My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543671/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo.jpg 5 8273 8273

My děti ze stanice ZOO série

Skutečný příběh drogově závislé dívky, který otevřel oči mnoha lidem.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: audiokniha , Bookmedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Interpreti: Michal Jagelka , Viktorie Taberyová

paja0903
19.07.2014 5 z 5

Neuvěřitelně úžasný příběh. Christiane jsem hltala každé její slovo. Myslím, si, že tenhle skutečný příběh je mnohem lepší než některé vymyšlené knihy od nějakého začínajícího spisovatele, který náhodou napíše příběh a on se stane "Bestseller ". Christiane uměla svým neuvěřitelným vyprávěním upoutat pozornost čtenáře - příběh o kterém se sice nemluví, ale hlavní tématem jsou drogy, který svět a hlavně Teenageři prostě řeší každý den a musí to zkusit, protože drogy jsou něco co se nesmí.
Je to silný příběh a já to s Christiane hrozně moc prožívala.

KajaCh
18.07.2014 5 z 5

Příběh je tak neuvěřitelně silný, že jsem to přečetla jedním dechem. Zároveň mě to nadosmrti odradilo od drog, takhle dopadnout bych opravdu nechtěla.

differenthuman
15.07.2014 5 z 5

V deváté třídě jsme měli jako povinnou četbu Memento od Johna nebo jakoukoli jinou knížku s drogovou tématikou. Pamatuji si, když moje sestra měla tuhle knížku jako povinnou četbu ve druhém ročníku na gymnáziu. Hrozně jsem si jí chtěla přečíst, ale bylo mi v tu dobu asi 12 a máma mi to nepovolila. Teď jsem ani chvíli neváhala a šáhla jsem po ní, nejen protože to byla povinná četba, ale hlavně proto, že jsem si jí moc chtěla přečíst. A musím říct, že mě velice zaujala. Ještě pořád si neumím představit, jaké to muselo být v tomhle žít. I když je ten příběh odstrašující myslím, že by ho měly číst i děti. A tím myslím ve věku takových 13-14 let. Protože po přečtení téhle knihy se mi z drog zvedal žaludek ještě více, než předtím. Kniha je podle mého názoru hrozně čtivá, já jí přečetla během pár dní (přiznám se, že jsem četla i pod lavicí ve škole :D ) . Takže, pokud jste tuhle knihu ještě nečetli a chcete si přečíst něco "naučného", ale zároveň lidského, doporučuji tuhle knihu!

Carrie..
12.07.2014 5 z 5

Neuvěřitelná kniha ! Četla jsem ji nejméně 4x a pokaždé jsem uplně šokovaná ! Rozhodně se k ní ještě mockrát vrátím.. Tahle kniha musí zaujmout i naprostého "nečtenáře" .. Nejsilnější příběh který se mi kdy dostal do ruky a myslím , že už ho nic nepřekoná

Wilbur
30.06.2014 5 z 5

Místa spojená s příběhem Christiane a s Dětmi ze ZOO jak jsem je zachytil v září 2012: http://wilbur.rajce.idnes.cz/Wir_Kinder_vom_Bahnhof_ZOO_2012_My_deti_ze_stanice_ZOO_2012/

fantom12
22.06.2014 5 z 5

Podle mě je knížka tak úspěšná proto, že ukazuje dno, na které se může lidská osoba dostat. Většina čtenářů jistě doufala, že si Christiane konečně "šlehla" naposledy, že už nebude dělat prostituci, že se napraví. Snad v to doufali proto, že podvědomě tušili, že i oni samotní zažívají takové souboje, ale jsou mnohem menší a nedůležitější. A kdyby se Christiane mohla zbavit drog, tak i oni by mohli konečně namísto sezení před televizí zaběhnout svůj první kilometr, dokouřit poslední cigaretu nebo začít programovat. Bohužel to tak lehké není. Vždycky je tu "zítra", "později", "až se mi bude chtít, tak můžu"...

karolina1612
17.06.2014 5 z 5

Neskutečná kniha! Četla jsem ji asi 3x a ráda se k ní stále vracím. Příběh je skvělý. Není to žádný vymyšlený kýč, nic není přehnané, jen vše podle pravdy. Doporučuji a dokonce by si zasloužila víc než jen těch 5 hvězdiček!

Eridan
10.06.2014 4 z 5

Lehce depresivní autentická výpověď berlínské dívky o tom jak snadné je k drogám přijít a velmi nesnadné od nich odejít...

klarm
05.06.2014 5 z 5

Tato knížka mě dostala, až jednou budu mít děti telecích letech dám přečíst. Už mám koupený,, Můj druhý život,, jsem zvědavá jaký je.

Evickar
02.06.2014 3 z 5

Na počátku jsem knize chtěla dát jasné 4*, ale pak mě během knihy autorka začala rozčilovat s tím jejím věčným "cool" a "fetem" a jak byli všichni "sjetý." Děj se během knihy skoro nikam neposouvá, hlavní hrdinka se točí neustále dokola mezi odvykáním a fetováním. Její jednání mě neustále vytáčelo, až jsem si říkala, jak může být pořád tak blbá - ale musím vzít taky v potaz její tehdejší věk (14 let). Takže nakonec jsou z toho 3* :-)

kazinka
17.05.2014

Ja nevim, jestli bych to davala detem az tak povinne. Knihu mam rada, cetla jsem ji asi 5x, jako jedinou ze vsech, ale to jak tam popisuje svoje pocity pri kazdem pichnuti drogy, je take dost silne a obcas si predstavuju jake by to bylo...

jsemvlastovka
17.05.2014 5 z 5

Knihu jsem četla mnohokrát, protože mě drogová problematika baví, zajímá a fascinuje. Je to ve svém oboru klasika, kterou zná každý a téměř každý také četl, nebo alespoň viděl film (který je mimochodem skvělý také). Je zajímavé, že na mě kniha - a hlavně samá Christiane - po každém přečtení působí úplně jinak, než předtím.

Je to silný příběh, který mě naprosto vtáhl do děje. Nezřídka se mi vstává, že se do děje vžiju tak, že si ráno po probuzení neuvědomím, že to není můj příběh a mé problémy a jsem za to najednou hrozně vděčná :)

Také mi přijde, že tato kniha (a jí podobné) alespoň trochu vrací lidem lidskost a empatii... Protože většiina čtenářů knihy s hlavní hrdinkou soucítí, je jí spíš líto a fandí jí, aby se z problémů dostala, než aby si říkal "je to hnusná fetka a může si za to sama". Jenže přesně ten druhý postoj máme dodnes ke všem lidem na ulici s podobnými problémy, které tam potkáme. Jen proto, že Christiane nám dala možnost znát celý její příběh, ale lidé na ulici, na které se podíváme a okamžitě je odsoudímě, to udělat nemůžou... Jakto, že se na knižní a filmové "feťáky" díváme jinak, než na skutečné?

sipkulka
14.05.2014 4 z 5

Příběh silný ale v porovnání z mementem mi přišel takovej ...............nic moc extra tudíž 3 hvězdy to jistí .

JungmannL
11.05.2014 5 z 5

Opravdu silný příběh. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout.

Military
09.05.2014 5 z 5

Opravdu povinná četba pro každého.

elliefant
08.05.2014 4 z 5

Každý rodič by měl tuto knihu dát přečíst svému dítěti. Opravdu autentický popis života narkomanů, psané velmi čtivou formou. Autoři se nebojí použít až naturalistických popisů stavů, což mě přesvědčilo o tom, že rčení "zkusit se má všechno" je blábol. Škoda jen, že se Christiane F neudržela a do závislosti spadla znova - no, jak se říká, začarovaný kruh...

kakaol
29.04.2014 5 z 5

Kniha by měla být povinná na základní škole. Úžasné, autobiografické, strhující. Na této a obecně na většině knih o drogách a násilí stále čekáte, kdy ta hlavní postava přestane, kdy se probere, až pak si uvědomíte, že čtete o světě 13ti leté holky. Film netvoří v tomto případě ani 10 procent knížky. Rozhodně doporučuji přečíst.

Mishka_a7
29.04.2014 5 z 5

Tuhle knížku by si měl povinně přečíst opravdu každý už na Základní škole.
Stejně tak jako dokument Katka od Heleny Třeštíkové je tohle ukázka toho, jaké jsou drogy svinstvo, jak ovlivňují a ničí lidi i jejich okolí. A taky jak snad se do nich dá spadnout a nelze z nich jen tak ven.

barbuskaa
27.04.2014 5 z 5

knihu jsem přečetla jedním dechem.. tuto knihu by si měli přečíst všichni, aby věděli, jak je strašně těžké, když se člověk rozhodne s drogou skončit a ono to nejde..

Terry11
14.04.2014 3 z 5

Myslím si, že tato kniha není ani tak dobrá, jako hodně potřebná. Člověk na ni neobdivuje styl, charaktery či děj. Ne! Jde o nutnost se nad ní zamyslet. I v této době, kdy se mylně domníváme, že vše máme pod kontrolou. Nikdy už se k ní nevrátím, protože ji mám pod kůží.