Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545314/bmid_nami-to-konci.jpg 4 3409 3409

Nové vydání u příležitosti uvedení celovečerního filmu! Občas právě ten, kdo nás miluje nejvíc, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us, 2016

marky2558
12.08.2024 5 z 5

Kniha mě opravdu zasáhla. Vědomí, že i člověk, který opravdu miluje, může dělat věci, které tak moc ubližují. Velmi reálné. Ostatní okolo, taková ta omáčka a některé zbytečné klišé se promíjí.

Lucinka007
11.08.2024 5 z 5

Kniha, která Vám/nám ukáže, že každá mince má dvě strany. Že ne všemu rozumíme a můžeme soudit. Že je potřeba mít větší pochopení a podporu pro lidi, kteří si prochází něčím špatným. Že ne všechno je tak, jak se může na první pohled zdát. A že za 15 sekund se nám může celý život od základu změnit.
Kniha se mi moc líbila. Donutila mě se zamyslet. Určitě doporučuji všem :-)

JanaŠamšová
31.07.2024 5 z 5

"Všichni jsme prostě lidí, co někdy dělají špatný věci."
Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždy jednoduché.
Jedno setkání na střeše domu a tisíce vzpomínek, na které nejde zapomenout.
Z autorky se stal fenomén. Její knihy nejsou jen obyčejné příběhy, ale mají v sobě přesah a schopnost vrýt se právě pro svoji neobyčejnost do paměti.
Četla jsem od ní zatím čtvrtou, ale musím říct že mě zaujal tento příběh, který je jejím nejosobitějších, ze všech doposud čtených nejvíc. Vážné téma, na které jsem hodně citlivá, vede k člověka k zamyšlení a uvědomění, že máme několik podob lásky. A ano, někdy prostě láska bolí.
"Podoba lásky je možná v každém věku jiná, ale podstata musí být stejná."
Autorka knihu obohatila velmi krásnými úvahami. Tím, že Lily měla své květinářství, líbila se mi právě tato:
"Rostliny musíš milovat, aby přežily. Pro lidi to platí taky."

Venny345
31.07.2024 2 z 5

Myšlenka byla dobrá, ba přímo geniální. Jak sama autorka napsala, má tato kniha hluboký podtext. S příběhem se dalo pracovat úplně nádherně, ale tak, jak jsem u Colleen zvyklá, udělala z vážného tématu “americký dreamlife. Úplně obyčejná dívka si otevře podnik a prosperuje hned od prvního dne, potká naprosto dokonalého a bohatého neurochirurga, bydlení v Bostonu na vlastní pěst také není problém a mnoho dalších naprosto nelogických věcí. Polovina děje je hodně přitažená za vlasy.
Kéž by to tak, jak to bylo v knize, fungovalo i v realitě! Dvě a půl hvězdy dávám za nápad a čtivost.

Kniholapka
30.07.2024 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto skvělé počtení! Emocionální houpačka jak blázen
a přitom tak těžké téma. Kolikrát si říkáme, to bych nikdy neudělala, takhle bych se nechovala, jak to může dopusit atd. Ale jak se říká, po válce je každý generál. Nikdy nevíme, jak bychom se zachovali, pokud nejsme v té konkrétní kůži.
Krásné i smutné čtení, které nepustí.

Akléda_
30.07.2024 4 z 5

Dloooooouho jsem Colleen odkládala, ale vůbec nebylo proč. Po tolika letech mě k tomu dokopal až film, který jsem si nechtěla nechat vyspoilerovat. A já jsem prostě spokojená. 5* nedávám z toho důvodu, že jsem asi čekala víc drama a násilí, čekala jsem, že mě to víc rozloží, což se úplně nestalo. Taky mi to přišlo trochu moc sluníčkové, ale vlastně se mi líbilo, že to mělo dobrý konec. Autorka ve mně rozhodně zvládla vyvolat pocity a píše tak skvěle, že se mi knížka četla úplně sama. Všechny postavy jsem si oblíbila, Lily asi nejméně, Atlase rozhodně nejvíce. Ale i vedlejší postavy byly super, hlavně teda Alyssa, která mě mile překvapila. Taky se mi líbilo zapojení toho květinářství a hodně cením to, že se autorka zaobírá domácím násilím, protože to je prostě důležité téma. Zpracované to tady bylo podle mě dobře. Líbil se mi i nápad nahých pravd, díky čemuž mi přišlo, že spolu mnohem lépe dokázali komunikovat. Konec byl za mě docela netypický, ale líbil se mi. Epilog bych asi nutně nepotřebovala, ale vzhledem k tomu že je druhý díl, tak mi teď tolik nevadí. Rozhodně jsem ráda, že jsem autorku konečně objevila a pustím se i do jejích dalších knížek.

MartinaCh27
30.07.2024 5 z 5

Kniha od Colleen Hoover je dojemný a emotivní příběh, který čtenáře vtahuje do hlubokého světa vztahů, lásky a osobních bojů. Hlavní postava, Lily Bloomová, se po dlouhých letech těžkého života rozhodne změnit svou situaci a otevře si květinářství v Bostonu. Tam potkává atraktivního neurochirurga Ryla Kincaida, se kterým zažívá intenzivní romanci. Jejich vztah je však komplikovaný Rylovými démony z minulosti a Lilynými vzpomínkami na její první lásku, Atlase Corrigana, který se nečekaně vrací do jejího života.

Colleen Hoover v tomto románu skvěle zachycuje komplexnost lidských emocí a vztahů. Vyprávění je naplněno srdcervoucími momenty, kdy se Lily musí vypořádat s těžkými rozhodnutími a najít sílu postavit se svým obavám. Kniha se dotýká citlivých témat, jako je domácí násilí a síla ženské odvahy, a nabízí inspirující pohled na to, jak si žena může zachovat svou hodnotu a integritu i v nejtěžších situacích.

"Námi to končí" je silný a nezapomenutelný příběh, který vás donutí přemýšlet o lásce, odvaze a nezdolnosti lidského ducha.

Susssanka
28.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Knížka se skvěle četla. Opravdu téměř jedním dechem. Chtěla bych napsat oddechové čtení, až na to, že to tak bohužel není.
Autorka úžasně vykreslila vztah hlavní hrdinky k oběma jejím velkým láskám. Oba milujete stejně současně s ní, jen pak přijde nenávist k jejímu muži stejně postupně, jako tomu nastalo u ní. Velmi jsem se bála, že mu dá další šanci. Ač mi pak vlastně bylo líto, že to neudělala. Ale jinak by to nikdy neskončilo a kniha by nenesla název, který nese.

anna0705
28.07.2024 5 z 5

Tohle byl ohromující a nejsilnější příběh, který jsem kdy četla.
Moje první přečtená kniha od Colleen Hooverové a myslím že si v budoucnu od ni ještě něco přečtu .
Naprosto fenomenální a autentický příběh s vážnými tématy. Něco k zamyšlení.
Kniha se četla dobře, vůbec jsem se nenudila.
Úžasné postavy, taky obrovský vývoj děje, vracející se do minulosti prostřednictvím deníku či zápisníků z doby, kdy Lyli byla v dospívajícím věku. Ještě musím dodat.. Je to něco k zamyšlení!

Kristýnka_28
26.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Knížku jsem četla podruhé. Tentokrát jsem se více připravila psychicky na téma, kterým se kniha zabývá - domácí násilí. Toto téma sice není vůbec jednoduché, ale rozhodně je důležité o něm vědět a upozornit na něj. Obdivuji Colleen, že o tom dokázala psát i poté, co sama zažila v dětství. Lilly mi bylo hodně líto a také jsem ji obdivovala za její statečnost, jak v dětství, tak i v dospělosti. Ryle na mě sice působil zpočátku příjemně a mile, ale poté co Lilly poprvé uhodil, jsem na něj velmi rychle změnila názor. Ovšem Atlas byl zlatíčko hned odzačátku. To jak se postavil tomu, co ho v životě potkalo a to jak to s ním nakonec dopadlo?! no prostě naprosto obdivuhodné. Knížku doporučuji úplně všem, ovšem citlivějším duším doporučuji připravit si ke čtení kapesníčky

TeriLoch
26.07.2024 5 z 5

Taak tohle jsem od téhle knížky nečekala, o to víc mě mile překvapila. Hodně silný příběh, je tam hodně všeho... lásky, štěstí, smutku, bolesti,.... Bylo fajn si přečíst knížku, kde není vše jen růžové..
Moc dobře a rychle se četla, velmi napínavé. Rozhodně si chci přečíst další díl a těším se také na filmovou verzi, doufám, že bude aspoň z části tak dobrá, jako knížka. :)
Doporučuji !

Simix.š
25.07.2024 5 z 5

Ke knižce jsem se dostala omylem, vůbec to není můj žánr, ale když už jsem ji měla u sebe nedalo mi ji vrátit nedotčenou a velice mile mě překvapila. Styl psaní mi vyhovoval, četla se velmi dobře a rychle, příběh byl zajímavý, hezký a smutný zároveň a myslím si, že víc než aktuální, toto téma bude asi v rodinách vždy, at je 19. st. nebo 21. st. Celkově knihu hodnotím kladně, nechci se rozepisovat a spoilerovat, co se mi kdy honilo hlavou .... Protože to vše bylo na konci v epilogu hezky shrnuté. Jen nevím, jestli si chci číst i druhý díl. Mě tento štastný konec asi stačí. Ale moc se těším na film, který jde letos do kin, to jsem taky zjistila náhodou :D

Pisquosus
25.07.2024 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha, příjemně strávený čas.

Mám k tomu drobnou výtku, že to bylo takový až moc sladký v některých ohledech.

Maky806
23.07.2024 5 z 5

Tak já měla zhruba do poloviny knihy problém se stylem psaní, což je samozřejmě můj problém, ale pak se to změnilo nebo jsem si zvykla a nemohla se odtrhnout. Určitě se pustim do druhého dílu, už se těším.

Ownkai
17.07.2024 5 z 5

Kniha se četla úplně sama. Krásný, ačkoli bolestivý příběh, ale tak skutečný. Na knize je velmi znát autorčina osobní zkušenost s probíraným tématem a epilog i závěrečné poděkování zapříčinily, že jedno oko nezůstalo suché. Určitě se brzy vrhnu na pokračování a už se moc těším na filmové zpracování.

AkiB
17.07.2024 5 z 5

Nejsou špatní lidé. Jsme všichni jen lidé, kteří někdy dělají špatné věci.

Od Colleen jsem zvyklá na trošku jiné její knihy, tahle mě velice příjemně překvapila a moc se mi líbila. Jak v ní bylo řečeno, nic není černobílé. Dopisy v příběhu dávaly naprostý smysl a celé dílo je naprosto vynikající. Dlouho jsem nečetla tak propracovanou knihu do posledního detailu.

SumýšIrena
11.07.2024 5 z 5

Je to naprosto fantastická kniha. Skvělý pohled do mysli obětí, které své partnery stále milují. Nikdy jsem nechápala, proč od nich neodejdou. Už to chápu. "Někdy i dospělá žena potřebuje máminu náruč, aby si trochu odpočinula od toho být pořád silná."

Andulino
09.07.2024 5 z 5

Moje první kniha od autorky, kterou se dostala už teď do seznamu mých oblíbených autorů! Knihu jsem četla v originále a jsem za to moc ráda, věřím, že tak zůstala stoprocentně zachována autenticita. Příběh je krásný, s obrovským vývojem děje i postav, bolestivý, vracející se do minulosti prostřednictvím dopisů. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a chytila mě za srdce tak moc, že jsem na Lily neustále během dne myslela a čekala, jak to všechno bude dál. Nemůžu se dočkat, až si přečtu druhý díl a další knihy autorky. Ač některé z nich jsou spíše z kategorie young adult, věřím, že se mě mohou též dotknout. Na závěr bych ráda dodala, že obzvlášť oceňuji, jak autorka postavila příběh na tématu, které pro ni samotnou bylo obtížné a až příliš blízké. Neskonale obdivuji, jak dokonale dokázala popsat ten rozpor v emocích člověka a neutuchající odvahu dělat ta správná rozhodnutí. Nádhera!

Mikaela.books
09.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Od teraz, keď uvidím rozprávku,si vždy spomeniem na túto knihu, na príbeh Atlasa a Lily.
Lily si ako dieťa prežila veľa a keď dospela, opustila rodný Mein a odišla do Bostonu, do mesta, kde je všetko lepšie. Tak jej to teda tvrdil Atlas, osamelý chlapec, ktorému zachránila život a stal sa jej prvou láskou.
V deň pohrebu svojho otca, kde ,domrví, príhovor, stretne ambiciózneho lekára Ryla, s ktorým sa zblíži (nie fyzicky) a hovoria si len pravdu. Povedia si niekoľko osobných faktov, no Ryle prizná aj to,že ma averziu k vzťahom, keďže ma kariéru na 1.mieste.
Lily si túži otvoriť kvetinárstvo a v Bostone si nájde priestor, kde sa jej sen začne plniť. Prvý deň keď si priestor chce pomaly vypratávať a rekonštruovať sa zraní a stretne Allys ,ktorá na pomoc zavolá svojho manžela Marshalla a s ním sa vo dverách na pomoc objaví Ryle, to musel byť osud, alebo nie?
Ryle a Lily spolu začnú tvoriť pár, a Lily si konečne myslí,že sa jej život dostal do správnych koľají, kde má krásneho a úspešného priateľa, sľubnú kariéru, no nie na dlho, keďže sa to postupne začne vymykať z pod kontroly.
V jeden večer si Lily s mamou zájdu na večeru do novootvorenej reštaurácie a kde nechýba ani Ryle.
Lily zrazu zamrzne a spozná svoju detskú lásku, Atlasa a príbeh sa nám, začne zamotávať.
Lily si ako dieťa písala denníky a väčšinou boli o Atlasovi. Začne si ich po rokoch znova prechádzať a spomínať na všetko krásne čo s Atlasom zažila popri všetkom zlom čo ich obklopovalo.
S Rylom sa to začína komplikovať potom čo ju pri jednej nehode zraní, veď sa stáva, druhý krát a napokon tretí. Jeho výbušnú povahu spolu so sestrou prikladajú možno k tragédii z detstva? No nemení sa a aj prečítané Lilyine denníky a magnetka s ním spravia svoje a hlavne prítomnosť Atlasa.
Všetko to spolu otvorí staré rany, no občas aj tie bolestné spomienky pomôžu človeku sa správne rozhodnúť.

Táto kniha bola pre autorku dosť bolestivá a osobná, keďže v nej opísala a inšpirovala sa aj vlastnými spomienkami, ktoré by najradšej zo svojho života vymazala. No aj napriek momentom plných bolesti, smútku a strachu, v knihe autorka opísala krásny dojímavý príbeh pravej lásky, ktorý si iste zamilujete.

Jita160
21.06.2024 5 z 5

Pro mě je tento příběh ...knižní poklad,je to neuvěřitelně silná a úžasná kniha,vůbec jsem ji neodložila,nešlo to!!!!
Prožívala jsem tolik emocí,ale nejsilnější byla lítost...litovala jsem všechny a milovala je zároveň.

,,Možná že láska neopíše celý kruh. Někdy se jen objeví a zase zmizí tak jako někteří lidé ve vašem životě".

ROZHODNĚ DOPORUČUJI PŘEČÍST.

PS: Díky za tip Eviku:-*