My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8251 8251

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

DuncanIdaho
06.08.2017 4 z 5

Dost drsný příběh feťačky. Ke konci to bylo stále dokola: vydělat si peníze, koupit fet a šlehnout si. Jenže u narkomanů nejspíš o nic jiného nejde. Myslím, že hlavní problém Christiany byla konfrontace jejích snů a reality.

Elis1528
06.08.2017 5 z 5

K této knize nemám nic, co bych vytkla. Touto knihou začala má cesta k velké zálibě čtení, knížek tohoto žánru. Do mladé Christiany jsem se vcitila, jako bych v knize vystupovala já. Přečtená jedním dechem, je to má nejoblíbenější kniha a vím, že i kdybych tuto knihu četla po několikáté, nikdy mě neomrzí.

fojtikjirik
05.08.2017 4 z 5

Tohle byl neskutečně drsný příběh. Že nepůjde o žádnou odpočinkovou četbou plnou optimismu, jsem samozřejmě věděl již ve chvíli, kdy jsem si knihu půjčoval z knihovny (díky fotce na přední straně obalu), ale něco tak drsného jsem nečekal. Podrobný a realistický (až naturalistický) popis každodenního života narkomana, drogami zotročeného a nuceného v lepším případě k prostituci, v horším případě k páchání trestných činů, činí z My děti ze stanice ZOO děsivé varování před nebezpečím skrytým v omamných látkách. Proč si lidé jen proto, aby vypadali drsně, dobrovolně ničí zdraví? A dýlerům hanba není? Tyhle dvě otázky si někdy určitě položil každý.

Dobročtenářka
03.08.2017 4 z 5

No prostě klasické autobiografické vyprávění o osobě zapadlé někde v prdeli tohoto světa o,kterou se nikdo nezajímá,ale je to kniha,která vás vtáhne do děje asi na patnácté stránce. Úžasně popsaný život v Západním Berlíně v 70.-80.letech minulého století.Líbí se mi autentičnost prostředí panelových domů. Jen bych nevěřila,že takto může fungovat protidrogové centrum (Narkonon),stále jsem měla pocit,že toto je ta vymyšlená část příběhu.
Celkově se mi kniha líbila,ale příliš dlouho autorka zmiňovala své dětství do jedenácti let a stále se vracela zpátky,proto to bylo zmatené.

Jacck
27.07.2017 5 z 5

Autobiografická kniha. Drsný život lidí, kteří se stali otroky heroinu. Jedna z knih, která člověku po přečtení uvízne v paměti na celý život.

CarolC
24.07.2017 5 z 5

Tuhle knížku čtu už snad potřetí. Naprosto strhující pravdivý příběh, u kterého vám bude kolikrát běhat mráz po zádech. Především ve chvílích, kdy si uvědomíte, že to je drogový příběh ještě 13 letého dítěte. Neskutečně poutavě napsané. Nechci ani pomyslet, co se její matce honilo hlavou, a jak moc byla bezradná. Tohle by měla být povinná četba!

pedroK
21.07.2017 5 z 5

Kniha, která vám uvízne v hlavě na mnoho let. Zpověď jedné sociálně poznamenané generace..čtivě napsané. Nedá vám to odložit knihu a myslet na něco jiného. Příběh, ze kterého na vás padne úzkost tíživé reality se špatným koncem. Doporčuju teenagerům, kteří mají chuť experimentovat.

karolinalet
19.07.2017 4 z 5

Sice moc nemusím knihy z prostředí drog, ale tato mě svým příběhem naprosto ohromila. Strhující kniha, rozhodně doporučuji všem.

TamaraKrejčí
16.07.2017 3 z 5

Všechno je v komentářích popsáno, se vším souhlasím. Ale za mě velké zklamání, že hlavní hrdinka brala drogy klidně dál, že v klidu v ústraní za vydělané peníze, právě z našeho obdivu k této drsně pravdivé knihy...se prostě z toho snad nikdy nedostala.

petramac
13.07.2017 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Poutavě napsaný příběh o tom, jak je lehké sklouznout k nejtvrdším drogám. Pro mě jako matku dvou malých dětí vyvolala knížka a způsob, jkakýám je psaná (obsahuje příběh Christianny i z pohledu její matky, jsou tam i komentáře od psychologů), spoustu otázek k zamyšlení. Myslím, že jsem ji nečetla naposledy.

misaa.p
12.07.2017 5 z 5

Tuhle knížku bych zařadila do povinné četby na střední škole (ne-li na základní), jako odstrašující příklad. Velice drsné, ovšem v mnoha případech bohužel pravdivé.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Kniha z které je těžko na duši. Drsné, ale čtivé.

Carol96
10.07.2017 5 z 5

Kniha s velmi silným skutečným příběhem!!

baru_h
10.07.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Pokud se to tak dá brát. Měla jsem při ní občas husí kůži a přišel mi absurdní kolotoč, ve kterém se Christiane ocitla. Heroin, absťák, odvykání a pak zase heroin, absťák a odvykání.
Tahle kniha je vážně zdárný příklad, že drogová závislost může přít, i když si někdo myslí, že to má pod kontrolou.

Leniii
08.07.2017 4 z 5

Tohle je snad jediná knížka, kterou jsem přečetla už potřetí....drsný, surový, silný příběh, kterému jsem poprvé snad ani nechtěla věřit...stojí za přečtení!!

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Jak odpudit od drog? Zkusme to přes knihu a autentické fotky. Třeba tím alespoň některé děti zachráníme.
"Nejprve si řekne, že se jí to nemůže stát, že takhle nechce dopadnout. Kolem ní však všichni fetují. Chce zapadnout do kolektivu, zkusí to. To je šleha, jak lítat v nebi. Pak přijde pád. Vždycky přijde. A tak vzletět už stojí víc. Víc peněz, víc obětování, víc mrtvích přátel. Jak hluboké dno může být? "

midloch
03.07.2017 4 z 5

Poprvé přečteno na začátku puberty - podruhé na začátku vysoké a potřetí v roce 2017. Kniha je tak surová, až z toho mrazí. Když si navíc člověk uvědomí, že Christiane svůj boj nakonec nezvládla a dál jede v drogách (což je bohužel osud většiny narkomanů) je výsledný dojem opravdu drsný. Tohle by mělo být součástí všech protidrogových kampaní cílených na mladé.

Petruska200
28.06.2017 5 z 5

Cetla jsem v puberte,knizka me chytla,ale na druhou stranu .....

barca98
28.06.2017 4 z 5

Četla jsem poprvé asi ve 12 a od té doby zastávám názor, že od všech drog ruce pryč. Myslím, že by kniha měla být zařazena do povinné četby a všichni teenageři by ji rozhodne měli přečíst, člověk by si pak jistě rozmyslel, jestli stojí za to, s drogami experimentovat.

Mejsha
10.06.2017 5 z 5

Naprostá klasika, kterou by měl přečíst každý..čím dřív, tím líp.