Les v domě

Les v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509372/bmid_les-v-dome-6479c873c40b8.jpg 4 4323 4323

Nečekaně mrazivý román od autorky bestsellerů Hana, Tiché roky, Listopád. Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu a děvčátko zůstalo viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit. Jenže všude kolem je les, ve kterém se skrývá cosi hrozivého, a cácora jednoho dne mluvit začne. Alena Mornštajnová napsala silný a dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.... celý text

MirkaProk
03.02.2024 5 z 5

No, co k této knize napsat. Určitě je čtivě napsaná, přečteno, jak se říká jedním dechem. Příběh velmi depresivní. Jak činy jednoho člověka dokázaly zničit spousty životů, ať už přímo, či nepřímo. Knihy paní Morštajnové mám moc ráda. Její knihy ve mně vždy vyvolají divoké emoce.

pingu1
31.01.2024 5 z 5

Drsný, mrazivý, depresivní román. Z knihy mám doteď husí kůži a za malou cácoru mi puká srdce. Netušila jsem, kolik strachu, smutku a zoufalství se vejde do jediné knihy...

KnizniTurista
31.01.2024

Těžké, přetěžké čtení. Tahle rodina vážně nefunguje. Co funguje je autorčin um vykreslit příběh. Řemeslně dobře odvedená práce, ale brrr...silný kafe. Po tomhle jsem musel sáhnout po něčem lehčím. Svatební cesta do Jiljí a Zn.lepší život mě z deprese nakonec dostali. Jestli si od autorky dám další kus? Nevím. Ukáže čas.

Karloska
31.01.2024 4 z 5

Nechceš to číst, ale musíš...
Kniha je čtivá, silný příběh.

Cher
31.01.2024 5 z 5

Tak tohle bylo drsné. Kniha se četla dobře, ale obsahově těžce. Strašné, že se to děje kolem nás a my mnohdy ani netušíme, že se to děje.

Vendy1993
29.01.2024 5 z 5

Waaau...nemám slov. Tak strašně silný příběh. Nejdříve to vypadá, že to bude jen smutný příběh o holčičce, která to má doma těžké ale pak....prostě neuvěřitelné a přitom se takové věci fakt dějí :(

novina
29.01.2024 5 z 5

Opět velmi silný příběh. Začarovaný kruh a málo sil se z něj dostat.

AlenaF
28.01.2024 5 z 5

Výjimečná kniha, depresivní, nepochopitelné chování dospělých. Po přečtení recenzí jsem knihu stále odkládala, ale pak jsem ji přečetla na jeden zátah, nešla odložit.

cluci
27.01.2024 1 z 5

Bohužel, po Listopadu přichází další, a podivnější příběh. Asi by bylo fajn srozumět čtenáře, že tato kniha není vhodná pro všechny. Chtěla jsem knihu darovat své matce ještě před přečtením, naštěstí jsem ji předběhla, a tak mám k ní v životní otázku, na kterou asi nechci znát odpověď. Nebudu se vracet a to ani ke knize. Od Listopadu už nejsou knihy rubínové ani smaragdové, bohužel, za mne ne

HH77
26.01.2024 5 z 5

O této knize se hodně mluvilo, a tak jsem zhruba věděla, o co v ní jde. Ale že je az takhle kruty, jsem netušila. A.M. dokonalá popsala hnusný zločin a dění kolem něj. Tolik zvěrstva v jedné rodině, to je něco neskutecneho. O tomto příběhu budu dlouho premyslet. Kéž by ve skutečnosti takové rodiny vůbec neexistovaly.

Anna 13
26.01.2024 5 z 5

Už čtvrt roku se odhodlávám k této knize něco napsat...

Četla jsem ji necelé dva dny. Se zatajeným dechem. Všechno ostatní bylo nepodstatné. Nic nebylo důležitější než tento mistrný příběh paní Mornštajnové.
Sotva spatřil světlo světa a zraky čtenářů, už byl haněn a napadán. Média mu věnovala velkou pozornost a spousta čtenářů této úžasné autorky bylo zklamáno, že se úplně zbytečně dozvěděli tajemství příběhu cácory dřív, než vůbec měli možnost přečíst si jeho první stránku. Pamatuji si, jak moc se mi nelíbilo, že té knize takhle všichni ubližují... A že si to asi všichni budou pamatovat.

Naštěstí je ta kniha tak dobrá, tak hutná, tak strhující a mistrnně napsaná, že nevěřím, že bude čtenáře, jehož nezasáhne a neuzná její neoddiskutovatelné kvality. Je to dílo, které nevím, zda překonává autorčinu předchozí tvorbu, ale rozhodně ji víc než brilatně doplňuje.

Kéž pro nás Alena Mornštajnová dál tvoří, píše, fantazíruje... Kéž ji to, co se stalo s Lesem v domě po jeho vydání, neodradí od dalších románů, neboť jestli tuto spisovatelku ztratíme kvůli ukřičeným novinovým článkům, budeme litovat.

Za mě snad silnější dílo než byla Hana.
Bolelo to. A když to bolí, tak to funguje.

Děkuji.

Veronika2017
26.01.2024 5 z 5

Smutný příběh plný bolesti. Kniha je propracovaná, výborně napsaná. Má takové poselství: čtenář na ni nezapomene!

denib
25.01.2024 5 z 5

Líbí se mi, že se autorka chopila jiného tématu než předchozích knihách. A zvládla to za mě bravurně. Příběh hlavní hrdinky mě vtáhnul a občas jsem měla chuť na dospělé kolem ní křičet. Ke konci, kdy už nešlo o ní, ale někoho blízkého, už zoufalství z knihy přímo tryskalo. Ne, není to veselé čtení. To ale čtenářskému požitku nebrání.

Macope
24.01.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem, posledních asi sto stránek s husí kůží po celém těle a sevřeným žaludkem. Zhruba uprostřed knihy jsem si říkala, že už by se děj mohl posunout, ale ten závěr byl strhující. Moc se mi líbí, jak do sebe nakonec všechno zapadlo (obrazy lesa, truhlárny, psa, kamarádky Moniky, nic tam nebylo navíc). Ta lhostejnost vůči dítěti bude ve mně (jako matce malých dětí) rezonovat ještě velmi dlouho. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si myslím, že kniha ani nemohla skončit jinak.

kopretina100
23.01.2024 5 z 5

O této knize již bylo napsáno hodně a už před čtením jsem proto věděla, o co se bude jednat. Knihu jsem si chtěla přečíst, protože autorka patří mezi moje oblíbené spisovatele. Začátek knihy, asi tak 100 stránek se trochu vlekl, ale potom to dostalo spád a zbytek knihy jsem přečetla na jeden zátah, prostě nešlo přestát číst. No a konec knihy mne šokoval.

Jana5330
22.01.2024 4 z 5

Paní Mornštajnová, co mi to děláte? Doposud byl pro mě les oázou klidu a pohody. Silné téma, čtivé jako vždy...přesto mi tam chvílemi něco vadilo.

regulax
22.01.2024 5 z 5

To, že AM luxusně píše, víme. Ale tohle mělo teda grády! Téma, při kterém se vám chce řvát, napovídat, měnit slova či věty.....ale jen čtete dál a dál jedním dechem a v závěru se málem udusíte.

Čičolina
21.01.2024 3 z 5

Mám podobné pocity jako jiní čtenáři, sto stránek sice hnusných, nicméně stále se opakujících informací. Kdy už to příjde? Jo, po přečtení jsem si nalila dvojku a nezůstala u jedné, hnus, depka, chuť knihu vyhodit. Bylo mi fyzicky zle. Druhý den jsem měla vztek na Morštajnovou, asi to lákavé téma měla oželet a nechat na TOY, zda osobní příběh vyjádří jinak než už to udělala. Mám pocit, že takto je dehonestována oběť a je to celé podivné... a ušetřila by si i trapas s ukradeným námětem....vím, že je to neskutečné téma, že se o tom musí mluvit, ale kdo to nezažil, by asi neměl.

Makuliiina
20.01.2024 5 z 5

Ani si neumím představit, ze by autorka nenapsala knihu se závažným tématem. Dlouho jsem přemýšlela, kde bude ta zápletka, co je v rodině špatně, proč se k malé dívce všichni chovají tak jedovatě a proč se tolik bojí lesa. To, co přijde, je naprostá šílenost a bylo mi už jen při čtení těžko. Nicméně takovými tématy by se společnost měla zabývat a Alena Mornštajnová i tohle dokázala zpracovat. Kniha literárně výborná, příběh velmi smutný a děsivý.

Ellkao
20.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Instantní deprese, Mornštajnová umí psát jako nikdo.
Ale mrzí mě, že nevím co se stalo s otcem, prostě jenom utekl? Nebo jsem něco přehlídla?