Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460503/bmid_odvracena-tvar-lasky-c0S-460503.jpg 4 2803 2803

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Ugly Love , 2014

Mojepočteníčko
24.02.2021 3 z 5

Nezbláznila jsem se? Možná. Ale už zase tu bylo společné čtení a netýkalo se nikoho jiného než Colleen Hoover. Tentokrát šlo o starší kousek s názvem: Odvrácená tvář lásky. Navíc tento román vyšel nedávno v pevné vazbě a sešla se opět prima parta knihomolek. Nebylo co řešit – vzhůru do čtení!

Tate se stěhuje ke svému bratrovi Corbinovi, který se k ní už od mala choval až přespříliš ochranitelsky. Není divu, že pro ni nebylo na střední snadné najít si nějakého kluka. Nyní však studuje vysokou školu a zároveň pracuje na částečný úvazek jako ošetřovatelka v nemocnici.
Miles je Corbinův dobrý přítel a soused v jednom. Stejně jako on je pilotem a přestože ve svém bytě bydlí už celé čtyři roky, jeho strohost a nezabydlenost doslova bijí do očí.
Dvojice hlavních hrdinů se seznamuje za nepříliš příznivých okolností. Ona se právě stěhuje, on leží namol opilý přede dveřmi bytu. Po rozčileném telefonátu s Corbinem podává Tate Milsovi pomocnou ruku. Čekáte, že se tihle dva stanou přáteli? Chyba! Miles o pletky s láskou nestojí a Tate je natolik vytížená, že na ni nemá prakticky čas. A tak uzavřou dohodu s několika pravidly. Sex ano, láska ne. Jenže jak už to bývá, ne vždy jsme schopni konkrétní pravidla dodržovat. A Miles očividně něco skrývá…

Ani tentokrát nemůžu říct, že bych si tento příběh na 100% vychutnala. Ale pokud ho mám od toho předchozího odlišit, začetla jsem se hned a na závěr se neubránila dojetí. Tím spíš, že jsem knihu dočítala vedle dětské postýlky a syn mě svou drobnou ručkou držel za prst. To ovšem neznamená, že bych ronila krokodýlí slzy, posmrkala horu kapesníčku a naráz mi puklo srdce. Nicméně mě velmi potěšilo, že nešlo o plytkou romantiku nýbrž příběh, který v sobě skrýval závažnější životní téma.
Co ho podle mě zbytečně kazí, je množství milostných scén, kterých je tam na můj vkus přespříliš. Nejsem puritán, patří to k životu, ale když už příběh s přidanou hodnotou, pak si myslím, že všeho s mírou neuškodí.

Hodnotím 3,75*/5*

lotofhs
23.02.2021 2 z 5

"Myslím si, že když muž jednou pozná odvrácenou tvář lásky, už ji nechce nikdy spatřit znovu." - Kapitán, str 201

"A najednou mi to dojde. Všechno to za to stojí. Krásné chvíle, jako je tahle, vynahrazují celou odvrácenou tvář lásky." - poslední strana knihy

Nádhera kniha. Miluji jak Colleen Hoover píše a nemůžu se dočkat, až si doplním knihovnu dalšími jejími tituly. Odvrácená tvář lásky pojednává o smutném příběhu, kde se člověk snaží utéct před démony z jeho minulosti, ale je to těžké.
Není to obyčejný příběh o lásce, tady si Tate a Miles musí projít obtížným obdobím, kde trpí obě dvě strany.
Nelituji ani jedné stránky, co jsem četla, doporučuji všem, konec byl nádherný a otevřel mi oči, že člověk nemusí zůstat na jednom místě, celý život, ale zaslouží si štěstí a lásku. :)

Jinak mě překvapilo, že se mi Miles ze začátku jevil, jako nejvíc badboy a potom ke konci knihy mi došlo, jak moc je citlivý, dokáže se tak silně zamilovat, až je to neuvěřitelné. Fandím Tate a Milesovi!!

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Nemůžu jinak, než doporučit! Autorka prostě psát umí a tahle kniha Vám to jen potvrdí.

Barulinkas
19.02.2021 3 z 5

První kniha od této autorky, tudíž jsem úplně nevěděla co mám očekávat a kupodivu jsem ani nevěděla, že bude erotická. Každopádně se četla rychle,ale je pravda že ty erotické části mě po chvilce přestaly bavit a víc jsem chtěla vědět co se sakra stalo.

Hanulenka9595
17.02.2021 3 z 5

Ke knize už se sice po přečtení nevrátím, ale splnila svůj účel, když jsem hledala nějakou milou, jednodušší knihu k odpočinku.

JessieEx
17.02.2021 5 z 5

Colleen se asi právě stala mou nejoblíbenější (žijící) autorkou... A není to jen touto knihou, ale tím množstvím kvalitních knih. Ještě žádná mě totiž nezklamala a jinak tomu nebylo ani u Odvrácené tváře lásky.

Spousta lidí říká, že její knihy jsou předvídatelné klišé (tak proč ji stále čtou? Nechápu), a já to ani nepopírám, jen mi to nevadí. Autorka totiž dokáže naprosto dokonale uspokojit tu romantickou a citově založenou část mojí dušičky :) Nikdo jiný neumí takhle skvěle psát o lasce a citech. Colleen umí do příběhu zakomponovat obrovskou porci romantiky, erotiku, skvělý humor ale i bolest.

Tentokrát jsem myslela, že snad ani slza neukápne, když se stala ta hrozná věc a já stále nic. Nejsou to ale ty lidské tragédie, které nás/mě u Colleen mají rozbrečet. Jsou to spíš ty následky a popisy pocitů zasažených hrdinů. Takže nakonec jsem opět vybrečela potoky slz.

Taky se mi moc líbí vyprávění z pohledu obou postav a jak se jejich příběhy na konci hezky spojí. To je u CoHo docela obvyklé a stále to obdivuju, tentokrát se mi to ale líbilo ještě víc díky tomu, že zatímco Tate vyprávěla o své lásce k Milesovi, Miles zase o Rachel. Což je docela neobvyklé a mně se to moc líbilo!

Doporučuji!

Mayaotzin
13.02.2021 3 z 5

Příběh se mi líbil, postavy dobře vykreslené, ale mi fakt strašně vadí ty "erotické scény". Čeho je moc, toho je prostě příliš. Bez toho by to bylo za 5.

Nikol1212
13.02.2021 4 z 5

Celkem fajn knížka, dobře se četla

Lejčís
06.02.2021 4 z 5

Knihy CoHo jsou taková sázka na jistotu, když chcete dobrej romantickej doják, a ani Odvrácená tvář lásky není výjimka. Jedná se už o mou šestou knihu od této autorky, přesto stále nejsem dostatečně otrkaná, takže i v tomto případě jsem se neubránila slzám, nicméně to nebylo zas tak emočně vyčerpávající jako jiné Coleeniny knihy.
Ve vyprávění se Tate s Milesem střídají - Tate vypráví o současnosti, Miles mluví o svém dospívání před 6 lety a postupně odkrývá děsivé tajemství, kvůli kterému se tak uzavřel do sebe (nedivím se, pravděpodobně by to udělal každý).
Kniha má poměrně rychlý rozjezd, nicméně pak to šlo trošku z kopce. Příběh mi připadal zbytečně natahovaný, když to srovnám se závěrem, který pak přišel až moc náhle. Každopádně, jedná se o Colleen, chápem se, takže nudit se u knihy rozhodně nebudete. Je to čtivé, roztomilé, sexy, dojemné, smutné a sladké.. zkrátka typická CoHo :)

milena9798
04.02.2021

hodně o sexu, jednoduchý a předvídatelný příběh, myslím, že se k této knížce už nevrátím

Raislin
04.02.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Příběh mě zasáhl. Emočně náročnější, ale krásný. Již čtvrtá kniha této spisovatelky co jsem četla a všechny byly skvělé! Spisovatelka se stala moji oblíbenou!

NymphMaeve
29.01.2021 4 z 5

Má první zkušenost s Colleen Hoover, koupila jsem si dvě poslední její knihy, ale chtěla jsem začít s nějakými staršími knihami, abych mohla sledovat, jak se její tvorba vyvíjela. A nejprve jsem sáhla po Odvrácené tváři lásky. Od začátku byla kniha relativně milá, příjemná, četla se průměrně (ani hltavě, ani nenudila), ale celkem rychle se děj rozjel, že čtenář najednou nestíhá pozorovat, co se to vlastně děje. Prolínání vyprávění Tate v současnosti a Milese v minulosti postupně odkrývá, co je příčinou hlavní zápletky. To mělo rozhodně smysl a líbilo se mi to. Milostné scény se četly hezky, nebylo to nic obscénního ani vulgárního, naopak většina z nich je opravdu romanticky vyprávěná. A že jich tam nebylo málo. Každopádně jsem si knihu i rozuzlení užila, byla to pěkná zkušenost, i když na zadek jsem si z toho nesedla. Nebudu popírat, že slza neukápla a že příběh má nějakou sílu i hloubku. Už se těším na další autorčiny knihy a doufám, že budou minimálně stejně hezké.

asodomkova
28.01.2021 4 z 5

Autorku jsem si dost oblíbila, díky tématům, o kterých píše. V předešlých knihách, které jsem od ní četla, nasadila laťku opravdu hodně vysoko. Tímto nechci říct, že by pro mě kniha byla zklamáním, to vůbec. Jen jsem chtěla vyjádřit, že se jejím jiným knihám nemůže vůbec rovnat.
Děj byl relatvně předvídatelný, ale časové prolínání z Milesovy minulosti mě popohánělo číst dál. Stala se z toho taková příjemná oddechovka.

Katynka01
24.01.2021 5 z 5

Druhá kniha v pořadí od Colleen co jsem četla a musím říct že mě opět nezklamala. Knihu jsem přečetla během dne a musím říct že opět nádherný příběh. Krásně se čte.. Nemám jedinou výtku. Vřele doporučuji a určitě si koupím další díla od této autorky

anet.myblog
24.01.2021 5 z 5

Knížka Odvrácená tvář lásky sice není žádná autorčina novinka, ale jelikož nedávno vyšla znovu v hardbacku, řekla jsem si, že se do ní pustím. Od autorky jsem přečetla dvě knížky a obě mě dostaly, tahle není výjimkou. Sledujeme silný příběh Tate a Milese. Kapitoly se střídají, jednu vypráví Tate ze současnosti, další Miles z jeho minulosti, což mě bavilo.
Knížka byla hrozně čtivá a vtáhla mě do děje okamžitě, stejně jako u předchozích knih. Nechci vám nic spoilerovat a i když jsem během čtení vytušila, co se pravděpodobně Milesovi stalo, knížka mě dost zasáhla. Další knížka od Colleen, kterou můžu moc doporučit!

Etoiles
23.01.2021 4 z 5

V pořadí má druhá knížka s pilotem v hlavní roli, a zase paráda! Jen trochu smutná část jeho minulosti, ale to k životu bohužel patří. Četla jsem jako první knihu od Colleen a rozhodně ne poslední!

FejKýý
20.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo opět emoční. Krásný příběh, kniha opět velice čtivá. Nevěřila jsem že mě na konci tak dostane. Je to moje pátá přečtená kniha od Colleen a hodlám v tom pokračovat. Všem ji opět mohu jen a jen doporučit. Žádná mě od ní nikdy nezklamala.

Fani
19.01.2021 4 z 5

Tohle bylo tak skvělý, od začátku sice víte jak to dopadne s hlavními hrdiny. Ale je to velmi ctive napsane a prostě vas to nuti cist dal a dal ikdyz konec vite tak vas to donuti to stejne precit a nakonec kdyz doctete az do posledni strany mate usmev na tváři a jste radi jak to dopadlo.

martina1797
17.01.2021 5 z 5

Jedním slovem krásný příběh. Rozhodně ano.

kniznistranky
17.01.2021 5 z 5

Další kniha od Colleen, která si mě svým psaním a příběhy získala. Tím se nebudu tajit. Když jsem se pouštěla o této, po všech ohlasech jsme měla tak nějak zafixováno, že Námi to končí je prostě nejlepší co napsala a tak už bych neměla očekávat stejnou laťku. Přece nemůže být třetí knihy, co od ní čtu, pořád tak moc dobrá jako ty předchozí. Ale byla! Tenhle příběh je zase ze začátku takový svým způsobem nevinná romantika. Hlavní hrdince je stejně let jako mě, takže i tím mi byla blízko. Do poloviny knihy jsem si pořád říkala: ''Jo, Námi to končí byla lepší.'' Jenomže pak přišla druhá poloviny knihy a emoce lítaly sem tam. Popisy některých situací a pocitů mi byly tak blízké a tak moc jsem se do nich dokázala díky tomu vcítit, že na konci jsme se málem rozbrečela. Slzy jsem měla opravdu na krajíčku a to se mi u knihy stalo prvně! Jsem člověk, co u knih prostě nebrečí. Ale tahle kniha mě zasáhla takovým stylem, že jsem opravdu měla co dělat. Opět úžasné! Nemám slov. Colleen se tímto stává mojí velmi oblíbenou autorkou a myslím, že k těm jejím čtyřem knihám, co mám doma, brzo přibydou další.