Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235649/bmid_padesat-odstinu-temnoty-235649.jpg 3 5022 5022

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker, 2011

LenkaKa
20.02.2014 4 z 5

Druhý díl jsem přečetla opět jedním dechem a už se těším na třetí.

Sádina
19.02.2014 3 z 5

Nebylo to nejslabší, ale...

macekkk
18.02.2014 5 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování prvního dílu. Ten opět nezklamal a pro mě je to super a bomba kniha :-)

eLeR
18.02.2014 1 z 5

Jedna z mojich zásad ... čo začnem čítať, to aj dočítam. Takže preto som túto druhú časť vôbec čítala.

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Zcela upřímně se přiznám, že mě sexuální scény v knize začaly opravdu nudit. Většinou se všechno opakuje a nic nového se neděje. Neustálé opakování mě poměrně odrazovalo, přesto jsem knihu dočetla do konce.

myshmother
16.02.2014 2 z 5

Autorka má zřejmě velice pochmurný sexuální život. :-) Zdolala jsem (se švindlováním a přeskakováním erotiky) první i druhý díl a musím konstatovat, že pro někoho může tato tvorba být velice čtivá. Pro mne bylo zajímavé základní téma, ale bohužel je zpracováno zbytečně obšírně, místy působí naivně, až parodicky a sex v pojetí hlavních hrdinů může vzrušit maximálně dvanáctileté školáky nebo dlouholeté sexuální abstinenty. Kdo četl v mládí Zelenou kobylu nebo Římanku či Miláčka , musí mi dát za pravdu, že se jednalo o mnohem "rajcovnější" knihy, byť v nich bylo sexu opravdu pomálu.
Druhý díl Padesáti odstínů... hodnotím kladně především za to, že mi konečně osvětlil, co s hlavním hrdinou v mládí prováděla paní Robinsonová a proč se Christianovi nesmí sahat na hrudník. Tyto dvě záhady mne po přečtení prvního dílu pronásledovaly a po jejich rozlousknutí se mi značně ulevilo. Jsem ráda, že třetí díl nemusím tím pádem číst. ;-)

Pet007
16.02.2014 4 z 5

Dvojka se mi líbila více než jednička. Už dlouho se mi nepodařilo přečíst knihu za jeden den. Tahle mne opravdu chytla, takže to byl spíš půlden. Nejde už jen o sex. Jde o vztah, o příběh a objevuje se nám téměř kriminální zápletka. Skvělý otevřený konec, nezbývá, než začít shánět Padesát odstínů svobody:) PS: Jen by to opravdu mohlo být stručnější, některé úvahy se nám opakují pořád dokola.

janulka1310
14.02.2014 4 z 5

Kniha mě celkem bavila, ale asi tak ve čtvrtině knihy jsem se přistihla, že mě sexuální praktiky hrdinů už moc neberou a spíše mě zajímá příběh:) Byla bych asi více spokojená, kdyby se příběh ze tří knih vlezl do jedné.

mijala
12.02.2014 3 z 5

Jednička mě nadchla, dvojka už tolik ne. Co mi nejvíce vadilo byla absence děje. Když už se v příběhu zase něco dělo posouvali jsme se dál, tak hup do postele. Sice se mi to četlo dobře, ale pořád se tam opakovalo to samé.

hradilovi.mk
11.02.2014 5 z 5

Nečekala jsem, že mě celkově serie Fifty shades bude tak moc bavit. Sem zvědavá na ten poslední díl. Každopádně mohu jenom doporučit :-)

dagusa
08.02.2014 5 z 5

Opět napínavé čtení do poslední stránky.

Eumenida
08.02.2014 3 z 5

Druhý díl mě bavil trochu víc než první, začal mít i nějaký spád a dokonce příběh, kde se všechno netočilo jen kolem sexuálních ujetin a vnitřních bohyní. Odkrývá se Greyova minulost, záhadná paní Robinsonová (ach, Absolvent) a taky Anin nadržený šéf ze sorty pomstychtivejch hajzlíků.

Miš
07.02.2014 2 z 5

Druhý díl mi přišel o trochu lepší než první. Třetí už jsem ale nedočetla. Usoudila jsem, že raději počkám na filmové zpracování, na které jsem mimochodem hodně zvědavá. Jestli tam bude každou chvíli sex, jak tady byl pomalu na každé druhé stránce, můžeme se těšit na hezké porno v kinech.

Alisce
05.02.2014 4 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli dát čtyři nebo tři hvězdičky, protože to vidím tak na 3,5. Bylo to lepší než padesát odstínů šedi, ale zase se autorka dost opakovala a nebylo to prostě nějaké úžasné. Pokud je pro někoho propadák jednička, proč čtete další díly? Kdyby to byla taková kravina, jak tady píšete nebudete číst další díly. Pro mě to má ty tři hvězdičky už jen za to, jak dobře se to čte. Jsem zvědavá o čem je třetí díl, protože končit to mohlo úplně klidně tímto druhým. Celá série má asi 1800 stránek - skoro třetina je pořád dokola. Není to žádné závratné dílo, ale oddechová četba..Takže vlastně proč ne ?!

koki.veru
04.02.2014 4 z 5

Prvním dílem jsem byla nadšena, a čekala jsem co přinese druhý díl...bohužel mě ale docela zklamal, a třetí díl ještě víc.

niknikita
04.02.2014 5 z 5

Není to jenom "o tom jednom", tak se těším na třetí díl :-)

Lentilak
01.02.2014 5 z 5

Pěkné čtení, uz se to vic podoba romanu o proti prvni dilu

studentice
31.01.2014 1 z 5

Pro me obrovske zklamani... nechapu, jak se takovahle knizka mohla stat bestsellerem... Knizku jsem cetla v anglictine a nakonec ve treti tretine to musela vzdat. Pribeh je nerealisticky, jsou tam neustale opakujici se vyrazy, vety. Chybi tomu napad, jakekoliv napeti. Pro me je to obrovska spatne napsana nuda. Uz dlouho se mi nestalo, abych knizku nebyla schopna docist a po precteni nekolika stranek litovala, ze jsem se do nich vubec poustela..

tomas.curda
24.01.2014 4 z 5

Stejně dobře čtivé, jako první díl. Objevuje se ale mnohem více napětí a gradujících scén - sexuální obtěžování šéfem, zmizení Christiana či konfrontace jeho bývalé přítelkyně Eleny s Anou... Oddychová literatura, očekávám, že následující třetí díl doplní skládačku, kterou započaly první dva.

Lacerta.j
23.01.2014 4 z 5

Knížka se mi líbí. Byla jsem hodně zvědavá na vývoj děje a hlavně hlavní postavy, tak jsem po dvojce sáhla hned po dočtení jedničky. Ale po dočtení musím přiznat trochu zklamání. Asi jsem čekala víc...Určitě jsem čekala víc od Eleny, čekala jsem něco hlubšího. Erotické scény mě nudily, jen jsem je zběžně prolétla a četla dál. Trochu se obávám, že trojka spadne do "harlekýnky", což nemusím...Ale každpoádně si ji přečtu, potřebuju to "uzavřít"...