Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1642 1642

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

genduna
12.08.2022 5 z 5

Pěkně napsaná kniha ve které opravdu do poslední chvíle čtenář neví kdo je pachatel.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Opravdové rodinné drama. Až do konce jste napnutí, kdo je vrah. Děj ubíhá rychle, dobře se čte.

bookbug_cz
11.08.2022 3 z 5

Shari Lapenu jsem jako autorku vždy respektovala a obdivovala. Její styl psaní mi sedl. Jednoduchost, čtivost, tajemnost. To vše mě na tom baví asi ze všeho nejvíc. Nicméně – Nepříliš šťastná rodina nebude na mém top listu tento rok. A rozhodně to nebude její nejlepší kniha.

Opět se zde setkáváme s rodinnou, která má tajemství, za která by nejeden z nich vraždil. Velmi bohatá manželská dvojice z Brecken Hill je nalezena mrtvá ve svém přepychovém sídle. Oba jsou brutálně zavražděni a jediné, co je v ten okamžik jisté, je to, že po sobě zanechali dědice. A hned několik. Je až zarážející, že všem vyvstane v mysli stejná otázka: „Kolik asi tak budu dědit?“

Vztahy mezi sourozenci a jejich vztah k rodičům nejsou růžové. Vyrůstali ve světě bohatých a mocných a přesto jsou v životě sami. Fred a Sheila Mertonovi byli hrozní rodiče plní zlosti a krutosti, v případě Sheily dominovala spíše lhostejnost a slabost postavit se svému muži. Odstartuje vyšetřování a dvojice detektivů se ponořuje stále hlouběji do vztahů celé rodiny i jejich známých. Neděje se tam nic převratného, celá kniha je založena na pozvolném odkrývání tajemství postav, jejich činů a jednání v různých životních situacích. Trochu té psychologie, jak jsme u Shari zvyklí.

Bohužel za mě průměrná kniha, která nepřekvapí ani neurazí. Pořád si stojím za tím, že její nejlepší knihou je Nevítaný host.

Leontyn123
11.08.2022 5 z 5

Dobře napsané a čtivé. Rodina, vztahy, vražda. Vystavěné je to skvěle. Loupete jednu stránku za druhou a nemůžete přestat. Jenom trochu škoda toho konce. Źádné překvapení, žádný twist. Prostě to skončí.

HaHa11
09.08.2022 4 z 5

Trochu protahovaná záležitost, kdy autorka nechává čtenáře na posledních více než sto stránkách opakovaně spekulovat, kdo z úzkého okruhu pachatelů to může být. Nakonec vše do sebe zapadne a pozorný (ale opravdu jenom ten pozorný) čtenář si může říci, že to bylo jasné! Příbuzné si člověk nevybírá, ale tuto Lapeninu rodinu by asi za tu svoji nevyměnil nikdo! Od autorky po přečtení několika předchozích titulů rozhodně neočekávám zázraky a hlubokomyslná filozofická poselství, a tak mě tahle knížka vlastně docela příjemně překvapila. Na plný počet to není ani náhodou, ale slušné čtyři hvězdy s klidným svědomím dám.

sidonka
09.08.2022 4 z 5

Těšila jsem se na další román autorky a nezklamal mě, napětí od začátku až do konce, takže se mi knihu nechtělo vůbec odkládat, jen těch lží tam bylo na můj vkus moc

popeluška
09.08.2022 5 z 5

Kniha se četla úplně sama od začátku až do konce. Určitě si přečtu ještě nějakou od autorky.

bookbypatrik
09.08.2022 4 z 5

Dobré thrillery je pro mě už většinou těžké najít, ty Shari Lapeny mě ale vždycky chytnou. Jak je u autorky zvykem, i Nepříliš šťastná rodina se četla rychlostí blesku a moje hádání pachatele samozřejmě nevyšlo, měl jsem zamotanou hlavu do poslední strany.
Co mě ale trochu zklamalo, bylo natahování příběhu v druhé polovině, kde už byla přemíra vyšetřování, svádění viny jeden na druhého, lží, a kvůli tomu mě rozuzlení ani tolik nešokovalo. Zkrátka jsem chtěl z toho kolotoče zbytečných stran už vyváznout.

Murasaki
09.08.2022 3 z 5

Hned na začátku mě vyděsilo to ohromné množství postav, ale postupně se v nich člověk začne celkem orientovat. Jakožto matce je mi dost smutno, v čem sourozenci museli vyrůstat. Bez lásky ze strany rodičů. Každopádně jsem z konce nebyla tak hotová, protože se vrah dal snadno odhadnout neboť v průběhu knihy nám autorka poskytla značně nápadné indicie. Kdyby toto byla má první autorčina kniha, pravděpodobně bych na ni pohlížela lehce méně kriticky. Ovšem po několikáté v řadě je to stále to samé dokola a člověk není tak překvapený. Nenadchne, neurazí. Četla se však svižně. Chtěla jsem rodinné drama, to jsem od autorky dostala. Tudíž 3* jsou za mě adekvátní hodnocení.

saphiral
06.08.2022 4 z 5

Je to kniha na léto, jednoduchá, dobře se čte u vody, konec mě nijak nepřekvapil.

knihovna1
05.08.2022 3 z 5

Už jsem chtěla knihu dočíst. Byla pro mě zbytečně dlouhá. Opakovaly se scény. Námět dobrý, ale trochu odflaknute. Škoda. Čtivé to ano. Znám lepší královny kriminálek. Vždyť už jsem to napsala.
Paní Lapena nafouknutá bublina a marketingový tah.

Sabina335
05.08.2022 5 z 5

ze zacatku mi kniha pripadala tak nejak pomala, ale po par stranach se krasne rozjela. opet napinava a ctiva tak jako vsechny predchozi knihy od teto autorky. poslednich 50 stran jsem opravdu hltala a nedokazala knihu odlozit. Kdo ma rad knihy teto autorky urcite doporucuji.

kramlinka88
04.08.2022 3 z 5

Příběh a zápletka se mi líbily, bohužel ten velmi jednoduchý a místy až nudný styl psaní to strašně kazil :-/ V jednoduchosti je sice krása, ale někdy troška složitosti neuškodí :-)

michaelaaa5
03.08.2022 4 z 5

Nová kniha z tvorby oblíbené spisovatelky Shari Lapeny je jako každá předešlá kniha napsaná velmi napínavě a čtivě. Thriller je o vraždě bohatých rodičů, která potěší všechny jejich tři děti, než si uvědomí, že vrah může být mezi nimi. Dědictví jako motiv může mít každý z nich, navíc se postupně ukáže, že policii každý vlastně v něčem lhal. Je vrah opravdu mezi sourozenci, nebo vraždil někdo jiný? Bohužel konec úplně nesplnil má očekávání, neboť jsem od autorky čekala nějaký zajímavější zvrat a vysvětlení.

VasnivaCtenarka
03.08.2022 3 z 5

Milovníci Shari Lapeny mne budou asi nenávidět, ale za mne to byla typická Lapenovská průměrnost.
Pohrávání si se čtenářem nemůžu Shari upřít. Nepříliš šťastná rodina by mohla být opravdu skvělým kandidátem na úžasnou knihu, kdyby si Shari uměla více pohrát s propracovaností příběhu a s popisem. U každé její knihy mám dojem, že je vše příliš stručné, příliš jednoduché. Shari umí vymyslet krásnou zápletku ála Agatha Christie, ale v každé její knize, a u Nepříliš šťastné rodiny to nebylo jinak, mi chybí barvitější popis událostí, osob, charakterů atp.

1alena1
02.08.2022 4 z 5

Velice čtivá kniha vhodná na prázdniny. Krátké věty, zřetelné postavy, nedá vám odejít a čtete a čtete.

veronika3141
02.08.2022 5 z 5

Skvela kniha od Shari ,precteno jednim dechem.

KatyM.
02.08.2022 5 z 5

Velice povedená kniha, přečteno jedním dechem. Mám ráda to stupňující napětí a širokou škálu podezřelých v jejích knihách. Těším se na další autorčinou knihu.

Summer7
01.08.2022 3 z 5

Kniha mi pripominala knihu Tchyne od jine autorky, ale byla malinko lepsi, nicmene ze vsech knih od Lapena mi prijde nejslabsi.

P3_tis
01.08.2022 4 z 5

S knihami Shari Lapeny se nedá nikdy šlápnout vedle. Jsou čtivé, mají krátké kapitoly a pěkně to odsýpá. Ani tato není výjimkou.