My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8251 8251

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

sarsevcikova
09.11.2019 3 z 5

Doporučuju všem.

martin3554
04.11.2019 5 z 5

Povinná četba na školách. 80 léta v Německu drogy, sex. Vyprávění dospívající dívky a její pád na dno. Kvůli drogám.

brocolli
28.10.2019 5 z 5

víc naučná kniha v tomto směru snad není

Cestovatel91
21.10.2019 5 z 5

Je mi jasné, že to bude znít jako klišé, ale nedokážu psát jinak: začnete číst a přestanete až na konci. Knihu si vezmete i na záchod, do lednice, do vany a na návštěvu k rodičům. Děsivě odstrašující kniha, která otevře oči člověku drogami nepoznanému - je to 1000x účinnější než ty ohrané kecy ve škole, jak máme odmítat drogy. Po přečtení této knihy jakoukoliv drogu (ač nemám rád to slovo, protože si za ním představí každý něco trochu jiného) zcela jistě bez zaváhání odmítnete.

Hell_Rihova
21.10.2019 5 z 5

Tahle kniha je děsivá a skvělá zároveň. Barbarsky jsem jako první viděla film, který jsem vstřebávala hodně dlouho, ale kniha na mě zapůsobila ještě silněji. Klobouk dolů před Christiane, která dokázala s takovými věcmi vyjít na povrch a povědět nám svůj příběh. Pro mnohé z nás může být ponaučením, případně odstašujícím případem, jak nikdy neskončit a pro jiné, že pokud má člověk pevnou vůli a má kolem sebe lidi, kteří jsou mu ochotni pomoci, může se dostat až ze samotného dna.

Pivoňka_O
14.10.2019 5 z 5

Tuto knihu by měl podle mě přečíst každý, i když si nejsem jistá v jakém věku. Když si totiž vzpomenou jaká jsem byla ve 13 letech já, úplné dítě, knihu jsem četla ve 22 letech, bylo to pro mě naprosto zdrcující a v mých 13 letech bych tomu rozhodně nedokázala rozumět.
Hodně nadčasové.

jprst
09.10.2019 3 z 5

Názor mých nejstarších vnoučat: Když máš reálný cíl, tak tě tohle mine, takže zbytečná kniha. A za mě? I přes tento jako jevící se rozumný názor, je přece jen z dohledu zatím nepustím.

cube6
06.10.2019 5 z 5

Knihu jsem četl, když mi bylo 12 nebo 13 let a myslím, že zhruba v tomhle věku by si ji měl přečíst každý. Povinně bych ji dával děckám ve škole k přečtení a s ní i film Requiem za sen.

Hodnocení: 9/10

evask
25.09.2019 5 z 5

Snad ani nelze jinak než 5*. Přestane s tím? Moc věřit se jí nedá.

Asterixxka
16.09.2019 4 z 5

Četla jsem několikrát. Kniha byla nejspíš tak dobře napsaná, že se jedna moje spolužačka na ZŠ v Christiane zhlédla a dokonce se snažila být jako ona (se vším všudy), což se jí bohužel skoro povedlo. Noo, ne na všechny tedy měla odpuzující dopad. Já jsem sice ten opačný případ, který nad drogami kroutí hlavou a od jejich světa chci být co možná nejdál, této tematice se však v literatuře ani filmu nebráním a vyprávění mě moc bavilo! Jen jsem si říkala: chudák ta její máma, já bych to té svojí asi udělat nemohla, takhle jí trápit. Vcelku, co se knihy týče, opět důkaz toho, že skutečný příběh nad vymyšlenými přehnanými senzacemi.

Miluna40
06.09.2019 4 z 5

Cetla jsem ji uz strasne davno, dobre napsana a rikam i nadcasova

RaDaR26
01.09.2019 5 z 5

Nejlepší drogová prevence. Kdyby ji všechny děti četly, tak veřím, že rozhodně ubyde dětí, které by si chtěli nějakou tu drogu vyzkoušet...

WeirdoAnne
31.08.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh. Nemám slov. V životě se mi nestalo, že bych po dočtení knihy seděla tiše v křesle, zírala před sebe a přemítala si v hlavě celou knihu od začátku. Až teď.
Z fotek z oné doby, které byly přiloženy k vydání mi naskákala husí kůže hned.

Kekik
30.08.2019

Je velmi jednoduché odsoudit závislého člověka. Ale když si pak přečtěte jeho příběh, přeci jen se špetka porozumění najde.
Silný příběh náctileté heračky.

Marketa1994
28.08.2019 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla ve své začínající pubertě a dost zásadně mě ovlivnila (po dobu čtení se mi o příběhu i zdálo a nebyly to nejpříjemnější sny)
Doporučuji si tuto knihu přečíst co nejvíce lidem, protože z toho jistá poučení vylezou.
Atmosféra je tam tak chladná, že člověk rád knihu dočte a zjistí, že je v bezpečí a má teplo domova.

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Ani nespočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla. S každým přečtením a s tím, jak roky přibývají, pohlížím na knihu trochu jinak, stále však patří k mým nejoblíbenějším. Autentická výpověď ze života.

VitoP
16.08.2019 5 z 5

Nejlepší příběhy píše sám život. Bohužel zde není příběh o hrdinství, odvaze a lásce (i když láska tam vlastně byla). Je to ponuré, syrové a tak trochu děsivé. Smutné navíc je i to, že i po 40 letech je stanice Zoo stále obklopena feťáky co si na fet vydělávají prostitucí. Za mě osobně je tahle knížka vrcholem v daném tématu.

Opatov
08.08.2019 5 z 5

Četla jsem kdysi. Tehdy bylo in si tuhle knihu přečíst. Dnes bych řekla, že to bylo hlavně poučné. Určitě doporučuji, čím dříve, tím lépe...

janka3232
31.07.2019 5 z 5

Četla jsem jako dítě a teď znovu. Příběh je neskutečný, zpracování docela ok, ale autenticita je na této knize nejvíc.

ještěrka38
31.07.2019 5 z 5

Povinnost i v dnešní době nechat přečíst děti...protože jsem už četla hodně knížek o narkomanech, ale tohle mě totálně odrovnalo...