Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545314/bmid_nami-to-konci.jpg 4 3409 3409

Nové vydání u příležitosti uvedení celovečerního filmu! Občas právě ten, kdo nás miluje nejvíc, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us, 2016

Mrs.Lovely
16.05.2019 5 z 5

Úžasná knížka probouzející ve mně emoce a nostalgii.

Carol96
15.05.2019 5 z 5

Námi to končí je má první kniha od autorky, kterou jsem přečetla, a musím říct, že jsem opravdu nadšená.

Autorčin styl psaní mi sedl od prvních stránek, příběh neskutečně rychle utíká... nestačila jsem se divit, jak rychle jsem knihu přečetla. Hlavně jsem se od ní nemohla ani odtrhnout. Vždycky, když jsem knihu chtěla odložit, tak jsem si řekla, že tam bude určitě něco důležitého a přečtu si tedy ještě jednu kapitolu. Poté následovaly další a další kapitoly.

Samotný příběh je neskutečně silný. Romantická zápletka je opravdu dokonalá, i když nemá úplně šťastné chvilky. Dokonce musím říct, že i přes všechno špatné, jsem fandila Rylemu.

Knížku jsem si zamilovala a nejraději bych ji četla stále dokola, protože je opravdu dokonalá. Zařadila bych jí mezi nejlepší knížky tohoto roku!

Jednoznačně doporučuji a stoprocentně se chystám na další autorčiny knížky.

Hodnocení: 5*/5*

Endy22
14.05.2019 5 z 5

Úžasná, úžasná kniha. Od poloviny jsem jí probrečela a příběh Colleen tak to už mě úplně rozsekalo. Určitě si ji ještě přečtu.

Š.Ala
10.05.2019 5 z 5

Tak to teda byla síla.
Kniha, která mě naprosto dostala. Tuto knihu si musím přečíst rozhodně znovu. ❤

ladyka
01.05.2019 5 z 5

Nejsem zrovna čtenářka "nenáročných romancí", nečtu je téměř vůbec. Nicméně u C.Hoover, jejíž knihy mnozí do této kategorie řadí, činím výjimku a občas si něco přečtu.
Ovšem pozor-zrovna tato kniha není nenáročnou romancí ani náhodou - byť obzvlášť první polovina knížky je taková trochu limonádová (obsahuje sladké pasáže a občasná klišé), zabývá se tentokrát vážným tématem domácího násilí (naplno právě asi od půlky knihy). Autorka umožní čtenářům dostat se do "hlavy i srdce" jedné postavy a to činí knihu jinou než pouze růžovou knihovnou, umožní pochopit nebo aspoň nastínit složitý vnitřní boj a emoce lapených žen a vlastně i jejich blízkých. A proto mi nevadilo jednodušší zpracování a žánr love story - copak se vážnými tématy musí zabývat jen "hodnotnější a náročnější" knihy? Samozřejmě se o tématu dá psát i složitějším/filozofičtějším způsobem, ale mnozí čtenáři si chtějí u knihy odpočinout a prostě jednoduše prožívat příběh. To, že autorka zařadila a do svých knih občas zařazuje vážnější témata, ji právě odlišuje od typických harlekýnových romancí, které od dob dospívání nečtu. A to u knih Colleen oceňuji - zaujmou, vyvolají emoce a čtou se úplně samy. Tato kniha se mi od autorky zatím líbila nejvíc.
Na závěr jen dodám, že ony v knize popsané koloběhy/kruhy, které je nutno zarušit, a dilemata, kterými hrdinka musí projít, se nemusí týkat jen onoho domácího násilí, lze si tam dosadit i jiné partnerské bolesti (lži, různé závislosti, nevěry atd.). Proto může být tato kniha blízká mnoha čtenářům (bohužel), ale třeba (snad) někomu pomůže ukončit ony začarované partnerské kruhy a doplavat na v knížce zmíněný břeh. Osobní zpověď autorky v epilogu celý příběh korunuje...doporučuji!

snowpinkee
23.04.2019 5 z 5

Tahle kniha se mi četla hodně těžko. Mám za sebou podobný "teror" a o to více jsem se byla schopná do hlavní hrdinky vcítit. Ano není to jen tak udělat nějaké rozhodnutí.

janca1705
23.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, doporučuji :)

Mellisek
15.04.2019 2 z 5

Já jsem prostě od této knihy čekala víc. Ze začátku vše podorobně vysvětlené z ničeho nic strašné skoky - komunikace byla velice chabá k faktu závažnosti problému. Ale jako oddechovka - pěkný pohádkový příběh s trochou zla.
Obdivuji autorku, že se pustila do tohoto tématu, ale bohužel mě toto podání neoslovilo.

marta14
13.04.2019 5 z 5

Všichni říkali, že tato kniha je zatím od autorky nejlepší. No nevím... Asi jsem měla velké očekávání, ale že by mě to nějak psychicky zničilo jak jsem čekala, se říct nedá. Po delším rozhodování tomu ale nakonec těch 5 hvězdiček dávám. I když mě mnohem víc bavila Odvrácená tvář lásky, ale vzhledem k tomu, co jsem se dozvěděla v doslovu, si to takové hodnocení zaslouží.

wotana
11.04.2019 5 z 5

Tak tato kniha byl zatím nejlepší, jakou jsem doposud od této autorky četla. Všechny její knihy jsou super, ale tahle je nej nej nej.

niknikita
02.04.2019 5 z 5

Knihy Colleen Hooverové mají v mém srdci pevné místo od začátku a nedám na její příběhy dopustit.
Tentokrát jsem si ještě víc než kdy dříve užívala nesmírně sugestivní výpověď a příval emocí a bylo to až osobní a občas slova trefila do nitra duše. Kdo nic z toho, o čem tady Colleen píše nepoznal, ten má štěstí.
Smutná a krásná kniha a příběh plný naděje.

ovecka535
01.04.2019 5 z 5

Velmi čtivá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

Dandy1
01.04.2019 5 z 5

Tahle kniha je jiná než předchozí příběhy. Je ještě lepší. Tobogán emocí odehrávající se ve dvou časových rovinách. Díky Colleen.

bartule
01.04.2019 5 z 5

Včera jsem si knihu přinesla domů a četla jsem do dvou do rána,abych ji měla dočtenou celou. Je to silný příběh, ve kterém se bohužel nemálo z nás najde s podobným osudem. Velmi čtivé, krásně napsané a ke konci když se svěřuje své mamince mi i slza ukápla. Prvotina od autorky,ale určitě si přečtu další.

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

Moje první kniha od Colleen. Kniha plná nahých pravd. Ani nevím, kde začít. Úplně jsem se do knihy ponořila. Tak čtivou knížku jsem snad ještě nečetla! Když jsem ji kupovala na doporučení @penny_and_books , byla jsem maličko skeptická, protože nejsem moc na takový romanťárny, ale zároveň jsem se těšila a chtěla tomu dát šanci. A teď, po přečtení Námi to končí, jsem si na tisíc procent jistá, že tohle není poslední kniha od Colleen, co budu mít v knihovně. S Lily jsem se sžila a hrozně ji fandila. Během čtení jsem prožila snad všechny pocity, co jdou - lásku, nenávist, bolest, strach, nadšení,... Byla jsem docela naštvaná, z toho jak to vlastně celé dopadlo, protože, pane bože, do Ryla jsem se prostě zamilovala a bylo mi to všechno tak líto! Ale některé věci se prostě nedají odpustit. Hrozně se mi líbilo poznávání Lilyiny minulosti z dopisů, co psala Ellen. Tato kniha obsahuje tak procítěný příběh!

Jediné, co mi maličko vadilo, byla Ryleova profese. Prostě neurochirurg bylo pro mě maličko klišé. Ale budiž.

vedana
31.03.2019 5 z 5

U této knížky jsem přemýšlela, jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček, nakonec jsem se rozhodla pro pět, jelikož jsem knihu přečetla během třech dní. Autorka mě opět nezklamala a kniha mě rychle vtáhla a nechtěla pustit.

veronika9143
29.03.2019 5 z 5

Neskutečné, autorka píše stále lepší a lepší knihy. Mám pocit, že tato byla prozatím nejlepší.... Dokonale vykreslila, postavy i jejich povahy, chování, uvažování, dokázala jsem se do každé vžít. Nevím jak to dělá, ale její knihy ve mě probouzejí neskutečné emoce, opět se mi stalo, že jsem pro slzy neviděla na řádky.

_Žanet_
27.03.2019 5 z 5

Podle mě je tohle nejlepší kniha autorky, alespoň z těch knih, co jsem od ní četla. Už dlouho se mi nestalo, že bych se až takhle vžila do hlavních postav. Co se týče Ryla, měla jsem ho ráda stejně tak, jak mi vadil. Lily mi vůbec nevadila. Naopak jsem ji chápala a obdivovala jsem ji. A Atlas je pro mě absolutní zlatíčko. Tuhle knihu řadím mezi moje nejoblíbenější. Nic víc ani není třeba říkat, snad jenom to, ať si knihu bez zaváhání přečtete.

Jannna87
27.03.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila a velmi dobře se četla, nešlo se od ní odtrhnout.

MagdalenaSlaba
24.03.2019 4 z 5

Na můj vkus až příliš červená knihovna, ale za to důležité, kontroverzní a někdy až tabuizované téma, které autorka v knize detailně zpracovává, dávám čtyři hvězdy. Vložila do toho duši. A toho si cením.