Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2183 2183

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

veverrka11
30.11.2020 5 z 5

Tak do téhle knížky jsem se naprosto zamilovala :-) Animant je prostě moje krevní skupina (asi první knížka, kde je hlavní hrdinka stejný knihomol jako já). Už se těším, až si přečtu "pokračování"!
P.S: vůbec se Animant nedivím, že nechtěla chodit do archivu - taky by se mi tam nechtělo...

alena0268
30.11.2020 5 z 5

Bohové, tohle bylo tak ach! Neskutečný zážitek!
Velmi příjemná oddechovka, která pohladí po duši. Je to jemně romantické, chytré a přitom vážně dobře napsané. Oceňuji dobře promyšlený slet událostí, ve kterém doslova každá maličkost má svůj význam pro zápletku. Nevytkla bych tomu vůbec nic. Vů-bec-nic.
Snad jen, že bych toho chtěla víc. A ano, dodatek právě čtu, ale je to málo! :D
Prosím víc takto dobře namixovaných knih, kde se snoubí vkusná romantika s kvalitně propracovanými charaktery a myšlenky mezi řádky. :)

VéjaTarabová
30.11.2020 5 z 5

Příběh se sbližuje s mnoha čtenáři. Spousty z nás určitě vidí svůj vlastní odraz v hlavní hrdince. Animant dokáže zaujmout svými názory proti společnosti či touze ukázat světu ženskou sílu. Přijít s důkazem, že my dokážeme vše, co umí muži a kolikrát to zvládneme i líp. V tomto ohledu má i skvělou novou kamarádku Elisu, která se nebojí jít etiketě navzdory. Pan Reed byl od začátku okouzlující. Neustále mrzutý, naštvaný či drzý, ovšem k Animant projevoval starostlivost, něhu a dokázal se s ní smát, avšak neběhal za ní jako pomatený psík. Od začátku jsem byla vtáhnuta do děje a cítila vůni starých knih nebo zachmuřelé počasí deštivého Londýna. Tento příběh je důkazem, že se na Wattpadu ukrývá spousty nadaných spisovatelů či spisovatelek.

„Možná nebudu bohatá, nebudu mít vlastní kočár a nebudu si moct každého půl roku pořídit novou garderobu, ale veřejná knihovna je zdarma a tam budu určitě šťastnější než s nějakým tupým manželem v extra nóbl domě.“

Ocásek
28.11.2020 3 z 5

Tahle knížka v sobě ukrývá krásný romantický příběh!
Zamilovala jsem si prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Obrovská univerzitní knihovna a historický Londýn rozhodně měli své kouzlo.
Obě hlavní postavy mi byly od začátku sympatické. Animant byla skvělá hlavní hrdinka - inteligentní knihomolka, se skvělým smyslem pro humor, průbojná a hlavně uvěřitelná. V mnohém mi připomínala mě samotnou.
Já vím, že jde o slow-burn romantiku, ale místy na mě byla knížka docela dost pomalá. Občas mi přišlo, že se tam nic nového neděje, ale i přes to všechny se Kroniky dobře četly a můžu je doporučit.

3,5/5⭐️

Sofabookistou
26.11.2020 3 z 5

Kniha se mi sama o sobě opravdu líbila. Prostředí bylo skvělé a bavil mě i děj, ale prostě mi vadila Animant.
Je to asi jen můj problém, ale neskutečně mi vadilo to ,jak povrchní a pokrytecká je.
Působilo to na mě tak ,že se autorka snažila Animant vykreslit co nejlépe, abychom si ji všichni oblíbili a to mi nehorázně vadilo.
Byla taky hrozně naivní, což bych mohla pominout, pokud by byla víc slušná a odporovala promyšleně.
Ze začátku to bylo asi nejhorší, ale potom se to zlepšilo.

Jak jsem již zmínila, všechno bylo jinak v pohodě a kniha mě bavila.
Bohužel, když vám není sympatická hlavní postava , nemůže být tato kniha vaše nejoblíbenější.

Kočičáci
22.11.2020 5 z 5

Kroniky prachu jsou nutností pro knihomolky každého věku, které mají alespoň mírně romantickou duši. S mladou Animant má její matka vdavkové a plesové plány, které se sebevědomé ženě, která touží zažít něco víc než posedávání na večírcích, vůbec nelíbí. Jakmile se dostane z jejího područí a ujede se strýčkem do Londýna, vstříc svému prvnímu zaměstnání, nabere její život zcela jiné grády. Ocitne se ve světě mužů a knih, zažije své první přátelství a také okusí plamínek zamilovanosti. Vrchní knihovník, nerudný pan Reed, byl prostě dokonalý :-D a Animant mu dávala pěkně zabrat. Krásný příběh, který mi zůstane v srdci.
PS: jen tajně doufám, že bonusová kniha "Pár stránek navíc..." bude mít stejnou kvalitu.

aquaver
21.11.2020 5 z 5

Kroniky prachu jsem měla v plánu číst už nějakou chvíli, ale jsem ráda, že jsem si ji nechala takhle na podzimní období, protože mi hned zvedla náladu. Byl to milý příběh, který rozzářil pochmurné dny. Sice mi nějaký čas dalo zabrat, oblíbit si Animant i pana Reeda. Dokonce jsem ze začátku nechtěla věřit, že by si pana Reeda vůbec šlo oblíbit. Ale nakonec si mě oba získali. Musím uznat, že bych taky nechtěla navštěvovat ten archív, i když jsem jen o tom četla, tak mi to nahánělo husí kůži. Naopak do té knihovny bych se nejradši nastěhovala :D Navíc bylo příjemný pro jednou číst příběh, který se točí kolem knih. Konec byl možná trochu až moc uspěchaný, mohl být přeci jenom o malinko delší. Přesto si tuto knížku přidávám mezi své oblíbené knihy ❤ A rozhodně mám v plánu si ji někdy v budoucnu přečíst znovu.

michaella03
20.11.2020 5 z 5

No, knížku jsem si koupila hlavně kvůli nádherné obálce a mnoha kladným hodnocením. A nebyla jsem zklamaná. Děj ubíhal sám, prostředí, postavy a zvraty super. Vidím tu trochu podobnost s Pýchou a předsudkem :D.
U téhle knihy by mi (přímé) pokračování vůbec nevadilo, ba ani film!

Dlouhé sukně, knihy, viktoriánská Anglie a pan Reed. Co víc si přát!

zinon
19.11.2020 2 z 5

(SPOILER) Tak u této knihy půjdu proti proudu. Na knížku jsem se těšila a bohužel mě hodně zklamala. Nelze jí upřít čtivost, ale já se u čtení hrozně nudila...nebavila mě. Nechápu, co všichni vidí na panu Reedovi...já mu na chuť nepřišla a ani Animant mi nebyla zrovna nejsympatičtější. Jediné, co se mi líbilo, byly námluvy jejího bratra a ta povedená večeře.

hzd
18.11.2020 5 z 5

Knížka mě zaujala už před časem svojí krásnou obálkou. A to tak že jsem si jí prostě musela koupit. Moc se mi líbila a díky ní jsem mohla dokončit poslední téma letošní Čtenářské výzvy. Pohladila mě po duši.

zandu
18.11.2020

Půjdu proti proudu. Bohužel. Na této knize je nádherná pouze obálka. Kvůli té obálce jsem si ji pořídila. Nicméně obsah mě absolutně nezaujal, po cca 50 stránkách jsem to vzdala. Za tu opravdu velmi zdařilou obálku knihy bych dala klidně milion hvězdiček, za obsah bohužel žádnou.

lena.o.knihach
17.11.2020 5 z 5

Původně jsem se měla držet plánu společného čtení a přečíst jednu až dvě kapitoly denně, ale já to bez Animant a pana Reeda nemohla vydržet. Snažila jsem se soustředit na jinou knihu, ale nešlo to. V hlavě jsem měla jen Londýn, tajemného vedoucího knihovny a jeho asistentku.

Byla to moje asi nejrychleji přečtená bichlička vůbec. Chtěla bych víc takových knih, protože mě to neskutečně bavilo, četlo se to samo a já doteď nechápu, jak mi tady mohla jen tak půl roku ležet v knihovně.

Prostředí Londýna se mi moc líbilo. Kdykoli se Animant vydala do města, jela drožkou nebo šla jen krátkou cestou do práce, jako bych tam byla s ní.
Romantická linka byla skvělá. Co si budeme povídat, já zbožňuju, když se na začátku nemají v lásce a na konci jí propadnou. A v tomto případě bych klidně přečetla dalších 100 stran, jen aby ten konec nebyl tak uspěchaný.

Závěrem bych Kroniky prachu doporučila snad úplně všem. K podzimnímu počasí se knížka skvěle hodí, krásně si u ní odpočinete a já závidím těm, kteří ji budou číst poprvé.

Kešu1981
16.11.2020 5 z 5

Nádhera!!! Tak příjemně se to četlo, tak rychle to plynulo...Klidně bych si přečetla jednou tolik kapitol, aby to ještě trvalo... Tleskám!!!

Alexxxka
15.11.2020 5 z 5

Přesně jak obálka - taková je i kniha. Nádherná ♥️ To byl balzám na duši. Klidně bych dala i dalších 1000 stran abych věděla, co bylo dál? Ani, pan Reed, má, Henry, Rachel.... Držím vám všem palce a mám vás ráda :-)

Equus
13.11.2020

Kniha mě velice bavila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a velice se mi líbily ty sarkastické poznámky. Už nádherná obálka mě zaujala.

simona5r
13.11.2020 4 z 5

"Nemusela jsem se přetvařovat, tvářit se společensky nebo se stydět za to, že společenská prostě někdy nejsem. Seděli jsme tu oba spolu, v jedné místnosti, každý se svou vlastní knihou, myšlenkami v různých tematických oblastech, a přesto jsme spolu sdíleli jakýsi společný svět."
Knížka je dlouhá a téměř od začátku člověk ví, jak to dopadne, ale přesto je to takové mile odpočinkové čtení.

Bajuli
11.11.2020 5 z 5

Páni, tak tohle je knížka, kterou bych dokázala číst pořád dokola. Rozhodně doporučuji. Knížka je boží!! A ta obálka????... Nádhera. Sice na první pokus jsem knihu nedočetla, musela jsem se začíst znova, ale opravdu to stojí zato. Pokud zvažujete rozhodně jděte do toho!! Knížka vás nechá napnuté až do poslední stránky a je opravdu skvělá!♥️

Tesset
08.11.2020 4 z 5

Nevím, proč jsem si myslela, že se jedná o fantasy, pořád jsem čekala, kdy přijde "něco" a ono nic. Přitom to je podobné jako styl Austenové. Bylo to fajn, akorát ten konec mi přišel dost uspíšený na to, že se v celé knize prakticky nic moc nestalo a najednou byl konec, chtělo to o pár stran navíc, to už by se v té bichličce ztratilo. Musím ale říct, že knihu jsem ocenila až někdy v její půlce. Zpětně hodnotím pozitivně a doporučuji.

Anna Elizabeth
07.11.2020 5 z 5

Nedokážu slovy popsat, jak moc se mi kniha líbila. Tohle si musí přečíst každá romantická duše se slabostí pro dobu Pýchy a předsudku

lucye007
07.11.2020 5 z 5

Původně jsem si knihu nechtěla kupovat, ale na Humbooku jsem neodolala. Ačkoli má kniha přes 500 stránek, četla se rychle.
Je to asi ta nejlepší knížka, kterou jsem za tento rok přečetla. Nepředpokládám, že ji něco pokoří. Předčila dokonce i mou milovanou Selekci, a to je co říct. Prostě láska. Všichni si ji musíte přečíst, protože se u ní strašně nasmějete. A ta romantická linka je do-ko-na-lá.