Meč osudu

Meč osudu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537391/bmid_mec-osudu-662fb3ea19a0c.jpg 5 4992 4992

Zaklínač série

Zaklínač Geralt z Rivie putuje světem, aby bojoval proti nestvůrám, temným bytostem, upírům a vlkodlakům a chránil obyčejné lidi. Je obdařen vlastnostmi, o nichž se běžným smrtelníkům ani nesní. Dráha zaklínače však není volbou, ale osudem. A výjimečné dovednosti bývají draze vykoupeny vyhnanstvím na okraji vrtošivé lidské společnosti. Život Zaklínače je proto někdy tesknou bojovou písní, kterou však stojí za to dozpívat až do samého konce. Výbor napínavých povídek Andrzeje Sapkowského obsahuje Prolog z knihy Zaklínač I. Poslední přání a kompletní povídky Zaklínač II. Meč osudu.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Miecz przeznaczenia , 1992

adela9782
06.09.2015 5 z 5

Skvělá jako první díl, přečetla jsem ji jedním dechem. :)

hammerofthegods
26.08.2015 5 z 5

Konec povídky Trošku se obětovat musím číst vždycky několikrát za sebou, i když už ji znám téměř nazpaměť. Neskutečná krása.

Kakiko
16.08.2015 4 z 5

Druhý díl mě rozhodně bavil víc než první. Možná na tom má zásluhu i Ciri? Těžko říct. Knihu hodnotím kladně, nelíbila se mi akorát povídka s tím půlčíkem a dopplerem.

notburga
29.07.2015

Vše již bylo řečeno, tak snad jen; má nejoblíbenější povídka? Hranice možností :))

Taji
10.07.2015 5 z 5

Další vynikající povídková kniha, Sapkowski je prostě borec. Už se nemohu dočkat, až se ponořím do dalšího dílu.

Hoshi
24.06.2015 5 z 5

Po přečtení první knihy jsem neváhala a pustila se s chutí do druhého dílu a nelituji. Ačkoliv jsem se ze začátku trochu ztrácela v množství postav, pokud se člověk nevzdá a trochu se nad tím zamyslí, stane se pro něho Zaklínač tou jednou z nej knih.
Velice mě bavil Marigold - ty jeho hlášky jsou úžasné :D .... Geralt, Yeneffer a Ciri.... Zaklínač je prostě moje srdeční záležitost!

MaxQ
23.06.2015 5 z 5

Tady se asi s hodnocením nedá nic jiného dělat. A nejlepší povídka? Pro mě asi Věčný oheň.

Mates84
16.06.2015 5 z 5

Já toho chlapa prostě miluji, no kdo by mu odolal!!:)
Skvěle napsáno, nenudila jsem se ani chvilku, plno vtipných pasážích:" Byli to obecní hrobník a obecní blázen, zplozený pomatenou dcerou dřevorubce a četou námezdních pikenýrů. Inu jak sem říkal-statečný hrobník a chrabrý idiot vyrazili coby průzkumníci."
A v Něco končí, něco začíná popis Marigoldovi noční oslavy - Doppler vs drak, ženské medium,závody v pití ....No komu by při tak barvitém popisu mohla zůstat špatná nálada !!!
Prostě super knížka!

montana
28.05.2015 4 z 5

Delší, ale kupodivu celkově ne o moc obsáhlejší povídky. Ztratilo to trochu jednoduchost a sympatickou přímočarost první knihy, ne ovšem ku škodě věci. Povídky jdou více do hloubky, avšak nevysvětlují polopatě každou pointu a myšlenku, což se mi na Sapkowském začíná líbit. Ke konci už toho osudu však bylo možná moc.
A Marigold je někdy strašně na zabití.

GOD-Complex
18.03.2015 5 z 5

Dalsi skvela sbirka povidek okolo Geralta a spol. Dustojne pokracovani, ktere si hraje s chronologii a skvele tak koncepcne navazuje na predchozi kousky i pripravuje ctenare na dalsi knihy serie. Nektere povidky jsou trosku pomalejsi, ale jine jsou naopak famozni highlighty viz. uvod kdyz jdou na draka, nebo predstaveni Ciri a dryadskeho lesa. Epilog je pak uz ryze komedialni zalezitost, ktera skutecne pobavila (medium zenskeho pohlavi) a ktera me spravne nazhavila na naslednou zaklinacskou knizni sagu. Jsem zvedavy a doufam, ze si udrzi tempo a zabavnost i ve vetsim formatu. 9/10

Torgal
04.03.2015 4 z 5

Druhá zbierka zaklínačských poviedok mi sadla o niečo menej ako prvá. Príbehy sú príliš dlhé, ich pointy nie sú tak úderné a hlavne z posledných dvoch je cítiť, že sú skôr prológom k ságe. To nie je nutne zlé, ale nefungujú tak dobre sami o sebe. Epilóg už je len taká blbina, ktorú ani nemá zmysel brať vážne. 8+/10

matesatan
16.02.2015 5 z 5

dobrá kniha ten konec byl dost dobrej

Aaron Lewis
01.02.2015 5 z 5

Lepší než první. Především to bylo dvěmi povídkami u sebe, Věčný oheň ohledně toho měňavce, u toho jsem se tak nasmála jako snad u žádné knihy:). A poté Trošku se obětovat, to bylo tak krásně melancholické. Opravdu. Sapkowski, Sapkowski, máš jediněčný styl vyprávění. Ty poslední dvě mi přišly buď jako by je psal někdo jiný a nebo sám autor, ale v jiné době, třeba jako hodně zamlada:). Byly psány totiž úplně jinak.

Remi BeLo
13.01.2015 5 z 5

Druhý soubor povídek se povedl na výbornou. Knize prospívá menší počet jednotlivých povídek a autor v nich jde v mnohém do hloubky. Velmi se mi líbí, že v mnohá případech si čtenář musí dost věcí domyslet. Nic mu není polopaticky předkládáno jako hlupákovi. Jsem opravdu rád, že jsem se konečně rozhoupal k přečtení Zaklínače.

Misan1993
10.01.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů s Geraldem, možná dokonce i ten nejlepší. Doporučuju všema deseti :)

Evickar
22.11.2014 2 z 5

Opravdu se vždy snažím knihu dočíst do konce, ale už u druhého dílu tak trochu trpím. Přečetla jsem polovinu knihy a nic mě nezaujalo. Neexistuje tu žádný hlavní děj, což je pro mě v knize klíčové. Odkládám na časy, kdy nebudu mít co číst.

kom72
19.11.2014

Už s jedničkou jsem měl problém, ale tady se vysloveně trápím. Knihu odkládám, prostě mě to nebaví...

VeruB
15.10.2014 5 z 5

Hodně dobrá, lepší než jednička :)

Pawlisman
25.09.2014 5 z 5

Další excelentní povídky, které prostě dělají dobře na duši. Nemůžu si pomoct, ale číst obdobné povídky dělají čtenářovi prostě dobře.

Wamann
24.09.2014 5 z 5

A ještě lepší pokračování a konečně čarodějka.