Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2183 2183

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

Rayshee
31.01.2021 5 z 5

Do knižky sa mi úprimne veľmi nechcelo, bála som sa počtu stránok.
Hneď, ako som začala čítať tak som mala cele dni na rozume, len ako bude pokračovať príbeh. Veľmi sa mi páči doba, do ktorej je kniha posadena aj poukazanie na to, ako ženy nemali práva a postoj k židom. A nakoniec, kto by sa nezamiloval do pána Reeda ?

Gabi_M
30.01.2021 5 z 5

Nejprve mě zaujala překrásná obálka! V knize jsem našla přesně to, co jsem očekávala, takže žádné velké překvapení, ale příběh krásný, dokázala jsem se ztotožnit s hrdinkou příběhu, která mi byla velice sympatická. 540 stránek přečteno překvapivě velmi rychle.

Zknihydohlavy
29.01.2021 5 z 5

Kroniky prachu si mě okamžitě získaly, a to hlavně kvůli tomu, že je to mimo jiné kniha o lásce ke knihám. Protože co může být lepšího, než najít alespoň v jedné z knižních postav spřízněnou duši v podobě knihomola? Podle mého názoru nic. A co teprve, když jsou ty postavy dvě? To už se skoro rovná knižnímu nebi.

Hlavní hrdinka si nutně musí získat sympatie každé čtenářky tím, že se snaží vymanit ze stereotypních představ o tom, jak by se žena (v období viktoriánské Anglie) měla chovat a co by mělo patřit mezi její zájmy. Okouzlujícím způsobem (a také s kapkou jízlivosti a cynismu) dokazuje, že ženy nejsou jen bezduchá stvoření, která se zmůžou akorát tak na vyšívání a lovení vhodného manžela.

Veverca87
27.01.2021

Moc hezká knížka na poklidné zimni večery, děj sice předvídatelný, ale moc hezky popsáno. Klidně bych snesla některé pasáže méně popisnější, ale pan Reed a Animant byly skvělá dvojka a těším se na další autorčiny knihy :-)

lištička123
27.01.2021 5 z 5

To bylo taaak sladké a romantické. Jednou za čas je ale potřeba i takové knížky. Zvlášť v dnešní době. Moc milá knížka.

Alíša236
27.01.2021 4 z 5

Ano, je to sladkobolné, ale na druhou stranu, proč ne. Když se člověk celou druhou půlku knihy uculuje, tak za to čtení prostě stojí. A za scénu ve skříni by to snad chtělo hvězdičku navíc :)

EmillyT
27.01.2021 5 z 5

Krásné čtení ve stylu Jane Austenové. Moc se mi líbilo prostředí viktoriánského Londýna i vykreslení postav. Děj nemá hluchá místa a nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Lucy.
26.01.2021 5 z 5

Nejen, že má kniha nádherný obal, ale i děj rozhodně stojí za přečtení. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, naprosto mě tento román uchvátil. Na postavy jsem si rychle zvykla, dokonce jsem se často s Animant ztotožnila a zamilovala jsem si také pana Reeda a jeho mrzutou povahu. Zasazení příběhu do dřívější doby je zkrátka kouzelné, prostředí krásně vykreslené, až jsem měla pocit, že v tehdejším Londýně opravdu jsem. Určitě si knížku přidejte na svůj seznam a přečtěte :)

AnitVyk
23.01.2021 5 z 5

Krásný, milý příběh ve stylu Jane Austen, který mi několikrát vykouzlil úsměv na tváři. Vřele doporučuji všem, kteří se nezaleknou počtu stran ???? četlo se to samo a svižně.

nicole1990
23.01.2021 5 z 5

Naprosto nádherná kniha nebyla preslazena jak mají některé romány ve zvyku. Od začátku jsem si Animant moc oblíbila hlavně mám ráda Londýn takže jsem byla nadšená z toho, že se to odehrává právě v Londýně. Už se těším až si přečtu pokračování. Dlouho mě žádná knížka tak nenadchla, že jsem si přála ať není ještě konec ????.

ElenaPierce
22.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, odehrává se přesně v době, kterou miluju a v prostředí, které si musí zamilovat každý knihomol. Bylo to romantické, ale ne přeslazené. Dialogy vtipné, prostředí krásně vykreslené. Ústřední dvojice baví a všem je jasné, jak to mezi nimi bude dál, přesto knihu hltáte. Naštěstí mi ta romantická linka nepřišla až moc uspěchaná, právě naopak. Autorka jde na vše pomalou, takže o to lepší zážitek to je. Hrdinka je sympatická a celkově je příběh vyvedený. Jo, a ta obálka, to je velká krása!

JointlieKat94
20.01.2021 5 z 5

Naprosto nádherná kniha. Nemyslím jen obalově, ale i vnitřně. :)

Dočetla jsem ji včera, ve 2.30 a.. nemohla usnout. Strašně jsem si to zamilovala a pořád nad tou krásou přemýšlela. :) ale je mi trochu zajímavostí, že po celou dobu jsem si nemohla představovat tváře, jediné, co jsem dokázala bylo, vytvořit si v hlavě takovou tu animovanou postavičku s Disneyovek.. přesněji tedy Krásku a Zvíře. Naprosto nechápu proč!
Ale zamilovala jsem si jak Animant, tak pana Reeda a tu jeho mrzutost. :D

Byl to prostě takový krásný, romantický kousek. Moc se mi líbila doba, do které byl děj zasazen. Ta mužská galantnost, to, jak se mluvilo, co se nosilo, jak se chovalo.. prostě krása. Strašně ráda jsem v té době alespoň na chvíli byla.

Moc krásné a já to můžu rozhodně doporučit.

P.S. už jsem rozečetla bonusovou knihu. :)

pollyn
20.01.2021 5 z 5

Láska na první přečtení. To se mi dlouho nestalo.

kopeceli
18.01.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si s sebou vzala do nemocnice a moc dobře jsem udělala! Milé vyprávění mě nenudilo, vtipné dialogy donutily smát se nahlas, k tomu svět knih... Přesně tak jsem celé dětství a mládí četla, jako Animant - krásné jméno, že? Úplně jsem zapomněla na to, co mě čeká, na svůj strach a při dočítání i na nepohodlí po operaci. Takže knihu vřele doporučuju.

Broňa22
17.01.2021 5 z 5

Jak já bych se ráda za Animant a panem Reedem vrátila ještě alespoň na chvilku. Bohužel velmi uspěchaný konec mě maličko zklamal, avšak autorce jsem ho odpustila díky dodatku ke knize. Zakoupení knihy jsem odkládala, protože jsem na ní četla tolik chvály, až mi to bylo podezřelé. Ovšem asi jsem cílová skupina a trefila se mi přímo do noty. Opravdu krásný milý příběh, hezký jazyk, prostředí, postavy, žádné trapnosti a dokonce jsem se při čtení opravdu usmívala. :))

VercaMaj
14.01.2021 5 z 5

S knihou jsem byla velice spokojena, oddechove cteni.. Krasna doba. A prostredi kde se dej odehraval.. Ikdyz bych uvitala vice zapletem mezi knihovnikem a Animant.

Lenas2412
14.01.2021 3 z 5

Za moje lehké zklamání pravděpodobně můžou vysoká očekávání od této knihy, na kterou se všude pěly ódy.
Velkým lákadlem této knížky je atmosféra knihovny, která z celého příběhu přímo sála a je, alespoň z mého neodborného pohledu, zpracována skvěle.
V příběhu se našly scény, které mě moc bavily, v podstatě z pravidla se točily kolem pana knihovníka, který, alespoň pro mě, držel celý příběh, z postav se mi líbil rozhodně nejvíce.
Vůči nikomu jsem necítila přímo odpor, spíš jsme si nesedli. Mezi Animant a mnou to bylo jak na houpačce, občas jsem si s ní rozuměla, občas mě dokázala otrávit.
Četlo se mi velmi pomalu, názvy kapitol mi nesedly a nenadchly mě pokračovat ve čtení.. Konec mi přišel zbytečně protáhlý.
Ke knížce se osobně vracet nebudu, nesedla mi, ale jsem spíš výjimka potvrzující pravidlo. Je to dobrá knížka, kterou si dokázalo zamilovat spoustu jiných lidí! Rozhodně si zaslouží šanci, třeba si získá Vás! ;D

Noeni
14.01.2021 5 z 5

V této knize jsem si zamilovala snad úplně všechno. Hlavní postavy Animant Crumbovou a Thomase Reeda. Děj. Názvy kapitol. Viktoriánskou dobu, v níž se děj odehrává. Knihovnu, která je zde naprosto úžasně popsaná. Obálku. Rozsah knihy. Autorčin styl psaní. Romantickou linku. Celkovou atmosféru, kterou knížka má... Zkrátka všechno. Během čtení jsem se musela pořád usmívat. Byla jsem strašně dojatá. Hrozně moc na mě kniha zapůsobila. Neskutečně mě to všechno bavilo.
Když jsem si Kroniky prachu pořizovala, měla jsem hodně vysoká očekávání už od první chvíle, kdy jsem zjistila, že kniha existuje, až jsem se bála, že budu zklamaná. Nebyla jsem. Ani trošičku. Pro jistotu jsem si však zároveň s ní nekupovala Kroniky prachu - pár stránek navíc... No, mohla jsem ušetřit za poštovný. Po dočtení Kronik prachu jsem ani na vteřinu neváhala a bonusovou knihu ihned objednala. Dnes už je taky přečtená a já vím, že se k oběma knihám znovu vrátím. Naprostá dokonalost, zbožňuju je!

Anette_De
14.01.2021 5 z 5

Tohle bylo naprosto kouzelné. Prostředí ve kterém se celý příběh odehrával Vám vezme dech. Hlavní postavy jsem si zamilovala již od prvních stránek. A to dokonce i mrzouta pana Reeda. A ten konec? První kniha v mém životě, u které jsem vážně brečela. Tuhle knihu nejde hodnotit jinak než plným počtem hvězd a i to je zatraceně málo.

4xbabča
11.01.2021 5 z 5

Tak to byl překrásný příběh, který se četl jedním dechem díky hlavní postavě Animat, ta byla opravdu úžasná, a samozřejmě prostředí knihovny a láska ke knihám, prostě super.