Někdo z nás

Někdo z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535936/bmid_nekdo-z-nas-66143655d7bbe.jpg 4 630 630

Sourozence Herelovy od dětství pojí silné pouto, a přestože už jsou všichni dospělí, nedají na sebe dopustit. Rodinnou idylku jim však jednoho dne naruší hrůzný nález na zahradě matčina domu, jenž spustí lavinu nečekaných událostí. Minulost se probouzí k životu a spolu s ní i mučivé tajemství, které nikdy nemělo spatřit světlo světa. Jak snadné je ztratit důvěru v někoho, koho známe celý život? A opravdu víme, co jsou naši nejbližší vlastně zač?... celý text

Runinka
05.07.2024 4 z 5

O tajemství jedné rodiny,a když vyjde najevo,rodina se rozpadne. Ale nakonec je vše přece malinko jinak...

Katulinka69
04.07.2024 4 z 5

Opět suprove čtení, těším se na další

Pavlnka
03.07.2024 4 z 5

Tak autorka nezklamala. Přečteno za jeden den. Zajímavé, možná trochu jednoduché, protože jsem obojí tipla správně. Rozhodně budu autorku sledovat i nadále.

HH77
01.07.2024 5 z 5

Tak to byla sila. Chtěla jsem si přečíst jen pár stránek při pití kafe, ale nešlo se odtrhnout a musela jsem ji přečíst celou, a práce stojí. Jak už někdo psal neuveritelne, jak jedna lež nabaluje druhou a díky ní se rozpadne jedna až doteď skvělá rodina.

iveta3689
30.06.2024 5 z 5

Tohle je tak skvěle napsaná knížka, že se nedá pustit z ruky. Postavy jsou věrně napsané, příběh je reálný. Je smutné, jak se na jednu lež nebo tajnost balí další jako sněhová koule.

Boruvka.cerna
28.06.2024 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že jsem se asi začetla do nějaké romance či co, ale pak se to začalo vyvíjet. Pozvolna se odkrývala tajemství, některá zřejmá, některá méně.
Chtěla jsem dát o hvězdu méně (jsou napínavější knihy), ale celkově zvolené téma domácího násilí a také odkaz na webové stránky mě přiměl dát hvězdy všechny. Ano, o násilí se mluví více, ale stále se za něj ženy stydí a pokud nemají zázemí, rodinu, přátele, kteří by pomohli, nemají moc kam utéct, kde se schovat… je dobře, že se toto téma otevírá a děkuji tímto autorce.

Luulu
26.06.2024 5 z 5

Super! Nutilo mě to číst pořád dál a dál, ten konec mě dostal! Opět nezklamalo, mile překvapilo :)

Blanc2301
24.06.2024 5 z 5

Tak to byla síla, pořád ještě mi to v hlavě rezonuje. To bylo tak strašné, co se tam stalo...já nechápu, že to maminka tak dlouho vydržela, fakt bylo tehdy tak těžké odejít?
Super napsáno, velmi čtivé a velmi drsné. Přečteno na jeden zátah.

brabofka
22.06.2024 5 z 5

Sice to na Beneše a Linhartovou nemá, ale i tak skvělé. Prvních pár stran neskutečně vleče, pak to začne odsýpat a svižně pokračujeme až do finále. Pro někoho možná předvídatelné, pro někoho možná jasné od půlky. Já si chtěla odpočinout, být napnutá a na konci překvapená (?) a to se povedlo. Teda spíš trošku šokovaná. Asi mi to fakt nedocházelo i když náznaky, jasně viditelné, tam jsou od začátku. Čekala jsem co z nich bude. A fakt bylo. Za mě super. Jen ten Adam s Laurou... škoda jich.

whiolet
19.06.2024 3 z 5

Ze začátku se kniha neskutečně vlekla, pak přišlo obviňování a rozkrývání starých křivd a pravd.
Bohužel jsem vraha uhadla,ale o Neline dětství jsem tušení neměla.
Knihu hodnotím jako lepší průměr, bylo to silné čtení,Vsak bohužel mi v něm něco chybělo.

manasx
17.06.2024 5 z 5

Skvělé, svižné, napínavé, ačkoliv předvídatelné. Za mě super čtení! Autorka stále drží svou skvělou laťku.

TessieB
17.06.2024 5 z 5

Moje první kniha od autorky a za mě velká spokojenost. Děj odsýpal, postavy ve vás vyvolávaly to, co vyvolávat měly, a i napětí tam bylo. Sice ne nijak výrazné, protože zhruba tak od poloviny knihy budete tušit, o co (pů)jde, ale rozhodně mě to neurazilo. Téma hezké nebylo, ale celkově mě čtení moc bavilo a určitě sáhnu i po dalších knihách.

Evule *
12.06.2024 4 z 5

Za mě spokojenost, napínavé i čtivé. Na sérii s Adamem to sice nemá, ale i tak jsem si knihu užila.

Zuzaa
09.06.2024 3 z 5

Bohužel, po fantastické detektivní sérii s Laurou, mě tahle kniha, od Kristýny Trpkové, zklamala. Celé je to dost předvídatelné, postavy jsou sice celkem zajímavě vykreslené, ale dialogy trochu váznou a zápletka je spíš plochá. Dávám tři hvězdičky, Kristýnu stále považuji za svoji oblíbenou spisovatelku a doufám, že si jen vybrala slabší chvilku.

asam
08.06.2024 5 z 5

Moc pěkně se to čte. Napínavé až do konce.

Toledo
07.06.2024 4 z 5

Když jsem viděla jméno autorky, hned jsem potom sáhla, protože její úvodní trilogie byla úžasná. Tady dávám o hvězdu méně, úplně mě to nechytlo, ale špatné to také nebylo.
Co se týče zápletky, tak i já jsem tak nějak tušila, co se zde stalo, ale vraha jsem tedy neuhádla (vlastně ani nebylo moc jak, ale nebudu spoilerovat).

Tereziee
06.06.2024 4 z 5

Detektivky Kristýny Trpkové se řadí mezi mé oblíbené a tak jsem byla hodně zvědavá, jak jí půjde thriller a musím říct, že ani tady mě nezklamala. Zamotané rodinné vztahy, to je moje. Musím říct, že z některých pasáží knihy mi bylo hodně "ouzko" a příběh není pro slabší povahy. Celou zápletku jsem sice dokázala odhalit ještě před závěrem, i tak jsem si ale čtení užila.

Majulle
06.06.2024 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, prvních 100 stran se trošku vleky, ale pak to mělo spád. A dokonce se mi líbil i konec i když mi tam jedna část na kterou jsem čekala chyběla :)

Bubo19
05.06.2024 5 z 5

Po autorčiných detektivkách, které mi úplně nesedly, jsem zkusila tuto knihu. Rozjezd byl sice pomalejší, ale pak už to bylo psycho a já nemohla přestat číst. Asi jsem čekala více konfrontací mezi jednotlivými členy rodiny, ale i tak jsem spokojená. Zajímavý byl ten kontrast mezi poklidnou první částí a pokračováním, kdy se ten pečlivě stavěný domeček z karet hroutí. Taky se mi líbily verše, které uváděly jednotlivé části, ty byly hodně trefné.

zuzana2599
05.06.2024 5 z 5

Někdo z nás je thriller, který mě strhl ke čtení, skvěle vtáhl do děje a co oceňuji asi nejvíc je, jak je čtivě a lehce napsaný. Tuto knihu jsem si doslova vychutnávala a na chvíle s ní se moc těšila. Líbilo se mi známé české prostředí, rodina s pěti sourozenci..., ale byla jsem zděšena chováním otce a tajemstvím, které děti musely střežit. Těším se na další knihu této mladé, talentované autorky, Někdo z nás je fakt pecka !!