Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3164 3164

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

bosorka78
19.03.2021 5 z 5

Moc krásné a ten konec..., už jsem se bála že to bude jinak a jsem moc ráda že se Lily rozhodla jak se rozhodla, i když se to nezdá byl to hepyend pro všechny.

FejKýý
19.03.2021 5 z 5

Tahle kniha od Colleen mě opět dojala a opět jsem měla na krajíčku. Jsem ráda jak to dopadlo, bála jsem se jiného konce. Ale i tak to bylo moc smutné. Jen mě překvapuje že pro hodně lidí je tato kniha od Colleen nejlepší, já nevím.. Byla to první kniha do které jsem se nezačetla hned od první stránky ale jinak příběh opět parádní a opět hodně čtivý. Ale já asi nejsem ta správná která řekne která kniha od Colleen je nejlepší. Za mě jsou skoro všechny skvělé. Zatím jsem hodnotila jen jednu méně hvězdičkami než pěti. A co bych opět uvítala ale to já často aby byl konec delší, chtěla bych vědět jak to bylo dál. Už se těším na čtení další její knihy. Věřím že mě opět nezklame. A k té poznámce autorky? Chápu že to pro Colleen bylo těžké psát a že chtěla někdy změnit zápletku a zmáčknout delete.. Určitě to bude jedna z mých nejlepších knih v tomto roce.

Anetkaknihomol
18.03.2021 3 z 5

Začátek knihy se mi dost zamlouval. Bylo to poté dost napínavé a pro mě očekávající, že se bude něco dít. Ke konci, jsem si stále říkala, že to takhle nemůže skončit, musí si vybrat správně přece. Což také poté udělala, ale už od začátku jsem měla tušení, že to takhle skončí.

barb_B
17.03.2021 3 z 5

Hodně slibný rozjezd. Pak trochu nuda a konec bych prostě až tak nedokončovala. Ten mi tam spíš vadil. Ne vše musí končit happy-endem.

Téra471
15.03.2021 5 z 5

Kniha me zaujala hned od začátku. Ze začátku vše vypadá jako jednoduchý romantický příběh, ale druhá polovina knihy mě překvapila. Nečekala jsem, že se příběh vyvine takhle... Už jsem se nemohla dočkat jak to celé skončí a závěr opravdu nezklamal. Opravdu velký příběh, kde věci nejsou jen černobílé. Rozhodně si přečtu někdy znova.

illca2
09.03.2021 5 z 5

Psát odstavce o tom, co se melo stát a nestalo, nebo kdo měl s kým být nemá cenu. TOTO je příběh s velkým P! Toto je kniha k zamyselni. Emoce vyburcovane na maximum! Za mě zatím nejlepší knížka od Coleen. Zasloužené hvězdičky ⭐⭐⭐⭐⭐

Adél784
09.03.2021 5 z 5

Tohle je přesně typ knihy, u které člověk po dočtení poslední stránky, jen tak sedí a přemýšlí...přemýšlí nad tím, jak by se na místě Lily zachoval...
Tato kniha se díky své krásné obálce a zařazením do kategorie romány pro ženy tváří, že bude plná romantiky, jakou můžeme znát z filmových pláten. Omyl. Nebo takhle...romantická to ona je, ale pouze prvních 150 stran...
Knihy Colleen Hoover rozhodně nejsou žádné naivní romantické knihy pro puberťáky, ale vždy se zabývají nějakým důležitým tématem a z každé z nich si člověk po přečtení něco odnese...

Námi to končí je o domácím násilí.
Otec Lily ubližoval její matce a ona toho byla celé své dětství svědkem. Nenáviděla ho. Nenáviděla svou matku, za to že, když jí fyzicky ubližoval, nezavolala na něj policii a že neměla tu sílu od něj prostě odejít.. Nyní je Lily 23 let a v jejím životě se objevil pohledný a sympatický neurochirurg Ryle. Co když se ale minulost začne opakovat? Co když Lily bude čekat stejné rozhodování, jako před lety její matku?

Jednou jsem slyšela, že by si Námi to končí měla přečíst každá žena. Souhlasím. Přečtěte si to...
Postavu Atlase nelze nemilovat a Lily je neuvěřitelně statečná a silná...
Rozhodně si přečtěte doslov autorky...díky němu se na ni budete dívat zase jinak.
Nemůžu hodnotit jinak než 5/5

,,Každý člověk někdy chybuje. Lidský charakter neurčují chyby, které děláme. Určuje ho to, jak se k těm chybám postavíme, jestli se z nich poučíme, místo abychom se je snažili omlouvat."

Katynka01
08.03.2021 5 z 5

Co víc dodat. Prostě Colleen ❤️❤️ já tuhle autorku prostě miluju. Její knihy dokážou vyvolat v člověku takové emoce že vždycky když čtu její knihu musím si pobrečet a dostat to ze sebe. Vždycky mě dostane do kolen. Její knihy jsou úžasné ❤️!!

Jurajovamaka
03.03.2021 5 z 5

Z môjho pohľadu ide o najsilnejší príbeh od Colleen. Do postavy Ryle-a sa na začiatku ihneď zamilujete tak bezhlavo ako samotná Lilly. A Len vďaka tomu, vás potom dokáže prehnať všetkým tým, čo prežíva a nad čím premýšľa Lilly rovnako intenzívne a osobne. Colleen mne samej nastavila zrkadlo, a musela som sa spýtať, čo by som robila. Či som silná alebo nie, nevedela som si stále odpovedať. Váhala som a aj keď som vedela, že je jedno správne, nechcela som, aby bolo. Aaach táto kniha vo mne zostane navždy. Aa skutočnosť, že bola inšpirovaná reálnymi udalosťami ma na konci totálne dostala!! Výborné a ešte raz výborné. Colleen to proste vie!
O D P O R Ú Č A M ❤✌

adelazelenkova
01.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Hezká, čtivá knížka. Přečteno jedním dechem. Každopádně se asi se všemi odlišuji v názoru ohledně hlavních postav. Já jsem si osobně zamilovala Ryleho, i když to byl psychopat a násilník. Atlas mi k srdci moc nepřirostl. Více se mi líbil příběh starší Lily. Ten konec mě zklamal. Pořád jsem věřila, že Ryle bude svůj psychický problém nějak řešit a rodina zůstane pohromadě... Ale to by poté autorka vyprávěla jiný příběh.. Že Lily skončila s Atlasem byl už jen takový doplněk..

lihate
27.02.2021 5 z 5

Vlastně jen přemýšlím, jestli Lilyina situace, měla nějaké východisko, některé by neranilo ani jednu osobu. Musíš plavat dál. Hrozně moc jsem doufala v Ralyho. Fakt jsem ho měla ráda a důvod, kvůli kterému se mu vše děje a vše co se mu děje a že to nedokáže ovládat, mě ničil. Je snadné soudit druhé, když se na to díváme jen zvenku. Byla to jedna z mála knih, co mě dokázala v průběhu rozbrečet. Vůbec nevím, co bych dělala na Lilyině místě já. Je to šílená představa plná úzkostí a paniky. Naštěstí měla Lily Atlase ale co ti, kteří žádného Atlase nemají? Kde mají oni svůj břeh? Milovala jsem deníkové zápisky a trochu mě zajímalo, jak to bude dál, co je potom, co kniha skočila. Aspoň jedna kapitola navíc. :-)
Autorčina poznámka na konci mě rozesmutnila znovu. Už jen díky téhle knize, bych se asi v takové situaci dokázala rozhodnout správně. Správně jako Lily. Je to silný příběh, který chci aby skočil jinak, i když nakonec končí krásně a milostně. Zvláštní, Colleen zase překvapila a zmátla moje pocity. A totálně se mi vměstnala Lilyin příběh do myšlenek na několik dní.

"Cykli se udržují proto, že je tak mučivé je přerušit. Člověk v sobě musí najít nesmírnou odvahu a překonat nesmírnou bolest, když chce narušit důvěrně známý vzorec."

RonnieSmithx
21.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Chtěla bych začít tím, že si myslím, že je skvělé, že autorka píše o problematice domácího násilí. Je to něco, co by se rozhodně mělo řešit víc, a já doufám, že každá žena, která si něčím takovým prochází, si nakonec uvědomí svou cenu a dostane se jí pomoci. Teď ale zpátky k příběhu.

Ryle byl mým problémem od samého začátku. Kdyby nebyl atraktivní, tak by ho Lily vyhodnotila jako úchyla a už by o něj ani nezavadila. Bohužel, kvůli jeho vzhledu bylo popsáno jako normální, že by muž prosil na kolenou, aby se s ním někdo vyspal. Nevím, jestli je něco špatně se mnou, ale jeho chování mi přišlo absolutně zoufalé a nechutné. Už jak na začátku kopal do židlí, tak mě vyděsil, protože jsem nechápala, jak se z tohohle má vyklubat něco normálního.
Hlavní hrdinka ho ale zbožňovala a on se kvůli ní rozhodl zahodit všechny jeho sliby, díky kterým by neměl tak komplikovaný život. Ta jejich svatba po 6 měsících mě dostala. Je jedna věc být zamilovaný, ale druhá věc je uvažovat jako dospělý člověk. Opravdu si chcete vzít někoho, koho ani pomalu neznáte? Důležité otázky se měly řešit několik měsíců dopředu a ne pár minut před svatbou.
Linku s Atlasem jsem na druhou stranu milovala. Jsem ráda, že spolu s Lily nakonec po všech těch letech skončili (nemohla jsem si ale odpustit obavy, jak by asi Ryle reagoval na jejich opětovné shledání) a věřím, že je na břehu čekalo něco nádherného.

Jsem ráda, že tahle knížka vznikla, protože je poučná, ale zase za mě tomu nemůžu dát nějaké vysoké hodnocení. Autorka píše vážně čtivě, ale některé věci asi nejsou úplně pro mě a nad něčím přemýšlím víc než bych měla. Je to čtivé, ale její styl mi zavání spíš literaturou pro náctileté, což se zas tak úplně neshoduje s tématy knih. Celkově je to dobrá kniha a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, i když jsem měla jako u předešlé autorčiny knihy nutkání ji odložit, protože některé vyjádření postav mi byly proti srsti. :)

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Krásný příběh!

Janaves
17.02.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Líbily se mi deníkové zápisy, všechny postavy, celý příběh. Lily prožívala z počátku pohádku, ale potom to těžké rozhodování. Dostal mě i doslov. Nechci nic prozrazovat, doporučuji ,knihu si přečtěte!

Czekanka
09.02.2021 3 z 5

Já nevím. Dočetla jsem ji, jen patří do kategorie: nenechávám si, pošlu dál. Téma to bylo určitě zajímavé, přineslo mi to nové myšlenky, kniha byla napsaná čtivě, ale vadil mi český překlad. Opravdu Lili z Brooklynu musí jíst "topinky", když víme, že se v USA jedí toasty? A spojení "nahá pravda" mě taky vytáčelo.

ikul
28.01.2021 5 z 5

Líbilo se mi propojení deníku Lily a jejího současného života. Řekla bych, že deník byl velmi realistický, neboť se v něm zřejmě odrážela vlastní zkušenost z dětství autorky. Kolik dětí tohle už zažilo. Současnost Lily byla romantičtější a násilník Ryle k politování. Dávám pět hvězd, ale jednou to stačilo.

janik6969
26.01.2021 5 z 5

Není to příběh o klasickém, surovém, beznadějném, vše zničujícím domácím násilí. Na toto téma (násilí, romantika, strach, dobrý konec) je lepší Bezpečný přístav od Nicholase Sparkse. Je to spíše pohodový, romantický příběh, lehce okořeněný "problémem", kde nám autorka spíše nabízí Liliino dilema, logiku jejího uvažování nad tím jak se rozhodla. To asi bylo cílem knihy. Přesto se mi příběh líbil a doporučuji.

Raislin
26.01.2021 5 z 5

Nejdříve jsem na knihu jen koukala a říkala jsem si, jestli jsem připravená si ji přečíst. Nebo před ní budu dál strkat hlavu do písku. Nakonec jsem se rozhodla, že si ji přečtu. Nemám ve svém okolí nikoho kdo by si domácím násilím procházel či prošel, alespoň o tom nevím. Příběh mě úplně odrovnal. Jednoznačně stojí za přečtení!!!

Evr
24.01.2021 4 z 5

Asi takhle... První část knihy - super, druhá část.... VŮBEC! JAKOŽE NEEE, všechno bylo špatně! Pane bože. Jsou věci, které nejdou rozhodnout z hodiny na hodinu, ani ze dne na den. Sakra, nejradši bych všem nafackovala. Daleko víc mě lákal příběh Lily a Atlase. Ryle byl krasavec v lékařském obleku, ale tím to končí.

Etoiles
22.01.2021 5 z 5

Velice poutavě zpracované téma. Z očekávané romantiky se vyklubal nečekaně příběh plný lásky, nenávisti, strachů a démonů minulosti, při kterém se vám střídají emoce jako na houpačce. Jedna z nejlepších autorčiných knih.