Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1642 1642

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

Ondra_P
02.10.2022 4 z 5

Jako všechny předchozí knihy autorky, tak i Nepříliš šťastná rodina se čte s radostí. Vraha odhadovat až do konce knihy lze jen stěží, ovšem rozuzlení by mohlo být více propracované.

cornetka
01.10.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky, u které jsem se vážně nenudila. Co pár stránek, to nový podezřelý a tak je to po celou dobu čtení. Krátké kapitoly jsou v podání této autorky vážně skvělá volba. Za mě rozhodně palec nahoru!

Devorah
30.09.2022 5 z 5

Shari Lapena je s každou další knihou lepší a lepší a já o to více spokojenější.
Nepříliš šťastná rodina mi svým námětem a také stylem psaní pripomínala knihy od Agathy Christie, avšak s modernějším jazykem.
Co autorce zazlívám je fakt, že s pokračujícím dějem jsem s každou ukončenou kapitolou měnila vraha - čili asi padesátkrát, nutno dodat, neúspěšně :-) Úplný konec knihy mne pobavil, od spisovatelky skoro cynické zakončení. A my čtenáři se můžeme jen domnívat, jak tato story opravdu skončí.
Tleskám a těším se na další, alespoň tak dobré, dílo od této autorky.

Abikk
29.09.2022 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Neměla takový spád jaký od ní očekáváte po přečtení doporučení, ale určitě je napínavá a do samého konce jsem neměla tušení, kdo je vrahem. Od poloviny jsem už ani netipovala, kdo by jím mohl být.

FoxFox
29.09.2022 3 z 5

Asi už přestávám být cílovou skupinou těchto světových thrillerů, dlouho mě žádný neoslovil a nestalo se to ani tentokrát. Děj a myšlení postav se motalo pořád dokola, charaktery byly ploché, nikdo z nich mi nebyl sympatický (kromě Irenina kocoura). Za mě nuda, bohužel. Vždycky se nechám nalákat velkým humbukem a pak jsem zklamaná.

Lokina
28.09.2022 4 z 5

Mně se to líbilo. Sice to nemělo tak rychlý spád, jak se píše na přebalu, kniha je spíše pomalejší, některé záležitosti se tam opakují, ale i tak je čtivá a napínavá, o tom žádná. Mám ráda knihy, kde je příběh vyprávěn více postavami a tato není vyjímkou.
Typy na vraha jsem měla, nakonec to dopadlo jinak než jsem myslela. Konec je otevřený a svým způsobem zajímavý.
Za mě je kniha dobré, oddychové čtení a do tohoto počasí, je skvělým rozptýlením.

bookcase
25.09.2022 4 z 5

Mně se to líbilo, mám ráda takové pomalé rozplétačky, kdy si myslím, že znám vraha a ono houby. Jen mi vadil přítomný čas, to nemám v knížkách moc ráda.

Katulinka69
23.09.2022 2 z 5

To je vražda napsala. Tak na mě tato kniha působila.

Mayaotzin
22.09.2022 2 z 5

Asi jsem četla jinou knížku než ostatní, jinak si to hodnocení nedovedu vysvětlit. Taky mi naprosto uniká ta recenze od Pauly Hawkins z přebalu. Já jsem se nudila, rychlý spád? Ani náhodou, v podstatě 300 stran pořád dokola, napětí žádné, rafinovanost ani se zavřenýma očima. A bohužel i těžce předvídatelný závěr.

Jsem velmi zklamaná, četla jsem od autorky už mnohem lepší knihy, byť mají překvapivě horší hodnocení než tato.

hnilda3
21.09.2022 5 z 5

Četla jsem v originále, takže nemohu hodnotit překlad :-). Ale bavilo mě to moc, párkrát tam byly fakt momenty jako "Ty jo", jen ten konec byla takový nějaký, že se to prostě už muselo nějak ukončit.

krevetka79
20.09.2022 5 z 5

Moje první knížka od autorky a jsem nadšená...
Knížka nabírá spád od samého začátku a nejde se odtrhnout ...
Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného a ještě skoro na konci nevěřila, že už je opravdu vrah odhalen...
Konec mě dostal ...
Těším se na další knihy

AlbionFoxyFox
19.09.2022 5 z 5

Parádní čtení :)

jana4084
18.09.2022 5 z 5

To bylo skvělé čtení! Nemohla jsem se odtrhnout, abych už konečně zjistila, kdo byl vrahem. Tipovala jsem, ale špatně:D Slušný námět, postavy zajímavé. Opravdu nemám co vytknout:-)

nakavusterezou
18.09.2022 5 z 5

Začnu tím jediným negativním, co ke knize mám. A tím je ta hromada postav hned ze začátku. Musela jsem si každou postavu napsat na papír a připsat si k tomu, jaký má ke komu rodinný vztah... jinak bych se v tom nevyznala. Myslím si, že kdyby v příběhu bylo o pár postav méně, na škodu by to nebylo. Autorka by se tak mohla víc věnovat jednotlivým postavám a čtenář by jim více viděl do hlavy.

Já jsem po dočtení byla nadšená, ostatně jako u všech předešlých knih Shari Lapeny (ona je pro mě sázka na jistotu). Knihu jsem měla přečtenou za jediný den. Krátké a svižné kapitoly, napínavý příběh u kterého vás prostě zajímá, kdo je sakra ten vrah! A já jsem vraha tentokrát uhádla! (což se mi obvykle u SL nestává, že bych trefila viníka).

Mix žánrů thriller a detektivka mě hrozně bavil. Bylo to osvěžení klasického stylu psaní autorky, která se klasicky zaměřuje na žánr thrillerů (psychothrillerů).

Za mě jedno velké doporučení!
Běžte si knihu přečíst, nebudete litovat!
Dávám za to ruku do ohně!

knihomolkaL
18.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Naprosto brilantní! Jedna hodně nepovedená rodinná večeře, dvě vraždy, jedna rodinka plná psychopatů a příběh se rozjíždí. Autorka si s námi hraje jak kočka s myší - chvíli si myslíme, že vraždila Catherine, pak zas Dan. Nebo možná Jenna? Aby toho nebylo málo, objeví se nevlastní sestra Rose. Že by vraždila ona? Všichni mají motiv, tak kdopak to byl? Nebo to nakonec nebyl nikdo z rodiny? Plno otázek až skoro do samotného naprosto bravurního finále.
A jen tak mimochodem - opět se mi potvrdilo, co všechno jsou lidé ochotni dělat pro peníze, ale hlavně, že TRPĚLIVOST SE VYPLÁCÍ!

morava
14.09.2022 4 z 5

No tak nejak ve zkratce, kniha se mi libila. Bavila mne zapletka, a autorka pise tak, ze proste potrebujete rozecist dalsi kapitolu. No a knihy, ve kterych podezrivate uplne vsechny, ty ja muzu, takze za mne bezva poctenicko, a urcite mohu doporucit.

TeriLoch
12.09.2022 5 z 5

Shari Lapena mě asi nikdy nezklame, zase další skvělý příběh, četlo se samo :) Doporučuji !

Nofar197
10.09.2022 4 z 5

Skvělá krimi, která se čte sama.

Petra00
10.09.2022 4 z 5

Knížky od Shari Lapena mám moc ráda, ikdyž pět hvězdiček většinou nedávám. Nepříliš šťastná rodina byla zase super, četla se rychle, jen občas mi přišlo, že se autorka už moc točí v kruhu. Vraha jsem neodhadla, ale celou dobu bylo jasné, mezi kým se najde. Určitě doporučuji a těším se na další autorčinu knížku!

Evule *
10.09.2022 5 z 5

Klasická Shari Lapena tak jak ji mám ráda. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá a ještě tipovala někoho jiného. Pro mě povedená kniha.