My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8237 8237

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Madi
03.05.2015 5 z 5

Nejlepší kniha s drogovou tématikou. Každopádně bych to zařadila mezi povinnou četbu do základních škol. Určitě by to bylo účinnější než ty strašící přednášky, kterých jsem zažila asi 10 a všichni z nich stejně měli jenom prču.
Pár lidí tu psalo, že jim vadila monotónost knihy. Ale takový život feťáka je - droga, absťák, shánění peněz, šukačka s nechutným prasákem...a pořád dokola.
Zajímalo by mě, jak je na tom Christiane teď. Ale nechce se mi moc věřit, že se ze závislosti zcela vymanila.

Vendelín2000
28.04.2015 5 z 5

Úžasná, velmi čtivě napsaná kniha. A souhlasím s jaja1989, Memento bylo trošku horší, nicméně tohle je o dítěti, Memento už zasahuje i do světa práce a ''dospěláků''. Tak jako tak, kdo si knížku nepřečetl, jako by nebyl :)

Rade
28.04.2015

Četla jsem dávno, ale dosud si pamatuji ten pocit zmaru a prázdnoty... Jako osobní zpověď lze těžko hodnotit hvězdičkami; jako drsnou ilustraci toho, kam člověka (resp. dítě) dovedou drogy, lze každopádně doporučit.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Každý kdo chce zkusit drogy by si měl přečíst tuhle knihu, která se rozhodně nemůže rovnat českýmu Mementu.

kxrolinx0567
18.04.2015 5 z 5

Kniha, kterou by si měl přečíst každý.

Damato
14.04.2015 3 z 5

Kdysi-když mi odcházeli synové na studia, dostali povinně přečíst české MEMENTO ( od R.Johna), ale to proti této knížce je komediální pohoda. Ale určitě souhlasím s tím, aby si to přečetli hlavně rodiče. Protože ti jsou první , kteří musí jako první poznat a zareagovat

Mikaelalot
08.04.2015

NESKUTOCNE SKLAMANA maximalne ..... Odveci strasne moc sklamana az na nervy pici

Sorrow
07.04.2015 4 z 5

Obdivuhodně pravdivý příběh, který má co dát každému..."feťákům" může být zrcadlem, díky kterému možná otevřou oči, "nefeťákům" odstrašujícím případem. Především bych ho pak ale doporučila rodičům, protože mají tendence otáčet se někdy ke všemu zády...a pak už může být pozdě.

morava
07.04.2015 4 z 5

Vcera docteno a jeste dnes mam z toho vseho husi kuzi,o to vic , ze sama mam 13ti-letou dceru.
Tahle kniha by se mnela dostat do rukou kazdemu, ne jenom dospivajicim, ale i rodicum.
Co vic dodat k tak pro mne opravdu "hororovemu pribehu".

knihomolka01
30.03.2015 5 z 5

Nevím, jestli se mi kniha líbila, protože u tohohle žánru těžko můžete říct, že se vám příběh líbil. Naopak, vůbec se mi nelíbil. Byl příšerný, smutný, děsivý, byl všechno jen ne hezký. A právě tohle dělá tuhle knihu dokonalou.

brosofa
28.03.2015 4 z 5

Dokonalý odstrašující případ, bavilo mě to
Určitě doporučuji přečíst!:)

KleaM
26.03.2015 4 z 5

Je to dávno, co jsem jí četla. Vím jen, že i díky ní bych se drog nikdy nedotkla. Hrůzostrašná kniha a film byl snad ještě hrůzostrašnější.

colis.72
24.03.2015 4 z 5

Jedna z mála knih, která ve člověku vyvolává opravdu silné emoce...a je jedno jaké ...

Markysek45
24.03.2015 5 z 5

Povinná literatura do škol! Mrazivé, odporné, surové a pravdivé!

jorge98
21.03.2015 5 z 5

Uchvácen a zlomen zároveň.
Dokonalá kniha.. Dlouho jsem v sobě neměl tolik emocí a lítosti jako po dočtení My děti ze stanice ZOO. Úžasně napsané, vykreslené, plné beznaděje. Žádné jiné hodnocení než 100% dát nemůžu.

Iwíček
19.03.2015 5 z 5

Kniha mi nahnala při čtení strach a husinu. Nicméně i přesto se mi moc líbila.

Ivabel
19.03.2015 5 z 5

Příběh je sice z konce 70. let, ale stoprocetně má co říci i dnes. Já se divím, že to za totáče nepoužívali jako propagandu nezdravého životního stylu západních zemí. Doporučuji přečíst všem :-) Ale poučení zde asi nenajdete. Sama vyprávějící cestu ven vlastně nenašla.... Určitě si někdy přečtu i pokračování.

SmallLucia
26.02.2015 5 z 5

Naprosto odstrašující případ. Ani nevím, jestli může říct, že kniha byla skvělá. Asi ve správném slova smyslu byla.. Knihu bych doporučovala přečíst každému, protože si myslím, že nikdo si to nedovede představit tak živě, jako díky pravdivých slov Christiany.

Pablo Kral
19.02.2015 5 z 5

Tento spis chápu jako syrový dokument, jako holou výpověď bez příkras. Bouřlivé dílo o bouřlivých dobách v bouřlivé subkultuře. Líbí se mi, když je někdo s mimořádnými zkušenostmi schopen a ochoten vypovědět o sobě autentický příběh odhalující slasti i strasti důležitých aspektů lidské existence. Je to i o odvaze. Takové snímky jsou jako propasti plné utrpení, ale někdy i naděje. Když to vezmu kolem a kolem, není Christianě co závidět. Její příběh je v silném smyslu slova politováníhodný. Na druhé straně - a přiznávám si to velice nesnadno - když odhlédnu od některých nejasností, nepřesností a zavádějících zjednodušení v nástinu drogové problematiky, udělala na mne autorka knihy mohutný dojem. Mám sklon vidět za tím zmatkem zase jenom člověka a jeho/její způsob, jak se popasoval/la s tíhou existence. No v žádném případě jí její kariéru nezávidím. Film rovněž nebyl bez zajímavosti.

Dandy87
17.02.2015 2 z 5

Rozpačité pocity. Asi nedokáži dostatečně ocenit to "cool" chování, pro které ve většině případů neexistuje zpáteční jízdenka. Už na začátku knihy jsem se těšila, až bude to utrpení za mnou. Ani ne tak kvůli drogové tématice, ale slabému zpracování. Příběhu chybí srdce.