Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2123 2123

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

knihomolka27
12.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Docela dlouho jsem se rozhodovala jestli dát plný počet hvězdiček nebo ne. Někdy mě to naopak vábilo dát hvězdy jen tři. Je to opravdu zvláštní, že ve vás jedna kniha dokáže takhle viklat s vašimi názory v docela dost rozdílné škále hvězdiček. Většinou totiž hned vím, kolik bych tak jakému díla dala bodů hned napoprvé.

Nakonec jsem se spokojila se čtyřmi velmi zaslouženými hvězdičkami. Důvod proč jsem jednu hvězdičku odtrhla je ten, že kniha je na můj vkus v některých částech až příliš popisná, ale nejvíc mi na tom vadí to, že sem se občas musela do knihy nutit. Některé pasáže jsem přímo hltala viz. třeba ples, ale u jiných jsem měla strašnou tendenci přeskakovat. Zhruba v půlce knihy mi bylo jasné, že její čtení stránku po stránce by byla ztráta času. To je prostě pro trpělivější a asi i více romantické duše než jsem já. A tak jsem udělala trochu faul a z nějaké strany 300 skočila až na poslední kapitolu, abych následně zjistila, že jsem svým skokem vlastně o nic významného nepřišla. Bohužel jsem nemohla jinak, prostě jsem už došla do bodu, kdy bych knihu četla vyloženě protože jí chci dočíst dokonce, ale ne proto, že by mě to bavilo.

I tak je ale kniha velmi dobrá. Zbožnuju hlavní hrdinku i její spřízněnou duši. Líbí se mi zasazení děje do starší doby, trochu mi to připomínalo pýchu a předsudek. Líbí se mi povaha postav a to, že je mi hlavní hrdinka velmi podobná. Kdybych žila v její době, tak bych byla jako její dvojče. Tato kniha je poctou pro knihy a knihovny jako takové a mě se moc líbí, že hlavní hrdinkou je právě dívka, která s ještě hledá, a která není takovou jakou by jí chtěli mít ostatní. Je to velmi příjemná oddechovka na hodně dlouhé večery - není sice nijak extra návyková, ale je milá, romantická, zábavná a příjemná.

Anie94
11.04.2021 5 z 5

S touhle knížkou jsem se "crcala" docela dlouho. Ne proto, že by byla špatná, ale přípravy na vánoce, Vánoce a pracovní povinnosti a lehká čtecí krize tu dobu čtení prodlužovali. Knížka je opravdu cihlička - má asi 538 stran - a na jejích stránkách se skrývá romantický příběh hatelove mezi Animant a panem Reedem. Co bych na úvod ráda vyzdvihla je to, že má opravdu krásnou obálku. Je to hodně rozvláčný příběh, neději se tam žádná velká dramata, ale i tak vás příběh zahřeje u srdce. Co dale musím vyzdvihnout jsou sympatické hlavní postavy, které si hned zailujete. V průběhu děje můžete krásně sledovat jejich vývoj. Hlavně vývoj Animant je opravdu hodně znát. Autorka krásně popisuje společenské poměry ve viktoriánské Anglii a hlavně postavení tehdejších mladých žen. Jediné co bych trošku zkritizovala byl ten odfláknutý konec. Na to, jak se ten příběh táhne, je konec na 15 stranách pro mě prostě nedostatečný.

Ella161
11.04.2021 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila už jen díky tomu, jak má krásnou obálku a díky tomu, jaké jsou na ní skvělé ohlasy. Každopádně mě trochu zklamala. Nemohu říci, že se mi nelíbila, protože to není pravda. Líbila se mi, ale po přečtení jsem neměla tokovou tu potřebu si to opět přečíst znova. Ani jsem nebyla smutná, že se s tím příběhem loučím. Ke knize mám pár výtek a nedokázala jsem si jí zamilovat jako to mám u většině příběhů, které přečtu.

Strašně mi vadilo, že tady byla ta romantická linka extrémně pomalá. V první části knihy se ty dva skoro vůbec nebavili a bylo tam jen to, jak Ani rovná knihy, chodí na různé plesy či dýchánky nebo na nějaké výlety. Po přečtení anotace jsem měla jistá očekávání a představy, která se mi bohužel nesplnily. Také se mi děj občas hrozně táhl a štvalo mě, že kapitoly jsou tady dlouhé a já nemohu ukončit čtení dříve (Teoreticky bych mohla, ale nesnáším, když mám rozečtenou kapitolu a odejdu od ní). A ani jsem nedokázala spočítat, kolikrát si Animant povzdychla, protože snad vzdychala pořád. Když už jsem u té kritiky, tak také musím zmínit to, jak neskutečně mě štvala Animant matka. Furt jí hnala k nějakým svobodným mužům a když z toho nic nevzniklo, tak se strašně naštvala. Nechápala jsem to, ale také jsem si uvědomila, že to takhle kdysi prostě bylo.

No každopádně nebudu tady jen kritizovat, protože kniha má i své světlé stránky. S chutí jsme četla to prostředí. Vychutnávala jsem si, jak funguje knihovna a různé poznatky například o vzducholodích. Bylo to pro mě něco nového a velice zajímavého, vezmeme-li v potaz, že tohle je snad můj první přečtený historický román. Také se mi líbily některé postavy. Pana Reeda asi ani nemusím zmiňovat, že? Všichni jsme si ho zamilovali, i přes pár jeho nedostatků. Například by nemusel být ze začátku tak odtažitý a nevrlý. Ale upřímně? Vlastně díky tomu jsem ho začala mít ráda, protože jakmile prosvítaly jeho kladné vlastnosti, užívala jsem si je o to více. Animant jsem si oblíbila, i když mi na ní některé věci opravdu štvali, ale časem se to zlepšilo. Hlavně se mi zamlouvala tím, jak byla inteligentní a tvrdohlavá. Stála si za svým názorem a skoro vůbec nelhala, za což měla bod k dobru. Ale koho jsem si oblíbila snad ještě více než Animant, byla Elisa. Ta byla prostě skvělá! Ta její prostořekost a to, jak říkala všechno, co jí na jazyk přišlo. Opravdu jsem si jí hodně oblíbila a docela mě i mrzelo, že nedostala v knize více prostoru.

Takže i když ke knize mám pár výtek, tak se mi líbila. Sice jsem se do ní nezamilovala jako všichni ostatní, ale s tím nic nenadělám. Avšak je pravda, že mě zaujala natolik, abych si objednala i bonusovou knihu. Musím ovšem uznat, že posledních 150 stránek jsem opravdu hltala a líbilo se mi, jak to mezi těmi dvěmi jiskřilo.

Fallen034
07.04.2021 5 z 5

Knížka pro mě byla dlouhá, ale když se na ni zpětně podívám, délka jí přidala na přirozenosti děje.
Hlavní postava Animant mi byla neuvěřitelně sympatická! Zároveň se mi líbil i pan Reed a jeho provokace a perfekcionismus.
Je to poměrně pohodové čtení, obzvlášť ke krbu, když venku sněží.

LanaBear
07.04.2021 2 z 5

Kronikám prachu se nedají upřít dvě věci: kniha má nádhernou obálku a lákavý název. Bohužel je to však asi jediné, co se mi na ní líbilo. Nejspíš jsem od ní čekala víc, než byla schopná nabídnout.

Jde o více než pět set stran dlouhý příběh, v němž není vlastně žádná zápletka, postavy jsou spíš protivné než sympatické, konec je nedotažený a uspěchaný (z pěti set stran je mu věnováno jen třicet!), a dokonce ani má milovaná viktoriánská Anglie to nezvládá zachránit.

Ale.
Ale pokud hledáte jednoduché čtení, které je spíš než duchaplným románem rozvernou fanfikcí (což kniha koneckonců je, Lin Rina ji začala psát na Wattpadu), tak směle do toho. Zvlášť pokud jste mladší. Věřím, že kdybych Kroniky prachu začala číst ve čtrnácti, byla bych nadšená.

fajka
01.04.2021 5 z 5

Za mě je tato kniha perfektní. Přesně něco takového jsem si potřebovala v tuto dobu přečíst. Mrzí mě, že už jsem příběh dočetla. A radši se nebudu nějak moc rozepisovat, jak jsem z knihy opravdu nadšená, protože bych ji tu mohla chválit kdovíjak dlouho. Takže s vnitřním uspokojením a nesmírnou radostí v srdci knihu doporučuji.

matesjepes
30.03.2021 5 z 5

Četla moje mamka a líbilo se jí to.

renulkam
29.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka se mi líbila, to pozvolné sbližování bylo milé, hezky stupňované, těšila jsem se až se konečně dají opravdu dohromady. Animant mi tedy byla chvílemi nesympatická, tím, jak se stále cítila intelektuálně nad ostatními, ale to také autorka přiznávala. Za mě je škoda, že závěr byl takový rychlý - trošku nedotažený. Po třech měsících se ocitne Thomas na prahu Animant, ale chybí mi třeba jeho vysvětlení, proč od sebe Animant odstrčil, co ty 3 měsíce dělal dále je zde pouze zmíněno, že ho k činu také popostrčil Henry, nic víc.

Kristy.Seb
29.03.2021 5 z 5

Přestaň reptat, dělej co můžeš, a všechno ostatní už se poddá. Když se necháváš vyprovokovat, je to jen důkaz toho, že se nedokážeš ovládat.

Zklamání může člověk pocítit, pouze pokud měl příliš vysoká očekávání.

Skvělý příběh. Bavila mě Animant, s jakou kuráží se postavila k práci a k tomu, čemu ji společnost nutila. Mela skvěl, drzý přístup ke všemu a to se mi líbí. Možná jen byla zbytečně dlouhá kniha...

Ay.Le
24.03.2021 3 z 5

Nenáročné a předvídatelné čtení, u kterého svůj intelekt nebudete potřebovat, nicméně pro unavený mozek je tahle kniha celkem obstojná alternativa.

katkaq
23.03.2021 3 z 5

Když jsem knihu dočetla, zůstala jsem na ni zírat. Ptala jsem se sama sebe, co se to sakra stalo? Miluji prostředí knihoven a tak jsem byla zvědavá na knihu, která má v jedné z nich své dějiště. Knížka byla jako horská dráha, chvíli to skvěle odsýpalo a chvíli jsem se musela ke čtení nutit. Chvíli mě hlavní postavy bavily a za chvíli jsem jich měla dost. Nahoru dolů. Kdybych tuhle knihu otevřela v 15 letech, věřím, že bych byla unešená. Není to špatná kniha, ale opravdu je pro děti a mládež.

Janík511
22.03.2021 3 z 5

Knihu jsem četla na základě nadšených komentářů v různých skupinkách. Ovšem já zase takové nadšení neprožívala. Kniha byla neskutečně táhlá, některé pasáže bych vynechala a celkově knihu o polovinu zkrátila. Takže jsem byla nakonec šťastná, že jsem se prokousala až na konec a vlastně si v závěru říkala, kam se vytratila romantika? Očekávala bych trochu více romantických scén, abych byla spokojená. Bohužel jsem se u ní i dost nudila, takže více jak *** nemohu dát.

_Bára_
20.03.2021 3 z 5

Tahle knížka byla překvapení, protože nedokážu nějak vymyslet co mi vadilo a co se mi naopak líbilo. Hlavní postava je na jednu stranu skvělá a inteligentní holka, ale pak má dny, kdy je náladová a chová se jako malé dítě. Pana Reeda je to samé, akorát u něj mi to zas tak tolik nevadilo. Jediná věc, z které jsem byla krapet vykolejená, byla romantická linka, protože ta se táhne strašně dlouho. A chvíli se jí líbí ten a pak ten, byla jsem zmatená. Ovšem celkově mi knížka asi nějak extra nevadilo.

Jane007
18.03.2021 3 z 5

Na tak nádherný přebal jsem čekala něco víc. V podstatě nic moc se tam neděje a konec je hrozně useklý. Ani dobové zařazení mi nesedělo. Abych nebyla jen kritická, tak knížce nemůžu upřít čtivost. Zlatá Austenová

Mikik
18.03.2021 5 z 5

Jedna z nejlepší knih, co jsem za poslední dobu četla. Vůbec mi nevadilo, že je dlouhá, ba naopak. Hlavní hrdinka byla skvělá. Oblíbila jsem si její drzost i zvídavost a odhodlání. Krásně popsaná tehdejší doba a poměry, například v přístupu k ženám a můžum.

kolacky
17.03.2021 5 z 5

Nečekaně osvěžující! Myslela jsem, že to bude něco jako obyčejná romantická záležitost, ale čekalo mě velice milé překvapení.

kiki11
15.03.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Nejdřív mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se zamilovala a nedokázala se odtrhnout. Všechno jsem prožívala spolu s hlavní hrdinkou, viděla jsem ten dechberoucí příběh před očima a hrozně mě mrzelo, že jsem na konci a musím se rozloučit s nevrlým panem Reedem a ironickou a příliš zvědavou Animant. Tohle je přesně ten druh romantiky, který miluju, žádné hups do postele po pár stránkách, ale postupné oťukávání a poznávání toho druhého. Úplně jsem si rochnila blahem. :D Jen škoda toho unáhleného konce, autorka se mohla trochu více rozepsat. Ale i tak jsem nadšená, moc jsem si knížku užila a klidně si ji někdy přečtu znovu. :)

LaBobule
14.03.2021 5 z 5

Velice mile, nenarocne cteni. Kniha se mi libila a dobre se cetla. Hlavni hrdinka Animant mi sedla, jeji prostorekost, nebojacnost se mi libila. Je to kniha o lasce ke kniham i osudove lasce ke knihovnikovi. Obalka je dokonala! Jedine co bych vytla byl konec, ktery prisel na posledni strance a to bylo zoufale malo. Urcite to je kniha na pohodu, zadne zasadni zvraty, zadna akce.

Dezz22
06.03.2021 3 z 5

Pěkná knížka, krásná obálka, zajímavý příběh. Prvních asi 150 stránek mě to bavilo, pak už to bylo to samé... Podle mě je to moc stránek na málo děje. A konec mě doost zklamal. Víc uspěchat to asi nešlo. Je to romantická kniha, čekala jsem na konec něco víc... romantictějšího? Tři hvězdičky, víc ne. Ale fajn počtení...

teer.h
06.03.2021 5 z 5

Jedním slovem..nádhera.
Já si ten příběh zamilovala od začátku. Hlavní hrdinku jsem si velmi oblíbila a líbilo se mi, jak se v průběhu děje měnila. :) Celkově se mi knižní postavy líbili a zamilovala jsem si je.
Je neuvěřitelné, kolikrát mi kniha vykouzlila úsměv na tváři (třeba archív, kam přišel pan Reed) :)
Jsem zvědavá na Pár stránek navíc :)