My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8251 8251

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

JPBelmondo
06.06.2017 4 z 5

Kdysi moje první setkání s touto tematikou, která zde byla takřka tabu. Na tehdejší dobu skutečně odvážný počin. Kdo by si tenkrát pomyslel, že i u nás bude toto téma jednou velmi aktuální. Dnešní mladá generace by ji měla zcela jistě mít zařazenu do povinné četby.

jindrich5708
06.06.2017 5 z 5

Dal bych jako povinnou četbu spolu s knihou Matka Davida S., narozeného 3. července 1959.

Adamson
01.06.2017 5 z 5

Neskutečné. Tato kniha mě neskutečně dostala. Nezapomenutelný příběh. Mohu jen doporučit. Film dobrý, ale tohle tak stokrát lepší.

HdM
01.06.2017 5 z 5

Jak by se mi četlo dnes, nevím...ale před těmi mnoha mnoha lety jsem to zhltl jedním dechem. Uvěřitelně neuvěřitelné, úžasně strašné...

NemcovaKN
01.06.2017 5 z 5

Knihy napsané ze života a podle skutečných událostí jsou pro mě v podstatě nejlepší. Takové knihy mám přečtené "jedním dechem" a My děti ze stanice ZOO nebyla výjimkou. V tomto příběhu jde celkem zřetelně poznat, nejen jak velký vliv má prostředí, ve kterém žijeme, ale také výchova. Ovšem není dobré zapomínat také na samotného jedince a jeho priority a vůli. Vždy je snadné dát se tou jednodušší cestou.

SmoulikCZ
25.05.2017 5 z 5

Občas si říkám, proč prostě nepřestali brát drogy ? Co na tom bylo tak těžkého ? Pak si uvědomím, že když mám chuť na sladký, tak si ho dopřeji a nemůžu tomu prostě odolat. Nakonec to není vůbec snadné. A ještě ten pocit, když si píchnete a vaše problémy zmizí. Vaše minulost bude na chvíli potlačena. Nebudete myslet na budoucnost a nebudete z toho špatný, že nebudete vědět co chcete v životě dosáhnout.

Kniha ve mě vyvolala velmi nepříjemný pocit. Jinak velmi záživné čtení.

elin.m
24.05.2017 5 z 5

Na svoji dobu neobycejne drsne zpracovani pribehu zalozenem na vlastnich zkusenostech s drogovym podsvetim. Doporucuji.

Majkrofon
23.05.2017 5 z 5

Tato kniha by mala patrit na zoznam povinnej literatury na vsetkych stredných školách.

Eli.Navratilova
16.05.2017 5 z 5

Moc dobrá kniha, je mi 13 a doposud jsem nečekala, že mě kniha s takovým dějem tak moc ohromí a ještě víc tím, že je podle pravdivé události, rozhodně doporučuji:)

75terka
15.05.2017 5 z 5

Hodně silná knížka. Poprvé jsem jí četla asi ve 13. Příběh Christiane F. mě děsil a zároveň ohromil.

Chrusticek
12.05.2017 5 z 5

Přečetla jsem dávno, asi 2 krát, silná kniha, měl by jí číst asi každý .

Popko
11.05.2017 5 z 5

Řekla bych, že se jedná o literární klasiku. Mladí lidé by tohle měli mít přečtené, drsný příběh o mladých lidech, kteří jsou závislí na drogách.

Pajina68
09.05.2017 5 z 5

Četla jsem to již dávno, kniha mě vážně dostala. Drsný život, drsná četba.

Phyl
03.05.2017 5 z 5

Lidský výkal, který při chůzi mává rukama až k nebesům, kolébá se při tom jako houpací koník, a jeho trup spolu s hlavou je skoro rovnoběžný s chodníkem, je stále jenom lidský výkal. Nikdy to nebude chudáček, který omylem zabřednul do hlubokého moře sraček. Udělal si do svého člunu, po kterém tímto mořem brázdil sám. A když se začíná potápět, ztratí pádla a jeho hlava už z těch sraček trčí opravdu jenom kousek, začne naříkat, jak je k němu moře nespravedlivé. Že on tu díru neudělal naschvál. On pouze chtěl vyzkoušet co se stane když jí udělá. Netušil přeci, že ty sračky začnou tou dírou protékat. I když viděl jiné čluny cestou se potápět, stále věřil tomu, že jemu se to nestane. Nemohl se přeci nechat poučit jinými lidmi, dokud to sám nezkusí. A zatímco jiní si do člunu díru neudělali a chtějí poklidně plout dál, musí přes neustálé naříkání a kloktání topícího se lidského výkalu ve sračkách světa, poslouchat jak jsou k němu slepí a zlí. Tak se odhodlá jeden, že jej v tom nenechá, připluje k němu a snaží se jej vytáhnout na svůj vlastní člun. Ale co se nestane, lidský výkal, člun převrhne a ve sračkách jsou oba. A tak to dělá dál nehledíc na to, že ten, který mu chtěl pomoct se topí a on chvíli pluje na jeho převráceném člunu. Dokud opět nespadne do sraček a tak to dělá pořád dál. Běduje nad svým osudem, napíše o tom knihu a ještě si stěžuje, že když vyplouval na širé moře sraček dostal menší člun s malou prasklinou a tak byl náchylnější a je tedy nad slunce jasné že se to muselo stát. Nakonec, i když tu díru udělal sám, uvěří, že mu ji tam udělal někdo jiný a přesvědčuje o tom i ostatní.

Richisa
01.05.2017 4 z 5

Kniha se mi nečetla úplně lehce, ale své poselství každopádně křičí do světa. Je super, že jsou zde dodatky dospělých, kteří se kolem Christiany točil. Zvláštní, že ve světě drog nakonec zůstala nejdéle ona, její přátelé v sobě našli sílu skončit. Rozhodně poučná četba, kterou by si měli přečíst všichni mladí a často i jejich rodiče.

Terinka14
20.04.2017 5 z 5

Kniha mě strhla hned od začátku, stále jsem si musela říkat ,,Ano, tohle se opravdu stalo. Stalo se to a děje se to pořád." Tím, že to celé bylo nespisovné a plné slangových výrazů jsem se rázem ocitla v těle Christiany a prožívala to, co ona, i když si zároveň neumím ani v nejmenším představit, jak bych to zvládla. Souhlasím s názorem, že by kniha měla být zařazena do povinné četby jako prevence před závislostí.

Ketesh
19.04.2017 5 z 5

Téma knihy, nebyl zrovna můj šálek čaje, ale oceňuji reálnost....
Možná by se kniha měla dávat dětem číst povinně, pak by si hrátky s drogami rozmyslely.

ThrisaManx
19.04.2017 5 z 5

Skutečně hodně silná kniha. Po přečtení jsem ji musela dlouho vstřebávat a nějakou dobu si od dalšího čtení odpočinout, abych se mohla vzpamatovat a utříbit si myšlenky, které mi hlavou neustále vířily.

edith79
08.04.2017 4 z 5

Nevím proč, ale pořád se mi chce volat "Do prdele, copak to rodiče nevidí???". Četla jsem tuto knihu poprvé v pubertě a rychle jsem ji pustila z hlavy. Teď jsem ji četla podruhé, v době kdy mám dceru ve věku Christiany a vážně si neumím představit, že bych na své dceři nepoznala drogovou závislost. Věnujte se svým dětem, zajímejte se o ně, protože nic úžasnějšího mít nikdy nebudete.

Licie84
06.04.2017 5 z 5

Teda... To, že by kniha měla být jako povinná tu bylo řečeno několikrát a s tím souhlasím. Ale myslím si,že by si tuto knihu měl přečíst i každý rodič.
Příběh je drsný,ale neuvěřitelně čtivý.