Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3038 3038

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

Ester71
31.12.2019 5 z 5

Super, vtipné, moje krevní skupina...

soupik2012
31.12.2019 5 z 5

Tato kniha mě bavila od samotného začátku a to především díky černému humoru, kterým je prošpikována. Bylo to příjemné oživení příběhu. Jenom mi přišlo krajně podezřelé, že s každým s kým se Kim setkala, byl naladěný na stejný druh humoru. Podivná náhoda, až mi to skoro začalo vadit. Ale Kim jsem si oblíbila. Je svá, neřídí se žádnými pravidly, je to neřízená střela. Nějak si neumím představit, jak by mohla takováto inspektorka ve skutečnosti pracovat v kolektivu a být dokonce šéfkou, ale v knize působila zábavně a celkově celý příběh vyzněl uvěřitelně. A od tohoto druhu literatury, nic jiného neočekávám. Audioknihu čte velmi dobře paní Hana Rychetníková. Že mi nesedí její barva hlasu, je jenom můj problém.

Klasej
30.12.2019 5 z 5

Super kniha. Přečteno na jeden nádech.

Maryan
29.12.2019 3 z 5

SPOILER
Chcel som si oddýchnuť od Cartera, majstra psychologických detektívok a vybral som si inú detektívnu sériu od tejto autorky. Čo mi vadilo? Hlavná hrdinka je robot bez kladných citov a emócií. Mnohé kapitoly zbytočné, dej pretiahnutý. Vraha som odhalil krátko po polovici knihy. Uvidíme ďalšie jej knihy...

Joges
28.12.2019 4 z 5

Námět byl zajímavý, ten se Marsons povedl. Zpracování mi bohužel tolik nesedlo. Bylo povrchní, ploché, nedotažené – takový okleštěný příběh z Reader´s Digest. Některým výrokům jsem se musel i smát. Ani dvojice Stoneová - Bryant mi nesedla. Jde ale o prví díl, tedy o prvotinu, ostatní dílům dávám proto ještě šanci. Já raději plnohodnotné krimi a bichle jako například od Larssona, Keplera, Bjorka, Maye a pod.

Tensen
27.12.2019 5 z 5

Výborná kniha, dobře se čte, napínavá.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Nejlepší detektivní série. Sympatické postavy, napětí, zajímavý příběh, místy zvrácenost. Obsahuje všechno, co od dobré detektivky očekáváte :-)

mazlak
19.12.2019 5 z 5

Krásná detektivka. Na tuto autorku a zároveň i tuto knihu jsem narazil jen náhodou díky čtenářské výzvě. Ale už nyní můžu z důvěrou říct, že se k této autorce vrátím. Doufám jen, že i další knihy budou tak skvěle napsané.

Pantáta1900
18.12.2019 5 z 5

Jedním slovem dokonalá.

Anna27
18.12.2019 5 z 5

Kim mi byla od začátku sympatická, nejspíš další moje oblíbená knižní postava a už se těším až přečtu celou sérii. Nebylo to nudné, bylo to zajímavé, promyšlené. O něco zajimavější než Bryndza. Hned jsem rozečetla druhý díl a ten vypadá taky dobře. Není to náročná literatura, je to oddechová detektivka a to se mi od ní dostalo. :-)

Edlik
10.12.2019 4 z 5

Pro mě ze začátku problém oblíbit si hlavní vyšetřovaletku, ale nakonec hezké počtení.

mekkinka
08.12.2019 3 z 5

Detektiv Kim mi nebyla extra sympatická. Příběh zajímavý . Vrahy jsem měla dva a jeden z nich to byl. Část s Nicol a Beth, především ten konec byl nečekaný ...

katy238
08.12.2019 4 z 5

Jednoduché a nenáročné čtení pro nadšence do thrillerů a temných zápletek. Autorka vede děj přímočaře a bez větších kliček a i když si nechá v záloze několik překvapení, nejedná se o zásadní dějové zvraty, které Vám otočí děj knihy vzhůru nohama. V rámci žánru nemá mnoho šancí se dostat mezi špici, ale i tak se jedná o odpočinkové čtení, které neurazí.

Kamča.Ká
08.12.2019 4 z 5

Celá série se čte sama a troufám si říci, že jedním dechem. Knihy jsou napínavé, zajímavé a opravdu čtivé

Sabča817
06.12.2019 3 z 5

Podle toho, jak byla kniha vychvalovaná, jsem čekala více. Mrtvol tam bylo tolik, že už jsem je přestala počítat a ztrácela přehled. Místy byly zločiny nechutně popsány. Kim mě jako hrdinka moc neoslovila. Co se týče rozuzlení a odhalení vraha, bylo to nečekané a těžko se to z pohledu čtenáře odhalovalo. Celkově to nebyla příšerná detektivka, ale ani žádný zázrak - prostě takový střed. Snad ty další díly budou lepší. Rozhodně je nehodlám číst za sebou, páč to by bylo moc!

Barbarka_CZ
02.12.2019 3 z 5

Velmi dlouho jsem si hledala cestu k hlavní hrdince a ač jsem taktéž povahou spíš samotář, realista a pragmatik, obávám se, že Kim nebude mou oblíbenou knižní postavou. Příběh jako takový nebyl vůbec špatný, ale styl, kterým je napsán, mě úplně neoslovil. Zkouším teď druhý díl, ale nějak se nemohu pohnout z místa. Není to zkrátka kniha, která by mě "chytila a nepustila". Uvidíme, ještě tomu dám šanci. Každopádně kvalitní detektivka to je, jen mně prostě úplně nesedí tento typ vyprávění (pro někoho "severský" - což bude asi hlavní problém, já skandinávské autory opravdu nevyhledávám, čest výjimkám).

Lilit15
29.11.2019 5 z 5

Obálka vypadala děsivě a nevěděla jsem co čekat, ale musím říct, že pro mě to byla BOMBA. Naprosto miluju Kim Stoneovou. A rozhodně mám v plánu číst další díly :D

Abia
25.11.2019 4 z 5

Hezká detektivka, podobná severským detektivkám. "Divná" hlavní hrdinka, která si získá sympatie, protože není tak hrozná, jak se snaží tvářit a protože k tomu má důvod.

krizek
22.11.2019 4 z 5

Napínavý příběh, zajímavá myšlenka. Když mě už tak nebaví tento styl a prozření "hlavní hrdinky/hlavního hrdiny". Opakuje se stejná charakteristika stále dokola - Neoblíbený/á detektiv/ka s nepříjemnou, popřípadě smutnou minulostí, ze začátku bez citu, bez pochopení a na konci největší kamarád/ka všech s pizzou v ruce... Ale jinak čtyři hvězdy za zajímavý příběh. :)

whiolet
18.11.2019 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, to říct nemohu,ale některé pasáže mě nudili,a já se do čtení nutila. Na druhou stranu, tam bylo dost morbidních detailů, které jsem ocenila. Nevím jestli bych po knížce sáhla,kdyby nebylo čtenářské výzvy,ale jsem ráda,že jsem si jí přečetla.