Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3167 3167

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Ewwe
18.01.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle byla zatím nejlepší kniha, co jsem od autorky četla.

martina1797
12.01.2021 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že rozhodně ne poslední. Ze začátku to vypadá jako klasický sladký románek a pak jako studená sprcha... neromantické téma domácího násilí. Skvěle napsané, čtivé, okamžitě vás ten příběh vtáhne a prostě musíte číst.

maryska09
10.01.2021 4 z 5

Zajímavá kniha o velké lásce, která se během pár okamžiků může zcela změnit. Trochu mi neseděl příběh, kdy se z absolutního odmítače vztahů stal zamilovaný manžel, který chce děti, ale celkové vyznění knížky je dobré a doporučuji jí.

Vlaďkaa4
07.01.2021 5 z 5

Knížka je hodně specifická, ale mě možná nejvíce dostala poznámka autorky. Taky patřím mezi lidi co nechápou, že se některé ženy vrací ke svým trýznitelům. Teď už to nejspíš nevidím tak černobílé.

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Byla to první kniha,kterou jsem od této proslulé autorky četla a musím říct že to určitě nebyla kniha poslední . Už od prvních stránek mě příběh neskutečně pohltil ,protože autorka píše neskutečně čtivě a je skoro nemožné se od knihy odtrhnout,stránky se mi obracely samy .
Kniha byla velice upřímná, bez jakéhokoli přikrašlování a to je něco ,čeho si u knih neskutečně cením ,někdy to bylo až k pláči a bylo mi Lily moc líto,co vše si musela prožít a přetrpět . Takto kniha též obsahovala téma domácího násilí ,které by se nemělo jen tak podceňovat a přehlížet . Kniha byla smutná,čtivá a hlavně upřímná . Jazyk autorky nebyl ničím až tak speciální,ale v jednoduchosti je krása a jazyk autorky mi sedl a musím ho vyzdvihnout .
Co se týče postav ,tak mi již od začátku lezl na nervy Ryle a naopak jsem si zamilovala Lily a její lásku z mládí - Atlase . Nemám ráda arogantní postavy,které se neumí ovládat a poté toho litují. Lily byla naopak moc milá postava,pro kterou jsem měla pochopení skoro pořád.
Děj byl plný zvratů a konec jsem upřímně odhadla správně,ale četby této knihy ani při nejmenším nelituji a měla by si ho přečíst každá holka/žena! Vyskytují se zde důležitá a citlivá témata .

Lejčís
04.01.2021 5 z 5

Tady v té knize je odpověď pro všechny, kteří se pohrdavě ptají, proč týraná žena od svého muže prostě neodejde.. není to tak jednoduché, jak se to může zdát..

kniznistranky
01.01.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky za poměrně krátkou dobu. Musím říct, že ač mám thrillery radši než romantické čtení, tak Pravda nebo lež na tuhle knížku od Colleen prostě nemá! Obě byly bravurně napsané, ale tahle ve mě zanechala něco hlubšího. Je to jedna z těch chytrých romantických knížek, které vám něco dají! Zanechají ve vás ''něco''!
Nebudu tu psát, jaká postava na mě udělala větší nebo menší dojem, protože v tomhle případě je to jiné. Autorka dala do tohoto příběhu část sebe samé a tím dostává kniha další - větší - rozměr. Po dvou přečtených knihách, které jsem zhltla jak malinu, musím říct, že Colleen opravdu psát umí a i za na první pohled obyčejným příběhem, nebo za jedním z mnoha takových, muže pozorný čtenář najít víc. A toho si u autorky romantických knížek velmi, opravdu velmi vážím!

Annannas
29.12.2020 5 z 5

Krásné a mrazivé. Hltavě jsem četla a moc si přála, aby bylo vše stále tak pohodové a uvnitř jsem stále věděla, že se to zase pokazí - z toho mě úplně mrazilo, ale skoro jsem knížku nedokázala odkládat.

Ráčkajda
28.12.2020 5 z 5

Zatím jsem nenašla od autorky knížku,co by se mi nelíbila.

LaDouche
28.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Moje první přečtená kniha od této autorky. Byla skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem za večer. Téma domácího násilí je opravdu potřeba otevírat.

Jak už tady někdo psal, trošku mě vždy trklo, jaké byly v knize až moc velké náhody.. Ale je to maličkost. Na konci mi bylo Ryleho líto, ale chápu proč se tak Lily rozhodla.

hlentilka
18.12.2020 5 z 5

Zajímavá kniha i námět, domácí násilí, Lily asi musela Ryleho velmi milovat, jinak by se k němu nevrátila.

NewKiddo
11.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Puká mi srdce. Ani nevím proč mě to tolik dojalo, ale posledních pár stran se mi četlo poměrně obtížně a se slzami v očích. Možná jsem divná, ale pukalo mi srdce i pro Ryleho (nevím jak se to skloňuje). Kdyby tam byl vyobrazený jako čistý násilník, který chtěl Lily ublížit, tak by mi ho vůbec líto nebylo. Ale protože to tak právě nebylo, tak jsem z jeho postavou soucítila. Neříkám, že to co udělal bylo oprávněné, to vůbec (hranice byly překročeny), ale nemohla jsem si pomoct a bylo mi ho trochu líto. Lily byla silná osoba, která se nakonec dokázala postavit problémům. Zasloužila si obdiv, že se s tím vším dokázala takhle poprat. Epilog byl trochu pohádkový. Asi by mi nevadilo, kdyby tam už Atlas nebyl, i když chápu, že tam ten příběh celou dobu směřoval. Collen prostě umí psát knížky, kde se vyskytují tyto vážnější témata.

Síma97
03.12.2020 5 z 5

Od této autorky už jsem přečetla několik knížek. Musím ale říct, že tahle byla zatím opravdu nejlepší. Nápad s pojmem nahá pravda mi přišel velice zajímavý a originální. Lily byla hlavní hrdinka, která mi okamžitě přirostla k srdci. Milá a hodná žena, která prožila za mě moc hezkou první lásku ale na podruhé se zamilovala do nesprávného chlapa. Podle mě byla velice odvážná a silná žena. Jsem moc ráda jak příběh nakonec dopal. Chápu, že do Ryla byla zamilovaná ale některé věci by se ve vztahu opravu dít neměly. Příběh byl velice čtivý a silný. Doporučuji všem, knížka byla prostě úžasná. :)

Anyzz
03.12.2020 5 z 5

Ach Colleen, drahá Colleen, co mi to děláš? Existuje vůbec nějaká tvá kniha, která ve mě nevyvolá vodopád slz? Nevěřím, že taková existuje. Ale nedělej si s tím těžkou hlavu, u tvých příběhů budu brečet vždycky a stejně pokaždé sáhnu po dalším. Jinak to snad ani nejde.

aralka
29.11.2020 4 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četla..... záměrně se vyhýbám "románům pro ženy", jelikož nemám tyhle romanťárny ráda, ale potřebovala jsem změnu od těžkých válečných knih, a to se podařilo dokonale!.... Ano kape z toho cukr, je to napsáno velice jednoduše, jsou tam takové náhody, které se v obyčejném životě nestávají, nebo alespoň ne tak často, je to celé takové prvoplánovité, líbivé, čte se to v podstatě samo, nevyžaduje to od čtenáře žádnou snahu ani přemýšlení, nicméně tím stěžejním tématem je domácí násilí, což je téma jistě dost vážné, ale zde je to celé v takovém romantickém balení. Přesto jde zde poznat, že autorka v tomto směru ví, o čem píše, že něco podobného zřejmě sama prožila, psychologie jednotlivých postav, jejich niterné pocity, zmatky, zklamání a těžká rozhodnutí jsou zde velmi přesvědčivě a uvěřitelně popsaná... Navíc moc se mi líbily kreativní nápady na kytice a styl Lilyina květinářství :-) takže celkově jsem docela spokojená, u knihy jsem si pěkně odpočinula :-)

pingu1
22.11.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus tam byly některé těžko uvěřitelné náhody, které mi nesedly. Za mě čtyři hvězdy ...

Fani
19.11.2020 5 z 5

I kdyz sem cekala jak příběh dopadne, tak me vazne prekvapilo ze to tak fakt bylo. Skvele se to cetlo a uz se tesim na další knihu od autorky

Kiuska
15.11.2020 5 z 5

(SPOILER) No.. Hustý! Jedná se zatím jednoznačně o mou druhou nejoblíbenější knihu od této autorky.

Je to velmi čtivé a upřímné, Hooverová má velmi pěkný styl psaní a kniha vás unáší, že si ani neuvědomujeme, že je konec. Na Hooverové mám ráda její témata, nejde jen o nějakou romantiku, kde se trochu něco zvrtne a je to pak dobré. Její témata jsou závažná a já jsem ráda, že si o nich můžu přečíst v takovém podání. Tahle kniha mě hodně zasáhla, naštěstí ne tím, že by mě něco takového potkalo, ale podala to velmi zajímavě a já hltala každý moment. Lily byla skvělá, její nápad ohledně květinářství byl úžasný a měla prostě něco do sebe. Její dopisování s Ellene nemělo chybu. Prošla si svým, snažila se a tady je vidět, že udělat některá rozhodnutí je opravdu těžké. Líbily se mi návraty do minulosti a Atlase jsem si zamilovala hned. Takový ideál kluka, může se to zdát jako klišé, ale Lily to potřebovala. Hrozně jsem se bála konce, ale KONEČNĚ, KONEČNĚ... Nechci dávat případně spoilery, ale za ten konec jsem moc ráda. Hooverová ukázala, jak by to mělo v životě být a tím si mě získala. Bylo vidět, že jde o něco osobního a příběh je opravdu od autorčina srdce.

Klarkaa
10.11.2020 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Procitěna. Prostě musíte si přečíst.

Sanny_happ
08.11.2020 4 z 5