Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1642 1642

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

ještěrka38
27.08.2022 5 z 5

Neuvěřitelně dobré.. Víc netřeba dodávat .

PaníLenka
26.08.2022 3 z 5

Napínavé to rozhodně bylo, příjemné nenáročné čtení, ale konec mě trochu zklamal.

Kubajzz
26.08.2022 4 z 5

Kdo ze sourozenců je vrah? Nebude to nakonec chůva nebo nevlastní sourozenec? A co teta? Hezké čtení, kde do poslední chvíle člověk neví, kdo to udělal :-) Rozhodně doporučuji.

cukrovka
25.08.2022 5 z 5

Opět krásné počteníčko. Krátké kapitoly zvyšují napětí, všechny postavy dostávají prostor pro vyjádření a každý může být vrahem. Autorka nás nechává v nejistotě a až v úplném závěru jen tak mimochodem promluví vrah.

Pája699
24.08.2022 5 z 5

Jak už se avizuje na obálce knihy…do poslední stránky nebudete přesně vědět, kdo je vrah. Já to tak tedy měla. Podezřívala jsem úplně všechny :-D Knihu řadím k jedné z těch lepších od autorky. Mě tento příběh neskutečně sedl a bavil. Děj ubíhá rychle a dobře se čte.

LeSk
22.08.2022 5 z 5

Perfektní čtení, které vám nedá spát. Napnutá jsem byla od začátku až do poslední stránky. Každou chvíli jsem si myslela, že je vrah někdo jiný, totálně zapletený děj, který mě extrémně pohltil. Vrah se přiznal, ale konec mi přišel takový "nedokončený", rychlý, useknutý. Velmi doporučuji, přečteno za dva dny.

eM.017
22.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se četla úplně sama. Klasická Lapena. Dva dny a je konec. Postav v příběhu naštěstí není moc. Rodina je ale děsný psycho :)) No a konec? Jak napsala @happy-smile, přijde tak jakoby nic. Prostě najednou se ozve vrah se svojí myšlenou. Žádná zásluha detektivů se nekoná. škoda. Ale těším se na další .

Hella
22.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak trochu se mi chce říct, že dostali, co si zasloužili. Akorát tedy dětičky taky měly svoje.... viz třeba ty náušnice.
Ale kniha dobrá a četla se sama, doporučuji.

Corly
21.08.2022 5 z 5

To je prostě Lapena! :-) Po poslední trošku slabší ( Její konec ) jsme zase zpátky v její typické psychodrámě :-) Tady byli podezřelí úplně všichni! A poměrně dlouho...i když jsem si vraha tentokrát správně vytipovala, stejně jsme mateni až do konce...který si každý zase musí přebrat...:-)
Velice silný kousek! A čte se to tak rychle a tak dobře, že jediný mínus je, že je brzo přečteno!

veriszv
20.08.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina je Lapena tak, jak ji známe. Krátké kapitoly, vztahové propletence, a taky trocha toho vodění za nos…

happy-smile
20.08.2022 3 z 5

Trochu rozporuplné pocity. Zápletka se mi líbila a asi do poloviny jsem četla jedním dechem. Potom se mi zdálo, že už se s tím, kdo to udělal, motáme v kruhu. Tak jsem se těšila na rozuzlení, ale to bylo naservírováno tak nějak jenom mimochodem. Ach jo, potenciál tam byl, ale prostě se to pak nějak pokazilo.

85098211
20.08.2022 5 z 5

(možné spoilery)
Tato kniha určitě není žádná velká literatura :-), přesto autorka píše neskutečně čtivě, a proto se i její knihy neskutečně dobře čtou. V tomto příběhu se setkáváme s několika členy jedné rodiny, a sice Fredem a Sheilou Mertonovými včetně jejich tří dětí, dvou dcer a jednoho syna. A potom je zde služka Irena, která pochází z Polska, a také jedna nemanželská dcera, o které doteď nikdo nevěděl. A dále ještě (vcelku pochopitelně) její matka. Tohle jsou víceméně zásadní postavy, které se všechny do jedné stávají podezřelými z opravdu brutální vraždy manželského páru. Moc jich tedy není, co myslíte? ;-) Přesto až do úplného konce zůstává nejasné, kdo je pachatelem. A po dočtení epilogu se dostaví další pochybnosti... Autorka je v matení čtenáře doslova mistryní a já tedy této její knize prostě (zase) nutně musím dát plný počet a samozřejmě také velké doporučení milovnikům dobrých psychologických thrillerů! ;-)

cleopatra11
19.08.2022 5 z 5

Do knihy se mi vůbec nechtělo. Rozhodovala jsem se 3 dny, jestli se do ní pustím.
A vůbec nelituji, mě se to moc líbilo. A konec nahrává fantazii čtenáře.

Zdenas5
19.08.2022 4 z 5

Mně se kniha líbila. Když už jsem našla vraha, ukázalo se, že je všechno jinak, a začínala jsem hledat znovu. Podezřelí byli úplně všichni. Libil se mi i závěr, takže celkem dobré čtení.

m_martina
18.08.2022 5 z 5

Výborné čtení, stejně jako všechny dosavadní knihy od této paní spisovatelky. Nemám co vytknout, kniha se mi líbila, proto udílím pět hvězd.

Nixa
17.08.2022 5 z 5

Autorčiny knihy jsou taková sázka na jistotu. Její knihy jsem napínavé, čtivé a plné překvapivých zvratů. Rozhodně se u jejích knih nenudíte.
A tady absolutně nevíte komu věřit, podezřelí jsou všichni a vy si jen říkáte, kdo to tedy nakonec mohl být? Když už máte jasno, objeví se zvrat, který vaší teorii vyvrátí a vy začínáte nanovo :)

tereza8
15.08.2022 5 z 5

Zkrátka Shari Lapena. Perfektní příběh. Co vše mohou způsobit peníze. Nepřekombinované, zábavné, napínavé a svižné do poslední chvíle.

monishek
14.08.2022 4 z 5

Opet ctivy pribeh, ktery jsem cetla jedním dechem. Bylo to tak napínavé a ja tolik touzila znat, kdo je skutecny vrah nebo jich je vice. Libovola jsem si, jak konecne autorka graduje napeti a pak mi to zase udelala. Proste ctu a bum, uz vim kdo je vrah. A me nadseni se pomalu vytrácí, jako vazne, takze takhle to skonci nebo me jeste Lapena překvapí. Bohuzel .. S timhle mam nejak problem. Jeji pribehy jsou ctive, lehce napsane a nechybi ani napeti, ale v posledni chvili, jako kdyby to autorku uz nebavilo, tak proste rekne tu pointu celeho pribehu a me ceka zklamani. Jedina knizka, u ktere jsem si vychutnala napeti do posledni chvile byla knížka Jeden z nás a ani tahle se s ni neda srovnat. Takze musim dat hvězdičku dolu.

brixie
14.08.2022 3 z 5

Po přečtení některých recenzí jsem neměla žádná přehnaná očekávání a dobře jsem udělala. Nemastné, neslané, utahané. Nicméně kniha je psaná jednoduchou, čtivou formou, jako letní čtení k vodě, proč ne.

Annkag
12.08.2022 5 z 5

Další skvost od mé oblíbené autorky.Lapena se znova pohrála s psychologii člověka a rozehrála s náma hru o dvoch vraždách a nechala nás hádat.
Zeznámila nás s jednou moc zvláštný rodinou.
S manželkou která měla daleko ke svým dětem a nenávidela svého manžela.
S despotickým fotrem troch dětí,kterého baví podkopávatsvým dětem nohy a sfoukávat základy snů.
Traja sourozenci který su vůbec nejsou podobný a jednu chůvu,která svým spůsobem zamíchá kartama.
Za mne osobně skvělá kniha od autorky,která dokáže na knižní trh donést to po čem je poptávka.