Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2182 2182

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

Lem196
27.11.2021 5 z 5

Tato kniha se četla jednoduše jedním dechem. Byla kouzelná. Doporučuji každé romantické duši, která chce uniknout z každodenní reality.

Luc00inka
25.11.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem si naprosto zamilovala. Moc se mi líbí doba, ve které se knížka odehrává a hlavně prostředí, čímž je knihovna. Úplně jsem si představovala, jak to tam asi vypadá a vím jistě, že by mě v knihovně jako je tahle bavilo pracovat. Hlavní hrdince jsme fandila a později jsem si oblíbila i pana Reeda. Prostě miluju romantické knížky. A tahle se přidala na můj seznam nejoblíbenějších.

Sixao
24.11.2021 4 z 5

Romantika z doby, kdy bylo pro muže vzrušujicí zahlédnout u dámy obnažený kotníček. Hodně mi to připomínalo Pýchu a předsudek. Na pěti stech stránkách kolem sebe krouží a na konci si dají pusu. Čtení jsem si užila i když znám větší love story.

baty
22.11.2021 5 z 5

Tak tohle byl nářez. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout. Strašně se mi líbila. Od začátku se dalo očekávat, jak to dopadne, ale i tak jsem byla nadšená a moc jsem Animant fandila.

_Brunetka_
19.11.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle by se vážně dalo nazvat novodobou Pýchou a předsudkem, přičemž tu já mám opravdu ráda – přesto ale váhám nad tím, jestli ji tahle kniha v mých očích ještě nepřekonala. Ze začátku jsem si sice nebyla jistá, jestli na mě autorčino tempo není přece jen moc pomalé, ale po chvilce tyto myšlenky zmizely. Užívala jsem si totiž každé slovo a okamžik, který jsem s postavami mohla strávit (ve výsledku bych byla ráda za další stránky). Na styl psaní si nemůžu stěžovat, protože se v něm objevila ich-forma a autorka nás geniálně seznámila se vším, s čím jen mohla (poznámka o stránkách č.2 – jako by mizely v černé díře). Příběh byl brilantně vystavený a bez špetky nudy, objevila se tu spíše spousta překvapivých momentů a děj jednoznačně odsýpal (prostředí knihovny, co chcete). O postavách snad ani nemůžu začít mluvit, nebo se rozplynu úplně… Pokud by opravdu totiž někdo měl dostat titul nejlepší hlavní hrdinky, musí to být Animant (žádná Tessinka, to je urážka) a pan Reed? Ten je tak nedokonalý, až je vlastně dokonalý a zvládnete se do něj zbláznit při jeho prvním pohledu, který zvedne od knihy. Setkala jsem se tady taky se snad jednou z nejlepších romantických linek, které jsem vůbec četla. Je kouzelné sledovat ty největší rozepře, které vás nakonec dovedou ke grandióznímu finále, kdy nebudete moct dýchat. Autorka ve vás probudí naprosto všechny emoce, které jsou potřeba – budete se zlobit, smát, culit a ti z nás, co jsou želvičky, i brečet. Konec byl geniální a já z něj málem odpadla blahem. A já si stojím jednoduše za tím, že pokud by někdo chtěl vysvětlit, proč mě baví číst, jako odpověď mu beze slov podám tuhle knížku. Protože důvodem jsou přesně takové příběhy.

Ywonek
18.11.2021 5 z 5

Na tuto knizku budu hodne dlouho vzpominat.

Andynka
17.11.2021 5 z 5

To byla tak milá kniha !
Je tedy pravda, že během čtení jsem měnila několikrát na knihu názor.
Ze začátku jsem byla nadšená. Vypadalo to, že příběh bude přesně takový, jaký jsem si představovala.
Lehce před polovinou knihy jsem začala být znuděná... kniha byla podle mě zbytečně zdlouhavá. Ale když překlenula polovina, tak jsem si zase řekla, že vlastně to všechno chcete znát, aby jste mohli prožívat příběh s hlavní postavou. Takže jsem si nakonec řekla, že mě vlastně bavila každá část.
Byl to moooc milý příběh o knihách, lásce, Londýně...
Já jsem spokojená. Dostala jsem od knihy to, co jsem si přála. A příběh mě zahřál u srdce. :)

Tialexa
15.11.2021 5 z 5

Kroniky prachu je úžasná knížka. Zamilovala jsem se do ní hned poprvní stránce. Lin Rina ví jak čtenáře zaujmout. Takže děkujeme Lin Rino za dokonalé knižní dílo. Doporučuji hrozněmoc knihu si přečíst.

MocPísmenek
13.11.2021 4 z 5

Kolem Kronik prachu se poslední dobou udělal poměrně velký rozruch. Tematicky je mi tento příběh blízký, takže nešlo aktuální čtenářské vlně nepodlehnout. Příběh se četl dobře, jen mi přišel místy dějově nevyrovnaný. Asi za to může fakt, že kniha byla psána "na pokračování". Naštěstí se vše podařilo udržet v rámci mírného povytažení obočí, kdy třeba scéna, v níž se Animant setkává s bratry pana Reeda, mi do doby, kterou má cca představovat, přijde už příliš "free", na druhou stranu patří k těm nejlepším pasážím, po níž teprve některé vztahové vazby začínají dávat smysl.

SugarDolly
09.11.2021 3 z 5

Přečteno na doporučení. Není to úplně špatné, ale chvílema nuda. I ta citová zápletka je taková předvídatelná. No, čekala jsem víc.

sidonka
08.11.2021 5 z 5

Wau, tak to byla nádhera, ani se mi nechtělo věřit, že je konec, bude se mi po Ani stýskat, v její společnosti a atmosféře univerzitní knihovny mi bylo krásně

SknihouVrukách
30.10.2021 3 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila a mala som od nej obrovské očakávania. Kniha sa mi síce dosť páčila, ale nie až tak ako ostatným.

Na začiatok musím upozorniť, že kniha je písaná pomalým štýlom písania. Takže pokiaľ to nemáte radi, knihe sa radšej vyhnite. Autorka často popisuje, ako Animatin deň a pracovnú náplň v knižnici. Čo sa týka postáv neviem, čo si mám o nich myslieť. Animat mi až tak nesadla, kvôli jej správaniu, ale Pán Reed mi bol celkom sympatický. Veľmi sa mi však páčilo knihomolske prostredie. Milujem, keď sú v knihách spomínané knihy a knižnice. Oceňujem, že autorka sa venovala témam ako je napríklad feminizmus či postavenie Židov v tomto období.

Prvých 100 strán bolo super, ale neskôr som mala pocit, že sa kniha trošku tiahne. Nie nejako veľmi, ale trošičku áno. Prišlo mi, že 550 strán je na túto knižku veľa a určite by sa dala skrátiť. Očakávala som, že kniha bude plná romantických scén, ale romantická linka sa reálne odohrala na dvoch posledných posledných stranách z čoho som bola sklamaná. Ale nebudem klamať bolo to pekné (myslím tie dve strány). Chcem určite pochváliť aj atmosféru knihy, ktorá mi strašne pripomínala Light academia aesthetic a grafické spracovanie. Nemyslím si, že je táto kniha zlá, ale určite má nejaké tie muchy.

Keďže som mala od nej trošku iné očakávania rozhodla som sa pre hodnotenie 3,5/5

joscer
28.10.2021 4 z 5

Tak tohle bylo něco. Příběh se sice dal poměrně snadno předpokládat a je jednodušší, ale kniha je celkove napsaná velice čtivě a nechybí ani bohatá slovní zásoba. Postavy jsem si rychle oblíbila a to hlavně Animant pro její sarkasmus, názory a především lidskost. Nejvíce se mi však líbily vztahy a jejich postupné rozvíjení, na kterém autorka nespěchala a bylo to rozhodně dobře. Jediná věc která mi trochu vadila bylo až přílišné rozvádědí citů hlavní hrdinky. Dobové zasazení bylo zajímavé a příběhu dalo úplně jiný rozměr.
Celkově se mi kniha hodně líbila a po dlouhé čtecí pauze mě pohltila i když jsem samozřejmě četla i lepší knihy, byla to pohodovka, která určitě stojí za přečtení.

Knihoholka.
27.10.2021 5 z 5

Bylo to krásný, nadchlo mě, do jaké doby autorka příběh zasadila a ještě ke všemu do knihovny! Krásná romantická linka, mrzutý pan Reed se mi líbil od začátku a jeho bratři byli absolutně skvělý, nad scénou v hospodě jsem se bavila. Do postav jsem se zamilovala a vůbec mi nevadilo 500 stran, krásný romantický zážitek.

Jana512
26.10.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Cítila jsem s hlavní hrdinkou Animant a přála jí, aby vše zvládla a myslím, že se jí to povedlo. Vychutnávala jsem si i prostředí knihovny, kde jsem jednu dobu měla každodenní přístup na pracovišti.

JaninaV.
25.10.2021 4 z 5

Příběh lehce předvídatelný na 500 stran, ale jako oddechovka super. Moc se mi líbí titulní stránka. Příběh zasazen do knihovny - super. Uvažuji o koupi druhého dílu.

Alex.rrr
22.10.2021 4 z 5

Super oddychovka, příjemný příběh s předvídatelným koncem. Přirovnala bych ho k Selekci. Četlo se jedním dechem a celkem mě mrzí, že je konec. Líbla se mi u knihy obálka a čekala jsem úplně jiné dobové zasazení a celkem mě to překvapilo. Hvězda dolů za některé až zbytečné postavy a nechávám si možnost najít ještě lepší knihy na podobné téma. Jinak supr a můžu jen doporučit.

dooky
21.10.2021 4 z 5

Čím více romantických knih přečtu, tím více se mi líbí slow burn. Knihu jsem nemohla odložit, bavilo mě to maximálně. Ale ten konec? Tak to mě zklamalo. Čekala jsem, že se dostaví třešnička na dortu a já se budu culit ještě víc, než mi to vydrželo po celou knihu a ono nic? Tak dokonalé jiskření po celou dobu a nakonec dvě stránky a hotovo. Kdyby byl promyšlenější závěr dala bych klidně padesát hvězdiček, ale takhle bohužel jednu strhávám. Škoda.

TVer
20.10.2021 5 z 5

Kniha pro mně byla moc pěkná oddechovka. Většinou čtu něco jiného, ale tady mě zaujala už obálka a celkově se mi kniha moc líbila. Přečetla jsem si za 3 dny, co se mi už dlouho nestalo. Rozhodné doporučuji.

Alča25
20.10.2021 5 z 5

Tohle bylo přesně to pravé pro moji romantickou dušičku. Krásný, milý, naivní příběh z 19. století. Žádné drama, prostě jen prostý příběh, u kterého jsem se místy culila jak měsíček na hnoji :)