My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8251 8251

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Bulldog
28.07.2019 2 z 5

Na střední jsme ji četli snad všichni, v té době nové a dobrodružné téma...dnes ve světě plném fetu už to asi nikoho moc neosloví, navíc já feťáky z duše nenávidím a dneska už bych ji nečetla a pochybuju, že po přečtení by to někoho od fetování odradilo...

Karina_
28.07.2019 5 z 5

Je to sice zvláštní, ale právě tahle kniha mě v mých 12ti letech přivedla ke čtení. Krásně zpracované problémové téma 21. století. Autorka se nebála popsat ty nejhnusnější momenty pěkně dopodrobna. Mě na rozdíl od Titiny kniha od životního stylu Christiany F. naprosto odradila. Tuhle knihu bych zařadila na povinnou četbu co nejdříve a do co nejvíce škol. Z vlastních zkušeností musím říct, že v povinné četbě jsou kolikrát knihy komerční a špatně čtivé, jen z důvodu slávy autorů, ale knihy takovéhle tématiky a knihy důležité jsou opomíjeny. Kniha je velmi hezká a napínavá. Celou knihu jsem si říkala, jestli se z toho vylíže, nebo ne. Po dočtení knihy jsem měla nutkání si o spisovatelčině následném životě vyhledat mnohem víc.

Kačí96
28.07.2019 5 z 5

Nejlepší knížka, co jsem kdy četla s tématikou, kterou by měl znát každý

Titina
28.07.2019 3 z 5

Knížka výborná. Když jsem ji ale jako puberťačka četla, měla jsem spíš nutkání svět Christiany F. poznat, než se mu vyhnout obloukem.

smardice
23.07.2019 5 z 5

Viděla jsem film, ale audiokniha na mě zapůsobila opravdu silným dojmem. Neuvěřitelně nízký věk drogově závislých, neuvěřitelná rychlost propadnutí návyku na heroin, dětská prostituce - opravdu drsný příběh. Kéž by byla odstrašujícím příkladem pro všechny, kteří začnou experimentovat (ať už z jakéhokoliv důvodu) s návykovou látkou a měla by být povinnou četbou nejen ve škole.

jiri77
12.07.2019 5 z 5

Kniha kterou by si měl přečíst každý. Pohled mladé narkomanky dává nahlédnout na problém drog a vším ,co je s tím spojené. Velmi silné čtení.

sandra7
02.07.2019 5 z 5

Zřejmě moje nejoblíbenější kniha vůbec, poprvé jsem ji četla už jako dítě, tenkrát mě úplně nadchla a dostala a já jsem se těšila na to, že jednou budu stejná jako hrdinka :D dodnes se ke knize ráda vracím.

Bohemians
29.06.2019 3 z 5

AUDIOKNIHA, bez spoilerů:

Někdy až neuvěřitelný příběh mladé narkomanky v Západním Německu. Četba je svižná, občas mi však chyběla intonace předčítatelky - slyšet je leckdy i přeřek, otáčení stran atd. Obecně však knihu chválím, určitě se podívám i na filmovou adaptaci.

Monini
24.06.2019 3 z 5

A co děti, mají si kde hrát? Otřesné svědectví drogově závislého dítěte. Povinná četba pro všechny puberťáky, jejich rodiče, ale hlavně pro zákonodárce. Velice smutné a nepříjemné čtení. Já hodnotím vcelku nízko, nedokázala jsem si najít cestu k hlavní hrdince a už vůbec ne k.jejím rodičům. Nějak me to celé štvalo. Nicméně přečíst by si ji měl každý.

DeepSea21
23.06.2019 5 z 5

Neuvěřitelně drsná kniha.

Jurfinka
21.06.2019 5 z 5

Výborná kniha, doporučuji všem kdo se o tuto problematiku zajímá...

Luque17
15.06.2019 5 z 5

Klasika, bez debat plný počet.

7944
14.06.2019 3 z 5

Betonové město, žádné podněty, dusno v rodinných vztazích a nekončící nuda. V protikladu vesnice, příroda, zábava, návštěvy u babičky. To se mi zdálo býti tím nejvýraznějším kontrastem a hlavním hybatelem událostí. Drogy člověka ovládnou a udusají hluboko pod zem. Fotky dětí kolem 13 až 21 let - nechutné. Popis způsobující znechucení je podán brilantně.

Lili
31.05.2019 3 z 5

Nedokážu Christiane litovat a ani moc dobře pochopit. Vím, že to neměla snadný, ale k drogám ji svedla především její povaha. Tak ráda na lidi „dělala ramena“, ubližovala a ponižovala je, všechno hlavně proto, aby si nepřipadala jako opuštěný kuřátko. Pro někoho, komu všechno špatný připadá cool a který obdivuje heráky, není jiný konec. Bylo jen na ní, jakou cestu si zvolí. Důkazem je její sestra, která byla normální teenagerkou a drogám nepropadla. Stejná rodina, stejná výchova, ale jiná povaha a cíle. O tom to je.

Každý to v životě nemáme jednoduchý, ne jednou, ale několikrát. Kdyby lidé neodolávali všemu zlému, máme tu stoprocentní společnost ztroskotanců.
Překonávat. Zdokonalovat se. Samozřejmě, napíše se to snadno, ale pak skutek utek. Přesto, nepřestávat se snažit. Dnes a denně. Každý den je nový začátek!

DominaCZ
31.05.2019 odpad!

Mě to prostě nedojímá a "hrdinka" je mi neskutečně protivná i jako dospělá.
Neovlivnilo mě kladně ani hystericky hojné protláčení této knihy.
Je možná tak šokující fakt že se to dělo v těch letech, ale toť vše.
Dít by se to děckám nemělo, ale co už ...když to začne dobrovolně, musí se to snažit taky dobrovolně přestat ...prostě mi ona nesedí, příběh nepříběh.

Pája699
24.05.2019 5 z 5

Další kniha o drogách, která mě zasáhla a nemám problém si ji přečíst více krát. Vždycky mě dostane. Povinně jsem to dala přečíst neteřím ( 13-16 let ) a jsem ráda, že kniha na ně měla ten správný dopad.

Lenny2280
12.05.2019 5 z 5

Tuto knihu bych dala do povinné četby v devátém ročníku ZŠ. Pro mě byla příkladem co nikdy, nikdy nechci zažít. Opravdu silný příběh, který by měl znát byť jen okrajově každý.

SydBarrett
03.05.2019 5 z 5

V době, kdy jsem ji četl, mi bylo 13 a v mé hlavě se už začínaly rodit podobně pitomé nápady, jaké jsou popsané v knize. Můžu říct, že přispěla k tomu, že ty nápady zůstaly opravdu pouze v hlavě (teda zatím). A v mých příbězích, pochopitelně.
Kromě toho je to navíc moc poutavé a čtivé, takže doporučuju i pokud se vás tyhle věci netýkají. To se ale týkají každého, no...

lima123
02.05.2019 3 z 5

Myslím, že vydať túto knihu bol veľmi dobrý nápad. Môže preventívne pôsobiť u tínedžerov. Opisuje život narkomanky v 70. rokoch minulého storočia v Berlíne. V podstate je to hrozné živorenie, lebo trinásťročné dievča sa stáva otrokom drogy. Celé svoje správanie podriaďuje len tomu,aby získala drogu.

Jura999
28.04.2019 5 z 5

Knihu jsem četl ve svých 13 letech a musím říct, že to pro mě byla docela rána...ale poučná rána