Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2123 2123

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

Hyklova48
05.03.2021 5 z 5

Když jsem viděla obálku této knížky, tak jsem si ji prostě musela přečíst. Ta obálka je nádherná a myslím, že naprosto vystihuje atmosféru, kterou ta kniha má.
Příběh se mi moc líbil a bylo to velmi příjemné a romantické čtení. Na to, že to má opravdu spoustu stran, tak se mi to četlo skvěle a stránky mi utíkaly rychle. Postavy mi byly velmi sympatické a nejvíce jsem si oblíbila postavu pana Reeda a Elisy Hammiltonové. Hrozně se mi líbilo prostředí a doba, ve které se příběh odehrává a po přečtení jsem měla chuť se do Londýna té doby podívat.
Tuhle knížku bych určitě doporučila a sama si ji ještě někdy ráda přečtu.

LivB
04.03.2021 5 z 5

Od začátku vlastně předvídatelný příběh bez tajemství a napětí. Možná bych se klonila i k částečně dámské literatuře. Ale když řeknu o jiné knize, že byla čtivá, tak tahle byla milionkrát víc. Stránek má požehnaně, ale zhltla jsem ji za dva dny naprosto bez problému. Ano, i prostředí knihovny mi bylo velmi blízké. Po delší době opravdu TA kniha, která baví a člověk nevnímá nic jiného.

smrčci
04.03.2021 4 z 5

Mám ráda Jane Austenovou, takže jsem přesně cílová skupina této knihy. Je to velmi milý romantický příběh z prostředí knihovny, která mi jednoduše učarovala. Líbily se mi postavy, které nebyly ploché, hlavní hrdinka měla spoustu negativních vlastností. Pan Reed byl k sežrání, jejch konverzace plná ironie a asarkasmu mě fakt bavila. Bohužel pak ale Amiiny neustále stejné myšlenkové pochody mě pak už dost nudily a závěr by si rozhodně zasloužil víc pozornosti.

BarkaS
03.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Nádherná obálka, hezký příběh, ale to je asi tak vše. Je to pomalé, naivní, konec uspěchaný. Krásně napsané, ale některé pasáže prostě nuda. Hlavní hrdinka je naivka, nedozvěděly jsme se (předpokládám, že žádný muž by tohle nečetl :)), proč se “pan Reed” choval jako pitomec (zvlášť ke konci), jestli se dala dohromady s někým i Elisa (co třeba Ian), jestli si Animant otevřela to knihkupectví, jestli s Elisou začaly bojovat za práva žen a Židů, vydupaly ženám vstup do knihovny. A co ta Brandon-Wellcosi. Přestal se Reed chovat jako srab atd. atd.? Vypadalo to, jako když se autorka chystala na knižní sérii a pak jí průběžně docházel dech, až došel úplně. A to je důvod proč je to hezké a milé, ale průměrné. A přitom takový potenciál.

janik6969
28.02.2021 2 z 5

klasická červená knihovna, takový průměr této kategorie, nic co by vzalo za srdce.

suiteki
27.02.2021 4 z 5

Moc milá knížka, užila jen si těch pár večerů s protivným knihovníkem a houževnatou Animant. Občas jsem přeskakovala myšlenky Animant, které se proplétaly někdy na celé stránky a přišli mi jako zbytečná omáčka. Zato rozhovory s panem Reedem, jsem si kolikrát četla i dvakrát...nahlas i potichu, abych se dokázala vžít do těch nevinných, ale okouzlujících chvilek. :) Moc krásné čtení, ale 350 stránek by ji možná stačilo.

helena19
26.02.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Bavila jsem se u ní od začátku do konce. Moc se mi líbila kousavá konverzace mezi hlavními postavami... ironii a sarkasmus ty já můžu. A také prostředí knihovny bylo prostě perfektní.

tittanie
25.02.2021

Letos na mě na databázi neustále vyskakovaly dvě knihy Zlodějka knih a Kroniky prachu. Rozhodla jsem se, že si je přečtu Zlodějka mě zklamala, tak jsem doufala, že Kroniky prachu budou lepší. Nevím proč, jsem si myslela, že takhle kniha bude fantasy, ale nebyla. Obálka se mi strašně líbí. Prvních padesát stránek jsem přečtla bez dechu, ale dál to bylo pořád to samé. Takže za mě ne. Docela se divím, tak vysokému hodnocení na to, že je to červená knihovna. Jo a překvapilo mě, že autorka je Němka. Vůbec jsem to netipovala, takže jsem byla překvapena.

Tweety0207
25.02.2021 5 z 5

Kniha bola úžasná. Prečítala som ju za den a pol a vôbec som ju nemohla odložiť. Postavy boli skvele úplne každá jedna. Jedine co mi na knihe vadilo bol strasne unáhlený koniec. Jednoducho mi tak ešte nejake zakončenie chybalo .

Flekinka
22.02.2021 3 z 5

Kniha neměla příliš velký spád...

Nelajza
22.02.2021 5 z 5

Moje opravdu oblíbená kniha. Doporučuji, možná jen konec byl trochu uspěchaný.

Američanka510
21.02.2021 5 z 5

Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček. Protože to jak si vás spisovatelka omotá kolem prstu hned na první stránce je neuvěřitelné. Bála jsem se jí, protože to bylo všude bum a já se těšila a bála jsem se zklamání, ale nastal opak a to naprostá radost s té knihy.

ellis3
21.02.2021 5 z 5

Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček. Jinak nelze. Kdyby to šlo, dám jich aspoň deset. Ačkoliv jsem dávno za hranicí věku čtenářek, kterým je kniha určena, musím říct, že je to jedna z nejhezčích a nemilejších knih, jaké jsem kdy četla. Moc mě bavila a úplně jsem se dokázala vžít do Animant. To prostředí a příběh je úplně jak z jiného světa a přesto by mohl být skutečný. Doporučuji všem romantickým duším, které milují knihy a chtějí si odpočinout. Tato četba působí jako pohlazení, a to moc všichni potřebujeme. Knihu jsem měla půjčenou a půjdu si ji koupit. Působí na mě totiž jako lék, který si čím dál častěji potřebuji naordinovat, abych dokázala ustát dnešní svět.

DejSemTuKnihu
19.02.2021 5 z 5

Na 100% se zapsala do mích nejoblíbenějších knih. Vůbec mě nenapadá co k ní říct... prostě úžasná knížka pro každého.

Ani832
18.02.2021 2 z 5

Přicházím s docela nepopulárním názorem, a to sice, že z tohoto titulu nejsem úplně odvařená. Spíš vůbec.

Z popisu knihy jsem byla nadšená, a tam je asi hlavní kámen úrazu. Kvůli hypu jsem očekávala mnoho, a nejspíš proto jsem z tohoto titulu tak zklamaná.

Celý příběh je psán pomalým stylem, nachází se v něm spousta popisů Animantina pracovního dne na sto způsobu, i když je neustále stejný kromě pár výjimek. Vzhledem k tomu, že kniha má 544 stran, se mi četla hodně, hodně pomalu. Trvalo mi skoro dva měsíce, než jsem ji přelouskala, a většinu času jsem se do čtení musela nutit. Nepřidávaly tomu ani názvy kapitol typu “Jak jsme pili čaj”, jelikož vždycky shrnovali všechno, co se v kapitole stane, takže čtenář nemůže být skoro nikdy překvapen nadcházejícími událostmi.

I když začátek vypadal slibně (asi prvních 50 stran), příběh mě jednoduše nudil, šíleně se táhl, a až někde kolem strany 350 začal nabírat větší spád.
To ale nemění nic na tom, že z něho ve výsledku nejsem nadšená. Kroniky v sobě ukrývají potenciál, ale přijde mi, že ho autorka pořádně nevyužila. Na příhodě s lodním kufrem se dalo krásně stavět, ale nestalo se tak. Stejně tak se podle mě z prostředí viktoriánské Anglie dalo vytřískat víc.

Hlavní postavy mě občas vytáčely, hlavně nepřizpůsobivost Animant a přehnané reakce pana Reeda (mám na mysli hlavně tu se zfalšovanou průkazkou).

Ale teď už k textu jako takovému - Animant hodně často píchalo u srdce, a nesčetněkrát se tam opakovalo slovo nitro – to byla hrůza, takže jsem ho nakonec začala počítat. V celé knize jsem ho našla jednapadesátkrát.

Oceňuju ale některé myšlenky a témata, kterých se autorka dotkla (feminismus, emancipace, Židé a jejich pozice v té době) a obálka se taky povedla – hlavně hřbet, ten je top.

Výše vyjmenované plusy jsou bohužel jedny z mála. Knihu bych si užila mnohem víc, kdyby si k tomu někdo sedl a trochu ji proškrtal.

Veronikados
18.02.2021 5 z 5

Tato kniha si zaslouží alespoň 90%, ten vývoj hlavní hrdinky, změna postoje.....bylo to okouzlující číst takový účasný příběh s tolika zvraty, postupnému sblížení....krásně to ubíhalo a přesto to nebylo urychlené. Tohle se mi na knize moc líbilo, že nebyla jako mnoho jiných ani zbytečně natahovaná ani urychlená. Někomu by se mohl děj zdát dlouhý, ale pokud se do něj ponoříte, zjistíte že to není tak jak se zdá. Sice se tam popisuje každý den, ale to je vlastně plus. Protože člověk nepřeskakuje, má všechno z první ruky,.....je to prostě napsané tak jak by mělo. Tady máme taky (konečně to v nějaké knize je) opravdu dobře vykreslenou postavu, která není typická nejlepší hlavní hrdinka ve smyslu že se nebojí ničeho a je prostě...jak se tomu říká......Mary Sue? možná, teď nevím.....ale dje o to že není prostě jednak přeceňovaná a nejlepší na světě, ale naštěstí (díky za to) je Animant jako každý z nás. Má dobré vlastnosti a špatné vlastnosti a podle mě je to jedna z těch nejdůležitějších věcí v knize u postav. Proto ji někteří lidé taky nemají rádi a úplně jim Animant nesedla, ale lidi, musíte pochopit že tohle aspoň trochu uvěřitelný (narozdíl od nějakých klišé knih, kde je hrdinka naprosto dobrá ve všem a všude). Příběh se mi opravdu líbil, byl reálný, milý, okouzlující a úžasný a já knihu musím jen a jen ve všech ohledech doporučit. Jedna z naprosto top knih které kdy v životě člověk přečte. Hodnocení 90%

asam
17.02.2021 4 z 5

Klasický román pro ženy. Není to zrovna moje parketa, ale v době Covidu mi přišla právě vhod. Proč si nepřečíst něco romantického? Nezalekněte se toho, že má kniha 500 stránek - děj ubíhá rychle ,

klarinka9974
17.02.2021 5 z 5

Kniha mě hnedka od začátku vtáhla do děje a užívala jsem si každou stránku. Moc se mi líbilo, že je to ze straší doby a jak je vše nemoderní a normální. Je jasný, že pár nevýhod tam je a to, jak se přistupuje k ženám..... ale i tak má minulost svoje kouzlo. Určitě musí být práce v knihovně velmi náročná ale bylo skvělé zpestření, ze se do toho zamotala láska. Ikdyž se každý den dělo defakto to samé, určitě to nebylo nudné. Kniha se skvěle čte, milovníci knih si přijdou na své a dočkají se lásky i když to nebude tak jednoduché. Vůbec bych se nezlobila za delší a sladší konec, bylo to tak nějak uspěchané a určitě by mě zajímala reakce rodičů. Ale což, autorka si to udělala po svém. I když je kniha celkem velká bichle, tak vám ale rychle uteče před očima.

roman9276
16.02.2021 3 z 5

Hlavní hrdinka se většinu času chová jako nudná kráva, neni možný tuhle rádoby chytrolínku, která bude citovat i návod k použití hajzl papíru, nazvat jinak.Tahle přechytralá dylinka, která je otravná, všechny "nápadníky" opravuje a snaží se je odradit, mě dost srala a její matka ještě víc. Mladá nanynka, která nikdy nepracovala, ale během pár dní se všechno naučí a funguje jako padesatiletá ostřílená knihovnice se čtyřicetiletou praxí. Nelogický chování postav snad ani nebudu komentovat. Absolutně nechápu ten humbuk kolem týhle knížky, protože ani po 200 stranách se tam skoro nic neděje, nesympatický postavy tomu moc nepřidaly. V poslední třetině to dostalo konečně rychlej spád a bylo to i maličko napínavý, ale předvídatelný. Tohle bylo sakra pomalý a mohlo to mít o půlku míň stránek.

namornice
14.02.2021 3 z 5

Tak tohle mi moc nesedlo a za mě teda spíš průměr. Vcelku hodně naivní děj - připomínalo mi to nějaký nepovedený německý romantický film.
Co mě bavilo byl popis práce v knihovně a  zařazení do viktoriánské doby. Předvídatelný děj a konec by mě u tohoto žánru až tak moc nevadili, ale nijak zvlášť mě nebavili ani postavy.
Hvězdu navíc rozhodně dávám za velmi povedenou obálku.