Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235649/bmid_padesat-odstinu-temnoty-235649.jpg 3 5022 5022

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker, 2011

anoti
20.01.2014 2 z 5

Tento díl jsem si zakoupila a přečetla jen z toho důvodu, že jsem četla i první a na konci knihy jsem se dozvěděla, že bude pokračování, tak jsem byla zvědavá....opět jsem si u knihy odpočinula, protože jsem vůbec nemusela namáhat mozkové závity.Pro odpočinek ideální avšak některé sexuální pasáže naprosto nezajímavé, až nudné, často se opakující a poukazující na to, že to dotyčná autorka doopravdy nezažila.Od půlky knihy jsem je přeskakovala, nudili mě.

Virusek
20.01.2014 5 z 5

I druhý díl se mi velice líbil, opět se to četlo jedním dechem. Už se těším na třetí, jsem napnutá, jak to všechno dopadne :-)

Echinacea
13.01.2014

Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to knihu Stmívání snad ještě více než první díl. Ona, ta chudinka, co si o sobě myslí, že je méněcenná a ošklivá, přitom se za ní otáčí každej chlap. On, ten "pan božský" před kterým se každé podlamují kolena, co si nevěří a nenechá svou holku ani chvíli samotnou, musí jí ochraňovat, zakazuje jí se bavit s jinými muži...atd, atd.
Ale musím přiznat, že je to o mnohem lepší než předchozí díl.

Aires
12.01.2014 4 z 5

Kniha mohla dostat navíc pátou hvězdičku- za lepšího Christiana a více romantiky.Christian už není jen mega bohatý sexy byznysman se zvrhlými potřebami, ale ušel obrovský kus cesty a je v tomto díle představen jako nemocný člověk, který za své temné touhy až tak úplně nemůže, protože si zkrátka prožil své..Anastasia ho přinutila změnit náhled na svůj dosavadní život a on se tak snaží být jiný a dát Anastasii to po čem touží- své srdce a lásku.. A Anastasia se pokouší ho vytáhnout z jeho temnoty.Takže ještě jednou- velké + za jiného Christiana.
A naopak velké - za to, že se autorka nepokusila vyhnout se ohraným klišé z minulého dílu (vnitřní bohyně, kousání rtu apod..)a místo toho ještě nová přidala..(neustále pochyby Any o tom, jestli je dost dobrá a jestli by se na světě nenašel někdo vhodnější a lepší než ona)

mechulka
11.01.2014 2 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale čekala jsem od ní víc.

BarčaK
08.01.2014 4 z 5

Kniha mě velice bavila. Možná nebyla tak dobrá jako první díl, ale určitě mě nijak nezklamala a moc se mi líbila. Líbilo se mi hlavně to, jak se Christian kvůli lásky rozhodl tak trochu změnit svůj životní styl. V lásce by to tak mělo být...
I tento díl se velice dobře četl, hltala jsem každé slovo a proto jsem ji měla i velmi rychle přečtenou. Už teď se těším na třetí díl :)

Martinka 135
07.01.2014 odpad!

Začala jsem tuto knihu číst pouze proto, abych se dozvěděla, zda je stejně příšerná, jako ta první. Co víc, byla mnohem horší (a to jsem si myslela, že to už ani není možné). Nic stupidnějšího jsem asi nikdy nečetla. Po 50 stranách jsem to vzdala, protože jsem už nechtěla dobrovolně podstupovat utrpení ve formě příšerně formulovaných vět a téměř žádné slovní zásoby.

Styblice
04.01.2014 3 z 5

O něco horší než první díl, tak že celkem zklamání.

Kikina105
03.01.2014 4 z 5

Co k tomu dodat.. i když si rozhodně myslím, že první díl byl rozhodně lepší. Ve druhém díle se veškeré zákonitosti co doposud byly dané a nutné mění. Christian opouští svá pravidla a stává se z něho "lepší člověk". Anastazie se ho snaží zachránit a vytáhnout ho z temnoty. Název knihy zcela odpovídá jejímu obsahu - tedy již z něho se dá jasně usoudit o čem celá kniha je. Je to skvělá kniha, která se řadí mezi top v pornografické literatuře, ale v daném ohledu u ní něco postrádám - chybí mi "dějová linie", která by se netýkala pouze sexuálního potěšení. Pokud tedy nepočítám Leilu, nebo havarování Charlii. Přesto tuto knihu mohu vřele doporučit pro oddechové čtení - někdy se uvolnit v tomto duchu, není hřích.

DianaR
03.01.2014 2 z 5

Po prvním dílu obrovské zklamání.

dieu
02.01.2014 5 z 5

Kniha mě bavila, moc dobře se četla....celkově mě "eroťárny" moc baví a tak i u této jsem ležela, dokud jsem ji celou nedočetla...z celé trilogie mě ale bavila ale nejméně....

felia
02.01.2014

K "odstínům" jsem se už vyjádřil. Přečtu všechno, co dostanu do ruky. Jedete-li někam vlakem, je to zajímavější, než si číst názvy stanic. V případě knihy této, ale o mnoho ne.

Leusee
30.12.2013 4 z 5

O hodně "vanilkovější" díl než ten předchozí, což jsem já osobně moc neuvítala. Více mě bavil ten temný a dominantní Christian.

sarahbetrmen
30.12.2013 5 z 5

Za mě doporučuji, pokud za normálních okolností čtete náročné knihy, uvítáte něco,jako je 50.odstínů

střapatá
30.12.2013 1 z 5

Zatímco první díl byl alespoň čtivý, když nic jiného, tuto knihu jsem po pár stránkách odložila. Autorka opět neustále dokola používá ty samé výrazy, které -na rozdíl od jedničky- již nelze ignorovat. Jestli ještě někdy uslyším výraz "vnitřní bohyně", asi budu zvracet.

Petrapetronela
28.12.2013 1 z 5

První díl se mi četl dobře a bavil mě. Ale tenhle jsem vážně nedala,vůbec mě to nebavilo,bylo to nezjímavé. Knížku jsem odložila asi již po dvaceti stránkách a už se k jejímu dočtení nedonutila. Za mě nedoporučuji...

Aaloha
27.12.2013 2 z 5

Tento díl byl asi nejslabší,četla jsem dlouho, nebavilo mě to.

tatruszka
27.12.2013 5 z 5

Kniha se mi četla opět velice dobře, příběh se mi líbí - není to už téma typické pro první díl, tento díl pro mě spíše přechází do knihy, která se čtivým způsobem zabývá psychikou člověka. Je jasné, že reakce hl. hrdiny jsou značně přemrštěné, což byl ovšem záměr autorky a je to jeho hlavní charakteristický rys, nicméně hl. hrdinka si s tím umí docela dobře poradit, což je fajn. Každopádně, díky čtivému tématu i stylu je tato trilogie jedna z mých oblíbených, ke kterým se budu pro relax a odpočinek ráda vracet.

bookgover
25.12.2013 2 z 5

Opět se knížka dobře čte ... ale příběhově je to jen nafouknutá bublina z prvního dílu. Kdyby celý příběh byl v jedné knize bylo by to lepší, ale chápu, že je třeba vydělat.

radus
24.12.2013 5 z 5

Lehká, odpočinková a čtivá kniha, více děje než v prvním dílu.