My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8251 8251

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

DandyDumdy
29.03.2017 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla asi před rokem po povinném shlédnutí filmu. Ten mě sice moc nezaujal, ale zato knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to syrové, reálné, otevřené, ze spousty pasáží vám přebíhá mráz po zádech, zdráháte se až uvěřit, že by to opravdu měla být pravda...
Ke knize jsem se teď vrátila kvůli tomu, že ji máme jako povinnou četbu. Vůbec nelituji. Je čtivá a zajímavá, ale zároveň odpuzující a strašná.

katushah
24.03.2017 5 z 5

Mám ráda autobiografie a tahle je brutální! Netušila jsem, co všechno je možné zažít na jednom obyčejném německém sídlišti. Super kniha, chytne člověka za srdce a skvěle se čte.

veronika4918
24.03.2017

Četla jsem někdy ve třinácti letech a na etapy, jelikož mi u některých kapitol bylo tak špatně, že to prostě nešlo ... Po celou dobu čtení jsem měla depresi, brečela, špatně spala... Prostě hrůza. Nedokázala jsem si představit, co všechno ta holka v mém věku zažila, jaká rozhodnutí udělala, čemu propadla a nechápu to dodnes. Dle mého by tato kniha měla být povinnou četbou na základní škole.

Pichoval
24.03.2017 5 z 5

souhlasím s komentářem od t.adm ..
knihu jsem četla před již delší dobou a měla by být zařazená mezi povinnou četbu kdy by možná po přečtení ovlivnila rozhodnutí feťáků a spol....

t.adm
19.03.2017 5 z 5

Šílené, šokující, neuvěřitelné!! Přesně jak píše Likandros, kniha by měla být v povinné četbě. Kniha, která ve vás zůstane ještě dlouho.

Likandros
18.03.2017 5 z 5

Za mě naprostá klasika. Četl jsem, viděl jsem film, ba dokonce i divadelní zpracování. Nemá cenu více komentovat. Dle mého by měla být tato kniha zařazena jako povinná četba na druhém stupni základní školy.

LEGACY
18.03.2017 5 z 5

Nuže, stejně jako kurážná spisovatelka i já o sobě něco prozradím. Během čtení jsem zcela nevysvětlitelně stáhl celou krabičku cigaret (byť nekouřím), pravděpodobně jsem jen potřeboval něco, co by zahnalo mé znepokojení z knihy, nebo jsem podvědomě chtěl mít také nějakou závislost a tudíž mít k příběhu ještě blíž. Hlavou vám během čtení probleskne spoustu otázek, spousta z nich zůstane pravděpodobně nezodpovězena, ale myslím, že poselství autorky (tedy varovat) si každý sebou odnese a pro mě samotného je konzumace jakýchkoliv tvrdých drog, po přečtení, téměř nepředstavitelná. Dodnes nevím jestli s některými postavami sympatizuji, či nikoliv, ale bez nich by byla v knize obrovská mezera a jelikož celá kniha je vlastně taková hodně osobní zpověď, chci vyjádřit svůj vděk i uznání této snad už bývalé heračce a vytáhnu i já něco z mé minulosti.
2011 - 16 let ... Marihuana
2012 - 17 let ... Hašiš
2014 - 19 let ... Koks
Rodiče zajímejte se o vaše ratolesti.
Nyní jsem skoro dva roky čistý. Jaká zpověď je ta vaše, no tak nestyďte se.

dancadragneel
07.03.2017 2 z 5

Kniha má ukázat na hrůzu, kterou naskytují drogy a vše okolo tohoto světa, ale upřímně znám i lepší knihy. Během čtení mě to nijak nezaujalo. To už radši doporučuji Memento pokud máte zájem o takovou četbu.

Richelle
06.03.2017 2 z 5

Jsou o mnoho lepší knihy. Ukazuje to hrůzu, která ve světě existuje. Čte se to sice dobře, ale nijak mě tato kniha nezaujala. Drsná, ale reálná.

Henry_1986
03.03.2017 5 z 5

Strašně moc silná kniha...je to prostě tak reálné až z toho opravdu mrazí.
Nejen drogová problematika mladistvých mě zaujal i problém s dnešními možnostmi zaopatřování dětí od rodičů, kteří vlastně nemají na děti čas, aby vydělávali peníze, a tím jim pak povolují a důvěřují a nemají ponětí, co jejich pomalu dospívající děti dělají...nezbývá než doufat, že se naše děti nechytí špatné party...smutný začarovaný kruh.

intelektuálka
22.02.2017 4 z 5

Přečetla jsem dávno, hned po Johnově Mementu. Přeji mladým, aby viděli krásu života, ne přelud v drogovém opojení.

Zania
21.02.2017 5 z 5

Kniha byla velice napinava ze zacatku, pote uz to bylo porad to same dokola odvykani-heroin.

Briv
15.02.2017 3 z 5

Drsné, silné, emotivní, reálné. Rozhodně každému doporučuji si přečíst takovouto tématiku. Člověku to otevře jiný, bohužel ne pěkný, nový obzor...

Patapuf
14.02.2017 4 z 5

Zajímavé čtení... bohužel co vidím na ulicích je to pořád aktuální a čím dál horší.... tohle by si měli přečíst hlavně ti nahoře, aby se to začalo řešit i u nás konečně..... doufám, že to Christina nakonec zvládla....

netty
11.02.2017 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé, když mi bylo třináct. Už tenkrát mě hodně zasáhla. Postupem věku jsem si čím dál více uvědomovala, jak moc je realistická. Je to jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý. Dokonce bych jí s klidem zařadila jako povinnou četbu na školách. Je tak otevřená, silná a neskutečně opravdová.

KingKylie
11.02.2017 5 z 5

Knihu jsem si přečetla poprvé v mých dvanácti letech. Od této doby se k ní vracím pořád dokola a pokaždé, když ji dočtu, najdu tam něco nového. Je špatný říct, že tato kniha je krásná, protože není. Ukazuje, jaký život doopravdy může být, jak dokáže být krutý. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla už tak v brzkém věku, protože mi okamžitě změnila postoj ke drogově závislým lidem. Drogově závislí lidé jsou podle mého inteligentní, stejně jak tomu bylo i u Christiany. Doporučuji knihu všem, i těm mladším, protože kniha varuje před krutostí drog. :))

Evik84
06.02.2017 5 z 5

Docela drsná knížka životě mladých lidí, kteří se pohybují ve společnosti drog, doporučovala bych ji jako povinnou četbu už na základní škole.

Blancheerka
26.01.2017 4 z 5

Christina se setkává s drogami už jako 12ti letá a její závislost se stále stupňuje. Kniha je její zpovědí a musím přiznat, že jsem jí schroupala snad za dva dny. Viděla jsem jako mladší i film a obojí mě rozhodně od drog jen oddálilo :)

Krokodylka
24.01.2017 5 z 5

knihu mi "nariadila" mama v 14 rokoch a opätovne sa k nej vraciam. Je to silny príbeh a v tej dobe spôsobila neuveriteľný rozruch. Veľmi odporúčam, a aj ako povinná literatúra by to nebolo na škodu.

PetK
23.01.2017 5 z 5

Četla jsem možná ještě jako náctiletá, ale dojem zůstal... I když jsem tehdy byla jakoukoliv drogou nepolíbená, dokázala jsem se jaksi zvláštně vcítit do pocitů Christiane i jejích přátel - raušů, absťáků, nadšení i depresí... Svým způsobem mi to přišlo "normální", lepší slovo by asi spíš bylo pravdivé nebo skutečné. Ani na chvíli jsem nepochybovala, že tohle se opravdu děje, že to není fikce. Myslím, že si ji brzy přečtu znovu.