Muž jménem Ove

Muž jménem Ove
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240484/bmid_muz-jmenem-ove-240484.jpg 5 4501 4501

Román o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem. Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků byl sice vystřídán už před pár lety — což on sám považuje za převrat —, ale to mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. A o tom, jak se změní životy lidí, kteří se s Ovem setkají.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

En man som heter Ove , 2012

Aktij605
01.08.2021 5 z 5

Ráda jsem poznala hádavého bručouna s velkým srdcem - Oveho …..
Knížky Fredrika Backmena jsou nádherné a zdobí mou knihovnu….. už se těším na Medvědín….
“ Věřila, že ať už se člověk vydá jakoukoliv cestou, něco ho dovede k předurčenému cíli. Pro ni to možná bylo NĚCO. Pro něj však NĚKDO ….”

Hakate
27.07.2021 5 z 5

Oveho prostě nejde milovat... Nádherný příběh s neskutečnou dávkou emocí. Emoce se střídají jak na běžícím pásu.
V průběhu příběhu se zalesknou osudy každého z nás. A to knize dává naprostou dokonalost.

Nelly
26.07.2021 4 z 5

Čekala jsem humornou knížku a pro mne to byla jedna z nejsmutnějších knih, co jsem četla. Ale takový hořkosladký smutek, protože je v něm skryta naděje a čiré lidství. Jednu hvězdu musím ubrat za to, že v minulosti to byl prostě Ove (až překvapivě podobný mně samotné) a v přítomnosti to byl Ove, jak si ho přetvořil autor.

Eneo
25.07.2021 5 z 5

Ove. Člověk, kterého prvních pár kapitol prostě nemůžete vystát a přemlouváte se k otočení další stránky. No jo, jenže to by nemohl napsat Fredrik Backman. Po přečtení Medvědína mi bylo celkem jasné, že vzdávat to na začátku kvůli nesympatiím k hlavnímu hrdinovi by byl přešlap. Tak jsem to s tím protivným morousem zkoušela dál, než jsem si ho nakonec zamilovala a dočítala se slzami dojetí.
Zase jednou tleskám nad stylem vyprávění, u něhož nikdy netušíte, jestli se budete v příštích řádcích smát, či smutně zamýšlet nad příběhem, ale většinou ve vás svede vyvolat autor obě nálady naráz.

mysa.cek
23.07.2021 5 z 5

nikdy to nevzdávaj, život vie prekvapiť :)

lucy.n
09.07.2021 5 z 5

Na začátku Oveho téměř nenávidíte. Pak se stydíte za své ukvapené názory. Hořkosladký příběh. Přiznávám se k pláči hned na několika místech.

takana
06.07.2021 4 z 5

Kniha se mi docela líbila.

toni-az
04.07.2021 4 z 5

Zdá se, že jak se u nás vyvinul subžánr ala Kulhánek, ve Švédsku se vyvinul subžánr ala Jonasson. Je to prostě takový mladší a uvěřitelnější Stoletý stařík. Kažopádně ač mě Ove na začátku opravdu vadil, že jsem si říkal, jestli to vůbec číst dál, časem jsem zjistil, že ho mám rád. V jistých ohledech mi připomíná mě, i když popravdě řečeno by mě asi rád neměl, jako ostatně všechny ty ajťáky.

sarkaditt
27.06.2021 5 z 5

(Audiokniha:) Vtipné, dojemné a excelentně čtené! Po poslechnutí jsem si ji pustila ještě jednou, což se mi stalo poprvé v životě.

Dadulina
05.06.2021 5 z 5

Zdánlivě lehký příběh, kde si však každý najde své bolavé místo.

Terkishead
01.06.2021 5 z 5

Kdyby bylo k dispozici víc hvězdiček, nešetřila bych. Ohromně vtipná knížka, kterou jsem musela číst po kouskách, protože jsem přestávala vidět na text, jak mě pálily oči. Nevím jestli je to tím Švédskem, ale odkaz Astrid Lindgrenové se nezapře. A tak jsem nakonec nejvíc brečela prostě proto, že už to skončilo.

tygřík2
01.06.2021 5 z 5

Ke každému srdci vede cestička. Jen ji někdo musí chtít najít.

JustWomen
31.05.2021 4 z 5

Jako bych už se s ním ve svém životě setkala ...

XbookwormX
31.05.2021 5 z 5

Ove je nepříjemnej, nerudnej paznecht, kterej by každýho jenom prudil, že není všechno jak má být. Přitom je to dobrák vod kosti a frajer a von možná bude i libovej.
Prostě se v něm úplně vidím.
Kéž by každej old schooler byl jako Ove, to by se nám žilo.

drakamena
30.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Pobrečela jsem si, nasmála jsem se. Příběh neuvěřitelně chytí za srdce. Skutečně jedna z nejlepších knih jaká se mi kdy dostala do ruky.

baji42
30.05.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale bohužel se u mě nesetkala s nadšenou odezvou.

Lawiane
27.05.2021 4 z 5

Knížka se četla dobře, možná až moc dobře- Celou dobu jsem přemýšlela, jestli se mi hodně líbí jako takový ten dokonalý text, nebo se mi vlastně nelíbí jako takový ten prvoplánový román s akurátně odměřenou mírou dojemnosti. Nerozhodla jsem se do teď.

kudrdlinka
26.05.2021 4 z 5

S Ovem jsme si na sebe museli chvíli zvykat, možná i proto že jsem poslouchala jen po chvilkách. Ale jak se postupeně odkrýval Oveho životní příbět, tak si na konec mé sympatie získal :) A to i díky panu Vlasákovi, který knihu skvěle načetl.

KatyM.
21.05.2021 4 z 5

Vtipná kniha o stárnoucím muži.

Durancie
21.05.2021 2 z 5

Muž jménem Ove je kniha, u níž upřímně nechápu, proč se stala bestsellerem. Protivnej dědek, přemoudřelé jiné kultury, nepřátelský svět kolem nich. To, co mě baví v Backmanových dalších knihách, tady zcela zklamalo.
Žena jménem Durancie dává dvě hvězdičky, ovšem Backman i nadále zůstává mým oblíbeným autorem.