Divergencia

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5057 5057

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent, 2011

gabice4
23.11.2016 3 z 5

Dlouho jsem se na tuto knihu čekala, ale musím přiznat ,že mě tak trochu zklamala........co se týče akčnosti je jí tam spousty...ale jinak se mi zdá ,že ostatní je odfláknuté.....SPOILER.......jak může 16-tiletá holka přejít smrt svých rodičů tak lehce?

Elea
20.11.2016 5 z 5

Zajímavý děj, který vede k úvahám o možnostech manipulace a ovládání lidí.

Wiss
14.11.2016 3 z 5

Kniha mne bohužel maličko zklamala. Vzhledem k tomu, že jsem viděla dříve film musím říct, že jsem čekala od knihy mnohem více. Všechny scény, dialogy a monology byli velmi prosté a nepříliš obsáhlé. Příběh je moc zajímavý a líbí se mi, ale přišlo mi to jako by na tu knihu autorka moc spěchala, a psala velmi rychle. V knize se toho nestalo o moc víc než ve filmu, a proto ani nedoporučuji člověku, který film viděl číst i knihu. Takže u mne jen za 3* :-(

Deni136
04.11.2016 5 z 5

Po shlédnutí traileru na Divergent jsem se dlouho rozhodovala, jestli se nejprve podívám na film, nebo jestli si jako první přečtu knížku. Bylo mi jasné, že čtení bude lepší, ale trailer vypadal tak lákavě.. Nakonec jsem se naštěstí rozhodla správně a musím uznat, že knížka je to skvělá. Má podle mě moc originální nápad a všechny díly směřují hodně vysoko, nebo už tam spíše jsou. První kniha je spíše takový úvod do trilogie, ale rozhodně to není nuda a je tam spoustu akce. To musím ocenit! Každopádně film ani knížka moje vysoké očekávání nezklamaly.

Tigergirl
31.10.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala od kolegyně jako výměnou za tu co jsem jí půjčovala já. Myslím, že jinak bych knihu ani neměla v plánu číst.... Film jsem viděla. Ten se mi líbil, ale číst se mi knihu extra moc nechtělo. Nakonec jsme si ji vzala na dovolenou - na čtení do auta a po večerech. Musím říct, že mě kniha velice rychle vtáhla do děje a bavila mě. I když jsem viděla film, kniha mě bavila mnohem více. Raději si vždy přečtu knižní předlohu před filmem, ale tady už se nedalo nic dělat :) Každopádně film se jí velmi přiblížil a myslím, že tam snad nic nechybělo. Možná se pustím i do dalších dílů....

Veggi
28.10.2016 3 z 5

I přesto, že jsem knihu přečetla velmi rychle a byla relativně napínáva, tak hodnotím pouze 3 hvězdami. Mé důvody jsou podobné jako důvody jiných čtenářů. Dialogy jsou velice prosté, příběh jednoduchý a konec nebyl pro mě vůbec překvapivý, takový klasický slaďák : ) To vše bych přičetla věku autorky, což byl i důvod proč jsem si knihu zvolila (Čtenářská výzva). Ovšem klobouk dolu, že v takovém mladém věku napsala Veronica tak oblíbenou a úspěšnou knihu.

Melcrovka
18.10.2016 4 z 5

Přečetla jsem v podstatě jedním dechem. Velice dobrý námět. Na můj vkus příliš jednoduchý styl vyprávění. Příběh by mohl být spletitější, víceúrovňový. Takhle je to velice odpočinková literatura. Pěkné vykreslení psychologie postav, překvapivý závěr.

Misan1993
08.10.2016 4 z 5

Okolo téhle knížky jsem v knihkupectvích chodil tak dlouho, až se tedy ocitla u mě doma na poličce a já se do ní pustil. Na to, že jsem ke knize přicházel s velkým očekáváním, tak si myslím, že vše co má kniha splňovat tak čtenáři nabídla. Hodnotím 4/5, protože pro další díl hned letět nemusím. ;)

lara25
05.10.2016 5 z 5

Pekny pribeh. Smekam pred autorkou, ze je schopna takovy pribeh s nabojem lasky, napeti vymyslet.

abelmoony
02.10.2016 3 z 5

Kniha byla hezká, ale nemyslím si, že bych si ji přečetla znovu.

syky245
01.10.2016 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, otevírala jsem jí každý večer, ráno i v průběhu dne. Zkrátka je parádní. Při každé volné chvíli vám to nedá, protože vás bude zajímat jak to všechno teda dopadne. Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí filmu a možná jsem udělala dobře. Líbí se mi film, ale kniha je prostě nenahraditelná

Rauser.
19.09.2016 5 z 5

Jedna z mála knih, které jsem četla až po shlédnutí filmu. Obojí jsem si zamilovala a obojí mělo svá pro i proti. A i když je mi 20 a zařazení je pro "Děti a mládež", jsem unešena a s každou stránkou chci něco podobného sama zažít.

křeček27
12.09.2016 5 z 5

Tak tahle kniha byla pro mě velkou neznámou. Viděla jsem film, ale chtěla jsem si přečíst knížku, protože vím ,že v knize je to více rozvedené. Tato kniha mě nezklamala a byla jsem z ní nadšená, ale to jsem ještě nevěděla jak to bude pokračovat....

Lucie51
09.09.2016 5 z 5

Divergence se mi líbila moc, pokud budou i ostatní dva díly takto dobré, budu naprosto spokojená :) nejprve jsem viděla film, kde jsem si oblíbila hlavní hrdinku Beatrice (nebo Tris, chcete-li), a také hlavního mužského hrdinu - Tobiase (Čtyřku). Do Tobiase se snad nejde nezamilovat (chtěla bych se potkat s někým, koho nechal chladným :) ), autorka jej líčí velmi dopodrobna a přitažlivě, je to velký gentleman a ochránce. Myslím, že i do filmu byl do jeho role obsazen správný herec (Theo James), přesně takto bych si jej představovala, kdybych nejprve četla knihu a až později viděla film. Později jsem tedy četla knihu (která má mimochodem opravdu překrásnou a lákavou obálku a má příjemně laminované desky, na kterých po čtení nezůstávají otisky prstů), ve které je spousta doplňujících informací, přesně tak, jak to má být. Líbí se mi svět, který ve svých knihách Veronica Roth vytvořila, myšlenka je to opravdu brilantní. S naprosto čistým svědomím 5/5 ★★★★★

teer.h
30.08.2016 5 z 5

Knihy jsem si koupila díky tomu, že jsem viděla film. Řekla jsem si, že je prostě musím mít! Rozhodně jsem neudělala chybu. Knihy jsem přečetla jedním dechem.

Díl divergence je ze všech dílů nejhezčí, ty začátky, všechno. Velice se mi to líbilo a určitě je budu číst znovu. Čtyřku a Tris jsem si oblíbila hned a fandila jsem jim. Erik, no prostě Erik, to bylo jasné jaký bude. Kniha plná zvratů :) Tyto knihy stojí za to přečíst :) Za mě jedny z nejlepších knih!

AnetaM
20.08.2016 5 z 5

Divergence... TO JE NĚCO!
Knížka, od který jsem se nemohla odtrhnout!
Která me bavila tak, ze jsem zapomela na čas a málem přišla pozdě! (Jako vážně :))

Většinou se hrdinkami sziji, Tris mi ale přišla taková nijaka... (jen na začátku)
Caleba jsem nemusela vůbec...
Čtyřka je ale nej! ♡♡♡♡
Taky mám moc ráda Christinu, Zeka, Marlene a Shaunu. Ani nevím proč, ale Shaunu asi úplně nejradši.

I když bylo uz od začátku jasné, co si hlavní hrdinka vybere za frakci... Šla bych tam taky!

jaja1989
09.08.2016 5 z 5

husty kam se na knihu hrabe film

Alyss
09.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha, přečetla jsem jedním dechem:-)

Božílidi
02.08.2016

Doporučuji !

Lucie.H
27.07.2016 5 z 5

Rozhodne supper pribeh !! Všem doporučuji :)