Krvavé ostří

Krvavé ostří
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540562/bmid_krvave-ostri.jpg 5 1659 1659

Staňte se svědky vzestupu a pádu Celaeny Sardothien coby adarlanského zabijáka! Nové vydání s ořízkou. Celaena Sardothien je nejobávanějším zabijákem celého Adarlanu, ale jako obyvatelka Tvrze vrahů musí bezvýhradně poslouchat svého pána Arobynna Hamela. Aby prokázala a prověřila své schopnosti, je nucena se vydat na několik odvážných misí. Ocitne se tak na vzdálených ostrovech, uprostřed nemilosrdné pouště i na výpravě za osvobozením otroků. Ne vždy ale jedná v souladu s Arobynnovými příkazy a za to by mohla zaplatit vlastním životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade, 2014

Juliette@
27.03.2017 5 z 5

Knihu jsem dočetla dnes a pořád nedokážu myslet na nic jineho. Líbilo se mi jak bylo v knize vysvětleno dost věci a často jsem patrala v ostatnich dílech abych si všechno spojila. Upřímně člověka až boli u srdce, když z ostatních dílů ví, jak to se Samem dopadne a vy mezitím musíte jen přihlížet. Konec pro mě byl opravdu silně dojemný a obdivuju Saru J.Maas že mě dokaze pokaždé ohromint. Jen doporučuji :)

Market116
26.03.2017 5 z 5

Tak, mám dočtený další fantastický díl :) od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout jak byla skvělá :) Ale zároveň jsem hrozně naštvaná a smutná, nejspíš bych se smířila s tím, že Sam byl Celaenin první, skvělý a nezapomenutelný kluk, kterého bohužel zavraždil nějaký sadista a parchant, ale když se S.J.Maas rozhodla vydat díl, ve kterém nám představí Sama a jeho nádherně romantický vztah s Celaenou, tak jsem myslela, že se na konci dílu snad zblázním, bylo to tak smutné (pochopitelně jsem zase bulela jako malá). A navíc další perfektní mužská postava, se kterou Celaena pochopitelně nebude :/ Ale jsem ještě víc nedočkavější na to jak tahle bravurní série skončí, doufám že bude strhující a plná emocí :)

Kiwi24
20.03.2017 5 z 5

Bože. Nemám slov. Asi bych musela napsat sáhodlouhý komentář o tom, co Sarah ZASE udělala s mým srdcem. ZASE. Obdivuji Celeanu, a nechápu jak to, že ještě normálně funguje a žije. Krvavé ostří to dokázalo. Stalo se mou nejoblíbenější knihou.

Adris
19.03.2017 3 z 5

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.

verulik196
12.03.2017 5 z 5

Tak a zase je přede mnou dlouhé čekání.
Myslím, že vše podstatné už bylo napsané - je to skvělá knížka ze skvělé série od skvělé spisovatelky se skvělým obalem... No prostě není co kritizovat.

Tucaka
11.03.2017 5 z 5

NAPROSTO OHROMUJÍCÍ!
Škoda jen, že jsem tuto knihu četla až po Královně stínů, určuje si doporučuju přečíst Krvavé ostří jako první než načnete první díl Skleněného trůnu .. člověk tak počítá s tím co se stane na konci knihy.

anonym02
09.03.2017 5 z 5

Konečně se k nám dostala a zase je na dlouhou dobu konec. Snažila jsem se jí číst, co nejdýl, ale to prostě nejde! Vždycky, když čtu knihy od Sarah J. Maas, myslím si, že už nebudou lepší než ty, které jsem četla. Stále nevím, jak si to můžu myslet! Vždyť Sarah je díl od dílu lepší, i když by někdo řekl, že už to nejde a tyhle novely? Wow! Krásné doplnění Celeany minulosti, ve kterém jsem se nechala unášet příběhem a četla do noci. Do teď jsem byla Chaol team, ale Sam? Ten byl tak úžasný, že jsem jeho smrt obrečela hooodnè dlouho.
Zase nádhera a jenom doporučuji!

Lory
08.03.2017 5 z 5

Věřte nebo ne, nechápu a nerozumím tomu, jak to dělá, ale Sarah J. Maas mi opět dokázala zlomit srdce a rozmetat jeho střepy do všech světových stran. Postupně mi dochází, že nejspíš neexistuje dílo, na němž by se podílela a já bych si ho nezamilovala.
Můj kompletní názor na knihu je k mání zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/03/krvave-ostri-vsechno-ma-svou-cenu.html :)

Barbarka_CZ
07.03.2017 4 z 5

Prequely nemám ráda, nerada se vracím do minulosti, když už jsem v reálu o dost dál. Nicméně přestože se v Krvavém ostří člověk vlastně nedozví mnoho nového, protože většina už byla řečena či alespoň naznačena v sáze, jsem za tuto povídkovou knihu moc ráda. Jednak to byl návrat do světa a k postavám (postavě), které jsem si zamilovala. A za druhé člověku se díky tomu přece jen některé věci doobjasnily, dovysvětlily (například to, jaký byl skutečný vztah mezi Celaenou a Arobynnem a proč to dopadlo, jak to dopadlo). Za mě rozhodně kniha, kterou by milovníci Skleněného trůnu neměli vynechat. :)

Lefula
07.03.2017 5 z 5

Minulost.... A já jsem si říkala, že už mě nic nepřekvapí, ale vypadá to tak, že jsem se spletla. :D

Voluta852
06.03.2017 5 z 5

BOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak to ta autorka dělá, že se v jejích knihách objevuje opravdu zdlouhavý popis, ale zároveň vás to neunudí k smrti????
Každá část knihy byla nabitá akcí a určitě mohu doporučit. Nedá se od ní odtrhnout........Dobře dá, ale jenom tehdy, když potřebujete jíst, pít nebo na toaletu.
FAKT TO BYLA BOŽÍ JÍZDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vterinka
05.03.2017 5 z 5

Úžasné povídky ze Celaeniny minulosti a i když jsem všechny, kromě poslední již četla ve slovenštině, tak jsem si je s radostí přečetla znova. Tato série mě naprosto uchvátila a už se nemůžu dočkat, až vyjde 5. díl! :-)

Aléda
05.03.2017 5 z 5

Nemám slov.
Není nutnost si tyto povídky přečíst, ale podle mě je to potřeba. Najednou mám pocit, že se na Celaenin svět dívám zase trochu jinak a rozhodně teď mnohem lépe chápu chování některých postav. A ten konec...všichni čekali, co se stane, ale na TOHLE se prostě nešlo připravit. Tak smutný..

ewi
04.03.2017 5 z 5

velka skoda, ze tento subor poviedok, popisujucich Calaeninu minulost , co bolo pred Sklenenym tronom, nevysiel u nas este pred "Kralovnou stinu " ako tomu bolo v zahranici ... po precitani ma clovek moznost porovnat, kym Caelena bola a akym vyvojom presla, kym sa stala Aelin, tiez jej vztahy s niektorymi z postav, ktore sa objavia az vo 4.dieli ( Arobynn, Lysandra)... poviedky sa mi pacili a musim povedat, ze po precitani tej poslednej- Vrahyne a rise , som bola velmi smutna, i ked koniec bol znamy a neodvratny...

Věrka256
02.03.2017 5 z 5

Celenu jsem zbožňovala od prvního dílu a Sam byl skvělej (i na tu chvilku). Nejvíce se mi líbilo jak Celene poprvé řekl že ji miluje a pak to jen utvrzoval. Arobyna jsem měla od začátku za naprostého zmetka i v Královně stínu. Docela mě překvapilo, že Celena odmítala připustit že ji zradil. Bylo docela od začátku zřejmě, že ji považuje za svůj majetek.
No k Samovi není co říct. On měl podle mě se Celenou ten nejlepší vztah. Byl v podstatě bezchybný a jak ho autorka popisovala bylo... Myslela jsem že ho mám před očima a hledím do těch jeho. Také mi přišlo že měl trochu podobné rysy s Chaolem (hnědé oči, vlasy...).
V povídce Vražedkyně a poušť jsem si všimla, že Celena skoro každého ztrácí. Vemte si, že přišla o rodiče, Nehemii a tady od sebe odehnala Ansel.
A přiznám se jsem cíťa! Ano věděla jsem co se stane, ale i tak mi kanuly slzy po tvářích, jakmile Arobyn řekl: ,,Je mi to líto." A jak to Samovi tělo... Prostě jsem se Celeně ani nedivila, když se vydala za Farranem. Být ji udělám to samé bez rozmýšlení.
No a kniha dost dobrá. Kapitoly tady nestrácely a z výsledků jsem šťastná.
Rozhodně doporučuju ;-).

Horselen
01.03.2017 5 z 5

Nejpoutavější povídkou se pro mě stala Vražedkyně a poušť, hned za ní pak Vražedkyně a říše. Sama jsem si i za tu krátkou chvíli zamilovala a je jisté, že na Celaenu nyní nahlížím jinak. Kniha mě nadchla stejně jako předchozí díly, konečně se mi osvětlily i ty skryté záležitosti Celaenina života.

KačkaTT.
01.03.2017 5 z 5

Úplně se tím změnil můj pohled na Celaeninu minulost. Naštěstí k dobrému. :-D

martina1199
28.02.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nedostala jsem od toho úplně to, co jsem si představovala.
Ano, dozvěděla jsem se detailněji, co předcházelo Skleněnému trůnu. V komentářích některých čtenářek zaznělo, že díky Krvavému ostří nahlížejí na Celaenu ve Skleněném trůnu jinak - že ji vidí v lepším světle.
Mě to tak ale nepřišlo. Jediné, co spojovalo Celaenu z Krvavého ostří a Celaenu ze Skleněného trůnu, je její naivita - nebo důvěřivost, chcete-li. A záliba v luxusu. Pořád si myslím, že po tom, jak a v čem vyrůstala; co se v ní začalo probouzet v Zátoce lebky, a co se v ní zrodilo po Samově smrti, by se chovala ve Skleněném trůnu jinak. Méně nedospěle, méně nezkušeně.Myslím, že opravdu jsem jí začala fandit až jako Aelin.
Od Dědičky ohně je tato série ovšem vynikající, takže už pomalu natěšeně vyhlížím další díl :-)

Hoshi
27.02.2017 5 z 5

Těší mě, že všech pět povídek, které obsahuje Krvavé ostří, vyšlo i u nás (měla jsem nutkání objednat si je ve slovenštině). Je to krásné doplnění celého příběhu, kde můžeme s Celaenou prožít část její minulosti - Sama. Nemohu nepřiznat, že jsem si Sama oblíbila, ale nezasloužil si to. Po přečtení povídek jsem se utvrdila v jednom. Arobynn Hamel je poděs, který ....

cori
26.02.2017 3 z 5

Kniha přináší 5 povídek, které vyšly v originále v roce 2012 a 2013. Čtenář se dozví, jak se Celaena sblížila se Samem, jak osvobodila dvě stovky otroků, postavila se vůli svého pana Arobynna, podrobila se výcviku ve tvrzi Tichých vrahů v Rudé poušti a jaké okolnosti předcházely jejímu uvěznění v Endovieru.
Doporučuji číst před Královnou stínů, kde je vlastně obsah povídek stručně zmíněn a také je tam odhaleno, že všechno nebylo takové, jak se na první pohled zdálo.