Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1644 1644

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

Marley_Kid
09.09.2022 3 z 5

Za mě asi nejslabší kniha autorky, co neznamená úplně katastrofu, ale četl jsem to před týdnem a už ani nevím, o čem to bylo. Jako jo, bohatí rodiče, boje o dědictví, podezíraví partneři... a to je asi tak vše. Závěr byl překvapivě nepřekvapivý. Na druhé straně, taky bych neuměl napsat každý rok knihu, která bude stejně bravurní a neokoukaná...

Janaves
09.09.2022 5 z 5

To byla teda milující rodina. Bavilo mě to, závěr super!

lucie0184
08.09.2022 5 z 5

Další super kniha

martinstefko
07.09.2022 1 z 5

Asi jsem četl jinou knihu než ostatní. Zbytečně natahované, s nezajímavými postavami, pořád se na vše díváme z několika pohledů, pořád se opakuje jedna konkrétní vlastnost daného člověka, jak kdyby byl čtenář hlupák, nemluvě o tom, že pořád je nám opakováno, že tahle a tahle postava nemá alibi... no jasně, že nebude vrahem... Tohle má být světová detektivní (nebo dokonce thrillerová!) extra třída???

gordon13
06.09.2022 5 z 5

No to byla rodinka k popukání....jinak kniha zcela excelentní, přesně ten typ příběhu, co musíte zhltnout naráz. Napsáno o ději v komentářích
prakticky vše. Za mě jedna s hvězdičkou nebo spíš plný počet. Perfektní!!
P.S. Super závěr!!!

Belanna
04.09.2022 5 z 5

Tohle byla opravdická jízda.
Jsem moc ráda, že se paní Lapena vrátila ke svému super stylu. Originální, napínavé, jeden zvrat za druhým a opět je tu aspekt, kdy máte v hlavě totální zmatek. Když se podaří vyloučit jednoho podezřelého, přibude další a nakonec zjistíte, že i ten váš stále zůstává ve hře.
Jedno tajemství stíhá druhé a vy jste napnutí až do samého konce.

Knihomolka506
04.09.2022 5 z 5

vikendovka"
Catherine, Jeena a Dan- Tři teď už pracující děti movitých rodičů. Až do jednoho vědí o hromadách milionů, které otec doteď doslova sypal z kapes a každý z nich má problémy s penězi ( a nejsou sami). Na společné sváteční večeři se ale stane něco, s čím by nikdo nepočítal. Předtím než došlo k tragédii se dost sporně řešily peníze- padly žádosti, prosby, ale i hrozby. Už nikdy nic neřeknou ani nedaji svým dětem . Někdo je zabil v jejich domě v ulici zbohatlíků. Po penězích letěli závistivě snad všichni v knize. Ale vraždil jen jeden. Teď nastane práce pro dvojku vyšetřovatelů Reyese a Barrovou.

Lindulinek
02.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Opět jsem přečetla jedním dechem.

Ivuska.09
01.09.2022 5 z 5

Jedna z autorčiných nejlepších knih. Mnoho postav, většina z nich mezi podezřelými... Konec jsem očekávala ještě trochu jiný, ale i tak mě do sebe příběh vtáhl a moc mě bavil.

Pavlína2019
31.08.2022 5 z 5

Ano, super to bylo, jsem spokojená.
Kniha je napsaná dobře, čte se výborně, a i díky krátkým kapitolám, vlastně sama. Výstižné, jasné popisy postav i děje.
Doporučuji všem.

Sixtinka144
31.08.2022 4 z 5

Od Shari Lapeny jsem četla všechny knihy, a většinou jsem naprosto nadšená. Začneme pozitivy tohoto příběhu. Autorka umí skvěle psát. Opravdu si myslím, že i kdyby psala o nějaké nereálné hlouposti, stejně by se mi to četlo dobře, protože ona to prostě umí. Většinu jejích knihy, včetně této, jsem přečetla na jeden zátah, protože se od toho nemohu odtrhnout a čte se to velmi rychle. Další fajn věc jsou postavy, které jsou taky velmi dobře napsané, i když ve většině případů to bývají naprostí blázni. Příběh je vyprávěn z mnoha pohledů, takže by se mohlo stát, že nevíte kdo je kdo, ale po pár úvodních stranách se podle mě hned zorientujete. Teď jdeme na to, co mi vadilo. Už u minulé knihy, Její konec, jsem vytknula konec. Tato kniha má přes 300 stran, něco se tam řeší, ale "velkolepé" odhalení přijde až na posledních pěti stranách, není pořádně vysvětlené ani dořešené. Jasně, je nám zde řečený motiv, ale nevidíme pachately do hlavy, takže nevíme, proč zrovna teď tohle udělal atd. Další věc, která mi vadí je až moc očividný vrah. Já teda skoro vždy vraha uhádnu, ale Lapena používá ve všech knihách pořád stejné vzorce. Vždy se nejméně ukazuje na člověka, co to opravdu byl, a proto lze vraha odhadnout velmi brzy. Takže tahle kniha pro mě byla spíše takovou jednohubkou, než nějakým super promyšleným thrillerem, ale stejně jsem si to užila, protože se to dobře četlo. Od autorka plánuji číst i další knihy, co ji u nás vyjdou, tak snad se teď někam posune, aby to nebylo tak stejnotvaré.

Kamčučák
31.08.2022 2 z 5

První kniha od této autorky, co jsem přečetla. Ale tohle mě rozhodně nenadchlo. Já miluji detektivní příběhy, ale tahle ne, ne a ne. Strašně hodně spletitý děj, pak tak v polovině si uvědomíte, že vraha už vlastně víte, takže žádný waw efekt nepřišel. A závěr? Nemastný a neslaný. Určitě si od autorky přečtu i další knihu. Přeci jenom je všude vychvalována a nebudu dělat závěry z jedné knihy.

ela1972
30.08.2022 4 z 5

Z knihy mám stejné pocity jako Magič. Každý byl trochu jinak ,,divný''. Konec uspěchaný a vysvětlení nebylo.

Magdyla.8
30.08.2022 4 z 5

Příběh byl velmi spletitý, taková menší detektivka v rodině. Bavili mě postavy, stále jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrahem a každou kapitolu podezřívala někoho jiného. Bohužel mě trochu zklamal konec, který byl urychlený a ani jsme se nedočkali vysvětlení nebo důvod jednání vraha.

Acinore
29.08.2022 5 z 5

Skvělá jednohubka, přečteno za večer. Člověk podezírá snad úplně všechny, ale vrah je ve finále ten nejmíň pravděpodobný (i když v úvahu přišel taky). Nejde přestat číst, dokud nevíte jak to bylo. Za mě super!

Sabča92
29.08.2022 4 z 5

S vydáním nové knihy Shari Lapeny byla spojena i její návštěva České republiky. Jsem moc ráda, že jsem se s autorkou setkala také osobně. Nepříliš šťastná rodina je nejnovější psychothriller od autorky, který si opět se čtenáři. Zápletka se točí kolem mocné a bohaté rodiny, která sice netrpěla finančními nedostatky, za to strádala po citové stránce. Autorka si se mnou jako vždy hraje, mám různé teorie, ale ona si nechává poslední esa v rukávu až do samotného konce. Jsem ráda, že není jasné od první strany, co nebo kdo vraždil. Přiznám se ale, že v této knize mě ani jedna z postav nijak neohromila, nijak jsem si žádnou neoblíbila, a vlastně mi bylo jedno, kdo z nich vraždil.
Za samotný závěr opět tleskám. Její částečně otevřené konce jsou napsané úmyslně. Co se týče odhalení viníka tak z toho jsem moc pocitů neměla. Odhalení přišlo až v samotném závěru, a předtím k tomu moc věcí nenasvědčovalo.
Nepříliš šťastná rodina sice není mým nejoblíbenějším dílem od autorky, přesto se jedná o skvělý psychothriller, který jsem nemohla odložit.

Magdalenkačte
28.08.2022 5 z 5

Shari opět boduje!!!
Manželé Mertonovi jsou nesmírně bohatí lidé a ne moc dobří rodiče tří dospělých dětí. Jednoho večer jsou oba nalezeni mrtví a vypadá to na loupežnou vraždu. Roman rozplétá složité vztahy v této rodině a postupně odhaluje vraha.
Shari je mistryně románu o rodinných vztazích a komplikovaných psychologických zápletek.

Dagmar58
28.08.2022 4 z 5

Za mě další super čtivá knížka od této autorky, děj rychle ubíhá, příběh má spád, Shari Lapena je prostě jistota. Za sebe můžu doporučit k přečtení!

Brembelik745
28.08.2022 4 z 5

Pěkně zamotaný příběh, kdy do poslední strany nevíte kdo to udělal.... No chyba je v tom, že ani pořádně na konci to tak nějak "nevíte" i když víte.... Samotný konec byl tak trochu narychlo ukončeny. Žádné vysvětlení, žádné wau se nekonalo.... Ale kniha je čtivá, má spád... Doporučuji u když patří mezi slabší knihy od Shari Lapeny

Arsi007
27.08.2022 3 z 5

V průběhu čtení podezříváte naprosto každého, což je asi i záměr autorky a za to palec nahoru. Závěrečné vyvrcholení bylo ale velmi slabé a bez jakýchkoliv předchozích indicií. A to mě prostě neba.

Správný (psycho)thriller s detektivní zápletkou by měl podle mě gradovat, na konci by vám měla spadnout brada a zpětně by měl každý krok vraha dávat smysl. Ve společném chatu někdo upozornil na to, že když Lapena píše, nemá předem promyšleného pachatele. A to je dle mého skromného názoru veliká chyba.

IG: @hanybooks