Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460503/bmid_odvracena-tvar-lasky-c0S-460503.jpg 4 2801 2801

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Ugly Love , 2014

harena
16.06.2021 3 z 5

Moje první kniha od Collen Hooverové a hvězdičky určitě dávám za čtivost i když popis erotických scén, kterého je tu většina, mě už nebavil. Zajímavější byla minulost Milese. Vidím v komentářích, že má kniha obrovský úspěch, ale je to román pro jinou krevní skupinu, další číst nebudu.

zaba335
13.06.2021 5 z 5

Smutné ale krásné. Emoce najdeme na každé jedné straně. Autorka ukázala, že i přes obrovskou tragedii, lze znovu milovat.

todilka
10.06.2021 4 z 5

Že Colleen prostě umí, to už jsem věděla...umí rozesmát, umí rozplakat, umí dojmout, umí donutit mě souznít s hlavními postavami, umí ve mně vyvolat zlost nad tím, co to sakra dělají, umí mě donutit pochopit je, i když s nimi nesouhlasím, umí mě přimět věřit, že to nakonec všechno zvládnout a tím mi dát naději, že všechno v životě se dá zvládnout, přežít a zvítězit...najít lásku, najít víru, najít zase naději...
Chvilku si oddychnu a zase si něco od ní dám...protože se nebojí vážných témat, protože skvěle píše, vtáhne do děje a nepustí...protože prostě UMÍ...
*čtenářská výzva 2021: Kniha, která má v názvu část lidského těla

Kanimůra2
03.06.2021 4 z 5

Asi jsem knížku špatně načasovala. Měla jsem raději sáhnout po drsný detektivce. Nějak mě "ženský" knihy zmáhají.
Určitě pěkně napsaná, to se nedá upřít. Paní spisovatelku mám ráda, její styl psaní. Proto taky 4 hvězdičky. Tam není co dodat.
Trochu mi nešlo do hlavy, proč se měli chovat jako bratr a sestra, když jimi pokrevně nebyli. Je to i u nás v Čechách? A o 6 let později proč tajili vztah, jako by jim bylo 14 let? A taky mi přišlo divný, proč se za celou dobu nesvěřil svému nejlepšímu kamarádovi. Když se tak trápil. A chtěla bych chlapa, který se 6 let dostává z životní tragédie? Samozřejmě těžké tragédie, to neupírám. Ale i ženská by se s tím měla vyrovnat rychleji, natož chlap. Nic, jdu na ten krvák..

marlenkaXX
26.05.2021 4 z 5

Musím říct wauuuu. Tak tato knížka mě dostala. Byla to moje první knížka od této autorky, ale určitě ne poslední. Vyvolala ve mě spoustu emocí, od smíchu a radosti, přes strach, bolest i pláč.

splaty
16.05.2021 4 z 5

Autorka se čte velmi dobře, na kapitolách s názvem Miles se mi líbilo, že byly věcné a krátké. Lidé mají různé traumata a různě na ně také reagují. Těžko říct, zda by se hlavní hrdina takto tvrdošíjně bránil i v reálném životě, když bylo z jeho chování jasné, jak to cítí..

M.o.n.i.s
14.05.2021

Jedním slovem WOW!! POSLEDNICH20 stránek jsem jen brečela. Úžasný, úžasný úžasný. Nemám slov. A skalním autorce pochvalu za napětí, až do samotného konce.

Tyn_a
14.05.2021 5 z 5

Knizka byla naprosto skvela, nezna, sladce romanticka, oddechova. Libila se mi, ac jsem do nedavna tenhle zanr nevyhledavala, bavila me. Styl psani je jedinecny, svizny.

Bavil me prechod mezi Milesovou minulosti a pritomnosti Tate. Opravdu si Miles myslel, ze ji nemiluje? Ac byl zaver jednoznacny, do jiste doby jsem mu jeho presvedceni verila. Prece jen jeho minulost nebyla prochazka ruzovym sadem a ani se mu nedivim, ze si lasku uz nechtel pripoustet. Ublizil by tak sam sobe, podruhe. Pocit, kdy vase pulka najednou, z niceho nic zmizi, je bolestiva.
Avsak vsechno ma nakonec svuj happyend a ac se nezda, vzdycky tam nekde je.

Obe hlavni postavy mi byly prijemne. Fandila jsem jim od zacatku az do konce.

Knihu rozhodne doporucuji, hlavne jako oddychove cteni, kdy se stranky v podstate otaci samy, a taky k ujisteni, ze chlapi gentlemani (ti, kteri nosi zenu na rukou a berou ji jako rovnocennou, chovaji k ni uctu) jeste existuji.

U vety "Chci tebe ve svy budoucnosti. Navzdycky." byla slza malem na krajicku..

Miška935
01.05.2021 5 z 5

Tohle bylo dost silné...Ze začátku romanťárna, ale potom co nastalo byl opravdu šok, že mi i slzy ukáply. Tak silný příběh a tak pěkně napsaný. Líbilo se mi tam, že tam dala i příběh z minulosti. Nádhera, nemám slov.....:)

Katerina589
29.04.2021 5 z 5

Tohle je moje první knížka od této autorky a určitě ne poslední. Knížka mě opravdu překvapila. Příběh uvnitř je čtivý, silný, krásný a myslím, že nejsem jediná, komu během čtení ukápla nějaká ta slza.

LucK.
22.04.2021 5 z 5

Moje první knížka od autorky, kterou jsem objevila díky databázi. Ze začátku jsem si říkala, co je to za červenou knihovnu... ale z ničeho nic jsem byla v polovině knížky a nemohla se odtrhnout. Poklona za formu kapitol z minulosti..

Síma97
20.04.2021 5 z 5

Jedna z mála knih které si rozhodně chci přečíst znovu. Na první pohled odpočinkové čtení ale opak je pravdou. Rozhodně doporučuji

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Druhá kniha od autorky a hned jsem si ji zařadila mezi mé oblíbené spisovatelky. Má krásný styl psaní, že jsem se hned do postav vžila a stránky mi ubíhaly pod rukama.️ Příběh byl tak silný a krásně napsaný. Ze začátku jsem trošku měla problémy s příběhem u Milese před 6 lety. To mě nebavilo až od prostředka se to rozjelo a pochopila jsem, proč to tam bylo Od prvních řádků jsem si zamilovala Tate i Milese. Jediná osoba, kterou jsem neměla ráda byla Rachel jako 18 letá. Na mě byla moc ubrečená a emocionálně nevyrovaná. Ale to je čistě můj pohled. Pak až ji bylo těch 24, tak už jsem ji snesla lépe, protože pomohla Milesovi.
Za mě krásná kniha a všem doporučuji. ️A právem ji hodnotím plným počtem hvězd.⭐Už se těším na další knihy od autorky.

lihate
17.04.2021 5 z 5

"Bůh nám dává to příšerný proto, abychom v životě nebrali to krásný za zaručený."

Už zase. Zase všechny ty pocity a emoce po dočtení knihy od Colleen. Jakoby slova v knize malovala a všechno dávalo nové významy. Ten pocit, když se bolest stane tím jediným důvěrně známým pocitem, kterého jste schopní. Vy ho nenávidíte ale nemůžete si dovolit cítit cokoliv jiného, protože to bolí a vrací vás to ke všemu, co ve vás bolest vyvolává. Začarovaný kruh. Začátek a konec ve stejném bodě. Startovní čára znovu a znovu. Bod A i bod B na jednom místě. Mezitím prázdno. Mrtvý bod. Nic. Tma. A ztracené, zlomené srdce.
Ten pocit, když to jediný co potřebujete slyšet, slyšet nechcete a přesto přesně to slyšíte. Doslova. Proč nás minulost svazuje a budoucnost děsí? Postavit se tváří v tvář čemukoliv, vyžaduje odvahu. Spoustu odvahy a odhodlání. Je to zatraceně těžký a není nikdy jisté jak to dopadne. A pak přijde důležitá otázka. Můžu si to dovolit? Zasloužím si to? Některé věci a chvíle se stanou tak rychle, že je nemůžeme změnit a ovlivnit ani kdybychom chtěli a snažili se sebevíc. A přesto přesně tyhle chvíle, ovlivní celý náš život. Jak minulost, o které se nemluví, tak budoucnost, s kterou se nepočítá.

"Rozdíl mezi odvrácenou stranou lásky a krásnou stranou lásky je v tom, že ta krásná je mnohem lehčí. Jako by nadnášela život. Nadnášela vás. Nesla v náručí.
Ohavná část lásky je moc těžká na stěhování. Ohavná část vás neuzvedne. Tlačí vás dolů. A přidrží vás pod hladinou. Utopí."

krevetka79
15.04.2021 5 z 5

Opět nádherný příběh!!!!!!!!
Tahkle autorka opravdu umí člověka chytit za srdce.
Čtivě napsaný příběh, u kterého budete nejednou potřebovat kapesníček.

knihomolkaMist
08.04.2021 5 z 5

Colleen to umí!
Ze začátku jsem ke knížce byla skeptická. Nebavila mě tolik, jako její jiná díla. Bylo tam na mě hodně 18+ scének.
Ale ten příběh? Ačkoliv jsem přemýšlela nad tím, že knize dám jen 4*, nemohla jsem.
Nenechte se proto odradit tak trochu klišé příběhem. Konec vás, pokud máte alespoň kousek citu, minimálně překvapí, možná i vhrne slzy do očí. Ale to je u Colleen už tak trochu zvykem, ne? :D
Určitě stojí alespoň za přečtení!

Léňa2510
05.04.2021 5 z 5

Pokaždé, když vyjde Colleen kniha, říkám si, jestli dokáže něčím překvapit... Je fantasticka, ohromna.
Z tehle knihy se musim vzpamatovat, hodne přemýšlet. Ze začátku se zda, ze je to cely o sexu a pak najednou... Hromada a hromada lasky a žalu!
Brecim a smeju se.
Nemam slov

zinon
05.04.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Moc se mi to líbilo.

adelazelenkova
05.04.2021 5 z 5

Popravdě ani nevím co napsat. Jedním slovem super. Kniha mě naprosto dostala. Oba příběhy jsou silné, citlivé, musíte číst pořád dál, abyste se dozvěděli, co se vlastně v minulosti stalo a proč se hlavní hrdina tak chová. Na konci knihy jsem zadržovala slzy, opravdu si mě kniha získala a já hltala každou stránku. Mohu jen a jen doporučit.

tabaluga
02.04.2021 3 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli jednomu z témat čtenářské výzvy pro rok 2021 a ještě tyden po docteni jsem stále na vážkách, jestli se mi kniha líbila či nikoli.. Mně tam prostě něco chybělo, jo je tam plno emocí, citu. Co se stalo v minulosti, ale jinak mi ty postavy přišly ploché.. Z jejich charakteru jsem se toho moc nedozvěděla a připadalo mi, že ústřední úlohu knihy hrál sex..ale když už nic jiného, tak se to aspoň četlo dobře.