Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3157 3157

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Manyna
22.04.2022 4 z 5

Hodně myšlenek, se kterými jsem sympatizovala. Jsem ráda, že se hlavní představitelka zachovala tak, jak se zachovala.

Holly.W
18.04.2022 5 z 5

Po zklamání, které mi připravil 9. listopad, jsem se této knihy trošičku bála. Bála jsem se, že bude taky tak přeslazená. Naštěstí to tak nebylo. Láska i zde hraje velkou roli, ale ne tu hlavní. Rozjezd byl pomalý, ale postupně se před čtenářem otevírá citlivé, hluboké téma. Téma, které je bohužel, dost časté. Sama mám ve svém okolí ženu, která něco podobného zažívá, mnohokrát jsem se ptala, proč neodejde, já na jejím místě, bych odešla už dávno. Tato kniha mi poskytla náhled na tento problém i z jiné perspektivy. Neuvědomila jsem si totiž, že když žena někoho opravdově a hluboce miluje, věří, že ten člověk se dokáže změnit. Bohužel, to nebývá pravda. Kniha mě tak vtáhla, že jsem nebyla schopna ji odložit, až dokud jsem nevěděla, jak to dopadlo. Zanechala ve mě hluboký dojem. Konec byl přesně takový, jaký jsem si přála.

houdkic
18.04.2022 2 z 5

Stejne jako u Odvracene tvare lasky jsem i tady cekala neco jinyho podle recenzi a ruznych videi, ktere mi vyjizdely na tiktoku… A opet jsem obdrzela neco uplne jineho, co me vubec nezaujalo a zklamalo.

Nevim, jestli jsem chladna, ale knihy od Hoover ve mne neprobouzi vubec zadne emoce.

Jediny svetly bod celeho pribehu je Atlas. Jinak to je velky spatny.

Ryle mi byl nesympaticky uz od te chvile, co bez servitek rekl cizimu cloveku, ze ho chce su***, u Lily jsem si zas porad rikala, jak je blba a proc neotevre oci.

Posledni pokus davam knize 9. listopad a pak uz koncim, protoze tohle fakt neni muj salek kavy.

1,5 bodu

anna7852
17.04.2022 5 z 5

Opět nemam slov,druhá kniha a zase neskutečný příběh co mě dostal na kolena.
Trošičku více stránek na konci s Atlasem a bylo by to nejdokonalejší

Micandy
07.04.2022 5 z 5

Když jsem četla její první knihu To nejlepší v nás, byla jsem trochu zklamaná a nechápala jsem, proč ji někteří tak zbožňují...teď už chápu. Tahle kniha mě rozsekala, moc silný příběh, který ve mě ještě dlouho zanechá stopu. Nechci spoilerovat, už je zde hodně komentářů. Po přečtení jsem si říkala :Páni, to bylo něco. Doporučuji.

Aquagirl
31.03.2022 5 z 5

Nechápu jak je možné, že jsem tuhle autorku až doteď neznala! Ta knížka je úžasná, krásný a silný příběh, moc hezky popsané milostné scény. Celou dobu jsem to s Lily prožívala a přála jí štěstí. Hned se musím podívat na další autorčiny knihy.

Domčik
28.03.2022 4 z 5

Bravo, bravo. Přesně tento typ knihy mám ráda, knihu propojuje láska, napětí, milostné hrátky, rodinný život. Příběh krásné plynul a hltala jsem jednu stránku za druhou. I by se mi líbilo, kdyby měla kniha více stránek. :-D Nicméně příběh plný emocí, který mě chytl za srdce a ještě dlouho si budu příběh vychutnávat.

Makůvka
21.03.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že jsem se ze začátku bála, jestli to nebude moc přeslazené a hlavně, jestli to není spíš určené pro mladší čtenáře než jsem já. Ale jak jsem se postupně začítala do knížky, tak jsem si uvědomila, že je to vlastně příběh se kterým se může setkat každý z nás, v jakémkoli věku. Je to krásný, emotivní, silný a taky z části smutný příběh. Člověk si řekne, že stačí jen odejít, spálit za sebou mosty, ale ono to tak jednoduché není. Hlavně, když toho člověka milujete.
Taky jsem přemýšlela, proč spisovatelka nazvala knížku " Námi to končí" a na konci jsem pochopila. "Nahá pravda" - moc pěkně se to četlo a i slza ukápla.

TinaBookBlog
20.03.2022 5 z 5

Krásné a smutné zároveň. Musím říct, že toto mě fakt dojalo...
Zprvu jsem si řekla, že to bude nějaká slaďárna - to snad ne. Žádný extra romance mě neberou. Postupně jsem ale zjišťovala, že se pletu. Musela jsem číst pořád dál, abych se o tom přesvědčila a taky samozřejmě protože jsem se prostě nemohla od čtení odtrhnout.
Radost, soucit, smutek, vztek, zklamání... Toto jsou všechno pocity, které mě čtením postupně provázely. Autorka vše zpracovala bravurně. Měla jsem pocit, že jsem s hlavní postavou naprosto všude a prožívám to, co prožívá ona...

Wolfinéria
09.03.2022 3 z 5

Čteno v originále. První pětina knihy byla příšerná, odložila jsem ji. Klasická young adult slátanina. Neurochirurg čerstvě po škole operuje siamská dvojčata? Byl by rád, kdyby ho někdo nechal asistovat s vyhřezlou plotýnkou. Při konverzaci na střeše jsem se otřásala trapností. Naštěstí pro knihu se mi do čtečky neimportovaly nové knižky a dočetla jsem ji v letadlo. Pak kniha nabrala nové obrátky. Hodnotila bych jako lepší průměr, ale za začátek si víc jak 3* nezaslouží, nechápu ten hype okolo.

i.stefany
03.03.2022 5 z 5

Z počátku se zdá, že jde o romantický příběh plný nečekaných náhod a splněných přání. Jenže jak už to tak bývá, nic není takové, jaké se na první pohled zdá, a i když jsem od Colleen četla teprve druhou knížku, vnímám, že i v této ukrývá další rozměr příběhu, a tím je závažné téma domácího násilí. Moc mě baví autorčin styl vyprávění, kterým dokáže obyčejné věci povznést na jinou, hlubší úroveň. Třeba taková "nahá pravda"...

Edona
28.02.2022 5 z 5

Některé knihy Colleen mám ráda hodně, některé méně. Avšak příběh Lily a Ryle musím zařadit mezi ty, které se mě dotkly hodně. Stejně jak píše autorka v doslovu, i já jsem si v průběhu čtení přála, aby byly některé věci jinak.
Zpočátku jsem si říkala, že tahle kniha je nějaká moc sladká a romantická, všechno se jevilo jako dokonalé.. dokud však nepřišla první "facka".
Colleen Hoover vždy dodává svým románům něco navíc. V případě Námi to končí je to téma vážnější, než se třeba objevuje v jiných Colleeiných knihách.

Tato kniha vás zahřeje, rozesměje, rozesmutní a naštve. Doporučuji.

adida
17.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc krásně napsaný příběh o domácím násilí. Jak z pohledu pozorovatele, tak z první ruky. Jsem moc ráda, že se hlavní hrdinka rozhodla správně. Doporučuji.

intelektuálka
16.02.2022 4 z 5

Toto je kniha pro široké vrstvy čtenářů - už počáteční setkání Lily a Ryleho naznačí, že vzpomínky neumírají ....

A potom už jsem jen naslouchala rozvíjejícímu se příběhu dvou poraněných dětských duší ....

V závěrečném doslovu jsem pochopila, odkud autorka čerpala .... rodičem není ten, kdo dítě zplodí, ale ten, kdo je vychovává a chápe ...

Když se dívám na tituly autorky - život není jedna báseň .... ale stojí za to .... doporučím.

LiLinka
15.02.2022 5 z 5

I když podle počtu náhod, které se v knize udály, by se mohlo zdát, že se jedná o sladkou pohádku, opak je pravdou. Velmi těžké téma, které Colleen otevřela, je zasazeno do brilantně vystavěného příběhu, který vás naprosto pohltí.

Od autorky je to moje čtvrtá přečtená kniha a nemůžu se rozhodnout, která se mi líbila nejvíc. Od ní si můžete být jistí, že každá je skvost.

P.S.: V říjnu tohoto roku má v zahraničí vyjít "pokračování" (retrospekce o Lily a Atlasovi) pod názvem It starts with us a já se nemůžu dočkat!

bacouch
14.02.2022 4 z 5

Autorka se nebojí v young adult knize otevřít velmi bolestivé a obtížně vysvětlitelné téma. A daří se jí to. Ačkoliv v životě to nemívá tak snadné řešení, přesto jsou věci, o kterých se musí mluvit.

Pengi
12.02.2022 5 z 5

Velmi těžké téma, kterému dokázala dát šťastný konec, škoda, že to tak nefunguje i v reálném životě.

marina4088
11.02.2022 4 z 5

Už nemusíš dál plavat, Lilly. Už jsme u břehu.

Tahle knížka v sobě měla něco nádherného, těžkého a zároveň smutného.

Hlavní hrdinové byli super. Ať už se jednalo o Lily nebo Ryleho, i když s jejich chováním to bylo jak na horské dráze (není se čemu divit..), ale nejvíc jsem si zamilovala Atlase a Allysu. Atlas byl takové to zlato celé knihy a Allysa byla ten typ kamarádky, který je potřeba - říct pravdu i přes to, že to bude bolet. Podržet toho druhého. Zajímat se. A tak dále..

I když tu byl dva aspekty, které mi v knize dost vadily - dokonalá náhoda za dokonalou náhodou a život jako z pohádky. Chápu, co tím asi autora smýšlela - ukázat, že jde odejít - ale ne každý má bohužel to štěstí, že je finančně zabezpečený, má skvělé kamarády nebo dvě velké lásky. Vzhledem k tomu, co autorka psala na konci, se toho mohla i trochu držet, ať to není tak pohádkové, ale spíš bolestivě surové a reálné (ale jen trochu..) Za to se mi ale líbilo konečné vysvětlení návzu - dlouho jsem totiž přemýšlela, co znamená, s kým nebo jak Lily končí, ale tohle objasnění mi přišlo nejlepší. Stejně tak jako vyjasnění vztahu s mámou bylo super, doufala jsem v to od začátku knihy.

Avšak i přes to..

Colleen umí neskutečně dobře psát, což se mi potvrdilo už v pár jejich knihách. Jsem docela cíťa, nemám problém si u knih poplakat, takže jsem se i těšila (někdy musím číst něco fakt smutného), že z toho budu emočně vyčerpaná a nebudu na tu knihu moct zapomenout. Což se nestalo. Jediné dvě části, které se mnou trochu hejbly byl začátek, když Lily objevila své deníky o Atlasovi a pak až vyjádření autorky, což je od sebe docela daleko ( +- 250 stran?). Kvůli tomuhle faktu bohužel nemohu hodnotit plným počtem.

veronika9761
06.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Na tento zanr pomerne tezke tema. Ale cetlo se dobre a konec byl mile predvitelny.

micha-ella
06.02.2022 1 z 5

Po knížce Pravda nebo lež jsem ještě zkusila tuhle a NE! Divím se, kolik má čtenářů - no vlastně čtenářek a kolik má chvály. Pro tyhle nepříjemně slazené a kořeněné chutě psané stylem červené knihovny lituji času.