Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2183 2183

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

_Knihomolka_
27.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha si zaslouží jednoznačně pět hvězdiček z pěti. Líbila se mi, už když jsem viděla tu její nádhernou obálku, a doufala jsem, že mě nezklame. A také že nezklamala. Kniha má romantickou linku, odehrává se ve starší době v Londýně, místy je i napínavá a autorka skvěle do děje zakomponovala postavy, které jsou velmi sympatické, a dokázala skvěle vystihnout jejich charakteristiku a vzhled. Proto jsem se do knihy dokázala vžít a prožívala jsem to, co hlavní hrdinka knihy Animant . Je to ta NEJLEPŠÍ KNIHA kterou jsem kdy četla. DOPORUČUJI všem romantickým duším.

Morelia.viridis
27.12.2020 3 z 5

Opravdu takova oddechovka. Romantarny nectu, zde me zaujala obalka a prostredi knihovny, hrdinka knihomolka. Cetlo se to moc dobre a i kdyz to bylo cele predvidatelne, clovek se u toho tak hezky zasnil a odpocinul od vaznejsich zanru.

zuzak82
25.12.2020 3 z 5

Dala bych 70%. Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, děj šel velmi pomalu kupředu. Jakmile si však Animant našla nové bydlení, začalo mě to víc bavit. Konec knihy mi přišel zase naopak dost uspěchaný. Knížku si zapamatují spíše kvůli docela zajímavému místu, kde se děj odehrává, než že by mě pohltila ta romantická linka.

DreamerX9
23.12.2020 4 z 5

Páni! Tohle je kniha co chytne! Kde jen jsou tyhle časy kdy sice postavení žen nemělo velkou váhu ale lidé byly slušní a měli k sobě úctu? Trosku jsem se vrátila do knih paní Austenové jelikož prostředí bylo podobné a charaktery postav taky.
Bylo to krásně napsané, inteligentní a ačkoliv hlavní hrdinka se zdála taková má mě rád? Nemá mě rád? Byla mi sympatická svým důvtipem a rázným chováním. Souhlasím, že konec byl vážně trochu hopem ale děj se vyvíjel dobře a s tím i proměny vztahu hlavních postav.
Za mě tuto romantickou oddychovku rozhodně doporučuji :) a tesim se na pár stránek navíc

Zuzunda
21.12.2020 5 z 5

Nádherná romantická oddechovka :) Jak už tu někdo zmínil též jsem ji hltala podobně jako pýchu a předsudek. I přes vyšší počet stránek se čte velmi rychle - rozhodně doporučuji :)

Samaret
21.12.2020 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jde o autorčinu prvotinu, pokusím se být milosrdná.
Kniha je poměrně čtivá a jedná se o oddechové čtení bez větších nároků. Nicméně, někdy se čtenářem nakládá jako s polointeligentním hňupem, který si není schopen vytvořit vlastní závěr.
Celkem mi vadily a rušily mě fráze, které se opakovaly po pár řádcích (např. Animant v určité formulaci přednese svou myšlenku jako vypravěčka a jiná postava tutéž formulaci o tři řádky dál pronese formou přímé řeči), to mi přijde poněkud amatérské a vytkla bych to především redaktorům.
Co se týká dějové linky a spádu, příběh je poměrně rozvláčný, někdy až utáhnutý a autorka hodně bazíruje na opakovaném popisu duševního rozpoložení hl. postavy, což taky umí být trošku otravné. Obzvlášť, pokud třikrát za stránku zmíní, že si dívka vzpomněla na téhož člověka. Mimo to se také asi čtyřicetkrát dozvíme, má pan knihovník tmavé rozčepýřené vlasy.
Pokud jde o hlavní postavu (Animant) samotnou, byť se kniha četla dobře, k vypravěčce jsem nedokázala přilnout a často jsem naprosto nechápala její zcela iracionální či výbušné jednání a vzápětí její srdceryvné sebezpytování. Občas ve mě evokovala scénu z pohádky Na vlásku, kdy se Locika psychoticky dohadovala sama se sebou o tom, jak je hrozná dcera. Ostatní postavy mi byly velmi sympatické a i ke Codymu, který promluvil celkem dvakrát, jsem si vypěstovala mnohem přívětivější vztah, než k samotné Animant, která se projevovala pouze jako přemoudřelé hysterické a umíněné děcko, nicméně žádné zvláštní charakterové rysy - jako například pan Reed - neměla.
Celkově knihu hodnotím poměrně kladně, ale pouze pod podmínkou, že se autorka do příště polepší :)

Luccinda
20.12.2020 5 z 5

Pokud milujete pomalé romantické linky, tady si rozhodně přijdete na své. Kroniky prachu mi v mnoha ohledech připomínaly knížku Pýcha a předsudek, kterou jsem také četla se zatajeným dechem a čekala, až se Elizabeth s panem Darcym dají dohromady. Tak úplně stejně jsem to měla s Animant a panem Reedem. Sledovat, jak se jejich vztah postupně vyvíjí, bylo zkrátka nádherné!

Na knížce jde strašně moc vidět, jak si autorka dala záležet na úplně každičkém detailu. Prostředí viktoriánské Anglie bylo krásně vykreslené a vytvořilo v knížce nádhernou zimní atmosféru, všechny postavy – ať už hlavní či vedlejší – měly skvěle propracované charaktery, které se v průběhu děje vyvíjely, a příběh samotný byl úplným pohlazením po duši. Zpočátku jsem měla strach, že to bude přece jen až příliš dlouhé, nicméně na konci jsem si přála, aby těch stránek bylo ještě jednou tolik.

Maus
17.12.2020 5 z 5

Krásná kniha, ale trochu mě mrzí ten rychlý konec....

HNEDOOCKA
12.12.2020 4 z 5

Velmi dobře napsáno, pravda, se závěrem si mohla autorka více vyhrát, ale i tak, za mě ok. Nicméně hvězda dolů za hlavního hrdinu, ten se teda moc nepovedl. Pro praktický život naprosto nepotřebný jedinec. Až vyprchá romantika, co s takovým týpkem? Ten si zřejmě bude číst (s uštvaným výrazem - pochopila jsem, že jinak to neumí) i na smrtelné posteli..

irena4184
12.12.2020

Kniha byla opravdu dlouhá a konec byl opravdu rychlý. Ale příběh to byl hezký, hlavně to období, ve kterém se kniha odehrává úplně na mě dýchalo.

eliska4350
12.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Vážně se ten konec odehrál na 17 stránkach?! Za mě tedy veliké zklamání.. Na to jak autorka ze začátku vše pečlivě popisovala konec vzala opravdu hopem.

Usignolo
11.12.2020 5 z 5

Věřím, že někomu to zvedlo cukr na patnáct a přišlo mu to zdlouhavé a naivní. Ale já jsem tak nadšená! Tento příběh mi udělal hrozně dobře, nejspíš jsem po knize sáhla v pravou chvíli, kdy jsem něco takového čistého a laskavého a zároveň i romanticky sladkého potřebovala. Chtěla bych být jako hlavní hrdinka, pusu mám nevymáchanou dost, jen tu knihovnu, málo let a odvahu nemám k dispozici :-D Nejraději bych utíkala do obchodu koupit Pár stránek navíc, viděla jsem je tento týden ve výloze přes ulici :-) Komu neleze romantika vyloženě na nervy, určitě si to užije. Přeslazené to podle mě není.

ANDY28
10.12.2020 5 z 5

Dočetla jsem. 538 stran a šeptám ještě....

happy19
09.12.2020 5 z 5

Překrásné pohlazení pro romantickou duši♡
Senzační překlad..ta doba měla něco do sebe☆

„Kdo není romantik, snad ani nemůže v životě být šťastným.“

Artep5244
08.12.2020 5 z 5

Kniha je pro mě takovým pohlazením po duši. Začala jsem ji číst v době, kdy zrovna panovalo sychravé a deštivé počasí, což je ideální kulisa pro naprosté ponoření se do podzimního a později zimního Londýna. Teplý bylinkový čaj, který jsem pri čtení pila a nadýchané šlehačkové dortíky, o kterých jsem v knize četla, celkovou atmosféru už jen podtrhly.
Na díle jsou však pro mě nejkrásnější všudypřítomné knihy, knihomolství a touha po vědění. Tři znaky, které mě s knihou spojují a díky nimž jsem si zamilovala příběh Animant.

janasim
08.12.2020 5 z 5

Toto bylo tak krásné! Prostředí i doba, ve které se děj odehrává, je pro mě naprosto lákávé. Styl připomíná Jane Austenovou, ale myslím, že kdo knihy této autorky nemá rád pro jejich zdlouhavost, popisnost a málo akce, nemusí se této knihy bát. Je psaná svižným, poutavým způsobem. Postavy jsou velmi sympatické, myslím, že i dobře charakterově vykreslené. Přesně takové, jak očekáváte, ale i tak vás v některých chvílích překvapí. Navíc se Kroniky krásně hodí na toto zimní období. Takže doporučuji z celého srdce.

Mishi
04.12.2020 5 z 5

Londýn v dobách, kdy ženy byly dámy a muži gentlemani. Prostředí knihovny, zdvořilá konverzace (klobouk dolů pro paní překladatelku) a objevování tajemství první lásky bylo pro mě pohlazení po duši.

AniDi
04.12.2020 4 z 5

Zase tolik nadšená po přečtení nejsem, obálka krásná, zajímavý příběh, i jiskra mezi hlavními hrdiny nechyběla. Myšlenku příběh také měl ale ten konec mě naprosto zklamal. To si autorka nemohla s koncem víc vyhrát? Když měl konečně příběh ty správné grády, najednou uzavření na pár vět? A naprosto chyběl epilog s její maminkou a bratrem.

Janík61
04.12.2020 4 z 5

Příjemné romantické čtení, bylo by fajn, kdyby se tado doba vrátila. U tohoto druhu si každý určitě odpočine, hlavně ženy.

nela7552
30.11.2020 5 z 5