Krvavé ostří

Krvavé ostří
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540562/bmid_krvave-ostri.jpg 5 1659 1659

Staňte se svědky vzestupu a pádu Celaeny Sardothien coby adarlanského zabijáka! Nové vydání s ořízkou. Celaena Sardothien je nejobávanějším zabijákem celého Adarlanu, ale jako obyvatelka Tvrze vrahů musí bezvýhradně poslouchat svého pána Arobynna Hamela. Aby prokázala a prověřila své schopnosti, je nucena se vydat na několik odvážných misí. Ocitne se tak na vzdálených ostrovech, uprostřed nemilosrdné pouště i na výpravě za osvobozením otroků. Ne vždy ale jedná v souladu s Arobynnovými příkazy a za to by mohla zaplatit vlastním životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade, 2014

Hanča84
04.06.2018 5 z 5

Tuto povídkovou knihu, na kterou jsem narazila spíše náhodou, jsem začala na doporučení některých čtenářů číst jako první. Byl to vlastně takový skok do neznáma, chtěla jsem zkusit něco nového... okamžitě jsem si ji zamilovala. Děj knížky mě naprosto učaroval a já nejedenkrát uprostřed čtení překvapeně zjistila, že už jsou dvě ráno. Obdivuji autorku za tak velkou fantazii a naprosto skvělý, velmi čtivý a jaksi nenucený styl psaní. Z mého pohledu tedy určitě doporučuji, tato kniha patří do kategorie nejlepších fantasy, co jsem kdy četla. Po krátké pauze se určitě vrhnu na první díl této série :)

JankaV80
03.06.2018 5 z 5

Knihu jsem četla ještě před tím, než jsem sáhla po prvním dílu série a rozhodně mě nezklamala. Co kapitola (příběh), tak to problém se od knihy odtrhnout. Kniha je vlastně takové vysvětlení, jak se ze Celaeny stala vražedkyně, proč, jaká je, co ji ovlivňuje, co má ráda (vtipné, mi připadne, že knihy), co nenávidí (otroctví), .... Jen co jsem knihu dočetla, hned jsem sáhla po prvním dílu ze série :-)

Evule114
31.05.2018 5 z 5

Ty povídky se četly samy. Akorát jsem se zdráhala číst tu poslední, protože všichni víme, jak to dopadlo :-(. A je určitě dobře si to přečíst před Říši bouří, pak to dává smysl. Sarah prostě nezklamala jako vždy. Je dobře, že Aelin pak Arobynna zabila..

Liz1993
27.05.2018 5 z 5

Pokud Vás baví postava Celaeny, tak tyto povídky jsou určeny právě pro Vás. Není nutné si je číst k tomu, abyste pochopili děj ostatních knih, avšak bych to doporučila, protože se aspoň dozvíte více o minulosti naší vražedkyně.

Clarrisa
26.05.2018 5 z 5

Skvělé doplňující povídky k sérii skleněný trůn. Vše jsem s hlavní hrdinkou prožívala! A brečela jsem jako želva, protože tohle bylo prostě

zinon
14.05.2018 5 z 5

Povídky krásně dokreslily příběh...mně osobně se nejvíce líbil ten z pouště :) Super bylo i to první setkání s Dorianem. Příběh se Samem byl hořkosladký...moc pěkné.

Marry123
11.05.2018 5 z 5

I když jsem ji četla až po Královně stínu, vůbec mi to nevadilo. Krásné doplňující povídky. A Sama jsem si hodně oblíbila, i přesto že člověk ví jak to s ním dopadne, ukápne slza. A Arobynn je svině, ale to už taky víme dávno. :D

ladaol
02.05.2018 5 z 5

Fantasy mám ráda a tohle je velice povedené. Moc jsem si čtení knihy užila. Díky za doporučení v komentářích, že je vhodné číst ji jako první.

ja.nevim
29.04.2018 5 z 5

Škoda, že jsem tuto knihu nepřečetla dřív než další díly ze série.
Skvělá kniha, ostatně jako vždycky. Jde vidět, že Celeana v Endovieru dospěla. Strašně moc mi bylo líto Sama, tohle si nezasloužil. Z knížek co jsem četla předtím mi nebyl moc sympatický, ale tady jsem si ho opravdu oblíbila.
Každopádně těším se na další díl od Maas. Trochu se bojím, že tahle série zachvíli skončí. Mám z toho smíšené pocity.

Kačkaknihomol
26.04.2018 2 z 5

Abych pravdu řekla, Celaena mě baví jako postava víc, než-li Aelin. Sice je to jedna a tatáž postava, ale má v sobě dvě osobnosti. Vražedkyni a královnu. A já více preferuji vražedkyni, než královnu, které se všichni klaní.
Na téhle knize je krásně vidět, že dobré jméno a slušný styl psaní dělají divy. Kdyby Skleněný trůn tyhle prvky neměl, zařadil by se mezi průměrné fantasy. Jenže je má, a je toho značně využito.
Krvavé ostří je soubor pěti povídek, z nichž by minimálně dvě nemusely vůbec existovat. Tou jednou je "Vražedkyně a léčitelka" a tou druhou je "Vražedkyně a podsvětí". Ta první je absolutně o ničem, pokud vám tedy přijdou vzrušující myšlenkové pochody jedné holky, která je vlastně tak trochu léčitelka. V pořadí čtvrtá povídka "Vražedkyně a podsvětí" je o něčem, ale autorka to rozpitvala na sto stránek, takže je to vlastně o ničem. V podstatě je to taková lávka k poslední povídce.
Když se to vezme kolem a kolem, v knize se nic převratného nedozvíme. Jen pár maličkých detailů, ohledně toho, jak Celaena dopadla tak, jak dopadla. A je vážně provokace, roztahat to na čtyři sta stránek.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak nejprve bych napsala , že kdo ještě nezačal číst sérii Skleněný trůn ,tak doporučuji si tuto knihu přečíst jako první .Já ji četla jako pátou a tak jsem spoustu věcí už věděla . Bylo zvláštní číst věci ,když už jsem věděla rozuzlení..Jinak kniha je rozdělena do 5 povídek , které na sebe navazují a je v nich přesně co potřebujete vědět než se poustíte do prvního dílu.
Co se týká obsahu ,jelikož jsem tuto knihu četla jako pátou tak bylo vidět , jak se Celaena vapracovala ze spratka na zabití v ženu.

Nothing111
04.04.2018 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá a rychle se četla.I když to nepatří do série tato odbočka byla užitečná a příběhy mě bavily a byly jako vždy napínavé.

KnihomolkD
01.04.2018 5 z 5

Úžasný,úžasný,úžasný!Rozhodně udělala jsem dobře,že jsem si přečetla tenhle díl před Královnou Stínů.Abych řekla,tak první a poslední povídka dostala 5/5*,ostatní dostali 4/5*.
Hodnocení:4,7*
Doufám že mě Královna Stínů nezklame...

Anonymní
31.03.2018 5 z 5

Za mě by to mohl být první díl nebo něco co se dělo před prvním dílem. :D Četla jsem ho až před pátým a vlastně šlo o její historii o které se někdy dozvídáme během průběhu dílů. Na konci jsem teda brečela, protože mi to přišlo smutné. Ale alespoň mi to potvrdilo hypotézu o Arobynnovi... je to pěknej šmejd!

Nelíísek
18.03.2018 5 z 5

Další majstrštyk od S.J Mass

Náhled do Celaeniny minulosti je dokonalé zpestření příběhu Skleněného trůnu, všechny povídky byli úžasné ale nejvíce se mi líbila ta poslední Vražedkyně a říše, kde mě ukapaly i slzy.

Po další chvíli ticha se zeptal "Proč si to udělal"?
Arobynn obrátil pozornost zpět k vozu, který už se změnil v tečku na úpatí zvlněných kopců nad Zlomuvalem "Protože jsem se nechtěl dělit o to co mi patří" "Vražedkyně a říše"

Safienka
14.03.2018 5 z 5

Čekala jsem, že to bude povídkové pro vícero postav, ale ne. Bylo to o Celaeně a jejím životě před Endovierem. Moc se mi tento doplněk k sérii líbil. Člověk se dozvěděl více podrobností a vše mu tak nějak více zapadalo.

Peťule159
08.03.2018 5 z 5

Bylo to boží! Ale co taky jiného čekat od Sarah J. Maas :) Tuto autorku přímo zbožňuji :) Bylo to dechberoucí, chvílemi jsem se musela smát, ale ke konci jsem málem brečela. Je úžasné jak rychle se vám Skleněný trůn dostane pod kůži :)

julythreemosen
04.03.2018 5 z 5

Většinou jsou ty dodatkové povídkové knížky o ničem, autoři se snaží z úspěšné série vykřesat ještě poslední jiskřičky života, ale já mám zkušenost, že to většinou za moc nestojí. No, u této knihy bych se nemohla více mýlit. Jak je u Maasové zvykem, byla neskutečně čtivě napsaná, byla akční, všechny příběhy měly hlavu a patu a konečně jsme se dostaly do středu dění událostí, které byly v prvních dílech série Skleněný trůn pouze naznačeny - a že to byla jízda. Mám sto chutí si celý trůn přečíst znovu, jen abych to četla už se znalostí této historie. Ale jen se nenechte zmást, rozhodně bych nedoporučovala touto knihou začíst celou sérii číst, právě naopak. Byla nádherným doplněním postavy Caleany, jak ji známe z hlavní série, ne začátkem jejího poznávání. Strašně jsem si užila tu mladou, ještě docela nevycválanou Caleanu ještě s hlavou plnou mladistvých ideálů a přesto už tak obroušenou tvrdým životem nájemných vrahů. Nakonec bych chtěla ještě říct, že kdybych to bývala věděla, přečetla bych si tu knížku před Říší bouří, podle mě je to ideální čas, kdy sáhnout po této knize. Říše bouří bude totiž o to více zajímavá - nechci spoilerovat, ale věřím, že ti, co četli obě knihy, by mi dali za pravdu. Takhle jsem si skládačku spojovala jakoby zpětně a byť to bylo úchvatné, efekt by byl o to lepší, kdybych zkrátka sáhla po knihách v opačném pořadí (tedy nejprve přečetla Krvavé ostří a potom Říši bouří). To je ale jen na okraj a na závěr prostě znovu musím vychválit mistrovský um spisovatelky, která se opět předvedla a napsala dechberoucí knihu, kterou nechcete odložit.

Sima890
04.03.2018 5 z 5

Povídky o Celaenině minulosti. Bylo to hodně zajímavé-všechyn události navazují do současných knih. V originále i ve slovenštině má každá povídka zvvlášt' knihu. Jen nám je všechny dali do jedné knihy, a je to si myslím lepší. Poslední povídla mě dostala a dohnala až k slzám, což jsem nečekala (co se stane jsem věděla).

Mnoho lidí doporučuje si knihu přečíst dřív, než Skleněný trůn. Já bych to moc nedoporučovala, protože později v Půlnoční koruně by to hodně pomohlo v odhalení Celaeniny minulosti, kdo dřív bývala a jakou je nadějí pro lepší svět. Já jsem ráda, že jsem to nechaůa, jako poslední knížku.

Děj byl hodně zajímavý- jediné, čeho mi je opravdu líto je, že Celaena nikdy neřekla Samovi, že ho miluje-při to on jí to řekl hodněkrát. Bylo skvělé poznat blíž postavy a jejich minulost propojenou s Celaenou blíž a konečně poznat Sama, kterého já si zamilovala a na konci jsem brečela, přestože jsem věděla, jak to skončí.

Tamten
03.03.2018 4 z 5

Pozitivní na knížce je, že opět zde máme zpět normální lidskou hrdinku se slabinami a chybami a nikoliv, kterou lze zranit i jinak než "sáhnutím hlouběji do studně magie než ona". Slabší místa knihy jsou všude, kde se děj rozplizne na úkor romantických románků, které jdou odnikud nikam.