Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537574/bmid_nevitany-host-66325175cbb27.jpg 4 2999 2999

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda… ?Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

An Unwanted Guest, 2018

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Haduwig
31.05.2021 5 z 5

Už během čtení mě několikrát napadlo, jak silná je inspirace Třemi slepými myškami a Deseti malými černoušky od A. Christie, ale příběhu to nakonec příliš neuškodí. Postavy a jejich příběhy jsou zajímavé samy o sobě a k tomu se přidá napínavá zápletka. Kniha se čte rychle, děj většinou ubíhá bez nějakých hluchých míst a to úplně poslední odhalení mě dost bavilo.

jes09
30.05.2021 3 z 5

Hodnotím jako čtení pro ženy. Je to velice jednoduché čtení, děj mezi 10 lidmi a jednom místě. Kniha je čtivá.

kachnat
28.05.2021 5 z 5

Musím říct, že sem nečekala, že mě kniha bude ta bavit. Ač opravdu není možné najít motiv, tedy tím pádem mohl vraždit kdokoli a pak se nějaký motiv vymyslí.... Tak popis strachu a nervozity všech přítomných byl perfektní. Přečteno za 2 večery.

RADOST
28.05.2021 3 z 5

Uzavřený prostor, malá skupina lidí, nepříznivé podmínky, tragédie či vražda? Obehrané téma, průměrně zpracované, s takřka neodhalitelným motivem. Autorce se podařilo navodit tísnivou až hrůzostrašnou atmosféru, původce všeho zla jsem si tipla až dosti za polovinou - přesto mě kniha nebavila. Četla jsem jen ze zvědavosti, chyběl ten prožitek. Tak snad u jiného autorčina díla to bude lepší.

knihomolkaL
27.05.2021 5 z 5

Perfektní!!! Hodně, ale skutečně hodně moc napínavé. Atmosféra jak z hororu, zapadlý hotel, elektřina nejde, mobily se vybíjejí, baterky docházejí a někdo začíná vraždit... Moc se mi to líbilo a přiznávám, že jsem až do úplného konce vůbec netušila, kdo je vrah. Skoro každá postava něco skrývá, něco temného ze své minulosti, co nechce, aby vyšlo na světlo. A tak nás autorka nechává věřit, že vraždit z téhle rozmanité skupinky může kdokoliv.

marina4088
26.05.2021 4 z 5

Má již třetí přečtená kniha od téhle autorky a neumím si vybrat mezi tím, že mě bavila nejvíc a tím, že podobných knih s podobným tématem bylo napsáno už moc a tahle nenabízí nic nového. Furt si nejsem jistá.

Knížka sama o sobě byla fajn. Mám fakt ráda, jak Shari umí psát tak čtivé knížky. Všechno tak hezky rychle utíká, že se ani nenadějete a je konec.

Ze začátku příběhu hezké představení všech účinkujících, jenže trvalo docela dlouho. Stále nějaké příběhy a po thrilleru skoro nic (až na jednu mrtvolu tedy..). No až tak po 100 stránkách se to začalo nějak rozjíždět, začalo to být zajímavé a člověk si už v hlavě vytvářel příběhy o tom, kdo to mohl udělat. Dost mě tu zklamala jedna věc a to bylo to, že už jsem někdy v téhle části měla favorita na toho, kdo by to mohl být a jaksi jsem to uhodla.

Bylo fajn popsané to, jak má každý své tajemství, které postupně vycházeli na povrch. Konec byl na mě moc uspěchaný, jak kdyby to autorka chtěla nějak rychle ukončit a už to nechat být. Což je škoda, protože si myslím, že pár stran navíc by neuškodilo. I tak mám knihy od Shari velmi ráda. Vlastně jen díky Shari čtu thrillery.
3,75 hvězd

skipiii
25.05.2021 5 z 5

Příjemná jednohubka s krásným popisem zimy a mrazu. I přesto, že knížka neobsahuje žádný zvrat ani velké překvapení, tak děj svižně utíká. Za mě to bylo fajn čtení na dva večery.

Anet2106
24.05.2021 5 z 5

Tahle kniha mě moc bavila. Úplně mě dostala do děje a snažila jsem se uhádnout kdo je vrah. Vraha jsem nakonec neuhádla správně. Taková to zápletka mě vůbec nenapadla. Bylo super, že kniha byla akorát dlouhá. Udržela si tím kvalitu od první do poslední stránky. Rozhodně doporučuji. Za mě nejlepší kniha od Lapeny. Četla jsem i ostatní, ale tahle se mi líbila nejvíce.

Mateo67
22.05.2021 4 z 5

Moderní verze “případů zamčeného pokoje”, jež mi spravila chuť po autorčině knize Jeden z nás. Poslouchala jsem jako audioknihu, u těchto nenáročných knih je to pro mě prima volba (hezky se u toho pracuje), a oceňuji nejen civilní přednes protagonistů, ale i velmi příjemný a k textu se hodící hudební doprovod. Velmi často se mi stává, že mě hudba u audioknih vyloženě ruší, tady tomu tak nebylo. U takovýchto knih necítím potřebu sama vypátrat vraha, prostě poslouchám a jsem zvědavá, jak z toho autorka vybruslí. Zde nejspíš nikdo nebude schopen odhalit pravý motiv vraha (vždyť ani policie ho do konce knihy vlastně nezná), což mě trochu vadilo, proto jsem si s uspokojením vychutnala poslední kapitolu. Ta byla tak nějak nejvíc uvěřitelná:-):-). Víc ale neprozradím.

hanjana
22.05.2021 4 z 5

Takový průměr, nezklame ani nenadchne.

Terka_v25
20.05.2021 4 z 5

Vcelku čtivý a napínavý příběh, který se inspiruje klasickou detektivkou. K opravdu mrazivému thrilleru to má sice daleko, ale tak jako oddychová knížka to není špatné. Mně se motiv uzavřené skupiny líbí, protože na ní můžu sledovat charaktery jednotlivých aktérů. Jejich pocity strachu, podezírání a obav, kdo bude odstraněn příště. Bohužel rozuzlení příběhu mě moc neohromilo. Sice jsem byla překvapená, kdo to udělal, ale odhalení pachatele mohlo být víc propracované a ne tak uspěchané.

jituliste
16.05.2021 4 z 5

Četlo se velmi dobře, psáno napínavě, řekla bych taková oddechovka. Rozuzlení jsem nečekala a ten úplný závěr už vůbec ne....

martina.bella
14.05.2021 3 z 5

Slabší než jiné knihy od autorky. Vadilo mi, jak se příběh až násilně snažil podobat detektivkám od Agathy Christie. Ne že by mě nevtáhl do děje, ale s Agathou se srovnat nedá. Nicméně konec překvapil a napínavé to bylo.

biairicia
12.05.2021 2 z 5

No tak mě tahle kniha ani nějak nevtáhla. Četla jsem ji nezvykle dlouho. Je fakt, že nebylo tolik času, ale když už byl, tak se mi kolikrát ani nechtělo vzít tu knížku do ruky a zase jsem to odložila. Konec je takový ustřižený, jakoby to spisovatelku už nebavilo, tak to rychle ukončila. Za mě zatím nejhorší kniha od této spisovatelky.

Parwana
09.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Záložka thriller pro ženy zcela odpovídá. Opět autorčin standard, kniha, kterou otevřte v pátek odpoledne po práci a v sobotu dopoledne máte hotovo. Toto byla celkem slušná coververze deseti malých černoušků, musím říct, že konec mě překvapil, Beverly se nezdá.

Jitka822
28.04.2021 2 z 5

Tak dobře, napsané je to dobře ALE sakris co ten konec? To už to autora přestalo bavit. Navíc celou dobu velka podobnost s deseti malými černoušky...velké zklamání. Dvě hvězdičky za umění vtáhnout. Víc nic, prostě nic.

Aaloha
28.04.2021 3 z 5

Asi nejslabší od spisovatelky, co jsem četla. Nebavilo mě to, děj se vlekl, ve jménech jsem se ztrácela. Připadalo mi to jako detektivka s Herkule Poirotem. Až posledních 50 stran se to rozjelo, ale to je celkem málo. Zklamání.

Bakana
27.04.2021 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 *, nakonec ale dávám přece jen 3.
Začátek byl velice slibný, zajímavě se to rozjíždělo a říkala jsem si, kam to celé povede. Jenže v druhé půli se styl vyprávění stal zdlouhavý, celé mi to přišlo zbytečně natahované, i když až do konce jsem opravdu nevěděla, kdo je vrah. Ale i toto... člověk by u chytře napsané detektivky měl být schopen pachatele vyvodit, i když dodatečně, říct si "no jo, vždyť to tam všechno bylo, jen jsem di toho nevšimla". Jenže aha efekt tu nezafungoval, protože tu žádný není. Jak měli čtenáři, ksakru, tušit, co se kde v minulosti jaké postavy odehrálo, když k tomu nebyla žádná vodítka?

Monuli36
27.04.2021 3 z 5

Autorku mám ráda,ale tohle je dle mě zatím nejhorší dílo které jsem od ní četla.Neříkám,že je to uplná tragédie,ale čekala jsem víc :)

Nixa
25.04.2021 5 z 5

Knížka má neuvěřitelný spád, ani chvilku jsem se nenudila. Žádné hluché místo. Knihy od Shari Lapena mám moc ráda a vždy si je užiju.
Skupina hostů se ubytuje v odlehlém hotelu, kde je bez elektřiny a signálu uvězní sněhová bouře. Když druhý den ráno najdou mrtvolu, myslí si, že šlo o nehodu. Když však brzy najdou dalšího mrtvého hosta, je jim jasné, že je v hotelu vrah. Je to někdo z nich? Nebo je v hotelu ještě někdo o kom neví?
Konec byl překvapivý. Vraha jsem netušila a čtení jsem si opravdu užila.