Na dvore z tŕňov a ruží

Na dvore z tŕňov a ruží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541456/bmid_na-dvore-z-trnov-a-ruzi.jpg 4 4564 4564

Fantasy od autorky megaúspešnej série Trón zo skla!Fantasy od autorky megaúspešnej série Trón zo skla! Keď devätnásťročná lovkyňa Feyre zabije v lese vlka, na prah jej domu dorazí nebezpečný netvor, ktorý sa dožaduje odplaty. Feyre sa razom ocitá uprostred zákernej čarovnej krajiny, ktorú pozná len z rozprávok a legiend. Až tam zistí, že jej uchvatiteľ nie je žiadny netvor, ale príslušník rasy smrteľne nebezpečných a nesmrteľných férov, kedysi vládnucich celému svetu. A volá sa Tamlin. Na jeho panstve si postupne uvedomuje, že ľadová nevraživosť, čo k nemu pociťovala, sa premieňa na spaľujúcu vášeň pohlcujúcu všetky klamstvá a výstrahy o prekrásnom, no nebezpečnom svete férov. Férsku krajinu však zahaľuje prastarý zlovestný tieň. Feyre musí objaviť spôsob, ako ho zastaviť... inak má na svedomí Tamlina aj celú férsku rasu.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.09.2024
Literatura světová Romány Fantasy
Bude vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Thorns and Roses, 2015

kristynkal
23.01.2018 4 z 5

Na knihu jsem se hodě těšila, protože jsem četla pozitivní recenze. Začátek mě nějak pořád nebral, ale cca od 100 stran to bylo super. Kniha nepatří do mého TOP výběru a asi ani neplánuju ji někdy v brzké době číst znova, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Četla se dobře, děj utíkal tak akorát a konec byl takový pro mě všelijaký. Kdybych měla doporučit, tak doporučím. Rozhodně to nebyl propadák :)

ReziEngli
22.01.2018 5 z 5

Za mě lepší než Skleněný trůn, naprosto uchvácená jsem :) Už do sebe cpu druhý díl :)

ssyyllvvaa
21.01.2018 4 z 5

Příjemné čtení na zimní večery - trochu Kráska a zvíře, trochu Popelka, trochu Harry Potter - zpočátku předvídatelný zamilovaný románek, který se v okamžiku, kdy už mne trochu nudil, změnil a nabral spád. Takže asi dám i druhý díl, i když nepatřím do cílové skupiny.

Lenuleh
16.01.2018 5 z 5

Náhodou jsem na tuto knihu narazila a během pár týdnů jsem přečetla jak první, tak ještě lepší druhý díl, ve kterém zjistíte, že není vše tak jak se v prvním díle zdá. Začátek je sice trochu pomalejší, než se to vše rozjede, ale dočíst to určitě stojí za to.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Krásná knížka. Děj je napsán poutavě, svižně a bez zbytečností. Svět i postavy jsou zde velice krásně barvitě popsané. S.J.Maas píše fantasticky :-).

Lucik100
13.01.2018 5 z 5

Krásný, úchvatný a pohádkový svět plný lásky. Úžasná kniha.

vendy6619
09.01.2018 5 z 5

Nádherná knížka. Lehce naivní, ale mělo to svoje kouzlo. Kdyby mi bylo o pár let míň - a byla bych teen... rozhodně bych byla unešená z některých věcí víc. Ale i tak mě to vrátilo do světa fantasy, kde jsem si libovala. A moc ráda jsem tam pár dní strávila nějaký čas. Docela se i těším až se tam vrátím na nějakou dobu u druhého dílu :)

Acinore
09.01.2018 2 z 5

Nebavilo, ani jsem nedočetla.. Už to asi není pro mě, trapný a předvídatelný, fantasy románek pro puberťačky..

xSimaix
06.01.2018 5 z 5

Sarah J. Maas je ten typ autorky, který dokáže vzít jeden, na první pohled tuctový námět, a přetvořit ho na něco skvostného, nečekaného a obdivuhodného.

Dvůr Trnů a Růží je kniha podle námětu staré dobré Krásky a Zvířete - aspoň to tvrdila obálka. Musím se ale tomuto tvrzení trochu zasmát, jelikož kdybych si to nepřečetla na obálce, ani by mě tato spojitost nenapadla.
Styl psaní je samozřejmě velice podobný Skleněnému Trůnu a i v postavách můžeme najít nějaké spojitosti i mezi nimi. Ku příkladu Feyre, hlavní ženská postava, je nejspíše ztracenou sestrou Celaeny ze ST. Pravdou ale je, Feyre je určitě více vyspělou postavou, než byla v prvním díle její série Celaena. Stačí ale porovnávání...

Dvůr má vlastní svět, vlastní příběh a vlastní zápletky. Kniha plynula pomalu, měli jsme šanci se pořádně seznámit s postavami a udělat si o nich vlastní obrázek. Příběh jako takový je skvělý, napínavý a plný překvapení. Děj mě po prvních pár přečtených stránkách vtáhl a nepustil. Svět, který pro čtenáře Sarah vytvořila je neuvěřitelný. Nechci ho opustit a tak mám jediné štěstí, že mám po ruce už druhý díl. Je také nesmírně čtivý, což mohu díky svému doslovnému hltání stránek pouze potvrdit.

Nemám k této knize moc slov, možná až na to, že bych ji doporučila se vztyčenou hlavou vážně každému, jelikož tohle se Sarah (opět) nesmírně povedlo.

DOPORUČUJI!

RosaLucis
01.01.2018 5 z 5

Neuvěřitelné... Hned se pouštím do druhého dílu, takže nemám čas na delší hodnocení. Možná později, až přestanu prožívat naprostou euforii...
SOILER: Miluju Tamlina♥️ A trochu mě štvala Feyre, že nemohla rozluštit tu hádanku. Já znala odpověď hned.

Francesca14
01.01.2018 4 z 5

Nebyla jsem si touhle knihou úplně jistá, ale hned jak jsem ji vzala do ruky jsem se hrozně rychle začetla. Celou dobu jsem se nemohla vyvarovat porovnávání se "Skleněným trůnem", který jsem četla nedávno a oproti němu mi ACOTAR přijde o dost lepší - autorčin styl psaní, propracovanost postav i děje mi přijde vyspělejší. Knížka mě bavila od začátku do konce, byla napínavá, nezklamal mě konec (až na jednu drobnost), oblíbila jsem si hlavní postavy a svět víl a bylo tam hezké skloubení fantasy s romantikou. I ty scény mezi Feyre a Tamlinem mi do toho seděly. Do příběhu jsem se zamilovala a nemůžu se dočkat, až si přečtu druhý díl.

Mark.
29.12.2017 5 z 5

Dlouho jsem ji oddalovala, z obav, že by mne nebavila, ale jak já to hltala! Příběh napínavý, zajímavý a především čtivý! Vůbec to není odpočinkové čtení! Vůbec se Vám nebude chtít spát, a budete to jenom oddalovat, než Vás kniha praští po čumáku, že jste u ní za svítání usnuli.

Jolana777
28.12.2017 4 z 5

Něco bylo moc zdlouhavé. jinak se mi kniha líbila a nesklamala mě. druhý díl si přečtu určitě.

jitka3235
27.12.2017 5 z 5

Knížka mě úplně pohltila, autorku už znám ze série Skleněný trůn a tahle mi přišla ještě o malinký chloupek lepší...

ame
27.12.2017 5 z 5

moc se mi líbilo, to přepracování příběhu a musím uznat že to byla velmi čtivá kniha

dominika2585
27.12.2017 5 z 5

Jako čtenář rozhodně nepatřím k milovníkům fantasy, a v knížkách neholduji ani romantice. Podle toho by se mohlo zdát, že tahle knížka by se mi vůbec neměla dostat do rukou. Nicméně jsem překonala své zábrany, a rozhodla se dát tomuto fantasy-romantickému příběhu šanci. Nejvíc mě nalákalo přirovnání Krásky a Zvířete, protože v dětství jsem tuhle pohádku zbožňovala. Vůbec jsem nečekala, že mě příběh tak pohltí. Sledovat Feyre a její nenávist měnící se v oddanou a divokou lásku, její odvahu při záchraně svého milovaného, ale i drtivé porážky a hanbu, kterými si musela projít, bylo prostě dech beroucí. Knihu jsem zhltla během vánočních svátků, a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl!

Dadula118
26.12.2017 4 z 5

Určitě zajímavý námět,příběh.jen mě to chvilkama nebavilo,na mě tam bylo moc okecávání a přišlo mě to trochu zmatené,ale i tak dávám čtyři hvězdičky a přečtu si další díl,protože mě zajímá,co bude dál.....

Terr_y
24.12.2017 5 z 5

Prostě paráda! Tato kniha byla velice čtivě napsaná a hrozně mě bavila. Už se těším na druhý díl který je prý mnohem lepší :)

Lorej
22.12.2017 5 z 5

Páni, páni, prostě páni!
Naprosto skvělý příběh, který vás přinutí číst a číst a číst. Čekala jsem, že se to bude více podobat původní pohádce, ale zklamaná nejsem, spíš naopak. Úžasný fantazijní svět plný kouzel a podivuhodných bytostí. Hlavní hrdinku jsem si moc oblíbila, je odvážná, upřímná, zvídavá a snaží se ze všech sil pomáhat.
Určitě si přečtu i pokračování.

Ninde
16.12.2017 5 z 5

Nemam slov,prostě úžasná doporučuji.