My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8184 8184

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

LuT
15.01.2019 5 z 5

Povinnost každého puberťáka...a měla by to být i velká hrozba. Před dvěma lety jsem v Berlíně na stanici ZOO byla a paradoxně se zde u kostela a dost veřejně jeden člověk sjížděl...no jo :)

Mercatino
15.01.2019 5 z 5

Bible každého člověka, který se chce vyhnout závislosti. Příručka pro rodiče. První pomoc pro začínající narkomany.
Tato sonda do trosek dětské duše mě odrovnala jako zlatá rána. Ta dítě nemělo, kde a jak žít, na jejím místě by většina čtenářů asi dopadla úplně stejně.
Jen mě tak pobavilo, jak vypadal tehdejší svět v roce 1977 v Německu a jaká mládež náctiletých byla vychovávaná v Československu :)

Kacheenk
15.01.2019 4 z 5

Klasika pro dospívající jedince.

Ivet1990
12.01.2019 5 z 5

maximálně mě to vtáhlo do děje musím řící, že kniha je 100x lepší

kapr
12.01.2019 2 z 5

Výborná, odvážná, a hlavně poučná kniha. Opět smutné a depresivní. Když jsem knihu četl poprvé, netušil jsem jak brzy tento problém přeskočí k nám. Ne, že by tady dosud nikdy nebyl, jen jeho dopady nebývalo tak snadné nahmatat. Pamatuji se, že když jsem byl ještě malý, těsně po válce, říkalo se o jednom panu doktorovi, že si občas něco bere. I za socíku se mnohá důchodkyně krmila hrstmi prášků na to či ono. Zvláště bolesti hlavy se v té době léčily jednoznačně návykovými léky vyvolávajícími trvalou závislost. Pokud si někdo ze současné dětské generace tuto knížku přečte, a kdyby jen každému stému z nich pomohla vyhnout se byť jen drobným potížím s tímto problémem souvisícím - díky p.Felscherinow. Velmi oceňuji otevřenost se kterou autorka, matka hlavní postavy, k tomuto tématu přistupovala. Těch, kterým pomohla jsou už dnes nepřehledné zástupy. Bohužel těch kteří jí nečetli, nebo si ji nevzali k srdci je rovněž dost. Přesto autorce patří má úcta, obdiv a veliký dík.
Dávám hvězdy tři. Hlavním kriteriem mých hodnocení je to jak se po přečtení knihy sami cítíte. Kniha prolomila veliké tabu, a zaslouží si některé z prvních míst mezi těmi, které vás seznámí s drogovou tematikou.

Pavla79
11.01.2019 5 z 5

Nejlepší kniha pro všechny mladší, mladé, i starší....

žany.kdovi
08.01.2019 5 z 5

Kniha díky které jsem začala číst. Velmi silný příběh, který by neměl minout asi nikoho. Doporučuji.

Lucissia
07.01.2019 4 z 5

Když jsem byla na základce a na střední, tahle knížka byla hit. A od té doby se na ni chystám. No, po více než dvaceti letech na ni přišla řada. Rozhodně je zajímavá, čtivá, ale klidně mohla mít o pár desítek stránek méně... :-)

Angie_Missfit
04.01.2019 5 z 5

Velmi silná kniha, která na mě mocně zapůsobila, a nejednou se mi při jejím čtení stáhl žaludek. Příběh zrekonstruovaný z výpovědí mladé narkomanky Christiane je natolik syrový a sugestivní, že se čte jedním dechem a čtenář od první chvíle prožívá spolu s hlavní hrdinkou postupný a neodvratný pád na samé dno propasti jménem drogová závislost. Text doplňuje i několik fotografií, které dokreslují pocit děsivé reálnosti popisovaného. Christiane je ukázková antihrdinka, která se do problémů dostala sama vlastní hloupostí a postupně ničila nejen sebe, ale i druhé, a přesto jsem s ní soucítila, rozuměla řadě jejích pocitů a fandila jí, aby nad svou závislostí vyhrála. Její příběh je strašně drsný a smutný, ale myslím, že by si ho měl přečíst každý teenager, který někdy na drogy jen pomyslel. Jako názorná ukázka, kam až drogy mohou člověka dostat, funguje podle mě mnohem lépe a účinněji, než nudné televizní dokumenty o drogách, které nám pouštěli ve škole. Kniha má hrdé místo v mé knihovně. Velmi doporučuji.

KnihomolkaMari
03.01.2019 5 z 5

Ano, opravdu silný příběh. Závislost na drogách mi byla velmi známým tématem, jelikož si tím prošel jeden z mých blízkých. Drogy jsou něco jako virus, který si postupně podmaní váš organismus, hlavu a čím více tento virus podpoříte tím jste blíž smrti nebo neodvratným následkům a je to jen na lidech a jejich vnitřní síle, jak se s tím dokážou poprat. Kniha sice nebyla napsána bravurně, avšak velmi do detailu poukázala na tento problém, jež přetrvává už mnoho desítek let a stále více se dostává hlavně k mladým lidem. Knihu bych rozhodně zařadila do povinné četby. Pokoušela jsem se podívat i na film, ovšem nedokázala jsem ho dokoukat, vidět to, co se tenkrát odehrávalo v Berlíně v 70.letech a stále přetrvává bylo opravdu hrůzné.

Denča23
03.01.2019 5 z 5

Smutný drsný příběh. Pěkně napsané. Také nedoporučuji číst slabším povahám.

Hani77
02.01.2019 5 z 5

Určitě všem doporučuji. Poprvé jsem to četla jako teenager a bylo to pro mě dost "drsné". Podruhé jsem knihu četla jako dospělá a dívala jsem se na to jinýma očima. I napodruhé to ale byl silný zážitek, nemohla jsem se od knihy odpoutat, dokud nebyla přečtená. Doporučila jsem to své dospívající dceři jako "povinnou četbu" :-)

Kluvo
20.12.2018 5 z 5

Drsne. Slabsie povahy by to radsej ani nemali citat. Zda sa, ze tych stastnych koncov drogovych zavislosti, ktore byvaju s takou pompou prezentovane, moc nebyva. Toto treba ludom ukazovat, nie tych par stastlivcov, co sa z toho vyhrabali...

DraXitko
20.12.2018 5 z 5

Velmi silný příběh. Vždy, když byl v knize zmíněn věk hlavní postavy, mě zamrazilo. A nejvíc mě dostávala beznaděj matky.

JohnyShorty
19.12.2018 5 z 5

Ošklivá kniha, depresivní a naturalistická. A přesto, za mě plný počet.

Řekl bych, že přečíst si ji, by měla být povinnost každého dospívajícího.

Susan94
14.12.2018 4 z 5

Sdílím názor s některými jinými čtenáři. Ta holka mě někdy tak hrozně štvala. Opravu čtivé, děsivé i s odstupem času. Nemohla jsem cítit nějakou empatii, nedokázala jsem jí politovat. Nejhorší, že Christiane a další byli svým způsobem obětí té doby. Kniha, kterou by si měla všichni někdy přečíst....

markéta783
13.12.2018 5 z 5

Poprvé jsem četla na základce a pamatuji si, jak jsem po přečtení měla z toho všeho ještě dlouho pocit zmaru a hnusu. Snad proto jsem se nikdy jakýchkoliv drog ani nedotkla, i když k tomu jistě byla příležitost. Teď jsem z nedostatku jiné četby četla cestou vlakem podruhé (Našla jsem ji v knihobudce na nádraží) a pocit jsem z ní měla stejný. Myslím, že by si ji měli všichni už v mládí povinně přečíst a určitě by o dost ubylo feťáků.

nanana
12.12.2018 5 z 5

Detlev: Už první den. Teď, když to máme pod kontrolou, musíme být opatrní, abysme se k tomu nevrátili.
Christiane: Teď víme, že můžeme přestat. Teď si můžem jednu dávku dovolit.

Mates84
10.12.2018 5 z 5

Knizku jsem cetla nekdy na ZS a pak na stredni,ale musim rici,ze i po tech letech,kdyz si na ni vzpomenu vyvolava ve me porad silne pocity,takhle silne me zasahlo jen par knih.Kniha na me pusobila co se tyka drog naprosto odpuzujicim dojmem.Nekde jsem,ale cetla,ze vydani knihy melo naopak opacny efekt a plno ,,deti" po precteni to slo vyzkouset.Kazdopadne az syn bude ve veku puberty,dostane to jako povinnou cetbu.

Chalupice
07.12.2018 5 z 5

Ta pachuť zvratek, hajzliku v metru, smrad v paneláku a hukot v hlavě po silný dávce mám na jazyku ještě ted, roky po přečtení tehle knihy.
Pamatuju, ze jsem ji četla někdy na základce.
Neskutečný co dokáže démon závislosti.
Neskutečný popisy, fotky, z čtenáře se stava fetak, prostitutka, pozoruje snad na sobě i abstaky.
Strašný a ve svy strasnosti ještě horší, ze je to vše realita