedená parafráze na Pýchu a předsudek.
Po pár kapitolách jsem se ale od knížky nemohla odtrhnout a hlavní postavy jsem si zamilovala.
Taky se mi moc líbilo, jak kniha ukazuje sociální problémy dané doby.
Trošku mě zklamal konec, protože byl velmi předvýdatelný a moc stručný, takže vlastné ani pořádně nevysvětlil, co se stalo.
Nicméně většina obsahu mě uchvátila a celou knížku jsem zhltla za dva dny.

Rézi
19.04.2021 4 z 5

Krásná kniha
Jen se nemůžu pomoct, strašně mi připomínala Pýchu a předsudek

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Můj první historický román a jsem ráda, že to byl zrovna tenhle.️Od začátku jsem si oblíbila Animant, i když mě někdy štvala tím, jak poslouchá za dveřmi nebo, že čte poštu Reed byl ze začátku fakt hrozný, ale postupem času se stal mým crushem ️Někdy jsem nevěděla, jak se děj vyvrbí, ale někdy se dalo předpokládat, co se stane. Trošku mě štvaly dlouhé kapitoly. Do hlavní postavy jsem se rychle vžila a prožívala s ní každou emoci. ️ Za mě milá knížka, která stojí za přečtení, ale určitě nepatří mezi knihy, které si chci přečíst znovu. Pro mě je to moc zdlouhavý z hlediska milostných scének a podobně. Já mám radši, když už je to někde uprostřed a ne, abych na to čekala celou knihu Ale dávám plný počet hvězd, protože myslím, že si to kniha zaslouží. ️

ivetapl
16.04.2021 3 z 5

Upřímně... Osobně mne to nebavilo. Bavili mě pouze části, kde byl pan Reed s Animant.
Když jsem byla za půlkou, už jsem to jen přelétávala očima a četla pouze co mě zaujalo.
Věřím, že se spoustě lidem líbí. Na mě to bylo moc natahované
Ale abych jen nehanila, tak pan Reed se mi moc líbil. I Animant. Ty chvilky, když byli spolu jsou úžasné
Jinak obálka je nádherná

Zuknihomol
16.04.2021 3 z 5

Knížka se zajímavým námětem, která zaujme všechny knihomolky, ovšem má to za mě velké ALE. Děj se vleče. Kniha nemá spád, jaký by mohla mít, kdyby nebyla zbytečně natahovaná a nepopisovala rozvlečně každičký den Animant v Londýně. Kdyby kniha měla místo 580 stran, stran 300 zdaleka více bych se na ni těšila a ocenila ji. Navíc byla kniha opravdu až příliš předvídatelná a vztah Thomase Reeda a Animant se rozvíjel nekonečně pomalu....

babyboar
14.04.2021

Pohádka pro knihovnice všech věkových kategorií s nádechem Londýna 19. století. 500 stránek knížek, knihoven, plesů, čajoven a lásky v různých podobách. Nutná dávka sentimentu do chmurných dní.

Terez25
13.04.2021 5 z 5

Ze začátku jsem měla o příběhu pochybnosti, zda má vůbec ambice udržet mou pozornost celých 544 stran. Bylo pro mě příjemným překvapením, když jsem zjistila, že se mi kniha vůbec nechce odkládat a přečtenou jsem ji měla za dva dny.
Jedná se o velmi milé vyprávění mladé Animant, která zná pouze venkovský způsob života, a která shodou okolností nastoupí jako asistentka vedoucího knihovníka v Londýně. V příběhu sledujeme, jak si Animant život v Londýně, tak vzdáleném od jejího vlastního, postupně oblíbí a přichází na kloub lásce, která pro ní do té doby byla neprobádaným územím...