Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460503/bmid_odvracena-tvar-lasky-c0S-460503.jpg 4 2801 2801

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Ugly Love , 2014

Fallon443
02.04.2021 5 z 5

Od autorky jsem četla všechny její přeložené knihy a jednu anglickou, (November 9) která má být mimochodem přeložena tento rok v zimě.
Od autorky miluju všechny knihy co dosud napsala a tahle není výjimka! Už je to delší doba co jsem ji četla, ale pořád si ji naprosto přesně pamatuji. Tohle byla jízda...
Hlavní postavy, Milese a Tate jsem si hned oblíbila a strašně moc jsem chtěla, aby se dali dohromady a vyšlo jim to.
V knize se střídala přítomnost s minulostí a Vy jste se postupně dozvídali co se stalo Milesovi a autorka to hodně napíná. Když jsem knihu četla poprvé, tak mě hrozně zajímalo, proč je Miles takový, jaký je.
Hodně jsem si pobrečela a knihu jsem měla přečtenou hned a ještě jsem se k ní několikrát vrátila a určitě ještě vrátím.
Tohle byl tak silný a nádherný příběh, Colleen to prostě umí a je to nejlepší autorka jakou znám. Určitě doporučuji! Tak běžte rychle číst!

Martiana
01.04.2021 5 z 5

Toto knihu jsem si jsem si vybrala do ČV, byla moje první od Colleen Hower a musím říct, že určitě ne poslední.
Příběh je střídavě vyprávěn z pohledu dvou osob, Tate v ní vypráví o současnosti a Miles o své minulosti. Celý příběh je krásně napsaný a dojemný, plný lásky, ale i bolesti. Tragédie v Milesově životě způsobí, že se poté začne vyhýbat citům i lásce, naštěstí si v závěru knihy uvědomí, že se nelze celý život jen trápit tím, co se stalo a že i on by měl dát znovu lásce šanci. Postavy Tate a Milese jsem si od začátku velice oblíbila a moc jsem jim fandila, aby našli v životě víc, než jen to, co si dopřávali. Kniha je velmi čtivá a jak se do ní jednou začtete, nebudete se od ní moci odtrhnout.
Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

ankaras
30.03.2021 5 z 5

Perfektní slaďák!

mag097
21.03.2021 5 z 5

Nečekejte povrchní love story, autorka (jak je jejím zvykem) zasadila i jedno těžké téma, díky kterému má kniha přidanou hodnotu. Autorka navíc opět nezklamala svým stylem psaní a já knížku zhltla jako malinu. Knížka je nabitá emocemi a romantikou, kterou jen tak nedostanete z hlavy

barb_B
17.03.2021 4 z 5

Tak to bolelo. Hodně. Silný příběh. Nedokonalosti, které by se našly, byly zapomenuty a odpušteny za celkový dojem.

Kristie051
15.03.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si opravdu moc užila. Nejdřív jsem se smála jak malá, a pak jsem brečela a ani jsem nevěděla jak. Colleen Hoover je jedna z nejlepších spisovatelek, které znám.

AnnieR.
13.03.2021 5 z 5

Coleen Hoover. Nikdy jsem nevěřila, že budu u erotického románu tolik plakat. Ke konci už ze mě tekly slzy proudem. Coleen Hoover to prostě umí. Teď už můžu říct, že je to moje oblíbená spisovatelka. Chci být jako ona. Chci umět rozplakat čtenáře a chci aby čtenář na moje knihy myslel tak silně, jako já myslím na ty její. Coleen Hoover je impozantní žena.

Odvrácená tvář lásky. Dojemný příběh, který se opravdu dobře čte.
Někdo níže tady v komentáři zmiňuje obálku knihy, ze které po přečtení opravdu zamrazí. Já s tím naprosto souhlasím.

Knihu s čistým srdcem doporučím každému kdo má rád silné příběhy.

jennefer
10.03.2021 4 z 5

Ach, to jsem si poplakala. A jelikož se mi to u romantické četby normálně nestává, přidávám hvězdičku. Silné.

PetiJelinkova
08.03.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Krásný, čtivý a dojemný příběh, ale to jsou všechny Colleeniny knížky. Tahle spisovatelka to prostě umí.

lilienn
07.03.2021 5 z 5

Hodně sexu, ale úžasný příběh "v pozadí" :) Doporučuju překonat tu červenou knihovnu těm, co na to moc nejsou. Stojí to za to!

illca2
06.03.2021 5 z 5

Když člověk začne číst erotický román, čeká většinou jen sex s beckovym příběhem. Ale já teď během dne přečetla knížku s tak emotivní příběhem, že ten sex jsem ani nevnímala. Spisovatelka umí brnknout na správnou strunu. Opět zasloužené hvězdičky.

kiki11
05.03.2021 4 z 5

U knížek Colleen Hooverové mi vadí to, že se ve většině případů celý příběh točí jen kolem vztahu hlavních hrdinů a téměř nic jiného se neřeší. Opět tu bylo na můj vkus až moc sexu, na druhou stranu ale byly tyto scény popsány něžně a s citem. Co mě ale u Colleen vždycky dostane, je neuvěřitelně silný konec. To je taková nálož emocí, že to pokaždé prořvu. :) Díky tomu jsem se opět nechala zviklat na čtyři hvězdy, přestože jsem celou dobu byla rozhodnutá dát tři. Co však musím vyzdvihnout, tak je to linka z minulosti, ta mě hodně bavila a vlastně jsem se během čtení na tyto kapitoly těšila nejvíc. I když jsem očekávala, že vysvětlení bude smutné.

Jako celek se mi tato knížka líbila a až budu mít někdy náladu na romantiku, klidně sáhnu po dalším díle této autorky.

vera5841
05.03.2021 5 z 5

Četla jsem už pár knih s nálepkou "erotický román" a musím říct, že ve spoustě z nich nebylo zdaleka tolik sexu jako v tomto "románu". Je ho tam hodně a chápu, že ne všem se to líbí. Přesto i tyto pasáže nebyly vulgární a byly napsané s citem. O to více chytí za srdce silný konec, protože takovou smršť emocí nečekáte. Mimochodem jsem si pořád říkala, jak je to hezká obálka, ale po přečtení z ní docela mrazí.

Zlatovlas
04.03.2021

Nebylo to nic kvůli čemu bych nemohla spát a četla třeba do 2 do rána...Hodnotím jako milou oddychovku. Pasáže minulosti mě osobně bavily nejvíc, byly to jediný části knihy, který měly co do sebe a knížka na nich vlastně stojí. Erotická linka nebyla špatná, trochu rozbila tu trochu nudnou současnost.
Hoover jinak nepíše vůbec špatně, čte se to dobře.

boeink
03.03.2021 1 z 5

Popravdě, nechápu tak vysoké hodnocení této knihy. Mě se nelíbila vůbec, příběh mě nebavil, ty neustále se opakující sexuální scény jsem čím dál víc přeskakovala. Dočetla jsem jen proto, že jsem byla zvědavá, jestli tam nakonec najdu něco hlubšího, což se nestalo. Za mě brak a víc už po autorce nesáhnu. Jednu hvězdičku dám proto, že se to dobře četlo.

Kristy.Seb
03.03.2021 5 z 5

Všichni nechceme od života totéž.

Když to člověk ví jistě, tak to prostě ví.

Bůh nám dává to příšerný proto, abychom v životě nebrali to krásný za zaručený.

Láska není vždycky hezká věc. Někdy strávíte všechen svůj čas nadějí, že se něco změní. Že to bude lepší. A než se vzpamatuje, jste zase na startovní Care, a někde cestou jste ztratili srdce.

Když nestojite o sarkadtickou odpoved, neklade hloupé otázky.

Lidé se vyrovnají se vším, i s těmi nejobtížnější i situacemi.

Když vám život dáva citrony, najděte si oči, do kterých je můžete vymačkat.

Rozdíl mezi odvrácenou stranou lásky a krásnou stranou lásky je v tom, že ta krásná je mnohem lehčí. Jako by nadnášela život.

Někteří lidé zmoudří, když zestárnou. Bohužel, většina lidí prostě zestárne.

Krásné, smutné, dojemné. Život.

Edona
03.03.2021 4 z 5

Krásná, čtivá a dojemná knížka. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, Colleen píše fakt skvěle. Nemůžu však úplně říct, že jsem si z knihy sedla na zadek. Nicméně za přečtení rozhodně stála. Doporučím dál.

Opinka
03.03.2021 5 z 5

Román, který u mě vyvolal pocity jako smutek, chvění, vzrušení a nakonci i dojetí a pláč. Když jsem četla chtěla jsem číst rychle abych se dozvěděla co se stalo v Milesove minulosti, ale zároveň jsem chtěla číst pomalu, abych si vychutnala současný příběh. Když jsem knihu dočítala, přála jsem si aby tam byly další a další stránky, aby příběh ještě nekončil a já mohla číst dál a dál.

Noeni
28.02.2021 5 z 5

Moje první setkání s Colleen Hoover a rozhodně ne poslední. Už nějakou dobu jsem slyšela a četla samou chválu na Colleen Hoover, a tak jsem si řekla, že zjistím, proč je mezi čtenáři tolik oblíbená. Ihned mě anotací zaujala Odvrácená tvář lásky, proto jsem nejprve sáhla po ní. A byla jsem naprosto nadšená. Po celou dobu čtení. Přesně tohle jsem v tuhle dobu potřebovala. Doporučuju!

Mojepočteníčko
24.02.2021 3 z 5

Nezbláznila jsem se? Možná. Ale už zase tu bylo společné čtení a netýkalo se nikoho jiného než Colleen Hoover. Tentokrát šlo o starší kousek s názvem: Odvrácená tvář lásky. Navíc tento román vyšel nedávno v pevné vazbě a sešla se opět prima parta knihomolek. Nebylo co řešit – vzhůru do čtení!

Tate se stěhuje ke svému bratrovi Corbinovi, který se k ní už od mala choval až přespříliš ochranitelsky. Není divu, že pro ni nebylo na střední snadné najít si nějakého kluka. Nyní však studuje vysokou školu a zároveň pracuje na částečný úvazek jako ošetřovatelka v nemocnici.
Miles je Corbinův dobrý přítel a soused v jednom. Stejně jako on je pilotem a přestože ve svém bytě bydlí už celé čtyři roky, jeho strohost a nezabydlenost doslova bijí do očí.
Dvojice hlavních hrdinů se seznamuje za nepříliš příznivých okolností. Ona se právě stěhuje, on leží namol opilý přede dveřmi bytu. Po rozčileném telefonátu s Corbinem podává Tate Milsovi pomocnou ruku. Čekáte, že se tihle dva stanou přáteli? Chyba! Miles o pletky s láskou nestojí a Tate je natolik vytížená, že na ni nemá prakticky čas. A tak uzavřou dohodu s několika pravidly. Sex ano, láska ne. Jenže jak už to bývá, ne vždy jsme schopni konkrétní pravidla dodržovat. A Miles očividně něco skrývá…

Ani tentokrát nemůžu říct, že bych si tento příběh na 100% vychutnala. Ale pokud ho mám od toho předchozího odlišit, začetla jsem se hned a na závěr se neubránila dojetí. Tím spíš, že jsem knihu dočítala vedle dětské postýlky a syn mě svou drobnou ručkou držel za prst. To ovšem neznamená, že bych ronila krokodýlí slzy, posmrkala horu kapesníčku a naráz mi puklo srdce. Nicméně mě velmi potěšilo, že nešlo o plytkou romantiku nýbrž příběh, který v sobě skrýval závažnější životní téma.
Co ho podle mě zbytečně kazí, je množství milostných scén, kterých je tam na můj vkus přespříliš. Nejsem puritán, patří to k životu, ale když už příběh s přidanou hodnotou, pak si myslím, že všeho s mírou neuškodí.

Hodnotím 3,75*/5*