My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8245 8245

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Kamienkova33
26.10.2015 4 z 5

Túto knihu som mala stiahnutú už dlhšie, stále som ju presúvala, ale som rada, že som sa nakoniec do nej pustila. Veľmi ťažká téma, o to ťažšie sa to číta, keď vieme, že je to skutočný príbeh... Zaujímavý pohľad na nemeckých tínedžerov (12-13.r.) v 70-tych rokoch, ktorí začnú drogovať, sami ani nevedia, ako do toho spadli, stávajú sa z nich prostitútky a prostitúti... Naozaj zaujímavé čítanie. V tomto novom vydaní je v závere aj kapitola, ktorá opisuje, ako to vlastne celé naozaj dopadlo - s odstupom približne 20 rokov. Odporúčam :)

Kaka.cs
18.10.2015 4 z 5

Knížku jsem si vybrala částečně na doporučení kamarádky, takže jsem měla jakousi představu, o čem je, a taky ji máme v četbě k maturitě.
Překvapila mě. Dost drsný a hlavně reálný popis prostředí drogově závislých a to, jak snadno a rychle do drog dokáží spadnout... Knížka vyvolává hodně silné emoce už jen proto, že se jedná o pravdivý příběh.
Rozhodně doporučuji přečíst.

Sumiko
15.10.2015 5 z 5

Tahle knížka je prostě "povinná četba" - neznám nikoho, kdo by ji a) nečetl nebo b) netušil, o čem knížka je. Já sama ji četla několikrát, vždy se k ní s odstupem pár let vracím. Smutná, šokující a poučná zároveň...

nikorka
11.10.2015 5 z 5

Nevedela som sa odtrhnut od citania.

MartinkaSku
04.10.2015 5 z 5

tuto knihu bych doporučila jako povinnou čtbu do škol..

Jack Bauer
26.09.2015 4 z 5

Varování pro všechny, kteří budou někdy stát před rozhodnutím: Co kdybych to taky vyzkoušel? Myšlenkové pochody mladé Christiany plně chápu, sám jsem si tím prošel při odvykání kouření. Stále dokola jsem přestával a když se mi to někdy podařilo, vždy mě nějaký kamarád opět svedl. Nakonec jsem přišel jak na to díky této knize, zbavit se všech kamarádů kuřáků a vyhýbat se kuřákům. Povedlo se, na vojně byl ze mě nekuřák. Ale hned po vojně jsem se seznámil s kuřačkou a vše začalo nanovo a bylo to mnohem horší. Nakonec se to po mnoha neúspěších podařilo a dodnes nekouřím, kuřákům se vyhýbám. Cigarety jsou velmi návykové drogy! Dnes jsem úplně obrátil a dal se na zdravý životní styl. Kamarády mám samé nekuřáky. Christiane se také neustále snažila přestat, v jádru to byla velice slušná dívka, ale prostředí a kamarádi ji neustále stahovali až na samé dno. Dnes po druhém čtení s odstupem času knihu vidím jako rodič opět jinak než v mládí a líbí se mi mnohem víc. Já si svou drogu už našel. Cestování.

zegi
18.09.2015

Tuto knihu jsem kdysi dávno četla.Moc se mi líbila a mám v plánu si jí přečíst znova.

Silencia
16.09.2015 4 z 5

Tak jestli mě tahle knížka měla odradit od braní drog, tak dokázala úplný opak. Pohled do života narkomanů je jedinečný. I když docela depresivní. Ty její úvahy jsem často úplně chápala. A drogové opojení, díky němuž ti je vše víceméně jedno je docela lákavé.

Figurka
09.09.2015 5 z 5

Četla jsem již dvakrát. Snad jsou mé děti již mimo nebezpečí, snažila jsem se o to, seč jsem mohla, ale ani to někdy nestačí. Co jednou má vnoučata, co děti mých přátel, sousedů, známých.... nechytí se do pasti, neuvíznou??

Cirgi
30.08.2015

myslim, ze by tato kniha mela byt zarazena mezi povinnou cetbu uz na zakladnich skolach.. spouste detem / studentum by se stala odstrasujicim vzorem.. pusobila by jako vzor cloveka, kterym by se rozhodne nemeli chtit stat.. kniha se snadno cte i v neprijemych situacich, se kterymi se drogove zavisly setkava.. rozhodne doporucuji - knihu, nikoli film

kiraa
25.08.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla a je to už opravdu několik let, ale ještě dnes si pamatuji, jak jsem se z ní několik dní nemohla vzpamatovat. Hodně drsné, emotivní, ale bohužel velice reálné ..... někdy ta beznaděj doslova drtí..:-(

Vendy1020
14.08.2015 5 z 5

veronika_m knihu jsme měli jako povynou četbu v sekundě (sedmá třída). Rozhodně s tebou souhlasím že by si tuto knihu měli přečíst všichni náctiletí. Tato kniha mi způsobyla jistou "mezeru" mezi mnou a mýmy vrstenvníky. Přijde mi že ji mnoho lidí nerozumělo a nebo jsou natolik natvrdlý že i přesto že jsme se loni prokousávaly tímto fascinujícím dílem dále holdují drogám a alkoholu a ano někteří již mají bohaté zkušenisti a ano jsem teprve v osmé třídě. Já mám k takovýmto věcem odpor a né pouze kvůli této knize a upřímě mě děsí že někdo mého věku je toho schopen.

veronika_m
14.08.2015 5 z 5

Knihu jsem četla dvakrát. Jednou jako náctiletá, kdy ve mně zanechala absolutní odpor k drogám, který přetrvává dodnes. A pak jsem si ji přečetla znova nedávno jako "zralá" žena a pořád super odstrašující kniha, která by snad měla být povinná pro všechny děti, co mají před sebou období pokusů, ale také pro rodiče, aby věděli, jak může dopadnout jejich dítě, když nemá správné zázemí...

tisha8409
13.08.2015 odpad!

Feťačka, která potřebuje na fet, je logicky šlapkou. Koho to šokuje, koho děsí, že si toto děcka dobrovolně volí???
Vždycky miluju ty šokované rodiče, kteří si nevšimnou, že se jim z děcka během let stává vychrtlá, poďobaná troska, která nejí, nespí a neuvažuje.

Cryptkeeper
11.08.2015 5 z 5

Suprově napsaná knížka.
Syrová,reálná...takhle by to mělo vypadat.

Misa1995
04.08.2015 5 z 5

skvěle napsaná kniha, bohužel nemužu souhlasit s lidmi, ti co tvrdí, že kniha je určena pro mladé čtenáře ve věku 13-14 let. Človek musí trochu dospět, až potom najde hloubku v knize.

Dodee
04.08.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla už dávno. Velmi se mi líbila... Vlastně, nevím co se mi na ní mělo líbit, je to kniha u které vám má být spíše smutno, než aby jste z toho byly nadšení. Každopádně po přečtení knihy jsem udělala ohromnou blbost a pustila jsem si film. Ten mě velmi zklamal a od té doby raději čtu :)

Sam33
03.08.2015 5 z 5

Měla jsem období, kdy jsem četla knihy o drogách. Po Mementu logicky musela přijít tato kniha. Jelikož jsem ročník narozený až po revoluci, takže v době, kdy nějaká Berlínská zeď byla už dávno minulostí. Ale i přesto jsem se v knize velice rychle zorientovala a četla se mi dobře. Pravda, s prvními stránkami jsem trochu zápasila, ale jakmile se Christiana dostala do "správného" prostředí, už to jelo. Kniha je skutečně ukázkou, kam až to může všechno zajít. Doporučuji.

Týnušxxx
25.07.2015 4 z 5

Opravdu zajímavý a emotivní příběh. Musím přiznat, že místy už mě to přestávalo bavit, jak už vypadala Christiana fajn, a pak do toho najednou zase spadla.
To k tomu ale samozřejmě patří, takže bych si vlastně asi neměla stěžovat.
Tohle by měla být povinná četba ( učitelé by se asi nesmířili s takovou dávkou sprostých slov a raději nás budou nutit číst Babičku a Máj - jen ať drogy žijou dál )!
Je to opravdu odstrašující případ a spousty lidem by rozhodně otevřel oči.

lukaz1010
24.07.2015 5 z 5

Jasný popis kam vede závislost na tvrdých drogách. Souhlasím, se zařazením, mezi povinou četbu.