Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3157 3157

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Tynyton
30.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Mé první seznámení s autorkou a opravdu nejsem nikterak zklamaná. Knihu jsem dostala k narozeninám a na první pohled jsem si myslela, že to bude opět klasická romantika, ale mýlila jsem se. Kniha v sobě ukrývá hlubší poselství. Pro lidi, kteří nebyli svědky či nezažili ve svém životě domácí násilí, tak zprostředkovává surovou zkušenost a člověka to nutí si uvědomit, že oběť násilí to nemá jednoduché. Obzvláště se mi líbilo vyjádření maminky hlavní hrdinky, která dceři popisovala, jak se jí s každým útokem posouvala hranice, co je dál schopna snést. Po dočtení knihy jsem musela nad dějem chvíli přemýšlet, až jsem si sama začala pokládat otázky, jaké jsou vlastně možnosti řešení v takové situaci. Stále jsem přemýšlela nad tím, že pokud Ryle trpěl traumatem z dětství, přijímal své výpadky, zda by zde nebyla možnost podniknout terapii, která by takové negativní projevy mohla odstranit... Myslím, že by to bylo velice dobrým námětem na jinou knihu. Moc jsem si užila úryvky z deníku a celkově celou linku s Atlasem a mrzí mě, že kniha neskončila o trochu dále, abychom mohli více nahlédnout do vývoje jeho postavy a těšit se ze znovu-seznamování s Lily. Nutilo mě to tak ubrat jednu hvězdu (tu jsem ubrala též za pár nesrovnalostí).

Titas9001
27.01.2022 4 z 5

Odpočinek od mé nekonečné dávky napětí se celkem vydařil a i toho napětí se mně nakonec dostalo. Až na pasáže, které mně připomínají 50 odstínů vášně, to bylo pohodové čtení. Sice mě to nedojímalo, ale vysoké hodnocení dávám za konec. A našla jsem autorku, při které mohu bez problémů vypnout a nebudu udiveně kroutit očima, po čem jsem to vlastně sáhla. Dobrá oddychovka a mám už rozečtenou další !!!!!!!!!

Lucy2405
27.01.2022 5 z 5

Tato kniha si zaslouží popularitu co ted má.
Připravte si nervy a kapesníky!
Super!!

Napůlanděl
24.01.2022 5 z 5

Wow, naprosto skvělá kniha...Jako každá kniha autorky...Ani nevím, co napsat, stále se ve mně perou všechny emoce. Silný příběh, u kterého jsem měla stále oči zalité slzami a nevím jestli dojetím nebo celkově smutkem z těch situací...

Šárka88
21.01.2022 4 z 5

Předvídatelný děj a krátký příběh o tom, ze někdy žijeme stejným životem jako rodiče. Zde se vše zastavilo včas, vše dobře dopadlo. Knížka spíše na oddech.

Lučina7
14.01.2022 5 z 5

Kniha, která se zdá být romantikou, ale je jí jen z části. Kniha je o hlubokých tématech, o ubližování ze strany otce a o něčem, co zažila autorčina matka.

Slyšela jsem hodně názoru a četla několik recenzí a hodně čtenářek se prý u této knihy rozplakalo, já ne. Příběh se mě hodně dotýkal, ale místo pláče jsem nemohla dýchat, jak to bylo náročné téma na zpracování. Kniha se mi opravdu líbila a myslím, že je důležité, abyste si ji přečetli, protože ne každý má v životě štěstí.

terakera
11.01.2022 5 z 5

Ani nevím kde začít, protože se nechci příliš rozepsat ale krátce to sepsat prostě nejde. Toto byla naprostá emocionální bomba která se stala mou nejlepší knihou co jsem kdy četla. Hned od začátku mě příběh naprosto pohltil, zamilovala jsem si postavy a četlo se to zcela samo. Objevuje se zde milostný trojúhelník, neoblíbená romantická linka, každopádně naprosto perfektně zpracovaná. Při čtení jsem hltala každé slovo a nemohla jsem přestat. Lili je neskutečně silná, má můj obdiv a respekt. Konec mě naprosto dojal, jestli se to tak dá říct, a jestli nad ní od léta do teď každý den myslím, je to opravdu něco úžasného. Nejsmutnější je na knize to, že je inspirována obdobím, kdy autorčina matka prožívala to stejné co Lilly. Je to podle skutečné události... Tak strašně moc se mi to líbilo, že jsem si to koupila i v angličtině a chystám se na to v blízké době.Myslím se že by si ji každá dívka či žena, měla přečíst, protože vám to má tolik co předat a tolik vám změní pohled na domácí násilí kterým se kniha zabývá.
,,Je mi to tak líto, Lilly. Byla to nehoda. Odpusť mi to.''
,,Spadla jsi ze schodů''
,,Už nemusíš dál plavat, Lilly. Už jsme u břehu.''

klaraj093
08.01.2022 4 z 5

Už mi přišla slabší než jiné knihy co jsem od autorky četla, bylo to víc takové sladší což já už moc nemusím. Ale příběh byl zajímavý a četla se dobře.

Chvílespoezií
02.01.2022 5 z 5

Wow, tahle kniha je úžasná. Nevím jestli jsem na konci brečela dojetím, nebo smutkem. Ta kniha v celku dopadla dobře, ale kdo by si nezamiloval Rylea? Tedy aspoň ze začátku. Líbilo se mi, jak časový děj probíhal. Chvíli šly kapitoly den po dni a jindy tam byl timesclip i pár měsíců. Těším se až si přečtu další knihy od Coleen Hoover

Radka1727
28.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Uf... to teda byla nálož emocí - i když u autorky jsme na to tak trochu zvyklé. Musím přiznat, že jsem fandila Rylemu (asi bych mu ještě jednu šanci dala a to nejen po té emociálně nadupané scéně po porodu ). Po přečtení doslovu čtenář uchopí příběh ještě niterněji, ale myslím si, že je velký rozdíl mezi alkoholikem a psychicky labilním člověkem s traumatickým zážitkem z dětství.

" Už nemusíš plavat, už jsme u břehu ....... "

luckomar
27.12.2021 5 z 5

Velmi silný příběh lásky, odpuštění a síly

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Tolik emocí a rozporuplných pocitů najednou jsem z knihy dlouho neměla. I když kniha nabízí lásku v té nejčistější podobě, je i plná trůn, z kterých vznikají nemalé rány. Jde o to, že se kniha zabývá vážným problémem, jako je domácí násilí, jenž může bohužel potkat každého z nás.
Do Ryleho jsem se od začátku zamilovala tak, jako Lily. Odpouštěla jsem mu tak, jako Lily. Bála jsem se ho tak, jako Lily. Doufala jsem v lepší zítřky tak, jako Lily.
Z toho důvodu mi přišla Lily jako hlavní hrdinka sympatická a obdivovala jsem ji, jak dokázala procházet život, i když to vždy neměla zalité sluncem. Nicméně chvílemi jsem se nemohla rozhodnout, zda s ní souhlasím nebo jsem na ni naštvaná. Všechny tyhle pocity se ve mně bily. A po celou dobu jsem musela přemýšlet, jak bych se zachovala já v dané situaci. Popravdě, do teď sama nevím.
Z knihy si člověk vezme to, že není rozhodnutí jako rozhodnutí. A že je důležité o některých věcech mluvit, i když to není zrovna příjemné.
"Nahá pravda je jen málokdy pěkná." (Lily)

petrzel
26.12.2021 5 z 5

Nádherný příběh a velmi silný příběh plný pravdy.

Karoska
25.12.2021 5 z 5

Kdyby to bylo možné, dala bych hvězdiček tucet. Tolik k mému hodnocení.

Karin94
20.12.2021 5 z 5

Vedela som, že Colleen Hoover ma nemôže sklamať, a predsa som sa nemýlila! Veľmi silný príbeh. Pravdou je, že niektoré veci, ktoré nezažijeme na vlastnej koži, nepochopíme.

"Pätnásť sekúnd. Toľko stačilo, aby sa na človeku všetko zmenilo."

Po dočítaný knihy mám toľko myšlienok, že mi je jasne, že sa to sem nezmestí, ale v skratke iba toľko, že bola dokonalá! Realisticko ľahko písaná, pútavá, žiadne hluché miesta a koniec najdokonalejší. Nechýbala romantika, vtipné pasáže, smútok, brutalita, slzy a hlavne tá realita. Budem sa opakovať ako stále pri Collen Hoover, ale ja jednoducho milujem jej štýl písania. Ak by som ju mala po blízku, vybozkávala by som jej ruky za tie jej dokonalé knihy. Ona do svojich kníh vždy vnesie také náročne témy, a to ja na nej zbožňujem. Proste ona keby napísala aj nákupný zoznam, aj ten by bol od nej zaujímavý.

Lily bola úžasna. Inteligentná a taká silná. Veľmi som si ju obľúbila a fandila som jej.
Ryle som si zo začiatku obľúbila, potom som ho znenávidela, potom prišiel zlom, keď som si už pri ňom nebola taká istá a týmto u mňa aj skončil.
Najviac zo všetkých ktorých som si obľúbila a zamilovala som si ho, bol Atlas. On bol jednoducho tak dokonalý, že pri ňom som si bola viac než istá, že on ma sklamať určite nemôže. V knihe kde bol spomenutý práve Atlas, ma bavili zo všetkého najviac.

Knihu odporúčam všetkými desiatimi úplne všetkým hlavne preto, pretože je to opis reality, ktorá sa odohráva každý deň po celom svete. A určite nemôžem zabudnúť dopísať to, že túto knihu by mali dať ako povinné čítanie hlavne pre mladé dievčatá, ktoré si myslia, že krásni bohatí bad boyi sú najlepší a najdokonalejší.
A nezabúdajte, "stále plávaj", kým nenájdeš svoj breh ️

Mayaotzin
10.12.2021 3 z 5

Linka s R. byla od začátku strašně předvídatelná, v podstatě hned po pár stránkách člověk ví, jak to s R. dopadne (tedy čtenář si myslí, že ví. Ejhle, nebude to tak jednoduché, jak se zdá)...

Nepotrpím si na knižní líčení erotických scén, přišlo mi to tam vyloženě úplně zbytečné. Za to -1*

NymphMaeve
07.12.2021 5 z 5

Miluju knihy Colleen Hoover, ty emoce a vztah nedokáže nikdo vystihnout lépe. Čtenář má skutečně pocit, že hlavní hrdiny zná. Příběh je úžasně čtivý a nedá se odtrhnout. Zde autorka naráží na citlivé téma domácího násilí a je z toho cítit ta osobní zainteresovanost. Lily mi byla svým způsobem dost blízká a stejně i Atlas. Autorka je dokonalou vypravěčkou a každá její kniha je zážitkem. Prostě dokonalé.

kate9326
27.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížku mi doporučila kamarádka. Romantika mě samotná moc nebere, ale proč nezkusit i jiný žánr. Příběh byl bohužel poměrně nevěrohodný- ač inspirován částečně autorčinou matkou. "Náhod" bylo opravdu moc..Přerod hlavního hrdiny z MrPerfect k agresorovi se mi nedařilo moc chápat- trauma z dětství se týkalo něčeho jiného.../varování pro majitele zbraní v usa, v tomhle je liberálnost nebezpečná/....Určitě je důležité netolerovat nikdy takové chování, a ani se za něj stydět /jako obět/, a to je nejspíš hlavní cíl knihy. Líbil se mi i důraz na chariitu a dobročinnost, ačkoliv to by mohlo být téma na další knihu....

joscer
26.11.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Nejdříve jsem si myslela, že to je jen klasická romantika, ale postupem času příběh začal nabírat na obrátkách a z příběhu vyklubalo něco mnohem cennějšího.

Jsem ráda, že autorka úplně převrátila můj pohled na dané téma, které v knize otevírá. V poděkování mě Collen zaskočila, ale o tom se sami dočtete.
Jisté je ale to, že její knihy ještě nemám v plánu jen tak pustit z ruky.

suzanne1997
15.11.2021 5 z 5

Námi to končí je velice rozporuplný příběh, u kterého čtenář tají dech, směje se a pláče zároveň. Ani ho nemusíte přečíst celý a stejně ve vás zanechá stopu, opravdu hlubokou stopu. Cit jako by z těch stránek přímo tryskal po neomezeně dlouhou dobu. Všechny charaktery jsou natolik skvělé, že se s nimi čtenář prostě musí ztotožnit a žít jejich příběhy. Zápletka graduje a řádky postupně odkrývají nejeden pocit, nejedno tajemství. Přestože jsem zhruba třetinu přeskočila - měla jsem k tomu důvod, a to docela prostý, nemůžu ustát knihy, které nedopadnou dobře pro z mého pohledu jasné hlavní hrdiny - příběh se do mne vryl a vlastně mě i rozplakal. Na druhou stranu vím, že dopadl dobře, přesně tak jak měl, ale pro mě to zkrátka nebylo to pravé. Nicméně jedno mu musím přiznat, autorka píše skvěle. Vtáhne a nepustí, k přetočení těch stran jsem se musela opravdu nutit a posledních asi čtyřicet jsem četla na třikrát, abych se v nich zorientovala a z přerodu příběhu se tak trochu i vzpamatovala. Tohle je zatím jeden z mých nejdelších komentářů, ale ta knížka vážně stojí zato. Já ji do ruky už nevezmu, tolik emocí bych neustála, avšak rozhodně ji doporučuji, je skvělá.
----
A já jsem nakonec i ráda, že k násilí, které je tady v komentářích hojně popisováno, jsem se nedostala, respektive jsem ho nevědomky přeskočila. Na druhou stranu jsem však ráda, že komentáře nikdy nečtu dříve než knihu, kdybych si je totiž přečetla, nikdy bych se k tomuto výjimečnému dílu nedostala.