My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543671/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo.jpg 5 8273 8273

My děti ze stanice ZOO série

Skutečný příběh drogově závislé dívky, který otevřel oči mnoha lidem.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: audiokniha , Bookmedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Interpreti: Michal Jagelka , Viktorie Taberyová

miuk
23.09.2013 1 z 5

Kniha pro dospívající děti, měla by být povinnou četbou...

vercas01
18.09.2013 5 z 5

kniha kterou jsem četla nejmíň 100x a stejně sáhnu do knihovny a přečtu si jí znova a znova. Rozhodně by tato knížka měla být povinnou četbou ve školních lavicích druhého stupně základky.

mariposka
17.09.2013 4 z 5

Tuto knížku jsem si nikdy nějak netoužila přečíst, téma se mě samotné nikdy netýkalo, ale nedávno jsem se ve svém okolí setkala s jedním zvláštním člověkem a když jsem pak v knihovně tu knížku uviděla tak jsem si na něj vzpomněla a knihu si půjčila. Nelituju! a jak tu bylo mnohokrát zmiňováno, měla by patřit k povinné četbě. Já rozhodně ji za pár let dám k přečtení svým dcerám! Je fakt neskutečné, jak snadno do toho člověk může spadnout, parta, snaha se zalíbit, být víc cool, nejdřív jen tráva a pak už to valí, šílený! Děsí mě to!

Ivaksa
16.09.2013 3 z 5

Tuhle knihu jsem poprvé četla ve 14.letech,což je přesně takový ten věk,kdy se s duší pubert'áka dějí podivné věci.Pochopitelně mě téma drog šokovalo a fascinovalo zároven' a já si nemohu po bezmála 25 letech neuvědomit jednu ošemetnou věc.Totiž,že příběh závislé německé dívky nemusí být vždy pro každého pouze odstrašující,ale bohužel i inspirující.Mnozí mohou namítnout,že jen slaboduší jedinci by se vydali ve šlépějích Christiany,nemusí tomu však tak být.Vždyt' i o naší české Katce(známou z dokumentu H.Třeštíkové) se říká,že kniha jí připadala dobrodružná a možná jí v jejím komplikovaném zázemí tolik podobným Christianině mohla být i jakýmsi návodem k řešení útěku od reality.Tím jsem chtěla zkrátka říct,že některým typům lidí bych jí prostě nedoporučila.

misaPob
14.09.2013 5 z 5

kniha, kterou by si měl přečíst každý, hlavně "pubeťáci" .... pohled na to jak to může skončit a většinou pro drogově zavíslé končí! doporučuji!

Yanna0
14.09.2013 5 z 5

Působící příběh z reálného života dětí, které se dostaly k drogám.

vendy8
10.09.2013 5 z 5

naprosto úžasná kniha =)

Lauralex
31.08.2013 5 z 5

Kdo by tuhle knížku neznal. Všichni asi vědí, proč bych doporučila právě tuto knihu a taky už jí nejspíš všichni četli. Jedna z nejpopulárnějších a nejlépe hodnocených knih, která už navždy zůstane tou dobrou. A já s tím v podstatě souhlasím. V podstatě proto, protože i když je skvělá a fakt se mi líbila, tak po všem tom vychvalování na mě asi nezapůsobila až tak moc, jako na ostatní, což jsem opravdu předpokládala, a i když je toho v ní hodně, čekala jsem možná ještě něco trochu víc a ještě víc.

Je to silný příběh, který ve vás rozhodně něco zanechá, a to něco je velké a mocné. Mám celkově ráda knihy s tématikou drog a různých závislostí, takže o to víc jsem si ji chtěla přečíst. A každý by si ji měl jednou přečíst, ne-li dvakrát.

Dlouho jsem teda přemýšlela, jestli bych ji zařadila mezi doporučené, nezapůsobila na mě asi tak osudově, každopádně i tak byla nejlepší, co se týče tohoto námětu. Je sice svým způsobem odporná a odrazující, ale myslím, že to je právě ten účel. Ráda bych, aby si všichni vzali z téhle knihy ponaučení. Když si ji ovšem nepřečtou až pozdě, že.
Začíná to zvědavostí, a pak to s ní mnohdy i končí.

Petra17
27.08.2013 5 z 5

Velmi silné a poutavé čtení, které stojí za přečtení. Jde z toho ponaučení.

lenickahrus
25.08.2013 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno v pubertě a jsem ráda, že tomu tak bylo. Prostě, stojí za to si ji přečíst

renys.b
22.08.2013

Musím úplně souhlasit s "pluckou" !
I já jsem jí dostala jako "povinnou" četbu v pubertálním věku od mojí maminky a myslím, že to byl velmi dobrý tah! Skvěle popisuje to jak by nikdy nikdo nechtěl skončit. Skvěle napsané.

plucka
13.08.2013

Tuto knihu jsem četla přesně v tom správném věku, v pubertě, už je to sice dost let zpátky, ale chystám si jí přečíst znovu! Dost mě vzala a ovlivnila mě! Pomohla mi se správně rozhodnout a tak se ji chystám dát za pár let svým synům, než půjdou do puberty.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Dokonale odrazující.. Zavedla bych na školách jako povinnou četbu hned po Honzíkově cestě.

aamis
03.08.2013 5 z 5

Velmi dobrá kniha! Patří k takovým těm klasikám, které by si člověk měl přečíst - nejlépe už kolem 15. roku života. Knihu jsem přečetla jedním dechem, snad i kvůli ní jsem začala číst a vyhledávat podobnou literaturu. Velmi se mi líbily všechny postavy - neztrácela jsem se ve jménech, v ději ani v textu. Velmi pěkně napsané, poměrně jednoduché čtení. Přiměřený počet zápletek, snad žádný moc nudný úsek.
Kniha určitě stojí za to si ji přečíst :))

Nina2410
01.08.2013 5 z 5

odporucam vsetkym socialnym pracovnikom, ktori sa zaoberaju zavislakmi. Milujem knihy cez ktore sa clovek dozvie vsetko - pocity, myslienky, predstavy, vztahy, nieco o rodine priateloch, proste o vsetkom co suvisi s temou. Situacia Christian mi prisla ako vyustenie podmienok v ktorych zila. Ale kniha je fajn v tom, ze neodsudzuje. Kludne by sa dala pouzit ako povinne citanie pre psychologov, psychiatrov a sociologov. Nie je to len "aha to je fetak, ma asi zle podmienky v rodine, asi sa o neho nestaraju, nema co robit a tak fetuje". Kniha poskytuje viac - kompletny vhľad do života jednej fetačky, kde opisuje svoje pohnutky a clovek ju tak dokaze lahsie pochopit. Ma to asi viac otazok ako odpovedi. Zarazajuce je ako k problemu pristupovali v tej dobe urady a nemocnice. Neviem ako je to dnes, no vtedy to bol des...

whitelilith
31.07.2013 5 z 5

Velmi smutné, reálné, skvěle napsané. Není co dodat. Určitě přečíst.

zdenyCZka
29.07.2013 5 z 5

Tuto knížku jsem si i koupila, je to odstrašující případ pro ty kdo mají chut brat drogy.....jenze bohužel málokdo tomu uveri :(

Mark13
07.07.2013 5 z 5

Skvělá četba, hrozně čtivá. :-) Akorát jsem čekala trochu šťastnější konec hlavní představitelky. Ani bych nečekala, že může někdo tak mladý začít s drogami. Tohle je asi varováním pro všechny, kteří chtějí něco podobného vyzkoušet...;-)
Jednoznačně doporučuji!

DiD
04.07.2013 5 z 5

Tuto knížku by si měl přečíst každý. Je to skvělý, šokující příběh, který vás dokáže zdeptat a uvědomit si, kam až můžete padnout a jak se pak těžko vstává.

lady.kate
04.07.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla hodně dávno, přesto se na ni nedá zapomenout. Zavede vás až na samé dno a pěkně vás tam potahá, ještě teď si pamatuju ty pocity hnusu a jak mě občas Christiana štvala ... Brutální počteníčko, ale skvěle zpracovaná kniha, nikdy nezapomenete, že jste ji četli.