My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543671/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo.jpg 5 8273 8273

My děti ze stanice ZOO série

Skutečný příběh drogově závislé dívky, který otevřel oči mnoha lidem.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: audiokniha , Bookmedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Interpreti: Michal Jagelka , Viktorie Taberyová

Juicyk
23.03.2014 5 z 5

O této knize už tu bylo řečeno asi vše, takže za mě jen : Rozhodně doporučuji přečíst! :)

Storm.b
17.03.2014 3 z 5

Na tuto knihu mám dost rozporuplný názor.

Začátek vyprávění byl nesmírně zajímavý a nutil hodně k zamyšlení. Soucítil jsem s hlavní hrdinkou, chápal jsem ji v rámci možností a považoval jsem ji za normální, docela chytrou holku. Postupně, jak začala hlouběji a hlouběji upadat do závislosti, se mi ale celý příběh začal stále více hnusit a měl jsem dokonce problém jej dočíst. Hlavní postava u mě totálně propadla a já měl chuť odstřelit ji alespoň na Sibiř, aby byla alespoň pár měsíců čistá. Číst si neustálý "boj" hrdinky s drogou, když bylo jasné, že ona vlastně ani nebojuje, a jen sledovat ten neustálý koloběh "beru-neberu-tak jo, ale poslední-beru-neberu-tak jo, ještě jednou-", to bylo utrpení. Jako odstrašující čtivo jistě víc než výborné! Ale mě tato kniha odstrašila natolik, že se jí pro příště vyhnu obloukem.

Erica
08.03.2014 4 z 5

Možná, že už to není tak potřebné, jako kdysi pro nás, ale pro mne to bylo memento.

Aniga
07.03.2014 5 z 5

Titul, který by si každý měl přečíst, aby pochopil život feťáků a jak vlastně jednoduše do něj někdo padne.
Film rozhodně nedoporučuji, vůbec se mi nelíbil (viděla jsem až po přečtení knihy, jinak by jsem se v něm ztratila)

hancijar
03.03.2014 5 z 5

Velice zajmava, a az bych rekla brutalni kniha, knihu sem cetla tak 5krat, a vzdy nejsu schopna pochopit, jak se to mohlo stat, velice doporucuji, a je i zajmave fakta o hrdince, a jeji soucasnosti.

mája1970
28.02.2014 5 z 5

Doporučuji přečíst všem rodičům,aby se zajímaly a věnovaly svým dětem a náctiletým jako varování

tkometka
26.02.2014 5 z 5

Knížku jsem četla jako náctiletá a doporučuji všem co by chtěli experimentovat tímhle směrem. Ta beznaděj a začarovaný kruh je skvěle vylíčen a z psychologické podstaty by si ji měl každý přečíst. Zůstane hodně hluboko.

Lucy101
25.02.2014 5 z 5

Když si tak uvědomím, že tohle se vážně někde děje, je mi zle. Malý hloupý děcka, co to v rodině nemaj jednoduchý, chytnou se špatný party a už jim není pomoci, pokud nechtějí oni samy. Přála jsem si šťastnej konec, že nakonec zůstane s Detlefem, ale těžko něco takového u této knihy očekávat...že

bobi.o
24.02.2014 4 z 5

surová, pravdivá, nechutná, lítostivá a kultovní kniha .........................

iva23
21.02.2014 5 z 5

Knížku bych doporučila hlavně rodičům, kteří mohou vidět, jakých chyb se dopustila Christianina matka. V příběhu je celkem dost momentů, ve kterých mohla zakročit a Christianu z toho vytáhnout. Protože ale byla ráda, že se o ni nemusí starat, tak si jasných signálů nevšímala.. a pak už bylo pozdě.

Ravabi
19.02.2014 5 z 5

Velmi čtivé. Ani na chvíli jsem se u knihy nenudila. Hltala jsem každou stránku a prožívala příběh oné slečny. Vždy mě nejvíce složí ty příběhy, které se skutečně událi.
Kniha na mě udělala obrovský dojem. Krásně je zde popsaná cesta k závislosti a vše co sebou nese- euforii i tvrdou realitu.

timelady
19.02.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem v podstatě přečetla na jeden zátah, bylo hrozně těžké odrhnout se od ní a nechat ji jen tak ležet ladem. Neuvěřitelně silná kniha, z některých detailnějších popisů se mi kolikrát zvedal žaludek. Je až děsivé, jak snadno, a na první pohled nenuceně, se člověk může propadnout do drogové sféry.

lenka01
16.02.2014 5 z 5

takovéto knihy bych dala jako povinnou četbu mládeži, bylo to dost drastické, po někakých pár letech jsem viděla i film.

Ladys
14.02.2014 5 z 5

Kdysi jsem viděl film. Po revoluci si koupil knihu. Dnes vlastním knihu i dvd. A poslouchám Bowieho. Kdo viděl film, pochopí. Kniha je ve své výpovědi snad ještě syrovější a vážně na mě měla drtivý efekt. Dealerům sekat ruce.
A ponorka ze života v bolševikem obklíčeném Západním Berlíně + znuděnost nezakotvených mladých berlíňanů tu teče spolu s kilama drog z každé stránky. Hnusné čtení

Styblice
11.02.2014 5 z 5

Jako první jsem viděla film a musela jsem si knihu přečíst. Kniha se mi líbila mnohem více, jelikož jsem se po filmu dozvěděla spoustu dalších a důležitých informací, které jsem ve filmu postrádala. Drsný, ale pravdivý příběh, z kterého zamrazí. Přečteno jedním dechem, ale na vlastní kůži bych to nikdy nechtěla zažít!

monnika88
11.02.2014

Už je to nějaká doba co jsem tuhle knihu četla. Musím se přiznat, že v některých částech mě mrazilo po zádech a v jiných mi bylo špatně...

IvcaK98
09.02.2014

Knihu nehodnotím, protože i když na mě zapůsobila, otřásla mnou a znechutila mě - přesně jak bylo v plánu, nic na tom nemění fakt, že první polovinu jsem se pořád marně pokoušela začíst a druhou jsem se prokousala čistě proto, abych věděla, jak to dopadne. Jsem ráda, že kniha vyšla a že jsem si ji přečetla, takovýchto životních příběhů není nikdy dost a čím víc jich člověk zná, tím víc ho odrazují.

Eumenida
08.02.2014 4 z 5

Už je to dlouho, co jsem tuto knihu četla, ale pamatuji si, že na mě velmi zapůsobila - ostrá, syrová výpověď, pád, který jsem sledovala a spolu s hlavní hrdinkou nemohla zpomalit, natož zastavit. Docela bezútěšný svět mladých, kteří neměli kam jít. Maně jsem jej srovnávala se svým dětstvím a dospíváním (život na vesnici dává jiné možnosti než život ve městě), a přemýšlela, jestli bych šla touto cestou, být na místě Christiany. Těžko říct.
Je to neveselé čtení, přesto dovede strhnout pozornost a až do poslední chvíle jsem fandila Christianě, kdykoliv se pokusila ze závislosti vymanit.
Leč, někdy člověk míní a okolnosti mění.
My děti ze stanice ZOO rozhodně stojí za přečtení.

Arry
06.02.2014 5 z 5

Dlouho jsem se této knížce vyhýbal, ale přečtení nelituji. Výborně nastíněná problematická situace soudobé společnosti, kdy děti mají snadný přístup ke drogám a to, jestli z nich vyrostou obyčejní lidé, nebo narkomani, záleží často na náhodě. Kniha také popisuje, jak jsou drogy v dnešní době lehce k sehnání a mladí lidé experimentují v čím dál útlejším věku. Pokud jste rodiči, dejte dětem tuto knihu přečíst, než se rozhodnou zkoušet na vlastní pěst.

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Každý svého štěstí strůjce...mladá holčička chtěla zapadnout, tak zkoušela brát drogy a špatně dopadla. Kniha se mi "líbila", zafungovala jako dobrý ostrašující případ toho, jak nechci jednou dopadnout.