Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3167 3167

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Tato kniha mi vnesla jiný náhled na problematiku, kterou se zabývá. Kolikrát jsem si říkala "proboha proč zůstává?" a tady je to tak krásně a citlivě popsané, že jsem našla pochopení. Také musím vyzdvihnout závěr knihy. Moc pěkné. Tato publikace určitě stojí za přečtení.

Sonula25
29.10.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Dala jsem se do čtení jejích knížek a nevím, která je lepší. Zatím jsem tedy přečetla dvě. Možná jednou a tuhle. Obě mě naprosto uchvátily a na konci i rozplakaly...!! Pecka!

Ennny
28.10.2020 5 z 5

Za mě naprostá pecka u Colleen se neumím rozhodnout kterou knihu mám nejraději ikdyz ,mírne převažuje odvrácená tvář lásky ta je za mě úplně topka...
Na knize oceňuji vážnější téma a neprevidatelny konec,kniha nemá typický happyend , ikdyz co je vlastně šťastný konec ... Toť otázka

Haskra
20.10.2020 3 z 5

Na začátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst. Často jsem se chytala za hlavu a říkala jsem si "Tyhle náhody v městě jako je Boston?". Bylo to na mě asi dost prvoplánové. Stejně tak například situace, kdy je Alyssa poprvé v obchodě. Druhá část knihy byla o něco lepší, zajímalo mě, jak to všechno dopadne. Ten happy end na konci byl dle mě zbytečný.
Do young adult ještě chvíli spadat budu, ale tohle asi úplně nebyl můj šálek kávy.

harena
14.10.2020 4 z 5

Kniha začíná pěkně, říkala jsem si, že v karanténní době je prima číst hezké věci o lásce, druhé lásce, o zamilování, a o milování. Pěkné, lehké, příjemné, úsměvné čtení ovšem jen tak do poloviny knihy, kdy hrdinka musí čelit bolestným životním rozhodnutím. Na téma domácího násilí je napsáno už hodně knih, tady se autorce díky její vlastní zkušenosti z dětství podařilo věrně popsat pocity, myšlení a chování žen. Jak se zachovat? To je velké dilema. Je snadné soudit druhé, když se na to díváme jen zvenku. Až na zadní straně knihy jsem si všimla, že spadá do žánru new-adult, což je beletrie pro dospělé ve věkové kategorii 18 - 30 let. Tak tady určitě doporučuji, já už zdaleka do této kategorie nepatřím, ale mně se kniha také líbila a určitě někdy budu mít chuť si ještě něco od Colleen Hooverové přečíst.

m.valova
05.10.2020 5 z 5

Smutné téma příběhu s optimistickým koncem..budiž inspirací,posílením a dodáním odvahy všem,kteří musí procházet v jakékoli formě tímto peklem a ještě větší uznání těm,kteří se z toho všeho dokážou vymanit.Velká poklona autorce za to jak se díky vlastní zkušenosti s tímto příběhem poprala.

Alex.rrr
30.09.2020 4 z 5

Nevěděla jsem, jestli dát 3* nebo 4*. Nakonec za 4, protože kniha měla rozumný konec. Příběh o domácím násilí je celkem silné téma, ale autorka umí tato citlivá témata důstojně rozebrat. Začátek se mi nelíbil, že připomíná 50 odstínů a to bytostně nesnáším. Od poloviny to začne být zajímavé a pak už příběh má spád. I když pořád je to takové na mě moc přeslazené, ale spíš tím autorka chce naznačit jak moc je to pro ženy těžké, udělat ten krok pryč.

mil
19.09.2020 5 z 5

Super napsané.

lenik284
19.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak nevím ani co k této knížce napsat, nebudu asi tady patřit mezi ty, kteří jsou knihou nadšení, líbila se mi to ano, silný příběh, domácí násilí je hnus, již od začátku mě byla nesympatická postava Ryle,něco mi říkalo, že bude asi jako Lily otec.. Lily byla až moc hodná, která milovala Atlase, ale bohužel si vybrala někoho jiného, byla jsem ráda, že se s matkou nakonec pochopily a vyříkaly si to. Ještě mě čeká od autorky jedna knížka tak uvidíme Chtěla jsem dát 3*,ale dám 4*,za ten dojemný konec

medulinka
13.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Úžasné, nádherné... Tato kniha me prostě dostala. Doslova jsem ji hltala. Po docteni jsem na ni jeste dobu myslela.

Vivetkav
12.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha velmi silná a emotivní ..ještě teď mě mrazí a zároveň je mi smutno kolik lidí musí čelit takovým to životním útrapam stále A nemají tu sílu změnit šablonu..

klarinka9974
11.09.2020 5 z 5

Já jsem si tuto autorku zamilovala a pokaždé když dočtu její knihy, mám pocit, že si hned musím půjčit další a opět prožít jiný a skvělý příběh. Každá ta kniha ve mě něco zanechá a tato kniha je ještě k tomu tak reálná až to bolí. Nedovedu si představit takovou situaci, nevím jak bych ji řešila ale hrozně jsem Lili přála štěstí. Jsem hrozně ráda, že se rozhodla jak se rozhodla a ten konec, rozhodně bych potřebovala ještě další dvě kapitoly a užívat si její nový život. Kniha se mi moc líbila a prožívala jsem bolest a smutek s každou stránkou. Už se nemůžu dočkat další knihy a rozhodně tato autorka patří do oblíbených.

DelMar
01.09.2020 3 z 5

je to dobry, na konci torchu dojak, ale vlaste to torchu vysvetluje to, co clovek na domacim nasili nechape..

klarenzi
31.08.2020 5 z 5

Dočítala jsem tuhle knihu ve svém ušáku. Manžel mě pozoroval a položil mi otázku: “Proč čteš knihy, u kterých bulíš?” Moje odpověď byla, že tak se pozná dobrá kniha. Budí ve mně emoce. A to tahle rozhodně byla a už teď vím, že v letošním žebříčku přečteného bude hodně nahoře.
Hlavním tématem knihy je domácí násilí, které je ale popsáno ze všech stran a hlavně citlivě. Ta psychologie postav a jejich pocitů byla moc hezky uchopena. Nechci se moc rozepisovat, abych nevyzradila něco, co nechci. Ale jednoduše, moc vám tuhle knihu doporučuji. A ač je téma těžké, tak věřím, že to může být i oddechová četba, protože vtip, sympatické postavy a romantický příběh tu najdete také.
@knihodura

tadobra
26.08.2020 1 z 5

vubec me to nezasahlo, nelibilo se mi to. pardon.

Vyllandra
25.08.2020 5 z 5

Námět byl naprostá pecka. Člověka to donutí k hodně hlubokemu zamyšlení, co by udělal on, prožívat tu situaci.

Spoiler
Rozhovor matky s Lily, pro mě až děsivě shrnul, proč se zachovala tak jak se zachovala.

Fakt bomba

Hedviga
24.08.2020 3 z 5

Úprimne, nie som cieľový čitateľ malinoviek okorenených troškou erotiky. Od pani spisovateľky som prečítala okrem tejto, len jednu knihu a povedala som si: ďakujem, stačí. Ale ani mňa neminul boom okolo titulu Pravda nebo lež, tak reku objednám si a s ňou ešte jednu, však dám šancu. Tip padol na Námi to končí a musím priznať, nebolo to najhoršie. Síce sa tam stále vyskytujú tie do neba volajúce účelové a klišoidné situácie a priveľa (ne)šťastných náhod ale ten tragický partnersky vzťah veľmi dobre vykreslený a pol hviezdy pridávam za listy Ellen.

Beruska18
22.08.2020 5 z 5

Velmi poutavě napsaný příběh. Při čtení se ve mně střídaly pocity jako na běžícím pásu, několikrát jsem měla slzy na krajíčku. Určitě doporučuji.

Magda39
21.08.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější od Colleen, velmi reálný příběh, který dovede člověka zasáhnout.

lištička123
20.08.2020 5 z 5

Poutavě napsaný silný příběh, který ve vás ještě dlouho po přečtení zůstane. Moje první kniha od této autorky a musím říct, že skvělá.