Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3152 3152

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

kristyna4967
29.07.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, příběh je chytlavý a moc dobře se čte

krevetinka
27.07.2022 2 z 5

Druhá kniha od Hoover. No, dobře se to čte, má to hlavu a patu a celkem dobrý námět, ale stejně jako Odvrácená tvář lásky mi i tohle přišlo děsně klišoidní, předvídatelné a s neskutečně plochými postavami. Asi jí dám ještě nějakou tu šanci, ale moje oblíbenkyně nebude, to vím už teď.

Leído
24.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Pět hvězdiček dávám knížkám, které přeruší můj čtenářský maraton, protože je potřebuji rozdýchat a v myšlenkám se k nim vracet. Knížkám, které od určité fáze potřebuji nutně ihned dočíst a zároveň nechci, aby skončily.

O domácím násilí už jsem toho četla dost. Vždycky je to posazené na emocích. Oběť je čtenářem litována, násilník nenáviděn. Černá a bílá. Tady je to jinak. Autorka nás nechala se do Rylea zamilovat. A já ho milovala až do konce. Z jiného úhlu: byl to dobrý člověk a taky dobrý partner. Miloval opravdově, byl věrný, vždy ji upřednostnil a ta upřímnost v jejich vztahu, přiznejme si, kdo to tak má? Byl ten, kdo ve vztahu miloval víc a takoví v zásadě nekončí dobře. I po tom všem co udělal jsem ho nedokázala nenávidět. A kdyby v příběhu neexistoval žádný Atlas, nebyla by ta situace ze strany čtenáře tak jednoznačná. Lily byla úžasná. Obdivovala jsem to, jak na všechno dokázala nahlížet z nadhledu a nikdy nejednala v afektu. Odpouštěla tak akorát. Úžasné byly i ostatní postavy. Všechno dohromady bylo literárně mistrně zpracované a je to jedna z knih, která vám dá "víc". Vůbec mě nepřekvapilo, že autorka čerpá z životních zkušeností. Je poznat, že to není šité horkou jehlou a jsem vděčná za příběh, který neodsuzuje ani neomlouvá.

uzivatel6305
24.07.2022 5 z 5

A opět krásná Colleen! Knížka, která se těžko odkládá. Nejedná se o hluboké čtení, ale o velmi lidský příběh, výborně popsané charaktery, příběh má vše, co má pořádná romanťárna mít. Zase se objevuje humor, překvapivé zvraty a u čtenářky slzy. Je z toho cítit s jakou chutí Colleen píše, o to víc, když sama něco podobného zažila. Doporučuji.

maruschka
23.07.2022 5 z 5

Tak jsem si zase jednou vzala k moři oddychovku... Ale vážně - za mě povinná četba pro všechny dívky 15+. Jen už by se Colleen mohla vykašlat na ty explicitní popisy sex scén. Mám pocit, že ji do toho nutí nakladatel, tak to pořádně fláká.

_Brunetka_
17.07.2022 5 z 5

Tahle knížka byla naprosto boží. Bude mi dělat velké potíže to popsat slovy, ale pokusím se. Byla velice čtivá, krásná a dojemná, ale hlavně s perfektním dějem! Za postavy jsem doslova dýchala, do Atlase jsem se zamilovala až po uši. Líbilo se mi také prolínání přítomnosti a minulosti pomocí deníku. Knížka mi nejednou vehnala slzy do očí. Vyvolala ve mně dokonce tak silné emoce, že jsem měla sto chutí ji roztrhat, pokud by nedopadla přesně tak, jak jsem si přála.

Tereza0107
11.07.2022 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla jsem ji u moře a musím říct, že je to taková ideální oddychovka, která se lehce čte. Byla to celkem zajímavá zápletka, jelikož jsem si předem nepřečetla shrnutí z obálky, byla jsem celkem překvapená, kam se příběh ubíral. Líbilo se mi, že postavy nejsou popsány černobíle a tak nejsou rozděleny jen na dobré a zlé. Autorka tím u mě dosáhla toho, že jsem vlastně soucítila i s postavou, která by měla platit za zápornou. Určitě vyzkouším nějakou autorčinu další knihu.

⭐️Zavřela jsem oči a ucítila, jak se mě jeho rty dotkly na klíční kosti. Vtiskl mi tam lehký polibek a já se cítila stejně, jako když mě tam tehdy před lety políbil poprvé. Posunul mi rty k uchu a zašeptal :"Už nemusíš dál plavat, Lily. Už jsme u břehu."

_Knihomolka_
08.07.2022 4 z 5

"Life is a funny thing. We only get so many years to live it, so we have to do everything we can to make sure those years are as full as they can be. We shouldnt waste time on things that might happen someday, or maybe even never."
Toto je mé třetí setkání s Collen. Poprvé ani podruhé mě její díla moc neoslovila (9. listopad - nic moc počtení a Odvrácená tvář lásky, která byla téměř o ničem). Autorce jsem však chtěla dát ještě poslední šanci v podobě knihy Námi to končí. Tento příběh jsem kupodivu zhltla za jedno jediné odpoledne. Byl napsán jinak, než ostatní její knihy a nejspíš díky tomu si získal nejen mojí pozornost, ale částečně i mé srdce...

Kuxka
06.07.2022 5 z 5

To bylo boží. Z Rylea jsem měla pořád celkem smíšené pocity, Lili mi byla sympatická a Atlase si nejde nezamilovat. Přišlo mi zajímavé, že autorka našla inspiraci u svých blízkých. Rozhodně doporučuji, nemohla jsem se odtrhnout!

Nieroccoon
04.07.2022 2 z 5

Obdivuji autorku, že se odvážila to napsat. Za mě hodnotím kladně.

Lucy007
01.07.2022 5 z 5

Tato kniha mi byla doporučena mými kamarádkami, které na ni pěly samou chválu a neustále mi kladly na srdce, že si ji musím co nejdříve přečíst. A tak jsem si tuto knihu s velkým očekáváním přečetla.
Rozhodně mě nezklamala, ba naopak mě uchvátil silný příběh, který se na stránkách knihy ukrýval. Autorce se podařilo ve mně vyvolat spoustu emocí - smích, dojetí, vztek či dokonce slzy smutku. Konec této knihy je šťastný, ale zároveň také správný.
Určitě si od této autorky přečtu další knihy.
,,Možná, že láska vždy neopíše celý kruh. Někdy se jen objeví a zase zmizí, tak jako někteří lidé ve vašem životě." - Lily

Lily101
28.06.2022 4 z 5

Kniha, při jejímž čtení Vám místy přebíhá mráz po zádech a moc doufáte, že hlavní protagonistka Lily včas procitne. Kýčovitý závěr i průběh podnikání (nemám s podnikáním osobní zkušenost, ale z mého nejširšího okolí vím, že počátek takto mnohdy opravdu nevypadá).

martiline
26.06.2022 5 z 5

Přece jenom ... čekala jsem trošku víc od "bestselleru". Ale to jsou ta očekávání.
Kniha se mi četla lehce. Smutné a pravdivé téma. Sama vím, že to, co v životě odsoudíme, sami pak prožíváme ... abychom pochopili.

Čtecímaniak
16.06.2022 5 z 5

Tohle byla na psychiku těžká kniha… Nejprve se do Ryle zamilujete, potom ho nesnášíte. A to bolí. Byl to opět re-reading, ale v angličtině, přesto mi bylo smutno… Krásně napsaný příběh. Je vidět, když jsem starší, chápu to víc a něco mi to předalo. Lily je neskutečně silná postava a jednou, až vyrostu, chci mít v sobě to, co má ona. Odvahu. Konec je smutný a zároveň strašně hezký. ,,Five minutes. That’s all it takes to completely destroy a person.‘‘ - Lily

Renca.ch
15.06.2022 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, ze začátku jsem myslela, že je to nějaký zamilovaný erotický románek pro teenegery, moc mě to nebavilo. Ale od poloviny knihy se děj zajímavě rozjel, místy mě mrazilo, když si člověk uvědomí, že byla inspirována skutečnou událostí. Kniha byla velmi čtivá, zajímalo mě jak to skončí. Nicméně jsem moc nechápala pocity hlavní hrdinky, Ryle mi nebyl vůbec sympatický, zato Atlas škoda že nedostal v knize víc prostoru.

n.jankovcova
09.06.2022 5 z 5

(SPOILER) uff tahle kniha..nevím, jak to hooverová dělá, že mě každá kniha tak zasáhne. hlavní hrdinku tak moc obdivuju, že sebrala všechny své síly a odešla od Rylea. sice mi ho bylo tak neskutečně líto, ale do budoucna by se to asi stále opakovalo. no a atlas..k němu asi nic psát nemusím. těším se na další knížku o nich dvou!!

Pitraska
14.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Začátek mě zaujal. Dalších pár desítek stran bylo takových slabších, ale pak se to poměrně rozjelo a já nemohla od poloviny knihu odložit. Nejvíce se mi líbily deníkové zápisky. Obecně ale některé události byly až moc velká náhoda pro mě. Například, že zrovna bohatá sestra hlavního hrdiny náhodně přišla na brigádu k Lily. Nebo že Lily zrovna navštívila tu správnou restauraci, kterou vlastnil Atlas. Také jak jsou poměrně v mladém věku všichni již úspěšní, mající vlastní podniky a operující mozky. Celkově ale pěkná kniha.
Nicméně regulérně jsem se ZABOUCHLA do Atlase. Ten byl boží.

cleopatra11
09.05.2022 2 z 5

Po dlouhé době jsem nedočetla..
Nedalo se to, vůbec mě to nechytlo.
Škoda, kniha Pravda nebo lež byla zase naprosto parádní.

jjanca
07.05.2022 5 z 5

Keď som sa do knihy púšťala, myslela som si, že to bude nejaká romantická "blbosť". Proste oddychovka. Nemohla som sa viac mýliť. Vždy som patrila do tej skupiny ľudí, ktorí nechápali, prečo ženy od tých chlapov neodídu, prečo sa k ním neustále vracajú. Teraz to už trochu chápem, pretože som sa do Rylea aj ja istým spôsobom zamilovala a túžila mu odpustiť a uveriť, že sa to už nestane. Lily sa ku konci príbehu zachovala správne. Ďakujem autorke, že touto knihou mi aspoň trochu zmenila názor.

tessie_m
23.04.2022 5 z 5

Dokonalá Colleen. Krásný a citlivý příběh. Se šťastným koncem.